Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Shaq napisał:

Pytanie za 100 pkt. 

Orientuje się ktoś może, wybór której opcji pozwala na utrzymanie największej ilości aplikacji w tle bez odświeżania?

Pytanie za 10 pkt. Co poeta miał na myśli piszą "w tle bez odświeżania"?

6 godzin temu, Radius napisał:

ps2. 3,5 km od nadajnika

LTE Play.jpg

d*py nie urywa, mówiąc delikatnie. Szkoda, że w tym samym miejscu nie zrobiłeś testów 3G. Pewnie byłoby szybciej (upload) :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, jak sprawdzić na 100% czy w Redmi3S nie mam szyfrowanych partycji? Bo np. jak przerzucałem przed chwilą pod TWRP kopię z pamięci wewn. na pendrive, to był tam jakiś komunikat w stylu "successfully decrypted using default password". Przed pierwszą instalacją MIUI EU robiłem "wipe data", potem jednak jeszcze wgrywałem Globala przez MiFlash, a potem znów MIUI EU. To nie jest tak, że jak jest szyfrowana partycja, to TWRP w ogóle nie widzi jej zawartości (jaki to by byłby sens takiego szyfrowania, gdyby widziało)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Shaq napisał:

...bez odświeżania jak się do niej wróci i na nią kliknie w oknie uruchomionych aplikacji. Bardziej obrazowo opisać już nie potrafię ;-)

To najlepiej założyć kłódkę i dopisać do autostartu, nigdy nie będzie ubijana i będzie startowała automatycznie po uruchomieniu telefonu. Nie trzeba nic w opcjach programistycznych zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Shaq napisał:

...bez odświeżania jak się do niej wróci i na nią kliknie w oknie uruchomionych aplikacji. Bardziej obrazowo opisać już nie potrafię ;-)

Czyli że po prostu nie jest ubijana w tle? :) Czyli konfiguracja na jak największe zużycie baterii i jak najmniej "wolnego RAM"? :-P

:-P

 

Przed chwilą, FromWP napisał:

To najlepiej założyć kłódkę i dopisać do autostartu, nigdy nie będzie ubijana i będzie startowała automatycznie po uruchomieniu telefonu. Nie trzeba nic w opcjach programistycznych zmieniać.

Autostart nie oznacza, że będzie startować wraz z systemem (jak w Windows), a już na pewno nie oznacza tylko tego, ale przede wszystkim oznacza, że apka będzie mogła wstawać automatycznie [znaczy system ją uruchomi] w razie jej ubicia przez różne "okoliczności".

Kłódka – w praktyce – nie chroni w 100% przed ubiciem, ale bardzo znacznie zmniejsza jego prawdopodobieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2016 o 21:27, FromWP napisał:

To najlepiej założyć kłódkę i dopisać do autostartu, nigdy nie będzie ubijana i będzie startowała automatycznie po uruchomieniu telefonu. Nie trzeba nic w opcjach programistycznych zmieniać.

W autostarcie są

 

Dnia 29.10.2016 o 21:28, latet napisał:

Czyli że po prostu nie jest ubijana w tle? :) Czyli konfiguracja na jak największe zużycie baterii i jak najmniej "wolnego RAM"? :-P

:-P

 

Dokładnie ;-) bo jak to mówią: wolny RAM, to zmarnowany RAM.

Ciekawi mnie która opcja jest za taki stan odpowiedzialna? Prawdopodobnie "wyłączone" 

Edytowane przez Shaq
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Shaq napisał:

Witam.

Pytanie za 100 pkt. 

Orientuje się ktoś może, wybór której opcji pozwala na utrzymanie największej ilości aplikacji w tle bez odświeżania?

Screenshot_2016-10-29-21-03-14-467_com.android.settings.png

To są ustawienia ZRAM. Najwięcej dostępnej pamięci będziesz miał przy ustawieniu zaawansowana ale kosztem baterii bo kompresja i dekompresja danych w ramie obciąża cpu. Jak masz wersję 3/32 to spokojnie możesz wyłączyć, jak wersję 2/16 i dużo apek chcesz trzymać w pamięci to zaawansowane. Domyślne ustawienie to Umiarkowane.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fredek napisał:

To są ustawienia ZRAM. Najwięcej dostępnej pamięci będziesz miał przy ustawieniu zaawansowana ale kosztem baterii bo kompresja i dekompresja danych w ramie obciąża cpu. Jak masz wersję 3/32 to spokojnie możesz wyłączyć, jak wersję 2/16 i dużo apek chcesz trzymać w pamięci to zaawansowane. Domyślne ustawienie to Umiarkowane.

Niestety jeszcze mam wersję 2/16 ale poważnie myślę o 3/32. Na dniach pojawi się w x-kom.

