Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Eragon napisał:

Tylko po prostu zastanawia mnie, czy te 2GB RAM są wystarczające 

Na Global stable narzekałem sobie na zarządzanie pamięcią, aplikacje biło okropnie w mojej opinii. Telefon pod tym względem sprawował się tylko minimalnie lepiej od np. Moto E LTE wyposażonego w 1GB RAM, ale pracującym pod niemal gołym androidem. 

Po zmianie na Xiaomi.eu jak ręką odjął. W końcu czuć, że fon ma 2GB pamięci operacyjnej. Dla przykładu, rano odpalam Pokemon GO, gram chwilę idąc do piekarni, minimalizuję, wieczorem wychodzę na miasto, a Pokemony dalej sobie siedzą w tle. Świetna sprawa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, meccaryn napisał:

Po zmianie na Xiaomi.eu jak ręką odjął. W końcu czuć, że fon ma 2GB pamięci operacyjnej. Dla przykładu, rano odpalam Pokemon GO, gram chwilę idąc do piekarni, minimalizuję, wieczorem wychodzę na miasto, a Pokemony dalej sobie siedzą w tle. Świetna sprawa.  

Świetna, ale pod jednym warunkiem – że siedząc tam sobie nie zjadają nic z baterii. Jeśli ten warunek jest spełniony, to ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mariusz5891 napisał:

Koledzy pytanko luźne. Zamówiłem dla znajomego Redmi3S, to będzie jego pierwszy chińczyk dlatego bezpieczniej będzie zostawić globala. W piątek przyjechał tel od golwaya, zrobiłem aktualizację przez OTA, pytanie tylko dlaczego wersja beta?

SAVE_20161120_162636.png

Pobierz paczkę global stable i zainstaluj z pliku zip. Telefon automatycznie skasuje wszystkie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariusz5891 napisał:

Koledzy pytanko luźne. Zamówiłem dla znajomego Redmi3S, to będzie jego pierwszy chińczyk dlatego bezpieczniej będzie zostawić globala. W piątek przyjechał tel od golwaya, zrobiłem aktualizację przez OTA, pytanie tylko dlaczego wersja beta?

I bardzo dobrze, beta jest lepsza pod każdym względem i stabilniejsza od starej stable. Nie musi aktualizować co tydzień, a telefon będzie działać lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, latet napisał:

Czy jesteś w stanie to stwierdzenie sensownie uzasadnić?

Bezpieczniej w takim sensie, że nie będę musiał mu co tydzień tłumaczyć jak pobrać i wgrać xiaomi.eu :-D, czyli bezpieczniej dla mnie, co tydzień pokaże mu się możliwość ściągnięcia nowej aktualizacji i już jego wola czy będzie chciał z tego skorzystać czy nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po pierwsze chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy, gdyż wczoraj nabyłem swoje pierwsze Xiaomi u Goldwaya. Telefon po uruchomieniu sam się zaktualizował do wersji 6.11.17, ale chce się was zapytać czy ten soft jest OK czy raczej trzeba go wymienić?

15204035_1354626697904329_398045155_o.png

Edytowane przez Adriian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DKFeniks napisał:

Ja rano miałem aktualizację, trochę zmienili wygląd i dodali aplikację MIUI Forum.

Wydaje mi się również, że jest mniej wolnego RAMu dostępnego. Mam wersję 2/16 i przy zamkniętych wszystkich aplikacjach mam teraz około 900 mb wolne. Kiedyś 1 gb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się pod temat. Zamierzam kupić Redmi 3S 3/32, będzie miał wgranego globala. Czy aby móc korzystać z dodatków MIUI Polska wystarczy, że przy pomocy MiFlash-a wgram najnowszy global stable z MIUI8? Jak wtedy będę pobierał aktualizacje, poprzez OTA, czy jakoś na okrętkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yarbin napisał:

Czy aby móc korzystać z dodatków MIUI Polska wystarczy, że przy pomocy MiFlash-a wgram najnowszy global stable z MIUI8? Jak wtedy będę pobierał aktualizacje, poprzez OTA, czy jakoś na okrętkę?

