Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, miery napisał:

W ustawieniach powiadomień nie znalazłem aplikacji która by odpowiadała za to Notice. Jakaś podpowiedź?

Taki motyw i fo chyba funkcje dodatkowe motywu. Może jest to gdzieś w ustawieniach samego motywu. Te motywy, to w większości przerost formy i tylko w nielicznych wszystko działa prawidłowo. Zmień na jakiś domyślny i będzie ok. Albo poszukaj jakiegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

Taki motyw i fo chyba funkcje dodatkowe motywu. Może jest to gdzieś w ustawieniach samego motywu. Te motywy, to w większości przerost formy i tylko w nielicznych wszystko działa prawidłowo. Zmień na jakiś domyślny i będzie ok. Albo poszukaj jakiegoś innego.

Rzeczywiście w domyślnym nie ma tego problemu. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1. Dlaczego po restarcie telefonu niektóre ustawienia się resetują? Za każdym razem muszę od nowa włączać aplikację "dokumenty", ustawienia dymków chatu w messengerze itp.

2. Nie mogę przekopiować żadnych plików z pam. wewn. do karty pamięci... to jest jakaś paranoja. Tak samo jest przy podłączeniu telefonu do komputera.....

Edytowane przez piotrekk10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrekk10 napisał:

1. Dlaczego po restarcie telefonu niektóre ustawienia się resetują? Za każdym razem muszę od nowa włączać aplikację "dokumenty", ustawienia dymków chatu w messengerze itp.

2. Nie mogę przekopiować żadnych plików z pam. wewn. do karty pamięci... to jest jakaś paranoja. Tak samo jest przy podłączeniu telefonu do komputera.....

Na global rom i na xiaomi.eu problemy z punktu 1 i 2 niewystepują. Wstaw screena z informacjami o telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Findfox napisał:

Na global rom i na xiaomi.eu problemy z punktu 1 i 2 niewystepują. Wstaw screena z informacjami o telefonie.

No to jestem ewenementem? Z pierwszym problemem chwilowo sobie poradziłem (wyłączyłem optymalizację MIUI).

Jeśli chodzi o kopiowanie - nie mam żadnych błędów. Wybieram plik do skopiowania, wrzucam na kartę, pokazuje się pasek postępu, ładuje się do 100%, znika, a pliku dalej nie ma.

18927376_1569501676407173_1980683122_o.png

Edytowane przez piotrekk10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotrekk10 napisał:

No to jestem ewenementem? Z pierwszym problemem chwilowo sobie poradziłem (wyłączyłem optymalizację MIUI).

Jeśli chodzi o kopiowanie - nie mam żadnych błędów. Wybieram plik do skopiowania, wrzucam na kartę, pokazuje się pasek postępu, ładuje się do 100%, znika, a pliku dalej nie ma.

18927376_1569501676407173_1980683122_o.png

To jakiś pewnie drobny problem z kartą pamięci. Sformatuj ją na komputerze powinno pomóc. 

Przywracanie do domyślnych ustawień jest ewenementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotrekk10 napisał:

No to jestem ewenementem? Z pierwszym problemem chwilowo sobie poradziłem (wyłączyłem optymalizację MIUI).

Jeśli chodzi o kopiowanie - nie mam żadnych błędów. Wybieram plik do skopiowania, wrzucam na kartę, pokazuje się pasek postępu, ładuje się do 100%, znika, a pliku dalej nie ma.

18927376_1569501676407173_1980683122_o.png

Czym kopiujesz pliki? Wbudowaną aplikacją? Jeśli nie, to czy masz włączoną aplikację Dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Deggial napisał:

Czym kopiujesz pliki? Wbudowaną aplikacją? Jeśli nie, to czy masz włączoną aplikację Dokumenty?

Wbudowana aplikacja, mam włączone dokumenty. 

Btw chciałem zformatować kartę - nie jest to możliwe

sprawdziłem też ją jakimś programem do diagnostyki - wywaliło pierdylion błędów, ale mimo tych wszystkich zabiegów z karty da się normalnie odczytać pliki w telefonie i na komputerze (jest jednak kilka plików, które po otwarciu crashują mi explorer.exe)

Podsumowując, nie jest to CHYBA kwestia telefonu, a samej karty :/

 

@Deggial bardzo dziękuję Ci za pomoc!

Edytowane przez piotrekk10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 5.06.2017 o 19:52, piotrekk10 napisał:

Wbudowana aplikacja, mam włączone dokumenty. 

