Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Deggial napisał:

A ja z Chroma i abla bez problemów.

niestety ani pisac ani wstawiac z fona nie moge.proboje wstawic screna z notatek aby sie jakos porozumiec tu i lipa.wyskakuje dymek.

 

wystapil blad podczas przetwarzania przeslanego pliku.prosze skontaktowac sie z nami w celu uzyskania pomocy.

czy wina softu z tej strony?

http://mi-globe.com/

chociaz miui z tej strony bazuje na xiaomi.eu

Edytowane przez mikidar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie rozwiąże tego problemu.szybko.pisze teraz z tapatalk. Po zainstalowaniu romu z xiaomi.eu zero zmian,co ciekawe nie mogę pisać nawet z pc-ta .Problem dotyczy miuipolska.na innych stronach wszystko działa ok.
A dla tych co nie wiedzą co to za rom z miglobe(ex smiui) to niech się nie wypowiadają.nie jest to syf miui !!!I wiele użytkowników tegoż forum go używa.
Wracając do mojego problemu to czy nie jest jakiś problem z tym że mieszkam w italii? Jakieś filtry lub nie wiem co coś co nie pozwala na pisanie?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


Screenshot_2016-12-20-23-45-40-471_com.android.browser.png

I chyba rozwiazalem mój problem.na próbę wylaczyłem javascript w przeglądarce i po problemie.jutro spróbuję na Pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 minutę temu, Doki napisał:

Drodzy koledzy używający Redmi 3S, czy ktoś już instalował najnowsze MIUI 7.1.5? Chodzi mi o dźwięk rozmów, wedle changeloga od Acida:

Poprawiony dźwięk (rozmowy, słuchawki, wideo etc) dla Redmi

Nie wiem jak rozmów (trudno mi ocenić, gorzej nie jest), ale poprawa w dźwięku nagrywanych filmów jest ogromna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Nie wiem jak rozmów (trudno mi ocenić, gorzej nie jest), ale poprawa w dźwięku nagrywanych filmów jest ogromna.

Kiedyś latało po forum info, że gdzieś tam w jakimś pliku mikrofon w rozmowach jest ustawiony na 84% i zwiększenie wartości pomagało. Jestem ciekaw czy zrobiono to teraz od razu w romie czy w jakiś inny sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, Redmi2 napisał:

Na 99% nie.

Pytaj chinczykow. Od miui6 tak jest caly czas(jak bylo wczesniej na miui4/5, nie wiem, ale pewnie tez).

A tak nawiasem, jaka to roznica, co bawisz sie tym przewijaniem czy co?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

rozumiem, ale przydało by sie , to ułatwia jak masz kilka ekranów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór.

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda kwestia trybu seryjnego w telefonach Redmi 3S. Spodobał mi się ten telefon, ale zauważyłem, że w serii robi jedynie maksimum 20 zdjęć. Nie mogłem znaleźć jakiegokolwiek ustawienia, by to zmienić. Czy istnieje takie ustawienie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem posiadaczem 3s pro od dwóch miesięcy. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale jest parę rzeczy, które trochę mi przeszkadzają i chciałbym się z nimi uporać:

1. GPS - włączam go głównie, gdy jeżdżę samochodem do aplikacji typu yanosik, google maps etc. Po skończonej jeździe wyłączam i niestety tu pojawia się problem. Po paru godzinach pomimo tego, że GPS (wysoka dokładność) został wyłączony, aplikacja, która była wcześniej używana domaga się ponownie włączenia GPS'a i jego ikonka znów widnieje na górnym pasku mimo, że jest on teoretycznie wyłączony. Aby pozbyć się komunikatu muszę resetować telefon - wtedy wszystko wraca do normy. Jest jakiś inny sposób?

2. Jest możliwość wyłączenia powiadomienia "nie zasłaniaj górnej części ekranu"?

3. Da się wyłączyć powiadomienia o aktualizacji systemu?

4. Zawsze po resecie telefonu, muszę od nowa zezwolić na wyświetlanie dymków chatu (pływających ikon) z messengera. Jest to kwestia telefonu czy samej aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, konec napisał:

Ad 1. GPSa nie trzeba wyłączać. Jak nic go nie używa to nie zjada baterii.
 