Czyli puentując: "wyłączone" najlepsze dla baterii ale kosztem płynnej wielozadaniowości?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, latet napisał:

Autostart nie oznacza, że będzie startować wraz z systemem (jak w Windows), a już na pewno nie oznacza tylko tego, ale przede wszystkim oznacza, że apka będzie mogła wstawać automatycznie [znaczy system ją uruchomi] w razie jej ubicia przez różne "okoliczności".

Kłódka – w praktyce – nie chroni w 100% przed ubiciem, ale bardzo znacznie zmniejsza jego prawdopodobieństwo.

Wiem że nie oznacza tylko tego, ale raz uruchomiona aplikacja nie jest ubijana, a chyba o to chodziło. A w opcjach programistycznych lepiej zarządzania pamięcią nie zmieniać i zostawić umiarkowane. Oczywiście zarządzanie oszczędzaniem baterii ma priorytet w Miui i po włączeniu funkcji ubijania procesów w tle po zablokowaniu ekranu, pomimo autostartu będzie ubijana. Trzeba w oszczędzaniu baterii ustawić nie blokuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy w MIUI /Androidzie 6.0 jest możliwość ustawienia żeby zapisywało aplikacje na karcie pamięci? Obecnie mam dużo wolnej pamięci wewnętrznej ale tak pytam z ciekawości. P.S. Wiem , że nie da się całej aplikacji przenieść na kartę w wcześniejszych wersjach androida też tak było tzn. część jest w pamięci wew. część na karcie. Da się to jakoś zrobić ? Jest taka opcja w MIUI czy tylko za pomocą aplikacji zewnętrznych np. Link2SD itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam kilka pytań  dotyczacych 3s:

1. Jakośc rozmów - jak to wygląda w przypadku tego modelu

2. Czy zasięg jest lepszy w porównaniu z innymi telefonami jakie posiadaliście w miejscu swojego zamieszkania?

3. Czy telefon znacznie zwalnia wraz z upływem czasu co można zaobserwować w wielu androidowych smartphonach 

4. Jak oceniacie działanie czytnika linii papilarnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maciek4688 napisał:

1. Jakośc rozmów - jak to wygląda w przypadku tego modelu

2. Czy zasięg jest lepszy w porównaniu z innymi telefonami jakie posiadaliście w miejscu swojego zamieszkania?

3. Czy telefon znacznie zwalnia wraz z upływem czasu co można zaobserwować w wielu androidowych smartphonach 

4. Jak oceniacie działanie czytnika linii papilarnych?

1. Przeciętnie, znaczy normalnie.

2. Czy lepszy to nie wiem, ale gorszy nie jest na pewno.

3. Pewnie tak, jak każdy telefon, gdyby tylko używać i nic nie robić w kierunku "higieny", ale tutaj odświeżające działanie ma choćby w miarę częste aktualizowanie systemu i parę innych łatwych do przeprowadzania z poziomu MIUI lub TWRP zabiegów.

4. Kapryśny jest trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Według mnie słabiutko. Ciągle jestem proszony, bo coś powtórzyć itd. W drugą stronę nie ma problemu, ja osobę słyszę doskonale. 

2. Z zasięgiem jest jakiś problem. Redmi 3S, to pierwszy telefon od lat, który lubi mi się przełączyć na sieć 2G. Generalnie bieda. 

3. Używam odkąd pojawiły się w x-komie, na razie z pracy jestem zadowolony, prócz zarządzaniem pamięcią RAM - ten aspekt leży i aplikacje w tle są często zabijane. 

4. U mnie tak na oko 8/10 prób przechodzi. To mój pierwszy czytnik, więc nie mam porównania, ale innej metody odblokowania nie chcę, więc jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciek4688 napisał:

1. Jakośc rozmów - jak to wygląda w przypadku tego modelu

Przeciętnie.

11 godzin temu, maciek4688 napisał:

2. Czy zasięg jest lepszy w porównaniu z innymi telefonami jakie posiadaliście w miejscu swojego zamieszkania?

Mam Xperie Z i iPhone'a 5S, zasięg jest porównywalny. 

 

11 godzin temu, maciek4688 napisał:

3. Czy telefon znacznie zwalnia wraz z upływem czasu co można zaobserwować w wielu androidowych smartphonach 

Jak to każdy Android

 

11 godzin temu, maciek4688 napisał:

4. Jak oceniacie działanie czytnika linii papilarnych?

Jest porównywalny do tego z iPhone'a 5S, zwykle jest celny. Niestety trzeba mieć czysty palec bo jest na to wrażliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w sytuacji gdzie uceglilem tel, moge jedynie wejsc w tryb fastboot... Mi flash widzi tel w tym trybie jednak mam zablokowany bt i nie moge wgrac softu w tym trybie, gdy przechodze w tryb download telefon nie jest wykrywany przez miflasha a w systemie jest widoczny jako  qualcom czy cos takiego, bardzo prosze o pomoc jak wyjsc z tej patowej sytuacji. z gory dzieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aero napisał:

Czy mając odblokowany bootloader i roota na romie Global Developer zmieniając rom na Global Stable zablokuje mi się ponownie bootloader i root?