Btw chciałem zformatować kartę - nie jest to możliwe

sprawdziłem też ją jakimś programem do diagnostyki - wywaliło pierdylion błędów, ale mimo tych wszystkich zabiegów z karty da się normalnie odczytać pliki w telefonie i na komputerze (jest jednak kilka plików, które po otwarciu crashują mi explorer.exe)

Podsumowując, nie jest to CHYBA kwestia telefonu, a samej karty :/

 

@Deggial bardzo dziękuję Ci za pomoc!

Do sformatowania karty zapewne korzystałeś z opcji dostępnych z windows ? Mój komputer -> PPM na Kartę pamięci -> Formatuj -> Szybkie formatowanie lub ewentualnie dokładne ?  To nie zawsze działa. Skorzystaj z tego programu - polecam. http://www.programosy.pl/program,sdformatter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem nowy na forum więc przy okazji witam wszystkich. :-)

Bardzo proszę o pomoc.

W moim Redmi 3S prawdopodobnie jest jakiś syfmiui. Sądzę tak dlatego, że telefon znajduje aktualizacje OTA, ściąga ją ale nie potrafi zainstalować.

Dlatego próbuję wgrać Global Dev według poradnika:

Niestety w punkcie 8. Miflash kończy działanie po około 18 sekundach z komunikatem: Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x8007002: Max buffer sector is 256)

Próbowałem różne porty, różne kable. Nic nie pomogło. System win10 64 bit.

Co robię źle?

flash1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eduardo1

Zakładając że masz poprawnie rozpakowany rom który pobrałeś czyli rozpakowany 2x, katalog z plikami romu przenieś do C:/XiaoMi/ wtedy MiFlash będzie widział pliki. Oczywiście musisz mieć odblokowany bootloader w telefonie! Jeżeli nie masz wywali ci następne błędy.

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

ROM oczywiście rozpakowany do końca, tak, że jest katalog images i kilka bat-ów.

Niestety zmiana katalogu nie pomogła :-(

Teraz co do bootloadera. Tu się trochę zakręciłem. Nic z nim jeszcze nie robiłem, bo z tego co zrozumiałem z poradników, to do odblokowania bootloadera trzeba najpierw wgrać oryginalny china dev (lub stable) Miflashem, a ja właśnie tego nie mogę zrobić.

Czy ja coś źle zrozumiałem, czy w tych poradnikach jest namieszane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Eduardo1 napisał:

Czy ja coś źle zrozumiałem, czy w tych poradnikach jest namieszane?

Nie jest namieszane. Jak masz zablokowany bl to nie możesz wgrać romu w trybie fastboot, ale w download (edl) można. Ty wgrywasz w download bo wykrywa ci telefon pod portem com. Jak wskazujesz cały katalog z romem ( nie images) i jest poprawnie rozpakowany, to powinno po prostu zadziałać. Jedyny problem jaki widzę to to, że masz jakieś inne urządzenie podłączone pod com, które może przeszkadzać (index 2). Jak masz taką możliwość, to może trzeba spróbować na innym komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzegmis napisał:

Dobry wieczór, X 3s mojej żony (2/16) niesamowicie spowolnił, czy ktoś ma podobny problem?

To tak jakbyś przyszedł do lekarza i powiedział "moja żona ostatnio nie najlepiej się czuje". Szczegóły poprosimy, np. statystyki baterii, info o wersji systemu... Choć tyle na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak racja, co do statystyk baterii nie wiem dokładnie o co chodzi.


Dodaje zrzut ekranu z X redmi 3s. Zakupiliśmy u kolegi u którego działał naprawdę płynnie. Po nie długim czasie w rękach mojej żony znacznie spowolnił. Messenger uruchamia się 20-40 sekund 7e429cf8984c2d940295b22950e84a40.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, grzegmis napisał:

Tak będę musiał zrobić.
Do tego jest niezbędny root i te wszystkie twrp i bootloadery:)?

Powiem tak. Jeżeli chcesz dalej używać tej wersji systemu nie kombinuj z odblokowaniem bootloadera bo stracisz certyfikat w sklepie google. Wystarczy że przywrócisz ustawienia fabryczne (to raczej wskazane jak się po kimś bierze fona). Opcje - Dodatkowe ustawienia - Kopia i kasowanie danych - Ustawienia fabryczne. 

