Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak, ale desperacko nacikałem wszystko co się dało i telefon się wyłączył. Zrobiłem ten kabel, MiFlash wykrył telefon i zainstalował prawdopodobnie China dev, ale dziwne bo w 154 sekundy. I teraz się uruchamia chyba.

Edit:

Eureka! Telefon się uruchomił :)

Edytowane przez Pepso94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pepso94 napisał:

Nie wiem jak, ale desperacko nacikałem wszystko co się dało i telefon się wyłączył. Zrobiłem ten kabel, MiFlash wykrył telefon i zainstalował prawdopodobnie China dev, ale dziwne bo w 154 sekundy. I teraz się uruchamia chyba.

Edit:

Eureka! Telefon się uruchomił :)

Niech żyje deep flash cable!

Ale swoją drogą bardzo by mnie ciekawiła diagnoza - co się dziej, że tryb EDL nagle przestaje być dostępny?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet Też mnie to ciekawi bo w moim Redmi 3 zawsze tryb edl działał, nie ważne co by się stało, a w tym 3s w ogóle menu serwisowe nie chciało się włączyć aby wybrać edl, ani żadna kombinacja klawiszy, dopiero deep flash cable pomógł. Swoją drogą, może latest Global dev jest uszkodzony jak uwalił mi telefon, a China dev od razu poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pepso94 napisał:

@latet Też mnie to ciekawi bo w moim Redmi 3 zawsze tryb edl działał, nie ważne co by się stało, a w tym 3s w ogóle menu serwisowe nie chciało się włączyć aby wybrać edl, ani żadna kombinacja klawiszy, dopiero deep flash cable pomógł. Swoją drogą, może latest Global dev jest uszkodzony jak uwalił mi telefon, a China dev od razu poszło.

byłyby straszny krzyk na en.miui a tam raczej cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MiD To w takim razie nie mam zielonego pojęcia co było przyczyną, przy Global dev czas był już ponad 4000 sekund i cały proces stanął. Robiłem wszystko tak samo przy China dev i system zainstalował się w 154 sekundy i telefon działa. Jakaś czarna magia.

@latet Co do tego kabla, to może być, że w różnych kablach będą to inne kabelki do złączenia? W internecie widziałem jak były łączone czarny z białym, albo czarny z zielonym, schemat znalazłem też gdzie było pokazane czarny z zielonym, a u mnie zadziałało czarny z białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pepso94 napisał:

Czyli zostaje odblokować bootloader i wgrać xiaomi.eu. Gdyby to był telefon dla mnie to angielski by mi wystarczył. 

Ale żeby odblokować bl to i tak musisz zapanować nad prawidłową widocznością w fastboot, bo w tym trybie odblokowujesz. A w przypadku romu china dev, to nie brak polskiego jest problemem, tylko chińskie usługi i brak usług googla. 

3 minuty temu, aero napisał:

A w czym jest lepszy rom z xiaomi.eu od V8.0.3.0 MALMIDG ?

Od tego to jest lepszy global dev i xiaomi.eu 6.10.13 w zwyż, bo nowsze z poprawionymi błędami i lepszą funkcjinalnością. Szybszy nie jest. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Ale żeby odblokować bl to i tak musisz zapanować nad prawidłową widocznością w fastboot, bo w tym trybie odblokowujesz. A w przypadku romu china dev, to nie brak polskiego jest problemem, tylko chińskie usługi i brak usług googla.

Dobrze o tym wiem, dzięki przywróceniu wersji 7.1 sterownika fastboot według tego co załączył @MiD telefon jest już poprawnie rozpoznawany w komputerze. Zainstalowana była wersja 11.0 i komputer telefonu nie widział. Usługi Google instalowałem kiedyś przez 4 pliki .apk i działały dobrze, więc największym problemem są właśnie te chińskie śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3s International, czy jak wgram miuipolska ktore jak wiadomo oparte jest o chinskie dev, to czy strace wtedy dostep do band20? Może modem telefonu non-hlos.bin powinno dograć sie z wersji international po wgraniu miuipolska?

 

Po wgraniu TWRP i próbie restartu systemu telefon zatrzymuje sie na wieki na ekranie MI.. :(

Edytowane przez areq1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, areq1987 napisał:

Mam 3s International, czy jak wgram miuipolska ktore jak wiadomo oparte jest o chinskie dev, to czy strace wtedy dostep do band20? Może modem telefonu non-hlos.bin powinno dograć sie z wersji international po wgraniu miuipolska?

Band 20 działa normalnie na Miuipolska. Przed chwilą sprawdzałem w Network Signal Guru + Root

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, areq1987 napisał:

Po wgraniu TWRP i próbie restartu systemu telefon zatrzymuje sie na wieki na ekranie MI.. :(

No bo po wgraniu TWRP trzeba od razu wgrać rom eu,  bez restartu do systemu. Ewntualnie tylko restart w twrp do twrp (recovery). Band b20 działa normalnie, nic nie trzeba dogrywać. 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radius napisał:

Band 20 działa normalnie na Miuipolska. Przed chwilą sprawdzałem w Network Signal Guru + Root

A możesz (za pomocą funkcji mymuszania konkretnej częstotliwości w NSG) porównać prędkość (upload zwłaszcza) wewnątrz budynku – czy jest różnica pomiędzy LTE 1800 a LTE 800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

A możesz (za pomocą funkcji mymuszania konkretnej częstotliwości w NSG) porównać prędkość (upload zwłaszcza) wewnątrz budynku – czy jest różnica pomiędzy LTE 1800 a LTE 800?

