Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, pawel291 napisał:

Pytanie od laika :) Posiadam Redmi 3s od xiaomi.com.pl. W załączniku screenshot z wersją systemu itp. Jako, że dopiero po zakupie przeczytałem, że często wgrywają syf to mam pytanie czy moja wersja jest ok?

2. Po włączeniu telefonu od razu zapytał czy zaktualizować do 7.5.9.0, kliknąłem i wszystko poszło dobrze. Dzisiaj pyta mnie czy zainstalować 8.0.3.0. Instalować? Czy po tej aktualizacji pozostaną wszystkie moje dane, aplikacje, ustawienia itp? Pozdrawiam

Screenshot_2016-10-01-18-34-13_com.android.settings.png

Wygląda na to, że jednak nie syf, ale normalny Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blom napisał:

Przecież jest MiFlash na 32bity. 

Plus nie ma obowiązku wgrywania tego na swoim własnym kompie. No nie mów, że nie znasz nikogo, kto ma peceta :-)

24 minuty temu, cincin27 napisał:

Bo to jest syfiasty rom przerobiony przez sprzedawcę i często coś na takim romie nie działa tak, jak na Globalu albo MIUIPolska.

Bardziej bym się martwił, nie o to, co tam nie działa, ale o to, co tam może działać sobie po cichu w tle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2016 o 00:20, latet napisał:

Spokojnie. Skoro ich nie czujesz, to się nie przejmuj. Poza tym już za kilka dni kolejna wersja. Nie ma sensu się cofać, bo to miewa efekty uboczne.

Tą kolejną wersję aktualizuję się po przez aktualizacja----kropeczki-----zainstaluj aktualizację z pliku.zip czy trzeba mieć wgrane TWRP i za pomocą tego aktualizować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuczka76 napisał:

Tą kolejną wersję aktualizuję się po przez aktualizacja----kropeczki-----zainstaluj aktualizację z pliku.zip czy trzeba mieć wgrane TWRP i za pomocą tego aktualizować ?

To i to - tzn. aktualizujesz przez aktualizację, ale TWRP musi być wgrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

To i to - tzn. aktualizujesz przez aktualizację, ale TWRP musi być wgrane.

No nie, on wgrał global dev, nie potrzebuje twrp do aktualizacji i telefon sam będzie znajdował nowe aktualizacje i proponował instalację. Nie trzeba przez trzy kropeczki, chyba że chce się wymusić aktualizację inną niż proponowana przez ota, lub cofnąć się do starszej wersji. Wtedy wgrywa plik romu do telefonu i wymusza aktualizację z pliku wchodząc w te 3 kropeczki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

No nie, on wgrał global dev, nie potrzebuje twrp do aktualizacji i telefon sam będzie znajdował nowe aktualizacje i proponował instalację. Nie trzeba przez trzy kropeczki, chyba że chce się wymusić aktualizację inną niż proponowana przez ota, lub cofnąć się do starszej wersji. Wtedy wgrywa plik romu do telefonu i wymusza aktualizację z pliku wchodząc w te 3 kropeczki.

A, ok, skoro Global, to nawet chyba nie może być TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

A, ok, skoro Global, to nawet chyba nie może być TWRP.

Lepiej nie, chyba że ktoś odblokuje bl i będzie chciał wgrać rom xiaomi.eu/pl. Wtedy najlepiej od razu po wgraniu na stałe twrp przejść do instalacji nowego romu, bo reboot do systemu z wgranym twrp na globalu na bank spowoduje bootloopa, albo zwis na logo Mi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach widać różnice  w użytkowaniu ...bateria trzyma słabiej , nie można dodać załączników do Gmaila  normalnie tylko  trzeba  zrobić za pomocą explorera ,gdy ktoś dzwoni telefon strasznie długo wybudza się i jest ciemny ekran zanim zobaczymy rozmówcę .Nie wspomnę już ze strasznie dużo nawalonych aplikacji z googla nie wiadomo po co skoro można jej samemu zainstalować  ze sklepu .

Edytowane przez kuczka76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2016 o 12:15, kuczka76 napisał:

Po kilku dniach widać różnice  w użytkowaniu ...bateria trzyma słabiej , nie można dodać załączników do Gmaila  normalnie tylko  trzeba  zrobić za pomocą explorera ,gdy ktoś dzwoni telefon strasznie długo wybudza się i jest ciemny ekran zanim zobaczymy rozmówcę .Nie wspomnę już ze strasznie dużo nawalonych aplikacji z googla nie wiadomo po co skoro można jej samemu zainstalować  ze sklepu .

Część tych objawów powinien usunąć zwykły restart telefonu. Ewentualnie wipe cashe + wipe Dławik. Spróbować nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aniqwerty napisał:

Witam. Redmi 3s zakupiony u Goldiego z czymś takim:Screenshot_2016-10-08-09-15-13-686_com.android.settings.png

 

A przy próbie aktualizacji wyświetla się to:Screenshot_2016-10-08-08-47-49-868_com.android.updater.png

 

Próbowałem od wczoraj i to samo. 

Czy ta wersja MIUI jest ok? Mogę przy niej zostać?

Pobierz po prostu ręcznie ( http://en.miui.com/download.html ) i zainstaluj, skoro z pobieraniem automatycznym jest jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy post na forum.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Redmi 3s, zakupionym w sieci X-Kom. Aktualna wersja oprogramowania to Global 8.0.3.0, urządzenie niezrootowane. W związku z tym mam pytania:

1) czy to normalne, że nie mogę wyłączyć aplikacji od Google takich jak Kiosk, Książki czy też Filmy? Rozumiem, iż nie da się ich odinstalować bez rootowania ( w Moto G też tak było) ale żeby chociaż wyłączyć? Można tylko odinstalować aktualizację i ewentualnie wymusić zatrzymanie ale w perspektywie czasu nic to nie daje.

2) czy fakt, że zamykam  "X"  wszystkie aktywne aplikacje w oknie wielozadaniowości a mimo to one po zniknięciu ponownie się pojawiają, lub nawet ekran wraca do jednej z nich (formalnie zamkniętej) zamiast do pulpitu, to bug czy też tzw. "ficzer" MIUI?

3) czy da się ustawić w MIUI konto użytkownika w stylu przedstawionym w załączniku do posta?

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

user-profile-pic-in-Android-Lollipop.jpg

How-to-change-your-user-profile-pic-in-Android-Lollipop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aniqwerty napisał:

Próbowałem od wczoraj i to samo. 

Czy ta wersja MIUI jest ok? Mogę przy niej zostać?

Możesz wymusić aktualizacje z pliku pobranego ręcznie romu. Tylko najlepiej nie ostatnią wersję a 6.9.22 bo ostatnią popsuli (dla Redmi3, 3s rom xiaomi.eu został nawet wycofany). Tu temat o 6.9.22 z linkami do pobrania: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=365569&highlight=global%2Brom%2B6.9.22%2Bredmi%2B3s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Shaq napisał:

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Redmi 3s, zakupionym w sieci X-Kom. Aktualna wersja oprogramowania to Global 8.0.3.0, urządzenie niezrootowane. W związku z tym mam pytania:

Pomyśl o odblokowaniu telefonu i instalacji MIUI.EU/PL. Problem nr 1 zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...