Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

Ale powiem wam że po przesiadce z rn3p ekran w 3s jest dużo lepszy mimo mniejszej rozdzielczości dużo lepszy kontrast i jasność wyświetlacza jestem mega zadowolony jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu. Pomijając fakt że troszkę widać male prześwietlenie podświetlania w dolnej części wyświetlacza.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem posiadaczem Redmi 3S z sklepu banggood.com. Ma on domyślnie wgrane MIUI Global 7.3 Stabilna, 7.3.10.0.0(MALCNDE). I teraz pytania do was, bo po przeczytaniu kliku stron dalej nie mam 100% pewności

1. Czy aby wgrać MIUI Polska na mój telefon to muszę postępować po kroku według tego poradnika:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

2. Czy wgrywanie MIUI Polska jest mi w ogóle potrzebne, czy skończy się tylko tylko na trochę lepszym spolszczeniu?

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez kobe720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA oficjalnej stronie en.miui.com jest nowy flasher Miflash 2016.08.30.0 a dlaczego wy używacie tego starego 2016.04 >??

Nowszy powinien być chyba lepszy jak były jakieś bugi to powinny być w nowszej wersji poprawione plus dodana obsługa nowych użądzeń czy dobrze rozumuje >??

Edytowane przez Andrew2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kobe720 napisał:

Cześć, jestem posiadaczem Redmi 3S z sklepu banggood.com. Ma on domyślnie wgrane MIUI Global 7.3 Stabilna, 7.3.10.0.0(MALCNDE). I teraz pytania do was, bo po przeczytaniu kliku stron dalej nie mam 100% pewności

1. Czy aby wgrać MIUI Polska na mój telefon to muszę postępować po kroku według tego poradnika:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

2. Czy wgrywanie MIUI Polska jest mi w ogóle potrzebne, czy skończy się tylko tylko na trochę lepszym spolszczeniu?

Z góry dzięki za pomoc

Masz przerobiony soft, wgranie Globala lub MIUIPolska jest wręcz konieczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kobe720 napisał:

Czy wgrywanie MIUI Polska jest mi w ogóle potrzebne, czy skończy się tylko tylko na trochę lepszym spolszczeniu?

Dokładnie tak, pierwsza stabilna wersja global dev dla Redmi 3s to była 7.5.8.0MALMIDE. Czyli dla własnego bezpieczeństwa i spokoju musisz wgrać Miflashem oficjalny rom global, najlepiej dev a potem po ewentualnym odblokowaniu bl Miui Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FromWP napisał:

Dokładnie tak, pierwsza stabilna wersja global dev dla Redmi 3s to była 7.5.8.0MALMIDE. Czyli dla własnego bezpieczeństwa i spokoju musisz wgrać Miflashem oficjalny rom global, najlepiej dev a potem po ewentualnym odblokowaniu bl Miui Polska.

No właśnie tak myślałem, że coś dziwny ten ROM. Ale rozumiem, że i w tym wypadku mogę użyć krok po kroku tego poradnika ???

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Czy ktoś ma tel z x-kom i może potwierdzić bzdury, które pisze x-kom odnośnie taktowania procesora?

@Redmi3s PRO ja kupiłem 3/32GB na aze.com.pl, bez problemowo i 100 zł taniej niż na x-kom, a wszelkie znaki na ziemi i niebie, które właśnie zweryfikowałem w dostępnych źródłach, wskazują, że to wersja international.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaktualizowałem MIUI z 7.5.8 na 8.0.3.0 i pojawił się u mnie taki problem, że nie działa odblokowanie telefonu odciskiem jeśli w tle chodzi kilka aplikacji. Czuć wibrację po przyłożeniu palca, ale na ekranie nic się nie pojawia, albo tylko na chwilę ekran mignie i ponownie się wyłącza. Redmi 3s 3/32 international.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, hawkwodzu napisał:

Dzisiaj zaktualizowałem MIUI z 7.5.8 na 8.0.3.0 i pojawił się u mnie taki problem, że nie działa odblokowanie telefonu odciskiem jeśli w tle chodzi kilka aplikacji. Czuć wibrację po przyłożeniu palca, ale na ekranie nic się nie pojawia, albo tylko na chwilę ekran mignie i ponownie się wyłącza. Redmi 3s 3/32 international.

wstaw od nowa odciski, w tej wersji chyba już wibruje tylko przy złym odczycie, przy prawidłowym po prostu się odblokowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos odciska palca. Czy to jest normalne, że:

  1. Przyłożenie palca nie daje zupełnie nic (zero jakiejkolwiek reakcji) w sytuacji, gdy telefon nie jest zablokowany, ale ekran zgasł – np. aplikacja typu Yanosik działa na 1. planie (więc telefon nie jest blokowany), ale jest ustawiona tak, że wyłącza ekran. To trochę irytujące, bo biorąc do ręki wygaszony tel. i przykładając palec, oczekuję, że się normalnie rozświetli, a tu nic.
  2. Po restarcie systemu pierwsze odblokowanie musi być inne niż odciskiem - np. wzorkiem. Odcisk nie działa. To normalne? Podejrzewam, że to celowe, aby utrudnić użytkownikowi ewentualne zapomnienie wzorka czy hasła.

Poza tymi sytuacjami odblokowywanie palcem działami mi w tym 3s idealnie - w 100% przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Po restarcie systemu pierwsze odblokowanie musi być inne niż odciskiem - np. wzorkiem. Odcisk nie działa. To normalne?

Po restarcie zawsze najpierw hasło, lub wzorek, tak jest i to normalne.

Przy zablokowanym ekranie z reguły działa, ale przy niektórych działających  aplikacjach nie działa. U mnie jak dostaję powiadomienie z Whatsappa, nie zdążę kliknąć na zablokowanym ekranie i ekran zgaśnie, to muszę odblokować przyciskiem i dopiero potem odcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie. Otóż przy wyłączonej synchronizacji, ustawieniach chmury na wysyłanie danych tylko po wifi mam 50% całkowitego zużycia transferu przez OS Services, co pokazuje program 3g watchdog. Po dwoch dniach wychodzi 50 mb. Troche sporo. Można to jakoś ograniczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam, że dopadł mojego Redmi 3S słynny problem "utkwienia w 2G/Edge". Zgłaszam nie po to, aby się wyżalić, ale aby podkreślić, że problem pojawił się nagle (dziś) bez żadnego uchwytnego powodu (nic w ostatnich dniach nie zmieniałem w tel.). Wcześniej, o czym nawet pisałem, bacznie obserwowałem telefon przez ok. 3 tygodnie pod tym kątem i nic takie nie było. A dziś – już jest. Pomaga restart telefonu, wtedy znów działa 4G i 3G. Działa do czasu, gdy telefon znajdzie się w miejscu o gorszym zasięgu (np. garaż podziemny, winda), wtedy przełącza się w 2G i już tak zostaje, aż do kolejnego restartu (w jednym przypadku sam się raz przełączyć do 3G, ale do 4G dopiero po restarcie). Sieć: Orange.

Dodam tez, że problem jest nawet bardziej bolesny, niż gdyby po prostu było to 2G - ewidentnie telefon próbuje się przełaczyć, bo co jakiś czas połączenie danych w ogóle znika z paska i aplikacje wyrzucają komunikat "jesteś off-line / problemy z połączeniem siecowym" itp.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blom napisał:

@latet witamy w klubie. Ja swojego Redmi już odesłałem, idzie też do mnie Redmi 3S Prime International, zobaczymy czy on też będzie tak "usprawniony" :/

O ile się nie mylę, to posiadacze wersji International też zgłaszali ten błąd.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Blom napisał:

Nie licz, że ci to naprawią bo problem wisi od miesięcy, i zero zainteresowania.

No tak, będą w nieskończoność wmawiać, że to wina operatorów... Światowy spisek operatorów mających na celu dręczenie posiadaczy wyłącznie Redmi 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...