Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Realtek napisał:

Czy z najnowszej wersji DEV (MIUI8 7.3.9) mając odblokowany bootloader

Masz na myśli global, lub china dev? Jak tak to można dopiero po zainstalowaniu twrp i z poziomu twrp. Potem już będziesz mógł instalować za pomocą aktualizacji z pliku zip (ale i tak to się robi przez twrp, czyli lepiej od razu w twrp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Realtek napisał:

Z global dev. Czy samo zainstalowanie twrp może mieć wpływ na brak tygodniowych aktualizacji? Skąd najlepiej ściągną twrp?

Może mieć nawet wpływ na to że global dev ci nie wstanie. Trzeba od razu po instalacji twrp instalować rom Miuipolska/eu bez restartu do systemu. Jak global to bez twrp, jak rom eu/pl to z twrp. Tu masz cały poradnik jak instalować: https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/ dodatkowo w każdym poście o nowym wydaniu romu jest jak instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Realtek napisał:

Dziękuję za link, czy na romie Miuipolska/eu działa chmura Xiaomi, oraz czy jest możliwość przy instalacji Miuipolska/eu zachować zainstalowane aplikacje oraz kontakty, czy trzeba wczytać kopię zapasową?

Chmura działa, aplikacje i dane tracisz, bo trzeba przy pierwszej instalacji zrobić wipe w twrp. Przy następnych już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Realtek napisał:

Ostatnie pytanie: pomiędzy global stable, a dev prawie nie widzę różnicy, jak natomiast wygląda sprawa z xiaomi.eu? Czy różnice będą bardziej zauważalne i czy ten rom jest lepszy?

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ romy xiaomi.eu cotygodniowe są tworzone z chińskich romów dev i są podobne do global dev, ale różnią się między innymi tym co masz w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2017 o 14:07, Kris333 napisał:

Pytanie,

czy posiadając wersję Global Stable 8.1.1.0, czy warto oraz czy można przejść za pomocą wbudowanej aplikacji do Aktualizacji na Global Dev 7.3.9 i czy można w razie potrzeby w ten sam sposób powrócić do wersji Stable?

Według mnie warto. Robiłem ten manewr na dwóch urządzenia i nigdy nie było problemów, może jedynie Cię przerazić że przez parę minut kręci się kółko i wydaje się jak by telefon się zawiesił, ale trzeba czekać i telefon po jakimś czasie się uruchomi ponownie. Oczywiście po takim manewrze wszystkie dane użytkownika zostają skasowane. Przejście działa global > global (nie ważne jaka wersja) ale China > Global i odwrotnie już nie chce działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2017 o 11:06, Pelczi napisał:

Według mnie warto. Robiłem ten manewr na dwóch urządzenia i nigdy nie było problemów, może jedynie Cię przerazić że przez parę minut kręci się kółko i wydaje się jak by telefon się zawiesił, ale trzeba czekać i telefon po jakimś czasie się uruchomi ponownie. Oczywiście po takim manewrze wszystkie dane użytkownika zostają skasowane. Przejście działa global > global (nie ważne jaka wersja) ale China > Global i odwrotnie już nie chce działać

Działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Nezumi

pomocy :) Na stronie MIUI widzę, że dla Redmi 3S wydano już wersję 8.2.4.0. Problem w tym, że mój Redmi pokazuje, że brak dostępnych aktualizacji (wersja 8.1.1.0). Próbując aktualizować poprzez pobrany plik ZIP i wrzucony do downloaded_rom wyskakuje błąd mówiący "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji" bądź następuje Roszyfrowywanie od 0 do 100% i nic się nie dzieje. Co robić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kris333 napisał:

@Nezumi

pomocy :) Na stronie MIUI widzę, że dla Redmi 3S wydano już wersję 8.2.4.0. Problem w tym, że mój Redmi pokazuje, że brak dostępnych aktualizacji (wersja 8.1.1.0). Próbując aktualizować poprzez pobrany plik ZIP i wrzucony do downloaded_rom wyskakuje błąd mówiący "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji" bądź następuje Roszyfrowywanie od 0 do 100% i nic się nie dzieje. Co robić? :)

