Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, latet napisał:

Pomyśl o odblokowaniu telefonu i instalacji MIUI.EU/PL. Problem nr 1 zniknie.

22 minuty temu, Blom napisał:

Za to pojawi się kilka innych. 

 

Witam.

Przede wszystkim dziękuję za odzew. Z uwagi na oficjalne stanowisko sklepu w którym kupiłem R3s, na chwilę obecną nie biorę nawet pod uwagę wgrywania oprogramowania innego niż oficjalne aktualizacje. Zadałem to pytanie, gdyż wydało mi się dziwne, że nawet czysty Android 5.1 w MotoG umożliwia wyłączenie danej aplikacji a powszechnie zachwalane MIUI albo nie, albo ja nie potrafię znaleźć jak.

Ogólnie to bardzo wdzięczne urządzenie, trochę niepokoi mnie czarny ekran po zakończonej dzisiaj jednej rozmowy, który skutecznie uniemożliwił jej zakończenie. Rozświetlił się niezwłocznie po tym jak rozmówca sam się rozłączył.

Rozumiem również, że wchodzący w skład MIUI "czyściciel"  sprawia, iż aplikacje typu SD Maid czy też Easy Cache Cleaner stają się zbędne?

Czy ktoś mógłby się ustosunkować do moich pozostałych pytań?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Edytowane przez Shaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Shaq napisał:

Z uwagi na oficjalne stanowisko sklepu w którym kupiłem R3s, na chwilę obecną nie biorę nawet pod uwagę wgrywania oprogramowania innego niż oficjalne aktualizacje.

A jakie jest to oficjalne stanowisko? Czyżby sklep X-Kom sugerował lub poinformował Cię wprost, że po zainstalowaniu MIUI.PL utracisz gwarancję? To by było bardzo nie OK z ich strony, skoro sam producent daje narzędzie do odblokowania bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, latet napisał:

A jakie jest to oficjalne stanowisko? Czyżby sklep X-Kom sugerował lub poinformował Cię wprost, że po zainstalowaniu MIUI.PL utracisz gwarancję? To by było bardzo nie OK z ich strony, skoro sam producent daje narzędzie do odblokowania bootloadera.

2016-09-22 | 15:400

Co w przypadku telefonów z odblokowanym bootloaderem i wgranym nieoficjalym rom-em. Czy w takim przypadku gwarancja będzie uznawana?

x-kom
2016-10-05 | 12:310

telefon oddawany na reklamacje musi posiadać oryginalne oprogramowanie. W przypadku opisanym przez Ciebie produkt traci gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że jeśli wada nie wynikła z winy zmiany oprogramowania i nie ma z nią związku to sprzedawca musi procedować reklamację(przynajmniej tą ustawową, producenta swoją droga).

Nie pamiętam podstawy, ale było wałkowane kilka lat temu przy okazji sporu z Samsungiem. 

Ale wiadomo, polscy sprzedawcy to czystej postaci cebula, tylko myślą jak orżnąć klienta, więc już dawno sobie odpuściłem plany skorzystania z gwarancji w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie obraźcie się, nie mam/miałem zamiaru wywołać jakiejś "gównoburzy" co do sklepów czy dostawców. Moje pytania dotyczą oprogramowania i jego ewentualnych wad. Wiele się nasłuchałem na temat wyższości MIUI a niestety obserwuję, iż w kwestii użytkowości pod wieloma względami odstaje od "gołego" Androida. Właśnie zaobserwowałem kolejny przykład: dostaję nowego maila, ściągam pasek powiadomień w dół i jedyne co z nim mogę zrobić to albo wejść w niego i przeczytać, albo przesunąć w prawo, czyli de facto odłożyć jego przeczytanie na później. Nawet czysty Android pozwala na bezpośrednie usunięcie takiego maila lub odpowiedzenie na niego. No chyba, że to MIUI 8.0.3.0 Global jest taki słaby a te wersje które Wy proponujecie są bardziej rozbudowane?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Shaq napisał:

Witam.

