Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem, mianowicie dziś przyszedł mi redmi 3s z ibuygou.. Po wł Wi-Fi wyskoczył mi komunikat że jest do pobrania nowa aktualizacja 8. Coś tam.. Dałem żeby pobrało, później update i d*pa! Zaczęła się aktualizacja itd i doszło do momentu kiedy jest czarny pulpit z logo miui, po minucie gaśnie słychać delikatną wibracje i od nowa, gaśnie wibracja, wł się gaśnie wibracja i tak od prawie 4h!!

Nie da się tego zatrzymać, przytrzymanie power nic nie daje.. Przytrzymanie power plus głośność -  wchodzi w tryb fastbot ale po chwili znów wraca do tamtego.. Co robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TED napisał:

Mam duży problem, mianowicie dziś przyszedł mi redmi 3s z ibuygou.. Po wł Wi-Fi wyskoczył mi komunikat że jest do pobrania nowa aktualizacja 8. Coś tam.. Dałem żeby pobrało, później update i d*pa! Zaczęła się aktualizacja itd i doszło do momentu kiedy jest czarny pulpit z logo miui, po minucie gaśnie słychać delikatną wibracje i od nowa, gaśnie wibracja, wł się gaśnie wibracja i tak od prawie 4h!!

Nie da się tego zatrzymać, przytrzymanie power nic nie daje.. Przytrzymanie power plus głośność -  wchodzi w tryb fastbot ale po chwili znów wraca do tamtego.. Co robić? 

Wersja z B20? Ponoć ostatni update 6.9.29 Global Dev (OTA) ucegla tę wersję telefonu. Aż się wierzyć nie chce, że go nie wycofano (MIUI EU zostało wycofane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę screenshot który zrobiłem jeszcze przed tą nieszczęsną aktualizacją.. Co mnie podkusiło żeby to pobierać.. Maskara.. Właśnie bateria w nim padła i się wył całkiem.. Teraz już nie mogę go podłączyć pod ładowarkę, zrobię to jutro i zobaczę czy dalej się to badziewie uruchomi. 

Screenshot_2016-01-01-01-22-58_com.android.settings.png.9fa277dbcb5490373989e95a50daf0a8.png

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, TED napisał:

Wrzucę screenshot który zrobiłem jeszcze przed tą nieszczęsną aktualizacją.. Co mnie podkusiło żeby to pobierać.. Maskara.. Właśnie bateria w nim padła i się wył całkiem.. Teraz już nie mogę go podłączyć pod ładowarkę, zrobię to jutro i zobaczę czy dalej się to badziewie uruchomi.

Skoro to był Global Stable, to sam z siebie się nie zaktualizował do Global "dev/beta".

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TED napisał:

Wrzucę screenshot który zrobiłem jeszcze przed tą nieszczęsną aktualizacją.. Co mnie podkusiło żeby to pobierać.. Maskara.. Właśnie bateria w nim padła i się wył całkiem.. Teraz już nie mogę go podłączyć pod ładowarkę, zrobię to jutro i zobaczę czy dalej się to badziewie uruchomi. 

Chyba pobrała ci się wersja 7.5.9 bo na niej niektóre wersje 3s łapały bootloopa. Jak się rozładował i wyłączył, to go nie uruchamiaj, tylko najpierw naładuj. Potem przestudiuj w kompendium wiedzy i problemach technicznych jak przejść z trybu fastboot do download i zainstalować rom Miflashem. Ściągnij rom fastboot global stable 8.0.3 ( nie 8.0.4 bo też trefny) i miflasha 2016.04.01. Przy wyłączonym telefonie wejdziesz w fastboot uruchamiając go przytrzymując vol- i power. Najłatwiej było by użyć kabla usb deep flash, wtedy od razu można uruchomić tryb download (edl) i wgrać działający rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak, telefon po nocy uruchomił się! na tym samym romie co był, w powiadomieniach widniał komunikat że ,,aktualizacja nie powiodła się,, to chyb trzeba się cieszyć :)

Czyli mam rozumieć że mogę zacząć od nowa? Chciałbym doprowadzić do takiego stanu rzeczy żeby zainstalować ostatnią wersję która jest do pobrania przez stronę miui polska/aktualizacje...czy mam postępować według instrukcji ze strony 1 kompendium? czyli wgrać z tamtego linku wersje ,, Global Dev ,,??

