Skocz do zawartości

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika


kubekherbaty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, FromWP napisał:

Jak masz zablokowany bl to certyfikat powinien być. Jak nie, to trzeba zablokować, potem wyczyścić dane sklepu i powinien się pojawić.

mam odblokowany bl, chciałem go teraz zablokować ale nie wiem co robię źle.

włączam telefon w Fastboot

wpisuję  programie Minimal ADB` and Fastboot "fastboot oem lock" niby jest OKAY sprawdzam jeszcze device info, niby jest napisane "device unlocked: false"

uruchamiam ponownie telefon i nadal mam

Stan odblokowania Mi: Odblokowane

fastboot.png

Screenshot_2017-11-26-15-22-22-482_com.android.settings[1].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jajoi napisał:

Stan odblokowania Mi: Odblokowane

Wygląda że wszystko robisz dobrze i powinno zadziałać. To device info potrafi oszukiwać, ale w Stan blokady Mi powinno być zablokowany. U mnie to działa bez problemu, nie wiem gdzie może być błąd.

5a1ae1dd23394_blokowaniebl.thumb.JPG.a813ff4bbffce293313b70f8cf9fa509.JPG

Po tym mam w Stan blokady "zablokowany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przejść w Redmi 3S z Miui 8.3 XiaomiEU 7.4.21   na    XiaomiEU stabilne 8.5.1 / XiaomiEU 7.11.23. Trochę poczytałem wątków, ale się gubię, bo nie siedzę na co dzień w temacie. Pomożecie wyjaśnić?

1. Mam odblokowany BL

2. Muszę wgrywać nowsze TWRP? (nie wiem jakie miałem w kwietniu)?

3. Wgram te nowe romy przez TWRP?

4. Wywali mi roota po upgrade?

5. Co z certyfikatem google - będę mógł instalować apki ze skelpu?

6. Który rom lepszy pod względem trzymania baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2017 o 16:47, FromWP napisał:

Po tym mam w Stan blokady "zablokowany"

ostatecznie udało się

fastboot oem lock

później zamiast fastboot reboot wklepałem fastboot continue

bl zablokowany, wyczyszczenie danych sklepu i znów mam certyfikat

dzięki za pomoc

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jajoi napisał:

później zamiast fastboot reboot wklepałem fastboot continu

Wystarczyło by po komendzie fastboot oem lock odłączyć od komputera i długo przytrzymać power, żeby sam wyszedł z fastboot i się uruchomił. Ważne że się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FromWP napisał:

Wystarczyło by po komendzie fastboot oem lock odłączyć od komputera i długo przytrzymać power, żeby sam wyszedł z fastboot i się uruchomił. Ważne że się udało.

jednak nic z tego

nadal odblokowane, no cóż już chyba tak musi zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te ostatnie posty i:

1. Co robi 4x na działce 3s?

2. Jakie znaczenie ma odblokowany czy zablokowany bootloader w 3s, wszystko działa normalnie?

@mariokej masz wgrany eu a zadajesz pytania jakbyś pierwszy raz ten telefon widział. Wg mnie najlepiej chodzi na global dev, ja już dawno sobie eu odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jajoi napisał:

nadal odblokowane

Oblokowany i certyfikowany? Można jeszcze użyć miflasha i opcji cleenall and lock.

1 godzinę temu, Deggial napisał:

najlepiej chodzi na global dev

O ile pominie się ostatnią aktualizację, którą skopali. Wiele  zgłoszeń o nie działającym systemowym launcherze (czarny pulpit) i ustawień aplikacji. Żeby z tego wybrnąć, trzeba zmienić język na angielski, ustawienia wtedy działają i można wyczyścić dane launchera. Co do certyfikatu, to na razie nie jest niezbędny, ale niektórych aplikacji ze sklepu się nie pobierze. Trzeba instalować z apk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, FromWP napisał:

Oblokowany i certyfikowany? Można jeszcze użyć miflasha i opcji cleenall and lock.

 

nie nie, przez chwilę było dobrze, wczoraj niby się udało zablokować bl i uzyskać certyfikat, dzisiaj rano patrzę i znów sam z siebie bl odblokowany, brak certyfikatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwne. Z ciekawości zajrzałem do skryptu pod MiFlash na przykładzie Redmi 4A i tam skrypt blokuje BL tak:

[wgrywanie poszczególnych partycji]
fastboot $* oem lock
fastboot $* reboot
[koniec skryptu]

Więc komenda fastboot oem lock powinna była sprawę załatwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2017 o 09:20, Deggial napisał:

2. Jakie znaczenie ma odblokowany czy zablokowany bootloader w 3s, wszystko działa normalnie?

@mariokej masz wgrany eu a zadajesz pytania jakbyś pierwszy raz ten telefon widział. Wg mnie najlepiej chodzi na global dev, ja już dawno sobie eu odpuściłem.

No nie pierwszy raz, ale jak pisałem nie grzebię w tym na co dzień i nie wiem. Jak wgrywałem rom ostatnim razem, to nie wspominało się o certyfikatach google. Zakładam, że:

2. dalej nie wiem jakie twrp

3. wgram przez twrp te romy

4. wywali mi roota

5. w eu jest fajne rozróżnianie powiadomień diodą: różne kolory do różnych aktywności nieodebranych: tel, sms, systemowe - jakoś mi się to podoba. Tylko mam wrażenie, że bateria działa krócej niż na poprzednim romie EU jaki miałem (jest cały czas BT połączone z MiBand2).

To może teraz podpowiecie?

 

Edytowane przez mariokej
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam szybkie pytanie o aktualizację MIUI Polska. Na moim 3S dawno nie robiłem aktualizacji i mam wgrane MIUI 8 7.1.20 (czyli sprzed ponad roku). Czy najnowszy rom 8.3.8 wrzuca się nadal tak samo co rok temu, czy też coś się zmieniło tak jak w przypadku np. Mi4c (nowe TWRP, blokowanie BL, itp.)? Z tego co widzę na 3S nadal jest andek 6.0.1, więc teoretycznie powinno być cały czas tak samo, ale wolę się upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...