Nie obraźcie się, nie mam/miałem zamiaru wywołać jakiejś "gównoburzy" co do sklepów czy dostawców.

Nikt się nie obraża, wręcz przeciwnie. Dostarczyleś nam tu bardzo, ale to bardzo istotnej informacji - na temat podejścia X-Kom do gwarancji, a przynajmniej ich stanowiska w tej sprawie (które nie wyklucza, że w praktyce będą mieć bardziej liberalne podejście. Oby!). Dzięki!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, latet napisał:

Nikt się nie obraża, wręcz przeciwnie. Dostarczyleś nam tu bardzo, ale to bardzo istotnej informacji - na temat podejścia X-Kom do gwarancji, a przynajmniej ich stanowiska w tej sprawie (które nie wyklucza, że w praktyce będą mieć bardziej liberalne podejście. Oby!). Dzięki!

Miło mi :-)

Rozumiem, że te nazwijmy to "wady" ujawnione przeze mnie w MIUI to jednak "ficzery" ?  Oby MIUI 9 i Android 7.0 / 7.1 obiecany dla tego modelu wniósł jakieś usprawnienia, bo licząc nawet najdroższą w Polsce wersję R3s czyli 699 zł ( w X-kom) bardziej opłaca się kupić od nowej Lenovo Moto G4 Play za 849 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Shaq napisał:

Miło mi :-)

Rozumiem, że te nazwijmy to "wady" ujawnione przeze mnie w MIUI to jednak "ficzery" ?  Oby MIUI 9 i Android 7.0 / 7.1 obiecany dla tego modelu wniósł jakieś usprawnienia, bo licząc nawet najdroższą w Polsce wersję R3s czyli 699 zł ( w X-kom) bardziej opłaca się kupić od nowej Lenovo Moto G4 Play za 849 zł.

Z tego co obserwuję, to jak dotąd zmiana bazy systemu dla poszczególnych modeli Xiaomi powodowała wzrost liczby błędów i problemów w stosunku do wersji pierwotnej. To jest oczywiście opinia mocno uśredniona. I tak większość ludzi przesiada się na wyższe wersje z różnych (mniej lub bardziej racjonalnych) powodów. Bez wątpienia jednak kilka pierwszych wydań z nową bazą jest obciążone zwiększoną liczbą błędów, no ale to normalne.

Póki co to może zainstaluj Global/dev (oficajlny), to będziesz z miejsca o wiele tygodni, jeśli nie miesięcy do przodu z rozwojem systemu, plus co tydzień nowa aktualizacja. I nie wierz w bajki że wydania "Stable" są lepsze niż "dev". W przypadku MIUI – to bzdura totalna.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, latet napisał:

Z tego co obserwuję, to jak dotąd zmiana bazy systemu dla poszczególnych modeli Xiaomi powodowała wzrost liczby błędów i problemów w stosunku do wersji pierwotnej. To jest oczywiście opinia mocno uśredniona. I tak większość ludzi przesiada się na wyższe wersje z różnych (mniej lub bardziej racjonalnych) powodów. Bez wątpienia jednak kilka pierwszych wydań z nową bazą jest obciążone zwiększoną liczbą błędów, no ale to normalne.

Póki co to może zainstaluj Global/dev (oficajlny), to będziesz z miejsca o wiele tygodni, jeśli nie miesięcy do przodu z rozwojem systemu, plus co tydzień nowa aktualizacja. I nie wierz w bajki że wydania "Stable" są lepsze niż "dev". W przypadku MIUI – to bzdura totalna.

Rozumiem, że najnowszy dostępny Global dev dla tego modelu, to 8.0.4.0 ? O ile dobrze wyczytałem, został jednak wycofany z uwagi na jakieś problemy z wykrywaniem SIM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Shaq napisał:

Rozumiem, że najnowszy dostępny Global dev dla tego modelu, to 8.0.4.0 ? O ile dobrze wyczytałem, został jednak wycofany z uwagi na jakieś problemy z wykrywaniem SIM?