Chyba że chcesz przejść na wersję xiaomi.eu miui9 to odblokuj bootloader, wgraj twrp to będziesz miał i certyfikat google i dostęp do czyszczenia dalvik-cache.

W tym systemie sprawdzisz czy masz odblokowany bootloader w opcjach programisty.

IMG_20171013_103126.jpg

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tor napisał:

W tym systemie sprawdzisz czy masz odblokowany bootloader w opcjach programisty.

Dziękuję za pomoc :) dokładnie tak chce zrobić, wgrać inny ROM , twrp i odblokować bootloader. To wszystko wiąże się z root ??
Może ktoś ma już doświadczenie i powie co najlepiej wgrać ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegmis

Do tych operacji nie jest potrzebny root. Faktycznie wgraj sobie polskie miui 9. Poradników masz tu dużo. Kolejność jest taka:

1. Odblokowanie bootloadera

2. Wgranie TWRP przez adb w trybie fastboot

3. Pełny wipe w TWRP i jeżeli przechodzisz z wersji global stable lub global beta to dodatkowo w twrp "format data", jeżeli wyskoczy coś na czerwono to reboot recovery i ponownie wipe + format data

3. Instalacja miui polska przez twrp

4. Po instalacji można wgrać root ale w tym przypadku zostaje tylko kombinowanie z Magisk żeby nie stracić certyfikatu google. Wg. mnie nie ma sensu go wgrywać.

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grzegmis napisał:

Dziękuję za wyjaśnienie :) reasumując tylko rootem tracę certyfikat Google i zarazem gwarancję? Bootloader odblokowany i twrp nic nie niszczy?
 

Po pierwsze zadaj sobie pytanie do czego potrzebny byłby ci root na tym systemie, jak nie zamierzasz modyfikować romu to sobie odpuść. Odblokowanie bootloadera jest udostępnione przez samo Xiaomi, a brak certyfikatu google może tylko uniemożliwić zainstalowanie lub używanie niektórych aplikacji ze sklepu. Wgranie twrp niczego nie zmienia na stałe, kiedy np. znudzi ci się polska wersja miui (xiaomi.eu) to wgrywasz np. stable global rom przez MiFlash z opcją "clean and lock" i masz znowu system jak od nowości z zablokowanym bootloaderem oraz z oryginalnym recovery zamiast twrp. Testuj i używaj śmiało, naprawdę ciężko jest uceglić ten telefon (pod warunkiem że instalujesz rom przeznaczony dla danego modelu). Ja już nie liczę ile wersji miui i tzw. "kustomów" przeszło przez mojego fona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zadaj sobie pytanie do czego potrzebny byłby ci root na tym systemie, jak nie zamierzasz modyfikować romu to sobie odpuść. Odblokowanie bootloadera jest udostępnione przez samo Xiaomi, a brak certyfikatu google może tylko uniemożliwić zainstalowanie lub używanie niektórych aplikacji ze sklepu. Wgranie twrp niczego nie zmienia na stałe, kiedy np. znudzi ci się polska wersja miui (xiaomi.eu) to wgrywasz np. stable global rom przez MiFlash z opcją "clean and lock" i masz znowu system jak od nowości z zablokowanym bootloaderem oraz z oryginalnym recovery zamiast twrp. Testuj i używaj śmiało, naprawdę ciężko jest uceglić ten telefon (pod warunkiem że instalujesz rom przeznaczony dla danego modelu). Ja już nie liczę ile wersji miui i tzw. "kustomów" przeszło przez mojego fona
Posiadasz X Redmi 4x?;)

Co zatem twoim zdaniem działa najpłynniej??:)

Czy po dłuższym używaniu telefon znacznie nie spowolnił?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegmis

Nie nie posiadam.

Najpłynniej działają nieoficjalne romy, oparte na android Nougat 7.1.2. Teraz mam wgrany czysty LineageOS 14.1.

Z miui najbardziej pasował mi miui 9 global beta, jedyny jego minus to brak certyfikatu ale do końca roku ma się niby pojawić stabilna wersja 9.

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
25 minut temu, Dragan napisał:

Chciałbym sobie zaktualizować TWRP do 3.1.1, bo mam 3.0.2 czy jakoś tak. Trzeba robić to przez fastboota ? Mam wgrany rom z miuipolska.

Mozesz to zrobić przez fastboot, albo przez twrp które już masz instalując .img nowego twrp w twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...