Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Kubala94 napisał:

Dzięki za odpowiedz. Aha to lipa , w sumie racja tez tak miałem na huawei p8 lite , żę po podłączeniu pod usb tylko sie ładowało i musiałem dopiero  wybrać transfer plików. Ale myślałem , że to zależy od telefonu a nie , że android 6.x tak ma i to mimo ustawienia , żeby od razu przechodził w tryb MTP. Na wcześniejszych wersjach androida tak nie było ;p dlaczego to tak zrobili? ;pp

Kwestie bezpieczeństwa. To mądry krok.

Jak się człowiekowi kończy prąd w telefonie i nie ma wyścia, to nie będzie marudził i podłączy go, gdzie popadnie. A licho nie śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no, tak racja już rozumiem , jakiś sens w tym jest :) Tylko trochę to uciążliwe (trudno ,trzeba się przyzwyczaić ,że teraz jest inaczej ;p) , no ale czego się nie robi bezpieczeństwa ..

EDIT: Zauważyłem teraz jedną rzecz , nic to w sumie w dalszej perspektywie nie zmienia ale , ustawiłem w ustawieniach programistycznych : "wybierz konfigurację USB" na MTP (Media Transfer Protocol) i jak podłączyłem pod USB telefon to o dziwo! od razu przeszedł w tryb MTP (był dostęp do plików) zaraz odłączyłem phona i podłączyłem jeszcze raz i już było tylko ładowanie i trzeba wybrać ręcznie MTP. Czyli działa to ustawienie , ale tyko raz (po ustawieniu) ;p przynajmniej u mnie tak jest.

 

Edytowane przez Kubala94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do zainstalowania romu MIUI Polska , trochę tu poczytałem o nim i jest tak chwalony , że chciałbym go wypróbować ;p Obecnie mam ROM global stable MIUI Global 8.0 Stabilna 8.0.3.0 (MALMIDG). Czyli jeśli rozumiem dobrze według poradnika "KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ" muszę zainstalować  rom china dev lub global dev ,żeby odblokować bootloader? Na stronie http://en.miui.com/a-234.html  znalazłem rom: Redmi 3S/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download to ma być ten? Tylko jest jeden problem , kiedy chce pobrać go z strony xiaomi to wywala mi  błąd 404 ;p chyba coś tam zepsuli. Nie ma ktoś podrzucić tego rom(a) , napewno ktoś z was pobierał. Chyba ,że wgram china dev (ponoć jest tam eng)

Edytowane przez Kubala94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki spróbuje.

EDIT: Wysłałem wniosek o odblokowanie BL , jeśli otrzymam zgodę , spróbuje :) może wrzucę tak z ciekawości dev mam pobrać z strony xiaomi rom i wrzucić go do tel. potem ustawienia->informacje o telefonie->aktualizacje oprogramowania ->trzy kropki po lewej u góry ;p -> zainstaluj aktualizacje z pliku .zip? Dobrze pisze?

Edit 2 : Otrzymałem zgodę na odblokowanie BL , dziwię się , że  aż tak szybko ale ok ;p Ponoć trzeba czekać ok. 10 dni albo dłużej.(a niektórzy w ogóle nie dostają ) wysłałem prośbę wczoraj a już w nocy o 2:00 dokładnie otrzymałem sms-a ze mogę odblokować :) Szybko ;d Zaraz biorę się za to.

Edytowane przez Kubala94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z telefonem. Przyszedł mi dzisiaj Redmi 3s i chciałem wgrać global dev przez MiFlash ale program stanął w miejscu i teraz telefon ma bootlopa. Robiłem to już na swoim Redmi 3 i nie było żadnego problemu. Teraz nie wiem jak wyłączyć telefon, cały czas się uruchamia ponownie jak przytrzymuje power, nie mogę wejść w download tylko w fastboot, a skrypt na przejście z fastboot na download nie działa. Proszę pomóżcie bo jestem już bezradny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pepso94 napisał:

Mam problem z telefonem. Przyszedł mi dzisiaj Redmi 3s i chciałem wgrać global dev przez MiFlash ale program stanął w miejscu i teraz telefon ma bootlopa. Robiłem to już na swoim Redmi 3 i nie było żadnego problemu. Teraz nie wiem jak wyłączyć telefon, cały czas się uruchamia ponownie jak przytrzymuje power, nie mogę wejść w download tylko w fastboot, a skrypt na przejście z fastboot na download nie działa. Proszę pomóżcie bo jestem już bezradny.