Jeśli 8.0.4.0 to nie "dev". Dev-y mają numerację odwzorowującą datę wydania: rok.miesiąc.dzień (najnowszy dostępny to 6.9.29) – i on jest na oficjalnej stronie do pobrania, więc trudno mówić, że jest wycofany (wycofany jest 6.9.29 EU/PL):

http://en.miui.com/download-303.html#453

ale skoro 6.9.29 ma złe opinie użytkowników, to warto ich posłuchać (po to właśnie jest to Forum i dlatego jest sens je czytać!) i po prostu poczekaj do czwartku na nowszą wersję (będzie się nazywać zapewne 6.10.13).

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Shaq napisał:

@latet dziękuję za Twoje cenne uwagi, bardzo je doceniam. Mam pytanie na temat Global Dev. Czy żeby go zainstalować, potrzebuję odblokowywać swoje urządzenie, czy wystarczy ściągnąć rom z linku który wstawiłeś i "odpalić" z karty microSD?

Wystarczy wgrać rom w formacie zip na kartę, lub do pamięci telefonu i uruchomić aktualizację z pliku. Nic nie trzeba odblokowywać.Tylko jak sam czytałeś, nie ostatnią wersję a 6.9.22 stąd: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=363928&highlight=global%2Bbeta%2Brom%2B6.9.22 i jak przechodzisz ze stable na dev, albo wgrywasz straszą wersję na nowszą, to lepiej zrobić kopię danych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pr1est napisał:

Cześć, mój tel. 3S 3/32 wersja romu EU 6.7.28 + twrp, chciałbym zaktualizować do 6.9.22. Da radę bez czyszczenia cache i dalvik czy nawet nie próbować? Chodzi o to żeby zachować obecne dane i ustawienia.

Da radę, a tak na marginesie to advanced wipe z wyborem tylko cache i dalvik/art nie kasuje żadnych danych i nie zmienia ustawień, jedynie potrafi naprawić jakieś drobne błędy systemu. No może tapeta ekranu blokady ci się zmieni, ale to chyba niewielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kuczka76 napisał:

Mam  wgrany global dev, więc roota  muszę  zrobić sposobem @FromWP

Można to zrobić na 32 bit sys czy lepiej na 64 ?

Szczerze, to lepiej na globalu sobie darować, jak już musisz to lepiej wgrać rom eu/pl. Tego swojego sposobu na 3s nie sprawdzałem, powinno niby działać, ale od tego czasu jest nowsze twrp dla 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefony Xiaomi są u nas w pracy coraz bardziej popularne i w związku z tym będę je kupował następnym osobom. Pewnie będą to Redmi 3S z b20, tylko zastanawiam mnie jedna rzecz. Czy tak jak w przypadku Redmi 3(Pro), te 3S występują z dwoma różnymi wyświetlaczami? Czy ktoś z Was już to sprawdził?

W Redmi 3(Pro) były wyświetlacze różniące się 30% jasności między sobą. Niby niedużo, ale jak ludzie porównują między sobą, to widać wyraźnie, tym bardziej jeśli używa się matowych szkieł lub folii, a większość używa.

Przypomnę przykładowe opisy dwóch ekranów LCD zamontowanych w Redmi 3 Pro:
- mds_dsi_nt35521s_EBBG_720p_video:1 / Producent: AUO
oraz
- mds_dsi_hx8394f_BOE_720p_video1 / Producent: Tianma

Wyświetlacz CIEMNIEJSZY to ten w którego opisie jest informacja: _nt
Wyświetlacz JAŚNIEJSZY  to ten w którego opisie jest informacja: _hx

Weryfikacja: Ustawienia/Informacje o telefonie/klikamy 5x  w wersja jądra/Engineering Mode/Device View/LCD

 

Możecie sprawdzić jak to wygląda w Redmi 3S?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w 3S szarym z b20 jest na szczęście BOE,

18 godzin temu, kuczka76 napisał:

Czyli na global dev 6.9.29  roota nie zrobię?