To prawda.

A nawet mogę od siebie dodać więcej: zdarzają się sytuacje, że jakaś apka lubi sobie od czasu do czasu użyć GPS-a. Jeśli jej na to pozwolisz, to sobie użyje, trwa to minutę, baterii praktycznie nie tknie. Za to jeśli wyłączysz całkiem GPS-a to taka apka będzie z uporem maniaka próbować "połączyć się" z niedostępnym GPS-em cały czas, drenując baterię.

Ja już od dawna żadnych takich komponentów nie wyłączam, nie warto. Tylko BT mam wyłączony, ale to dlatego, że nigdy go do niczego nie używam.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko. Czy z naszego Redmika, jestem w stanie się połączyć z TV, tak ażeby wyświetlać to co jest na telefonie, tj. galerię, filmy? Istnieje możliwość przerzucenia ekranu z redmi na TV ? Chciałbym np móc sobie pograć w coś na Tv, co mam w tele. Przeprowadzam się i chciałbym wiedzieć, czy będę mógł sobie takie multimedialne centrum rozrywki zrobić. TV będzie smart na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko przeniosłem numer do Virgin (mniejsza z tym) Ma ktoś Redmi 3S w Virign Mobile i może podrzucić działającą konfigurację internetu , bo za chiny nie mogę ustawić .. próbowałem z strony virgin i nic , automatyczna konfiguracja do dochodzi mi..  (w poprzedniej sieci Play wszytko działało bez zarzutu na Redmi 3s)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym odblokować bootloader, przeczytałem kilka postów na forum i nie jest to takie proste :D
Wcześniej miałem Moto G LTE, tu sprawa była prosta, ciężko było telefon uwalić, zawsze jakoś się podniósł. Z urządzeniami xiaomi nie jest tak prosto jak by się wydawało.
Mam w związku z tym kilka wątpliwości:
1. Wysyłałem requesta o odblokowanie bootloadera. Czekam...
2. Mam wersję MIUI Global 8.1, czyli muszę przejść na DEV 7.2 (land_global_images_7.2.16_20170216.0000.00_6.0_global_3d1af6a0c0).
Wgrać przez miflash z zablokowanym bootloaderam wg opisu na forum, downgrade wiąże się z wipe'em ?
3. Przez OTA pobierze się update do wersji 8.1 DEV czy muszę pozostać przy 7? Czy OTA na DEV działa w ogóle? Metoda na roota bez TWRP jest skuteczna?

Zasadniczo zależy mi tylko na dostępie do root'a. Kiedyś może wgram jakiś inny firmware, póki co czekam na Nougata,

Edytowane przez miery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, miery napisał:

Witam

Telefony Xiaomi tak łatwo nie padają, też jest ciężko uwalić, ale trzeba umiec podnieść, bo jest trochę inaczej.

1. Jak dostaniesz zgodę to spróbujesz, może przejdzie odblokowanie na tym romie co masz.

2.Przejście na global dev który podałeś to nie jest downgrade, to tylko inne oznaczenia romów stable (wersji Miui w nazwie) i dev (data wydania 2017.02.16). Ten global dev jest nowszy i oparty na Miui 8.2. Wgranie Miflashem wiąże się z utratą danych (flashall), ale zrobisz sobie kopię lokalną i odzyskasz 99% tego co miałeś. Problemem może być uruchomienie trybu download (edl) potrzebnego do wgrania wersji dev.

3. Jak wyżej, będziesz miał Miui 8.2 i co tydzień aktualizacje. Niestety nie ma metody na roota bez twrp (trzeba odblokować bl i przynajmniej je odpalić bez wgrywania na stałe). Jak chcesz roota to najlepiej odblokować bl i wgrać rom xiaomi.eu, ale też po każdej aktualizacji ten root ci zniknie i wszystko od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, miery napisał:

Dlaczego problemem może być wejście w tryb download/edl?

Dlatego że w ostatnich romach to blokują i nawet kablem deepflash w najnowszych nie można. Redmi 3s był pierwszym telefonem w którym ten problem się pojaiwił. W Redmi 3/pro nie było z tym problemu. Sam możesz sprawdzić czy twój przechodzi w download z menu serwisowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...