Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, zielonyBB napisał:

A jak u Was, drodzy użytkownicy 3S ze słynnym problemem uporczywego pozostawania telefonu na 2G ? Na jednej karcie SIM oczywiście.

Wysłane z MI5
 

Tragicznie. Mam zamiar starać się o refund u chińczyka, ale jestem po czasie na spór, więc będzie ciężko.

Szczerze wątpię, że Xiaomi, czy MIUI Polska to naprawią. Problem wisi na forum Xiaomi od miesięcy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zielonyBB napisał:

Doradziłem kumplowi, no i kupił od Goldiego. Karta w T-Mobile, ROM global dev najnowszy, no i E jak zamurowane. Rozwiązanie tymczasowe to druga karta SIM, jakakolwiek, nawet nieaktywna. Wtedy bez problemu LTE i wszystko inne. Niby wygląda na problem z softem ale coś długo nie ma na to poprawki.

To niestety może być potwierdzenie istnienia różnych wersji z różnymi obsługiwanymi pasmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety może być potwierdzenie istnienia różnych wersji z różnymi obsługiwanymi pasmami.

To raczej nie to, bo jak wyjaśnić zjawisko że włożenie drugiego SIM'a, takiego wygrzebanego że śmietnika, na którym już dawno nie ma żadnej usługi sprawia że ten właściwy SIM nagle odzywa i loguje się do 3G, H, H+ i LTE i nawet jak spadnie do 2G to potem bez problemu wraca ?

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FromWP napisał:

To niestety może być potwierdzenie istnienia różnych wersji z różnymi obsługiwanymi pasmami.

Wersja 2016030 na pewno jest bez UMTS 900, dogrzebałem się dzisiaj do starej karty AERO2 i nie działa, wkładam do Xperii Z i działa pięknie. 

Więc to co było w wątku o różnych wersjach to niestety prawda. Ciekawe co na to Goldway?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blom napisał:

Wersja 2016030 na pewno jest bez UMTS 900, dogrzebałem się dzisiaj do starej karty AERO2 i nie działa, wkładam do Xperii Z i działa pięknie. 

Więc to co było w wątku o różnych wersjach to niestety prawda. Ciekawe co na to Goldway?

2016030 to wersja przeznaczona na Chiny, więc nie dziwne że brakuje pasm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielonyBB też ma problem jak masz dwie karty SIM. Ja mam Play i Nju i potrafi utknąć na E albo G. To działa chyba na niektórych modelach. 

O kurcze, no to lipa. Zobaczymy, kumpel za moją radą zapakował drugiego SIM'a wczoraj, dzwonił dzisiaj pod wieczór że jest ok, mam nadzieję że się chociaż to utrzyma.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie do mnie Redmi3S od Goldiego i zaczynam się martwić. Na stronie Goldiego (tzn. w opisie oferty konkretnego modelu, który kupilem) jest podane:

  • 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz; CDMA 1X BC0
  • 3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz; CDMA2000 BC0
  • FDD 4G:FDD LTE B3:1800/B1:2100/B7:2600MHz
  • TDD 4G:TDD LTE B38:2600/B39:1900/B40:2300/B41:2555-2655MHz

Porównując to z tym: https://www.frequencycheck.com/compare-devices/8qkEhX7W/xiaomi-hongmi-3s-4g-redmi-3s-dual-sim-td-lte-16gb-2016031/xiaomi-hongmi-3s-4g-redmi-3s-dual-sim-td-lte-16gb-2016030

widzę sprzeczności. Nie wiem, która strona bardziej wiarygodna, ale wg tabelki na Frequencycheck nie istnieje model, który miałby na raz wszystkie częstotliwości wymienione przez Goldiego w tej ofercie. Z Waszych zdjęć pudełek (dziękuję!) wynika, że nie wymieniają na nich (jak dawniej) dokładnie wszystkich obsługiwanych częstotliwości.

Jak żyć?

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blom napisał:

Jak dostaniesz 2016030 to z marszu możesz składać spór.

Z tym sporem to może być problem, bo dostałem parę dni temu od automatu Aliexpress info, że na otwarcie ewentualnego sporu mam czas do 19 października, a do tego czasu raczej telefon jeszcze nie dotrze do mnie (był wysłany ok. 9 października). Generalnie Aliexpress od paru dni twierdzi, że telefon dotarł do adresata i prosi o kliknięcie potwierdzenia albo o otwarcie sporu do 19.X. Ale to nie ma sensu, skoro z założenia może iść około miesiąca.

Ale może się pomylą w drugą stronę i mi wyślą wersję international (z LTE800)? Skoro się mylą z wersjami przy wysyłce, to wszystko możliwe, nie tylko w "złą" stronę :-)

Żałuję tylko, że nie zauważyłem, gdy kupowałem, że Goldi miał też wystawioną wersję international.

Niemniej jednak – nawet jeśli by to miał być 2016030  to brak UMTS 900 MHz mnie bynajmniej nie zniechęca (używałem już 2 tel. bez tego pasma i spoko), natomiast opisywany przez Was wyżej problem z tkwieniem w 2G pomimo zasięgu 3G/4G to już inna bajka, a nawet horror. Jak rozumiem, dotyczy to tylko 2016030?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...