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TED napisał:

Czyli mam rozumieć że mogę zacząć od nowa? Chciałbym doprowadzić do takiego stanu rzeczy żeby zainstalować ostatnią wersję która jest do pobrania przez stronę miui polska/aktualizacje...czy mam postępować według instrukcji ze strony 1 kompendium? czyli wgrać z tamtego linku wersje ,, Global Dev ,,??

Możesz wgrać najnowszą stąd oczywiście dev recovery i powinna się zainstalować przez aktualizacje z pliku http://en.miui.com/thread-382869-1-1.html Jak nie będzie chciało to wersję fastboot i Miflash według poradnika. Rozumiem że chcesz odblokować bl, wgrać twrp i rom eu/pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FromWP napisał:

Możesz wgrać najnowszą stąd oczywiście dev recovery i powinna się zainstalować przez aktualizacje z pliku http://en.miui.com/thread-382869-1-1.html Jak nie będzie chciało to wersję fastboot i Miflash według poradnika. Rozumiem że chcesz odblokować bl, wgrać twrp i rom eu/pl.

Wybacz że zadaje tyle pytań ale nie jestem w tym jakoś bardzo biegły, czyli mam ściągnąć to co zaznaczyłem na zdjęciu i wrzucić do głównego folderu i poprzez aktualizacje, trzy kropki i zainstaluj z pliku? a później gdy się uda to robi się to odblokowanie BL?

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TED napisał:

ok, wrzuciłem na telefon, dałem aktualizacje itd , wyskoczył komunikat czy zaktualizować do starszej wersji i wymazać dane, dałem ze tak..i jest czarny ekran oraz kręcące się kołeczku od 10min

Tak ma być, czekaj, będziesz miał sensowny rom, właśnie go testuję i na razie jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, FromWP napisał:

Tak ma być, czekaj, będziesz miał sensowny rom, właśnie go testuję i na razie jest ok. 

I nic z tego, telefon  się uruchomił i znów komunikat,, aktualizacja nie powiodła się,,

Moze jednak zrobię tak jak jest napisane na 1 stronie, ściągnę tamten Rom i przez miflash? 

Ja bym chciał ten co pojawia się co tydzień na stornie miui polska 

 

Załęczem ronić tak jak w kompendium, wrzuciłem folder do miflash, w telefonie wł tryb download i jest taki błąd:

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TED napisał:

IMoze jednak zrobię tak jak jest napisane na 1 stronie, ściągnę tamten Rom i przez miflash? Ja bym chciał ten co pojawia się co tydzień na stornie miui polska 

Załęczem ronić tak jak w kompendium, wrzuciłem folder do miflash, w telefonie wł tryb download i jest taki błąd:

Fajnie że byś chciał, ale tego miflashem nie wgrasz. Eu/pl to są romy recovery wgrywane przez twrp. Najpierw musisz wgrać rom fastboot dev, global lub china żeby odblokować bl (jak masz na to zgodę od Xiaomi). Link do takiego już masz. Poczytaj kompendium wiedzy, bo nie czytałeś albo nie zrozumiałeś o co w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, FromWP napisał:

Fajnie że byś chciał, ale tego miflashem nie wgrasz. Eu/pl to są romy recovery wgrywane przez twrp. Najpierw musisz wgrać rom fastboot dev, global lub china żeby odblokować bl (jak masz na to zgodę od Xiaomi). Link do takiego już masz. Poczytaj kompendium wiedzy, bo nie czytałeś albo nie zrozumiałeś o co w tym wszystkim chodzi.

Właśnie że czytałem i robię pkt po pkt...

,, 2.Pobieramy oficjalny rom: link (szukamy romu z "Redmi 3" lub "Redmi 3S" w nazwie; najbardziej polecam rom Global Dev - posiada on j.polski i można na nim odblokować bootloader) ,,

 stąd  pobrałem, ja to zrozumiałem tak, że najpierw pobieram ten GLobal Dev, wgrywam go przez miflash w trybie download, później odblokowani BL (mam zgodę), później wgrywam recovery twrp, i na końcu przez recoery wgrywam już ten ostań rom który jest dostępny na miui polska/aktualizację

powiedz mi proszę gdzie popełniam błąd bo nie mam pojecia:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TED napisał:

powiedz mi proszę gdzie popełniam błąd bo nie mam pojecia:/

No to zrozumiałeś dobrze, ale dajesz screena na którym usiłujesz wgrać rom xiaomi.eu Miflashem. Ten xiaomi.eu wgrasz dopiero jak zainstalujesz w telefonie twrp. W którym punkcie teraz jesteś? Wgrałeś tego global dev i odblokowałeś bl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jak sprawuje się głośnik w 3s. Czy jest tak strasznie cichy i mało wyraźny jak piszą w recenzjach? Ma ktoś porównanie do redmi note 3? Bo jak dla mnie w rmn3p jest ok i nie chciałbym żeby 3s pod tym względem był gorszy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ePiotr napisał:

Gdzie kupię taką wersję?

