Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, fredek napisał:

Wyłącz te opcje niepotrzebne i puść optymalizację. Jak się włączą to masz winnego. Możesz też sprawdzić czy reboot telefonu tego nie powoduje.

Zrobiłem tak, po optymalizacji mi wyrzygało, że chmura jest wyłączona a to nie jest prawda bo ona jest ciągle włączona tylko nie wszystkie opcje zaznaczone, póki co nie zmieniło mi tego w ustawieniach chmury

18 minut temu, Blom napisał:

@mariusz5891 masz włączoną kopię MIUI? Ja miałem ten objaw przy kopii miui, ona jest tak upośledzona, że resetuje nawet ustawienia systemowe.

Masz na myśli to?
 

1.png

Edytowane przez mariusz5891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 8.0.3 i zasięg dalej spoko, w piwnicy EDGE T-Mobile a jak wyjdę na góre to od razu łapie Play 4G.

I sporo więcej spolszczone więc na plus.

Ktoś może ogarnął czy da się coś zrobić z mikrofonem? Podobno strasznie słabo mnie słychać. Głośnik od rozmów też ma dźwięk tragiczny w porównaniu do wcześniejszego Huaweia.

40 minut temu, Barticf napisał:

Jak ustawić własne dźwięki. powiadomień, smsów, alarmu itd ? Bo nie widzę możliwości wyboru w Miui 8

Normalnie jest w ustawieniach - dźwięk i wibracje.

A da się jakoś zmienić dźwięk powiadomień od fb na inny niż systemowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, V4NzI napisał:

 

Ktoś może ogarnął czy da się coś zrobić z mikrofonem? Podobno strasznie słabo mnie słychać. 

U mnie zadziałało:

Ustawienia / Google / wyszukiwarka i now/ wyszukiwanie głosowe / wykrywanie OK Google i go odptaszyc.
Restart urządzenia i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fredek napisał:

Wyłącz te opcje niepotrzebne i puść optymalizację. Jak się włączą to masz winnego. Możesz też sprawdzić czy reboot telefonu tego nie powoduje.

 

9 godzin temu, Blom napisał:

Mam na myśli to. Jak ci się resetują ustawienia aplikacji to masz winnego. 

Wróciłem do domu, połączyłem się z WiFi, wszedłem w ustawienia -> opcje aplikacji (systemowe) -> chmura, kliknąłem synchronizuj i wszystkie opcje (również te przez mnie ręcznie wyłączone) przełączyły się na "WŁ" i rozpoczęły synchronizację :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dla upewnienia się. Wczoraj przyszedł mi Redmi 3S od Golway'a. Rom jest taki:

SEJ9fres.jpg

Dodatkowo wykrywa aktualizację OTA 6.10.13 (aktualnie jest MIUI 8 6.8.18 | Tygodniowa). Rozumiem, że mam Global dev i mogę odblokować bootloader i działać z wgraniem xiaomi.eu? Nie trzeba wrzucać china albo Global dev?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wcześniej używałem miui 7 na LG G3
Teraz mam Redmi 3S Pro

Nie wiem czy to pytanie na ten dział czy nie jest to związane ogólnie z MIUI, ale jeżeli wykonuje połączenie to zdjęcie kontaktu jest małe w kółeczku. Jak ten sam kontakt do mnie dzwoni to zdjęcie jest na pełny ekran jak miałem w MIUI 7.
Czy to jest w MIUI 8 normalne czy coś nie tak mam poustawiane.
Zdjęcie kontaktu dodawane lokalnie z telefonu, kontakt synchronizowany z gmail.
Czysty rom wczoraj instalowany MIUI Global 6.10.13 Beta

Dziękuję i pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prostu jest.

A wie ktoś jakie SuperSU wrzucić do 3S? Na Mi4c wrzucam to z linku podawanego przy postach o aktualizacji MIUI (UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323). Ale w poradniku dot. odblokowania 3S wskazano na BETA-SuperSU-v2.67-20160121175247. W końcu który?

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jestem posiadaczką Redmi 3S i mam problem z zacinającym się zasięgiem na 2G. Przedwczoraj z głupot zmieniłam APN PLAY Internet na Internet i PLAY MMS na MMS i zasięg przestał się zacinać na 2G. Od dwóch dni wszystko ładnie się przełącza, 2G na 3G, 3G na LTE, itd.

Przełączyłam też na roaming w Orange, który ma u mnie słaby zasięg i często skacze i też ładnie przełącza. 

Czy osoby posiadające ten problem mogłyby to wypróbować i potwierdzić czy pomaga? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2016 o 21:46, mariusz5891 napisał:

Wróciłem do domu, połączyłem się z WiFi, wszedłem w ustawienia -> opcje aplikacji (systemowe) -> chmura, kliknąłem synchronizuj i wszystkie opcje (również te przez mnie ręcznie wyłączone) przełączyły się na "WŁ" i rozpoczęły synchronizację :-(

To właśnie to ręcznie kliknięcie "Synchronizuj" powoduje, że włączają się także elementy, który były wyłączone. To jest odkąd pamiętam Odkąd przestałem klikać to "synchronizuj" to nic mi już nie przestawiło (od wielu tygodni), a to co zaznaczyłem i tak się synchronizuje automatycznie.

