Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym dołączyłem do klubu xiaomi, kupując Redmi 3S 2/16 od ibuygou. Czekając na telefon chciałbym się już przygotować na to co mnie czeka, w związku z czym mam do was kilka pytań:

  1. Czy już dziś nie mając telefonu mogę ubiegać się o odblokowanie bootloadera?
  2. Najpierw muszę zainstalować ROM, na którym można odblokować bootloadera? Czy raczej telefon od razu go będzie posiadać?
  3. Po odblokowaniu bootloadera mogę zainstalować  ROM miuiPolska?
  4. Jaką wersję miuiPolska najlepiej wgrać? czy może lepiej korzystać z innego Rom'a?

Za wszelkie informację z góry dziękuję =)

Edytowane przez kubekherbaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kubekherbaty napisał:

W dniu dzisiejszym dołączyłem do klubu xiaomi, kupując Redmi 3S 2/16 od ibuygou. Czekając na telefon chciałbym się już przygotować na to co mnie czeka, w związku z czym mam do was kilka pytań:

  1. Czy już dziś nie mając telefonu mogę ubiegać się o odblokowanie bootloadera?
  2. Najpierw muszę zainstalować ROM, na którym można odblokować bootloadera? Czy raczej telefon od razu go będzie posiadać?
  3. Po odblokowaniu bootloadera mogę zainstalować  ROM miuiPolska?
  4. Jaką wersję miuiPolska najlepiej wgrać? czy może lepiej korzystać z innego Rom'a?

Za wszelkie informację z góry dziękuję =)

1. Możesz się ubiegać. Ja tak zrobiłem

2. Musisz mieć china rom

3. Możesz zainstalowac, ale najpierw wgraj TWRP

4. Najnowszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat
  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję że nie pojedziecie po mnie od razu jak po łysej kobyle... Dziś odebrałem wreszcie po UC Redmi 3s kupiony u Goldwaya. Telefon ma soft - Global Stable 7.5.4.0 Malmide. Po podłączeniu pod WIFI od razu znalazł aktualizację do wersji 7.5.9.0 zdaje się. Czy aktualizacja przez Wifi FOTA będzie bezpieczna? Nie zależy mi na innym sofcie - stabilny wystarczy. I od razu drugie pytanie - zdaje się że kompendium wiedzy o aktualizacji nie jest aktualne bo mówi o tym, że do Redmi 3s nie ma Globala - mam rację???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz robić update u mnie co prawda z wersji 7.5.8.0 na 7.5.9.0 robiłem i nie było żadnych problemów z tym że po pewnym czasie miałem problem po restarcie telefonu było "Aby uruchomić Androida, wpisz hasło" i nic się nie dało zrobić trzeba było wgrać od nowa soft zresztą pisałem o tym w tym poście poniżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm możliwe. Tą aplikacją chciałem wgrać twrp. Dziękuję za pomoc, obczytam się jeszcze raz.

 

Edit: Mam już na Redmi 3s Xiaomi.eu, wszystko się udało, bardzo dziękuję za pomoc :-)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kuczka76 napisał:

Czyli zainstalować Twrp land a później Miui 8 

Do wersji global dev lub global stable nie potrzebne Ci twrp, zrób tak jak kolega @kamiljuras1900 napisał .Pobierz rom stąd http://en.miui.com/download-303.html

Wybierz czy chcesz stabilny aktualizowany co jakiś czas ,czy developerski aktualizowany co tydzień, pobierz bezpośrednio na telefon lub na komputer , jeżeli pobierzesz na komputer wrzuć na pamięć telefonu lub kartę SD, wejdz w  telefonie w folder aktualizację , na górze kliknij w kropeczki i wybierz opcje instalacja z zip, wyświetli ci się plik zip który pobrałeś klikasz w niego i klikasz dalej. Wydaję mi się że prościej tego już się nie da wytłumaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kuczka76 napisał:

Napisałem do gościa który sprzedawał mi telefon napisał że wgrane jest GLOBAL rom -  otwarty na UPDATE

Otwarty ale na wersje stable. Jak taka się pojawi to ją znajdzie. Wersję dev musisz sam wgrać bo to inna linia romów i potem już sama się będzie aktualizowała do nowszej dev. Dodatkowo następne paczki aktualizacyjne będą małe, 15-50Mb zazwyczaj, a nie cały rom 1,4Gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuczka76 W tej chwili masz wgrany udawany Global (tzw. syfmiui), na którym aktualizacje przez updater nie działają, dlatego musisz użyć MiFlash. Najłatwiej będzie zainstalować według tej instrukcji https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/?page=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cukru dziękuję za pomoc ...ale nie mam czasu żeby czytać to kompendium wiedzy nie mówiąc już o tych wszystkich instalacjach. Zostanę przy tym co mam mi to wystarcza ,bateria wytrzymuje ponad 4 dni a oto głównie mi chodziło przeżyję ten (syfmiui) i obejdę się bez 8-semki .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cukru plik  Redmi 3S/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download  który mi poleciłeś ma właśnie taka nazwę  ...land_global_images_6.9.22_20160805.0000.29_6.0_global_9896c6e83b.tgz  :)  

Niestety nic nie zrobię , ponieważ nie mam 64 bit.syst

Edytowane przez kuczka76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...