Deep Flash Cable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pepso94 napisał:

Mam problem z telefonem. Przyszedł mi dzisiaj Redmi 3s i chciałem wgrać global dev przez MiFlash ale program stanął w miejscu i teraz telefon ma bootlopa. Robiłem to już na swoim Redmi 3 i nie było żadnego problemu. Teraz nie wiem jak wyłączyć telefon, cały czas się uruchamia ponownie jak przytrzymuje power, nie mogę wejść w download tylko w fastboot, a skrypt na przejście z fastboot na download nie działa. Proszę pomóżcie bo jestem już bezradny.

skąd masz telefon? to wersja International z B20? spróbuj komendy - fastboot oem edl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pepso94 napisał:

A ma ktoś jakieś sprawdzone sterowniki? Próbowałem już paru wersji i dalej nic. I czy da się go jakoś wyłączyć?

Podłącz go fastboot, odinstaluj sterownik który mu windows przypisał, zrebootuj komputer i podłącz ponownie żeby jeszcze raz sterownik się zainstalował. Wtedy powinna zadziałać komenda fastboot oem device.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja więcej pomysłów nie mam, kabelek załatwił by sprawę od ręki. Nawet jak jest w fastboot, to podłącza się ze zwartymi dwoma żyłami, przytrzymuje długo power aż się zrestartuje i już jest w download, potem rozłączasz wyłącznik, albo podpinasz normalny kabel usb i instalujesz w download.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pepso94 napisał:

To spróbuje z kablem, ale czy da się go teraz jakoś wyłączyć? Bo jak się bateria rozładuje to raczej kicha będzie.

Nie znam sposobu na wyłączenie, to chyba nie takie proste. A co do kabla to nawet jak nie masz przełącznika, a jakiś kabel na stracenie, to wystarczy zewrzeć na stałe w takim kablu dwie żyły według  schematu i jak już przejdzie do download to po prostu podłączyć sprawny nie przerabiany kabelek. Trochę zabawy i nawet bez lutownicy da się taki kabelek ze zwartymi dwoma żyłami zrobić, po prostu skręcając żyły ze sobą po przecięciu kabla. Albo kawałkiem drutu w dużej wtyczce USB zrobić zworkę i wetknąć w gniazdo komputera (trzeba uważać żeby nie zrobić zwarcia przy takiej operacji, bo szlag trafi port USB, albo nawet kontroler USB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pepso94 napisał:

Telefon jest już wykrywany w fastboot, dzięki @MiD. Problem jest jednak w tym, że telefon nie chce wejść w edl, tak jakby go nie było. Skrypt z fastboot do edl "działa" bo robi co ma robić, ale telefon nie przechodzi.

co znaczy, że skrypt działa skoro nic się nie dzieje? próbowałeś fastboot oem edl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pepso94 napisał:

Telefon jest już wykrywany w fastboot, dzięki @MiD. Problem jest jednak w tym, że telefon nie chce wejść w edl, tak jakby go nie było. Skrypt z fastboot do edl "działa" bo robi co ma robić, ale telefon nie przechodzi.

Skrypt przy ty modelu nie działa, trzeba ręcznie wpisać komendę "fastboot oem edl" uruchamiając konsolę w katalogu z programami edl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blom Próbowałem i po tej kombinacji telefon się uruchamia ponownie, tak jak po każdej innej.

@MiD To znaczy, że skrypt znajduje telefon, wykonuje swoje zadanie, ale telefon nie się nie restartuje. Przy fastboot oem edl pokazuje FAILED, device locked

Edit:

Skrypt zrestartował telefon, ale nie wszedł w edl tylko na logo Mi.

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...