MiPCSuite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrekk10 napisał:

Od dwóch dni mój xiaomi 3s pro bez powodu przestaje wykrywać sieć 4g. Muszę wtedy zmieniać preferowaną sieć z 3g i znowu na 4g. Czy da się temu jakoś zapobiec? 

podaj więcej inf. jaki jest system i czy próbowałeś ustawień fabrycznych

Dnia 10.04.2017 o 20:09, Kris333 napisał:

@Nezumi

pomocy :) Na stronie MIUI widzę, że dla Redmi 3S wydano już wersję 8.2.4.0. Problem w tym, że mój Redmi pokazuje, że brak dostępnych aktualizacji (wersja 8.1.1.0). Próbując aktualizować poprzez pobrany plik ZIP i wrzucony do downloaded_rom wyskakuje błąd mówiący "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji" bądź następuje Roszyfrowywanie od 0 do 100% i nic się nie dzieje. Co robić? :)

fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kris333 napisał:

@Nezumi 

Program ten wywala komunikat po angielsku informujący o konieczności aktualizacji przed podłączeniem do komputera.

Bo to musi być chińska wersja MiPcSuite, angielska jest za stara i nie działa z romami powyżej androida 4.4. Telefon trzeba podłączyć w trybie recovery (rysunek tel z kabelkiem) i można wgrać rom z pliku zip na komputerze https://miuipolska.pl/forum/topic/24308-czarny-ekran-po-aktualizacji-miui-telefon-działa/?do=findComment&comment=335642

Ale nie ma pewności czy to też zadziała. Na pewno zadziała rom fastboot wgrany MiFlashem w trybie download (edl). Tylko nie wiem czy uda ci się ten tryb wymusić na twoim romie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kris333 napisał:

Jak się nie uda to rozumiem, że się nie wgra i nie uceglę telefonu itp?

Witam, od dzisiaj powinny iść aktualizacje automatyczne a więc nie ma problemu :) 

Ale zauważyłem że po aktualizacji OTA nie ma powiadomień SMS diodą próbowałem wszystkiego, instalacja fastboot to naprawiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy moich peryferii z telefonem.  Drugi raz zdarzyła mi się sytuacja,  że mój telefon nie reagował na nic -  ani na, przyciski,  ani na podpięcie pod pc. Dopiero po jakimś czasie postanowił się włączyć. Wpisalem PRAWIDŁOWY wzór odblokowania i d*pa. Parę prób i to samo. Pierwsza czasowa blokada. Po niej się udało. Ktoś wie co może za tym stać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kris333 napisał:

@stan48,

U mnie nadal aktualizacji automatycznej brak. 

Witam, nie mam pojęcia co kombinujesz ? ale doradzę: pobierz z tego linka: http://en.miui.com/thread-573037-1-1.html

plik recovery, wrzuć do pamięci głównej tel. i zrób aktualizację z pliku zip. Jest to najnowsze wydanie MIUI 8.2 Global Stable V8.2.4.0.MALMIDL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2017 o 10:56, stan48 napisał:

Witam, nie mam pojęcia co kombinujesz ? ale doradzę: pobierz z tego linka: http://en.miui.com/thread-573037-1-1.html

plik recovery, wrzuć do pamięci głównej tel. i zrób aktualizację z pliku zip. Jest to najnowsze wydanie MIUI 8.2 Global Stable V8.2.4.0.MALMIDL

ja robię dokładnie tak jak piszesz i wyskakuje mi taki komunikat: Nie można zweryfikować aktualizacji

Rom is in beta testing, make surce you have signed a beta authorized xaiomi account

 

 

bania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wieczor88bp napisał:

ja robię dokładnie tak jak piszesz i wyskakuje mi taki komunikat: Nie można zweryfikować aktualizacji

Rom is in beta testing, make surce you have signed a beta authorized xaiomi account

 

 

bania...

Piszą że wycofali aktualizację z OTA bo są jakieś bugi, najlepiej zrobić to poprzez fastboot, mam ten system i działa bd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...