Root znika zawsze, gdy wgrasz system/aktualizację MIUI (jakąkolwiek). Co do blokady BL to nie powraca ona przy wgraniu przez MiFlash oficjalnego ROM-u. Sam się zdziwiłem, ale nie powraca. Są jednak chyba sytuacje, że może powrócić, ale nie wiem jakie – niech napisze ktoś, kto wie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Slyther napisał:

Czy ktokolwiek orientuje się, czy po zamówieniu z x-kom będzie tam zwykły eu czy chiński i co powinienem zrobić z urządzeniem po wyjęciu z pudełka?

Będzie Global Stable Miui 7 z aktualizacją do MIUI 8 8.0.3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wersję global stable 7.5.7.0 i ciągle mam problem z internetem cały czas jest praktycznie na E czasami przełancza się na H+ ale żadko a Lte wogule nie wchodzi. Miał ktoś z was taki problem na tym romie ? Tak pozatym to wszystko chodzi bardzo dobrze. Telefon z X koma. Ściągną bym aktualizację alr obawiam się że telefon po tym nie wstanie jak to już było u kohoś z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Andrew2 napisał:

Panowie mam wersję global stable 7.5.7.0 i ciągle mam problem z internetem cały czas jest praktycznie na E czasami przełancza się na H+ ale żadko a Lte wogule nie wchodzi. Miał ktoś z was taki problem na tym romie ? Tak pozatym to wszystko chodzi bardzo dobrze. Telefon z X koma. Ściągną bym aktualizację alr obawiam się że telefon po tym nie wstanie jak to już było u kohoś z forum.

Do 8.0.3 możesz chyba spokojnie aktualizować przez ota, nie miałem z tym problemu i zrobiłem od razu po pierwszym uruchomieniu. Problemy mieli nieliczni którzy dostali aktualizację 8.0.4 bo to była beta wysyłana losowo i na wersji international powodowała problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrew2 napisał:

Panowie mam wersję global stable 7.5.7.0 i ciągle mam problem z internetem cały czas jest praktycznie na E czasami przełancza się na H+ ale żadko a Lte wogule nie wchodzi. Miał ktoś z was taki problem na tym romie ? Tak pozatym to wszystko chodzi bardzo dobrze. Telefon z X koma. Ściągną bym aktualizację alr obawiam się że telefon po tym nie wstanie jak to już było u kohoś z forum.

Ale po co się tak stresować/męczyć? Odblokuj BL i zainstaluj MIUI EU :-)  Znasz choć jeden powód, by tego nie uczynić? :-P

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/31/2016 o 09:40, blackops napisał:

Witam, jestem w sytuacji gdzie uceglilem tel, moge jedynie wejsc w tryb fastboot... Mi flash widzi tel w tym trybie jednak mam zablokowany bt i nie moge wgrac softu w tym trybie, gdy przechodze w tryb download telefon nie jest wykrywany przez miflasha a w systemie jest widoczny jako  qualcom czy cos takiego, bardzo prosze o pomoc jak wyjsc z tej patowej sytuacji. z gory dzieki. 

Ponieważ właśnie przechodziłem podobne ćwiczenie proponuję lekturę tegoż wątku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze egzemplarze też mają nierówne podświetlenie? Bo u mnie to wygląda jakby w dolnej części wyświetlacza wycinek ekranu była mocniej podświetlony i jest bielszy a obok przez grę cieni troszkę ciemniejszy widać to głównie na białym kolorze. Niby szczegół ale jak ktoś jest wyczulony na tego typu rzeczy to będzie mu to przeszkadzać.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą wersję Global stable 7.5.7.0 i chciałem zaktualizować do 8.0.3.0 zciągnąłem rom ze stron en.miui.com też global stable. Wrzuciłem w telefon w folder download.

Przechodzę do aplikacji aktualizującej wybieram trzy kropki zainstaluj z pliku zip wybieram rom potem klikam ok i pisze że niema sieci WIFI i nie instaluje się aktualizacja >??

W domu nie mam wifi ale to chyba powinno zainstalować się z pliku więc poco połączenie wifi>?

Edytowane przez Andrew2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrew2 napisał:

Czyli bez WIFI nieda rady >?

Na pewno da radę w trybie EDL przez miflash. Co do niuansów aktualizacji global stable to nie wiem, pobawiłem się nim tydzień (zrobiłem jedną aktualizację OTA) i przeszedłem na xiaomi.eu, tu nie ma takich udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...