"Optymalizacja" z Panelu Sterowania tak od razu sama nie włącza wyłączonych komponentów do synchronizacji, ale gdy takowe są, to twierdzi, że chmura jest wyłączona i sugestywnie proponuje włączenie, więc łatwo można i tą drogą je niechcący włączyć.

Natomiast raczej nie podzielam tego, co napisał Blom, że winna jest funkcja "Kopia zapasowa urządzenia" – u mnie jest włączona i nic takiego się nie dzieje. To "Kopia zapasowa systemu MIUI" (ta lokalna, co robi backup do plików) była znana z takich różnych dziwnych problemów i jej się nie zaleca(ło) uruchamiać automatycznie okresowo (może już ją poprawili od tego czasu, nie wiem).

A przy okazji – szukam osób, które miały problem z trwałą instalacją (a także z uruchamieniem) TWRP na Redmi 3s i znalazły rozwiązanie, bo mi się niestety o nie udaje. Więcej w tym smutnym wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/17920-problem-z-instalacją-twrp/?do=findComment&comment=254492

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś dobrze działający adblock nie wymagający roota ? Zrtootowanie telefonu wyłącza automatycznie aktualizacje OTA Global Dev ? Gdzie w globalu są ustawienie automatycznego włączania trybu samolotowego ? Jakoś raz mi ta opcja migła przed oczami ale teraz nie potrafię tego znaleźć a od 23 włącza mi się ten tryb i nie mam dostępu do sieci.

Edytowane przez Barticf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2016 o 15:50, KasiaW napisał:

Dzień dobry,

jestem posiadaczką Redmi 3S i mam problem z zacinającym się zasięgiem na 2G. Przedwczoraj z głupot zmieniłam APN PLAY Internet na Internet i PLAY MMS na MMS i zasięg przestał się zacinać na 2G. Od dwóch dni wszystko ładnie się przełącza, 2G na 3G, 3G na LTE, itd.

Przełączyłam też na roaming w Orange, który ma u mnie słaby zasięg i często skacze i też ładnie przełącza. 

Czy osoby posiadające ten problem mogłyby to wypróbować i potwierdzić czy pomaga? 

A jakim cudem łapie Play roaming na Orange skoro od prawie roku Orange się wypiął na Play i Orange jest zablokowany.

Btw też mam problem 2G 3G, spróbuję z tą zmianą APN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od 2 dni Xiaomi Redmi 3S 16 GB , sprawa dość prosta może się wydawać. Wie ktoś jak ustawić żeby po podłączeniu telefonu do komputera od razu przechodziło w tryb przesyłania plików (MTP) a nie tylko ładuje mi się jak podłącze i muszę potem ręcznie wybrać " ryb przesyłania plików (MTP) ". Szukałem w ustawieniach ale nie znalazłem tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od 2 dni Xiaomi Redmi 3S 16 GB , sprawa dość prosta może się wydawać. Wie ktoś jak ustawić żeby po podłączeniu telefonu do komputera od razu przechodziło w tryb przesyłania plików (MTP) a nie tylko ładuje mi się jak podłącze i muszę potem ręcznie wybrać " ryb przesyłania plików (MTP) ". Szukałem w ustawieniach ale nie znalazłem tej opcji.

Poszukaj w opcjach programistycznych.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, fredek napisał:

To nie działa jak masz androida 6.x :P

No właśnie tylko jak wejść w te ustawienia programistyczne? ;) tzn. wiem jak trzeba "klikać" kilka razy w numer kompilacji w informacjach o telefonie i to działało na moich starszych smartphonach z androidem 4, 5 oraz  na poprzednim phonie huawei p8 lite (android 6.0) tez działało a tu jak klikam w numer kompilacji to mi wyskakuje jakies menu testu telefonu a nie opcje programistyczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubala94 napisał:

No właśnie tylko jak wejść w te ustawienia programistyczne? ;) tzn. wiem jak trzeba "klikać" kilka razy w numer kompilacji w informacjach o telefonie i to działało na moich starszych smartphonach z androidem 4, 5 oraz  na poprzednim phonie huawei p8 lite (android 6.0) tez działało a tu jak klikam w numer kompilacji to mi wyskakuje jakies menu testu telefonu a nie opcje programistyczne.

 

Opcje programistyczne odblokowujesz klikając kilka razy w wersję MIUI w informacjach o telefonie.

Co do konfiguracji USB w tym menu programistycznym  to nie ma znaczenia co tam ustawisz... jak masz androida 6.x to jest to ignorowane i to zarówno na MIUI jak i CM oraz wszystkich custom romach które widziałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Aha to lipa , w sumie racja tez tak miałem na huawei p8 lite , żę po podłączeniu pod usb tylko sie ładowało i musiałem dopiero  wybrać transfer plików. Ale myślałem , że to zależy od telefonu a nie , że android 6.x tak ma i to mimo ustawienia , żeby od razu przechodził w tryb MTP. Na wcześniejszych wersjach androida tak nie było ;p dlaczego to tak zrobili? ;pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...