Piszą że International, to powinien mieć pasmo LTE b20, powinien być dobry, a jaki ma wyświetlacz to się okaże dopiero jak go będziesz miał (różnice w wyświetlaczach nie są duże).

W każdym jak chcesz mieć rom xiaomi.eu/pl będziesz musiał odblokować bl.

W pl kupisz np w x-komie, ale na razie tylko wersję 2/16Gb, za to gwarancja 24 miesiące w pl.

Bez odblokowania na romie global dev też da się tego używać, mam dwa, Redmi3 z romem xiaomi.eu/pl i 3s z global dev. Są pewne różnice, plusy i minusy tych romów, ale nie jakieś bardzo istotne.

 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, irokez1337 napisał:

Ładowarka oryginalna, którą dostałem w zestawie i kabel Bastec 1.5m. czyli coś tu nie gra ;/

Lipny kabel może opór stawiać. http://blog.pclab.pl/opson/Nie.każdy.kabel.micro.USB.naładuje.smartfona,62

Swój egzemplarz ładuję starą ładowarką od Samsunga Gio (jednoczęściowa). 5V @ 0.8A. Jak długo powinno trwać ładowanie (od 0 do 100%), można obliczyć z prostego wzoru:

Pojemność baterii (4000mAh w 3S) dzielone przez natężenie ładowarki (w moim przypadku 800mA) = czas ładowania (u mnie to 5h). I mniej-więcej to się zgadza. 

Oryginał podaje 2A, czyli teoretycznie, pomijając opory na kablach itd. Ładowanie powinno zamykać się w 2 godzinach. 

Edytowane przez meccaryn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zielonyBB napisał:

A jak u Was, drodzy użytkownicy 3S ze słynnym problemem uporczywego pozostawania telefonu na 2G ? Na jednej karcie SIM oczywiście.

Wysłane z MI5
 

Ja mam od kilku dni i nie zauważyłem tego problemu. Wersja z polskiej oficjalnej dystrybucji, na razie miałem dwa romy, global dev 6.9.22 a teraz 6.10.13 a sieć to Play. Oczywiście używam intensywnie LTE.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zielonyBB napisał:

A jak u Was, drodzy użytkownicy 3S ze słynnym problemem uporczywego pozostawania telefonu na 2G ? Na jednej karcie SIM oczywiście.

Wysłane z MI5
 

Ja niestety muszę potwierdzić. Dziś na dwóch urządzeniach, cały dzień "E". Sieci Plus i Play. Global Stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zielonyBB napisał:

Wersja international ?

No tak, nabyty w x-komie. 

3 minuty temu, Shaq napisał:

Ja niestety muszę potwierdzić. Dziś na dwóch urządzeniach, cały dzień "E". Sieci Plus i Play. Global Stable

Zmień na global dev,  albo xiaomi.eu/pl na stable nie używałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradziłem kumplowi, no i kupił od Goldiego. Karta w T-Mobile, ROM global dev najnowszy, no i E jak zamurowane. Rozwiązanie tymczasowe to druga karta SIM, jakakolwiek, nawet nieaktywna. Wtedy bez problemu LTE i wszystko inne. Niby wygląda na problem z softem ale coś długo nie ma na to poprawki.

Wysłane z MI5


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zielonyBB napisał:

A jak u Was, drodzy użytkownicy 3S ze słynnym problemem uporczywego pozostawania telefonu na 2G ? Na jednej karcie SIM oczywiście.

Wysłane z MI5
 

u mnie żadnego problemu, wersja stara bez b20, xiaomi.eu dev, sieć plus po ręcznej zmianie APN, większość czasu 4G, 2G tylko jak sam ręcznie ustawię (w windzie potrafi zgubić zasięg albo przełaczyć na 2G, ale później grzecznie wraca do 4G)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...