Zrobisz ale to nie ma sensu. Jak bardzo chcesz to tu masz gotowy automat dla 3s http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=328569&highlight=root%2Bredmi%2B3s

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Właśnie dotarł do mnie xiaomi redmi 3s kupiony na ibuygou.. Na wstępie bardzo proszę o wyrozumiałość, jestem już dość stary a dopiero zaczynam przygodę  xiaomi. 

Chciał bym wgrać miui polska, ponieważ na szybko sprawdzając telefon nie jest on w pełni spolszczony. 

Czy kotś dobro duszny wytłumaczy mi co mam zrobić? 

P. S. Wystąpiłem do xiaomi o zgodę na odblokowanie, dostałem pozytywną odpowiedź. 

Poniżej  screenshoty:

Screenshot_2016-01-01-01-22-58_com.android.settings.png

Screenshot_2016-01-01-01-23-19_com.android.updater.png

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oficjalną wersję global, to oprogramowanie jest spolszczone w 98%, te nieprzetłumaczone sprawy, to jakieś szczegółowe ustawienia z których i tak większość nie używa, no ale Tobie to jednak przeszkadza...Trochę mnie ciekawi z których ustawień (nieprzetłumaczonych) musisz korzystać? Możesz wrzucisz zrzut ekranu?

Mimo wszystko jeśli chcesz mieć idealnie spolszczony telefon, to pozostaje Ci wgrać xiaomie.eu. Podobnie jak Ty...nie jestem już młody, ale poświęciłem czas, żeby przeczytać dokładnie całą pierwszą stronę wątku "kompendium..."

Tak więc przeczytaj tą 1str., a potem...prosimy o pytania :)

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na swój post nigdzie nie wiedzę żebym użył sformułowania ,,że mi przeszkadza,, porostu zauważyłem że pojawia się język angielski, a telefon nie jest dla mnie tylko dla mojej mamy która  nie zna angielskiego.. A gdzie? Np cała galeria jest po angielsku czyli coś z czego na pewno będzie korzystała! 

OK, przepraszam już się biorę za czytanie 1 strony.. 

Choć bez tego mam już pytania, czy muszę odblokować telefon? (ta zgoda o xiaomi)

Jeśli nie, to czy kolejnym korkiem powinno być wgranie czegoś za pomocą mi flash? (jeśli tak to prosił bym o link) 

Czy jeśli chce mieć miui 8 to muszę wgrać najpierw jeszcze któraś z wersji 7?

Pozdraiam, życzę miłego dnia i spokoju ducha :-)

Screenshot_2016-01-01-02-26-51_com.miui.gallery.png

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, 

Od jakiegoś czasu śledzę Wasze forum i bardzo Wam dziękuję za te ostatnie niedospane noce ;-).

Do tej pory wszystko mniej-więcej szło pięknie, aż do momentu, gdy przeczytałem to:

23 godziny temu, FromWP napisał:

U mnie też w 3S szarym z b20 jest na szczęście BOE,

Gdzie można tego szukać? Rozumiem, że po zakupie telefonu oprogramowanie mogę zmienić na każde inne (dla ułatwienia pomińmy wszystkie "za" i "przeciw"), ale byłem przekonany, że decydując się na Redmi 3S, o B20 mogę zapomnieć. Gdy widziałem w różnych miejscach specyfikacje częstotliwości LTE 800MHz, uznałem to jako błąd. Uprzejmie proszę o wyprowadzenie mnie z błędu (może jakiś link na forum, bo całego forum nie przeczytałem), zanim będzie za późno, tzn. kupię tam, gdzie mi najwygodniej, a później będę żałował.

Pozdrawiam,

@Kemot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną (z tych bardziej popularnych sprzedawców) możesz szukać:

- w Polsce (X-com) - 2 lata gwarancji

- na aliexpress u Goldwaya (1 rok gwarancji) oraz Xiaomi Authorized Store (6 miesięcy gwarancji)

- gearbest.com (1 rok gwarancji)

- geekbuying.com (6 miesięcy gwarancji, która nie obejmuje płyty głównej oraz ekranu)

Edytowane przez cointreau
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...