Na globala stable nie wgrasz dodatków. Aby wgrać dodatki potrzebujesz TWRP. Aby zainstalować twrp musisz odblokować bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odblokujesz bootloader i masz wgrane twrp to sens korzystania z global stable jest zerowy, dużo lepiej zainstalować dev lub stable od xiaomi.eu i na to dodatki miui polska.

6 minut temu, yarbin napisał:

czy wgrane MiFlashem MIUIPL wystarczy do komfortowego korzystania z telefonu?

Miflashem nie wgrasz miuipl bo nie ma takiego romu... jest xiaomi.eu które wgrywasz za pomocą recovery czyli twrp.

 

8 minut temu, yarbin napisał:

ok, a czy dla zwykłego użytkownika te dodatki są faktycznie mocno przydatne?

Co kto lubi, blokowanie reklam jest moim zdaniem niezbędne ale to można też osiągnąć mając root i AdAway... te dodatki miui polska są prostszym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Shaq napisał:

Wydaje mi się również, że jest mniej wolnego RAMu dostępnego. Mam wersję 2/16 i przy zamkniętych wszystkich aplikacjach mam teraz około 900 mb wolne. Kiedyś 1 gb.

 

U mnie odwrotnie. Po aktualizacji wolne często 1,1GB przed  0,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blom napisał:

@yarbin Kod otrzymasz w ciągu kilku dni, jeśli nie godzin. Na pewno przed otrzymaniem telefonu, więc działanie na globalu możesz sobie na start odpuścić. Wrzucisz po prostu globala, odblokujesz BL, wrzucić TWRP a następnie MIUI Polska. Koniec. 

No właśnie w środę założyłem konta i wysłałem prośby (bo kupiłem 2 telefony) i na razie kodów ani widu ani słychu a telefony będą w poniedziałek - kupowałem w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. No to jak chcesz przeskoczyć na MIUI Polska z zachowaniem danych aplikacji, to wystarczy, że na globalu zrobisz kopię MIUI(taka zakładka w ustawieniach) a następnie przywrócisz ją na MIUI Polska. 

Co do kodów, to się dziwię że tak długo to trwa. Ja na trzy konta dostałem już następnego dnia po złożeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, yarbin napisał:

No właśnie w środę założyłem konta i wysłałem prośby (bo kupiłem 2 telefony) i na razie kodów ani widu ani słychu a telefony będą w poniedziałek - kupowałem w Polsce.

Nie dostaniesz żadnego kodu, tylko info, że możesz odblokować z numerem konta Mi z którego występowałeś o pozwolenie. Jak dwa telefony to chyba dwa różne konta potrzebne, o ile jeszcze przestrzegają reguły że można odblokować następny telefon na tym samym koncie po upływie 30 dni. Jak podpiąłeś do konta nr telefonu, to dostaniesz sms-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Nie dostaniesz żadnego kodu, tylko info, że możesz odblokować z numerem konta Mi z którego występowałeś o pozwolenie. Jak dwa telefony to chyba dwa różne konta potrzebne, o ile jeszcze przestrzegają reguły że można odblokować następny telefon na tym samym koncie po upływie 30 dni. Jak podpiąłeś do konta nr telefonu, to dostaniesz sms-a.

Źle się wyraziłem z tym kodem, chodziło mi o zgodę. Założyłem 2 konta, na różne maile i numery telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, yarbin napisał:

Źle się wyraziłem z tym kodem, chodziło mi o zgodę. Założyłem 2 konta, na różne maile i numery telefonu.

To wkrótce dostaniesz, a na globalu też w razie czego chwilę wytrzymasz. Z lokalnej kopii Miui odtworzysz wszystkie aplikacje i 95% ustawień systemu i danych aplikacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...