Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy odblokowany root może wpływać na większe zużycie baterii?

Bo za szybko lecą % a nic nie ma niepokojącego w użycie baterii.

Chyba że to przez zwiększoną czułość mikrofonu gdy się rozmawia.

 

Edytowane przez aero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Andrew2 napisał:

Jak kiedyś pisałem na forum czy niema problemów z internetem bo chcę kupić telefon to wszyscy zapewniali że internet chodzi świetnie a teraz jak zakupiłem telefon to piszecie że każdy ma problem z EDGE no i ja też go mam bo bardzo rzadko przełącza się na 3G i 4G.

Ja nie mam żadnych problemów, czyli nie każdy. Momentalnie wraca do LTE (Play). Transfery też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krss32 napisał:

Jakie są wersje telefonu Redmi 3s? Wiem tylko o wersji international obsługującej LTE800 oraz tej wcześniejszej bez tej częstotliwości. Oprócz tych dwóch są jeszcze jakieś?

Każda z nich ma też różne warianty jeśli chodzi o ilość pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje są tak na prawdę 2 (nie biorąc pod uwagę pamięci) 2016030 tzw. Chińczyk i 2016031 tzw. International lub Global. Co prawda x-kom twierdzi, że oni mają wersję jeszcze inną z innym taktowaniem procesora, co jest bzdurą (dlatego u nich wersja 3/32) jest 200 zł droższa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić backup w TWRP ? ;p Na Redmi 3s jeszcze tego nie robiłem. To znaczy wiem jak, ale co odznaczyć przy backupie bo mam zaznaczone domyśle Boot , System, Data,(wiadomo) ale jeszcze jest Recovery, Cache, Cust,EFS,Persist. Chcę zrobić kopię, bo zamierzam wgrać MIUI Polska 6.11.3 z 5 listopada (szkoda , że nie ma jak narazie najnowszego 6.11.10 dla 3s)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubala94 napisał:

Jak zrobić backup w TWRP ? ;p Na Redmi 3s jeszcze tego nie robiłem. To znaczy wiem jak, ale co odznaczyć przy backupie bo mam zaznaczone domyśle Boot , System, Data,(wiadomo) ale jeszcze jest Recovery, Cache, Cust,EFS,Persist. Chcę zrobić kopię, bo zamierzam wgrać MIUI Polska 6.11.3 z 5 listopada (szkoda , że nie ma jak narazie najnowszego 6.11.10 dla 3s)

Uwzględnić w kopii to spokojnie możesz wszystkie składniki, tylko nie wiem czy przy ew. przywracaniu tej kopii bezpieczne (i sensowne) będzie wybranie ich wszystkich (ale wybór będziesz mieć wtedy, więc teraz możesz uwzględnić wszystko śmiało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2016 o 07:30, Deggial napisał:

Wersje są tak na prawdę 2 (nie biorąc pod uwagę pamięci) 2016030 tzw. Chińczyk i 2016031 tzw. International lub Global. Co prawda x-kom twierdzi, że oni mają wersję jeszcze inną z innym taktowaniem procesora, co jest bzdurą (dlatego u nich wersja 3/32) jest 200 zł droższa :-)

Rozumiem, że te dwie wersje różnią się tylko tą jedną częstotliwością LTE, tak? Na chińczyku można postawić Global rom?

Edytowane przez krss32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. zastanawiam się nad zakupem tego telefonu w wersji 3/32 i tu kilka pytań. obecnie posiadam honora 6, ale z racji tego iż potrzebuję telefonu na dwie karty mój wybór padł na redmi 3s international. 

- jak szybko działa telefon, czy procesor jest wystarczający, czy przy działaniu w tle kilku aplikacji telefon muli?

Edytowane przez neron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3/32 i dla mnie wystarczający, w tle messenger, whatsapp, google maps, bliki i allegro, alieexpres i spotify. Fakt przy tej konfiguracji bateria leci, ale nic się nie wyłącza i nie muli. Procesor i grafika też jest wystarczająca, CSR i RR3 chodzi na średnich/full detalach. 

W wersji 3/32 na xiaomi.eu masz na start wolne 1.8GB RAMu więc można poszaleć. 

 

@mariusz5891 to jest chyba lokalizacja google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Eragon napisał:

Czy wersja 2/16 nadaje się dla nastolatki do FB, Mess, Zdjęcia, Inst, YT itd...? :D 

Jak Tam wasze doświadczenia ? 

Moje doświadczenia są takie, że to jest pytanie do nastolatki i jej koleżanek - o to jaki sprzęt "wypada" a jaki "nie wypada" mieć w tym środowisku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet Nie, nie, nie. Nie o to pytam. Oczywistym jest że 3S będzie lepszy od większości Szajsungów, Eldżików, HTC'eków... budżetowych. 

Tylko po prostu zastanawia mnie, czy te 2GB RAM są wystarczające na takie dziewczęce potrzeby. Bo słychać że niby nie... ale oczywiście są to opinie Pro userów. A dla śmiertelników... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Eragon napisał:

@latet Nie, nie, nie. Nie o to pytam. Oczywistym jest że 3S będzie lepszy od większości Szajsungów, Eldżików, HTC'eków... budżetowych. 

Tylko po prostu zastanawia mnie, czy te 2GB RAM są wystarczające na takie dziewczęce potrzeby. Bo słychać że niby nie... ale oczywiście są to opinie Pro userów. A dla śmiertelników... 

Nie pro userów, tylko realnie myślących, co znają się na rzeczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eragon napisał:

@latet Nie, nie, nie. Nie o to pytam. Oczywistym jest że 3S będzie lepszy od większości Szajsungów, Eldżików, HTC'eków... budżetowych. 

Tylko po prostu zastanawia mnie, czy te 2GB RAM są wystarczające na takie dziewczęce potrzeby. Bo słychać że niby nie... ale oczywiście są to opinie Pro userów. A dla śmiertelników... 

Ja wciąż w codziennym uzytkowaniu jako podstawowy telefon mam poczciwego Redmi Note LTE z 2 GB RAM i 8 GB storage - i przysięgam – nie odczuwam, że to jest mało RAM. Nic mi niczego samo nie ubija. Nie pamiętam ani jednego takiego przypadku. Co nie znaczy, że nie wierzę, że niektórym coś ubija.

Redmi 3s 2/16 (dla córki) testuje "na boku" od kilku tygodni i nie zauważyłem niczego niepokojącego w tym zakresie, no ale to są głownie testy GPS, nawigacji, jakości rozmów, jakości zdjęć i filmów – nie przeładowałem telefonu ciężkimi grami czy znaną z zasobożerności apką Facebook.

Telefon ma raczej dobre opinie, myślę, że są duże szanse, że córka będzie zadowolona. Jak się ew. pojawią jakieś konkretne problemy, to pisz, to pomożemy zaleźć konkretne rozwiązania.

Z drugiej strony, wiem, że osoby nieletnie potrafią bez opamiętania instalować co popadnie, a potem jest płacz... No ale co zrobić. Edukować, edukować... :-)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...