Musiałbym jechać pod najbliższy nadajnik Orange, ok. 5,5 km w linii prostej. Na zewnątrz nie mam w ogóle zasięgu LTE. Jedynie przy oknie na wysokości drugiego piętra. W dodatku często przerywa, więc powodzenia ;)

ps. spróbuje na karcie play

ps2. 3,5 km od nadajnika

LTE Play.jpg

Edytowane przez Radius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowuje właśnie BL , zrobiłem wszystko według poradnika, ok miałem te 3 ptaszki . Jak mam teraz uruchomić tel. ponownie ? ;p klikałem w oknie aplikacji reboot phone ale nie chce się zresetować cały czas jest w fastboot jak mam go zresetować?

Edytowane przez Kubala94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubala94 napisał:

Odblokowuje właśnie BL , zrobiłem wszystko według poradnika, ok miałem tez 3 ptaszki . Jak mam teraz uruchomić tel. ponownie ? ;p klikałem w oknie aplikacji reboot phone ale nie chce się zresetować cały czas jest w fastboot jak mam go zresetować?

fastboot reboot albo długo przytrzymać power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, potrzebuję mieć dostęp do roota, aby naprawić mikrofon, z tego co słyszałem potrzebne jest najpierw odblokowanie bootloadera i zatrzymuje mi się na 50%, zgodę dostałem SMSem, tryb fastboot włączony, sterownik zainstalowany, system Windows 10, nawet rom global stable zmieniłem na dev i to samo, a także próbowałem przez VPN i nic, nie wiem co dalej mam robić, jakby ktoś umiał mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez aero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odblokowałem BL ,zainstalowałem TWRP wszystko ok , teraz zainstalowałem rom MIUI Polska (najnowszy) chce zresetować tel. i w TWRP pisze mi "Brak zainstalowanego systemu! Jesteś pewien ,że chcesz uruchomić urządzenie ?"  Wtf? przecież instalowałem przed chwilą z pliku .zip? Chyba , ze jest to normalne co pisze , jakiś błąd czy co? Nie wiem czy uruchamiać ponownie ;p

Edytowane przez Kubala94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubala94 napisał:

Panowie odblokowałem BL ,zainstalowałem TWRP wszystko ok , teraz zainstalowałem rom MIUI Polska (najnowszy) chce zresetować tel. i w TWRP pisze mi "Brak zainstalowanego systemu! Jesteś pewien ,że chcesz uruchomić urządzenie ?"  Wtf? przecież instalowałem przed chwilą z pliku .zip? Chyba , ze jest to normalne co pisze , jakiś błąd czy co? Nie wiem czy uruchamiać ponownie ;p

zainstaluj jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem post wcześniej działa nie musiałem nic robić. Mam MIUI Polska tylko myślałem , że będzie jakiś inna animacja uruchamiana  (skoro bootloader odblokowywałem ) a tu jak się uruchamia system to logo xiaomi jest jak było ale ok ;)

Tylko jak wejdę w pamięć to mam pamięć urządzenia razem 10,49 GB dostępne 8,24 GB , dziwne , chyba tyle system nie zajmuje. Na global stable i dev miałem chyba więcej.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kubala94 napisał:

Tylko jak wejdę w pamięć to mam pamięć urządzenia razem 10,49 GB dostępne 8,24 GB , dziwne , chyba tyle system nie zajmuje. Na global stable i dev miałem chyba więcej.. .

Na globalu też pokazuje 10,49 całkowitej, reszta z 16 to system, 10.49-8,24=2,25 to aplikacje ich dane. Ja tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje, nie pamiętam właśnie ile miałem na globalu stable  i dev. Ale zauważyłem , że na MIUI Polska nie ma takich aplikacji od google jak Google Muzyka, Filmy, Książki, Gry Play itd. bardzo dobrze ;d właśnie chciałem root-a robić żeby to pousuwać ale chyba już nie muszę. Tylko myślałem ,że przez to jak nie ma tych appek to będzie więcej pamięci. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kubala94 napisał:

Chyba masz racje, nie pamiętam właśnie ile miałem na globalu stable  i dev. Ale zauważyłem , że na MIUI Polska nie ma takich aplikacji od google jak Google Muzyka, Filmy, Książki, Gry Play itd. bardzo dobrze ;d właśnie chciałem root-a robić żeby to pousuwać ale chyba już nie muszę. Tylko myślałem ,że przez to jak nie ma tych appek to będzie więcej pamięci. ;)

Tej pamięci na razie wystarcza nawet przy wersji 16Gb (jak się używa karty sd). Ze wszystkim zainstalowanym czego używam, nadal mam około 5Gb wolnego na globalu. Bez SD na razie też bym dał radę, tylko trzeba by zmniejszyć ilość zdjęć i filmów trzymanych w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...