Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem 'Download', a telefon się uruchomił normalnie, także chyba nic z tego. :(

Znalazłem poniższą metodę na XDA. Wygląda na działającą...

STABLE to DEVELOPER ROM
******************************
This method will guide you to upgrade from Stable ROM to Developer ROM.
1. Download the Developer ROM from here
http://en.miui.com/download-303.html
2. In Developer ROM section, Click Download Full Rom
3. After Downloading put the above ROM file in the internal storage of your device.
4. Open Updater app on your phone, press the three dotted button (upper right corner) then select Choose Update Package. Choose the above ROM file.
5. Now your phone will reboot and install developer ROM, it will take approx. 30 minutes.

 

Edytowane przez miery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, miery napisał:

Nie zapeszaj, idzie... :D

Spokojnie, jeszcze są inne metody. Mam 3s i u mnie nie chciało romu dev na stable zaakceptować. Spróbuj, jak się uda to dobrze. Odblokowanie na dev uda się na pewno, a sam rom też lepszy w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, miery napisał:

Zauważyłem.
Ta kopia w chmurze jest nic nie warta. Jest jakaś apka godna polecenia, co by bez roota działała?

Bez roota masz systemową lokalną kopię Miui i prawie działa ( w MotoG chyba tego nie miałeś). Ustawienia, dodatkowe ustawienia, kopia i kasowanie danych. Potem to już w twrp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Słuchajcie zamierzam zamienić swojego mi4 właśnie na redmi 3s że względu na dual sim. I tak nie wykorzystuje mocy mi4 bo nie gram w ogóle w gry. Chciałbym was zapytać czy warto brać ten telefon? Jak ogólne odczucie w takim razie codziennym użytkowaniu. Internet, ważne jak GPS i zależy mi szczególnie na baterii przy dualsim, bo parametry telefonu znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dopiero tydzień Redmi 3S. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. W normalnym użytkowaniu wszystko szybko działa, chyba nie mniej niż 1GB RAM pozostaje wolne, także zapas jest. Z GPS i nawigacją nie mam problemu, Bateria lekko dwa dni trzyma, przy praktycznie 18/7 włączonym internecie. Z dualsim nie korzystam, ale gniazdo mieści albo 2 karty sim albo 1 SIM i karta SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2017 o 16:06, miery napisał:

Wybrałem 'Download', a telefon się uruchomił normalnie, także chyba nic z tego. :(

Znalazłem poniższą metodę na XDA. Wygląda na działającą...


STABLE to DEVELOPER ROM
******************************
This method will guide you to upgrade from Stable ROM to Developer ROM.
1. Download the Developer ROM from here
http://en.miui.com/download-303.html
2. In Developer ROM section, Click Download Full Rom
3. After Downloading put the above ROM file in the internal storage of your device.
4. Open Updater app on your phone, press the three dotted button (upper right corner) then select Choose Update Package. Choose the above ROM file.
5. Now your phone will reboot and install developer ROM, it will take approx. 30 minutes.

Działa ten sposób ? :)

Edytowane przez adzik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam wersję miui global 8.1 / 8.1.1.0 malmidi. Chciałem wgrać nowy ROM poprzez wejście do trybu download, później programem MiFlash. Niestety mam bootloopa z którym nie mogę sobie poradzić. Czy w tym przypadku Twój sposób będzie odpowiedni ?

Edytowane przez adzik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, kilka postów wyżej

Dnia 22.02.2017 o 15:54, FromWP napisał:

Dlatego że w ostatnich romach to blokują i nawet kablem deepflash w najnowszych nie można. Redmi 3s był pierwszym telefonem w którym ten problem się pojaiwił. W Redmi 3/pro nie było z tym problemu. Sam możesz sprawdzić czy twój przechodzi w download z menu serwisowego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Spróbuje Twoim sposobem, mam nadzieję, że da radę :)

-------------------------------------------------------------------------------------------

Czy istnieje taka możliwość żeby zachować wszystkie dane po wgraniu nowego ROMU tym sposobem ? Bo wipe się robi..

Edytowane przez adzik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu kupiłem Xiaomi Redmi 3s. Wszystko było w porządku prócz problemu z siecią. Po zalogowaniu do 2G siec nie wracała do 3G / LTE. Wczoraj odblokowałem bootloader, wgrałem twrp, zainstalowałem najnowszą wersję oprogramowania xiaomi.eu. Nieważne co ustawie w preferowanym trybie sieci, za każdym razem jest tylko i wyłącznie 2G. A przepraszam, jak ustawię 4G/3G/2G Automatycznie, to wtedy jest brak sieci. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie,

czy posiadając wersję Global Stable 8.1.1.0, czy warto oraz czy można przejść za pomocą wbudowanej aplikacji do Aktualizacji na Global Dev 7.3.9 i czy można w razie potrzeby w ten sam sposób powrócić do wersji Stable?

Edytowane przez Kris333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kris333 napisał:

Pytanie,

czy posiadając wersję Global Stable 8.1.1.0 można przejść za pomocą wbudowanej aplikacji do Aktualizacji na Global Dev 7.3.9 i czy można w razie potrzeby w ten sam sposób powrócić do wersji Stable?

Można próbować, czasami się udaje. Zawsze jest to związane z pełnym wipe. Jak zainstalujesz dev to nie będziesz chciał wracać do stable.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...