Jump to content

Recommended Posts

Cześć.

Zacznę od początku - od pewnego czasu dość sporo sms-ów nie dochodziło do mojej skrzynki na RN3 Pro. Mimo powrotu do stockowej appki problem dalej się powtarzał, więc stwierdziłem że warto wgrać system od nowa, a przy okazji odblokować bootloader i nadać uprawnienia root. Ściągnąłem zatem rom developerski (stąd), wgrałem go przez "Aktualizację", a po skończonym flashowaniu bez problemu odblokowałem telefon (sprawdziłem status przez komendę fastboot oem device-info - device unlocked - true).

Tu zaczęły się schody.

Korzystając z Waszego poradnika zabrałem się za instalację TWRP. Po skończonej instalacji wywołałem od razu tryb Recovery (vol+ i power)    TWRP śmigało bez zarzutu, jednak telefon... już nie wstał. Ładowanie systemu zatrzymywało się na czarnym ekranie z logiem MI. Po dwudziestu minutach czekania dalej nie reagował, więc postawiłem go na nogi przez MiFlasha i spróbowałem jeszcze raz, tym razem wg informacji z tego poradnika .)

Niestety skończyło się tak samo. Znów TWRP śmigało, paczka z SU zainstalowała się bez problemu, ale telefon nie wstał. I znów MiFlash. Nie ukrywam, że nie chciałbym w nieskończoność kusić losu i być może podpowiecie, co z tym zrobić lub czy np jest możliwość nadania uprawnień root bez flashowania TWRP. Bo generalnie dziwne jest też chyba to, że w Panelu Sterowania->Uprawnienia nie ma żadnej zakładki root, a jeśli dobrze zrozumiałem, to po oficjalnym odblokowaniu telefonu taka opcja powinna tam siedzieć. Telefon nadal siedzi na romie developerskim (kenzo_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_5.1_global_99c49f07f7).

Dodatkowo: czy komuś także zdarzyły się problemi z SMS wspomniane przeze mnie na początku? Jutro idę dla pewności wymienić kartę sim, bo mimo wgrania systemu od nowa dalej niektóre sms do mnie nie docierają.

Z góry dzięki za wskazówki i linki do rozwiązania problemu.

Edited by D1010
Link to post
Share on other sites

Ok, w takim razie zaraz zabieram się do roboty, dam znać jak poszło. 

 

Tylko jeszcze dla pewności : ostatnia wersja MIUI Polska na Redmi Note 3 Pro to: xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V8.0.1.0.LHOCNDG_v8-5.1.zip? 

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, D1010 napisał:

Tylko jeszcze dla pewności : ostatnia wersja MIUI Polska na Redmi Note 3 Pro to: xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V8.0.1.0.LHOCNDG_v8-5.1.zip?

Jeśli chcesz rom stabilny to tak, ten jest ostatni.

Link to post
Share on other sites

@primek, @luki! - Dziękuję bardzo za porady, wrzuciłem TWRP Cofface + MIUI z linku od lukiego, wszystko poszło gładko. Powiedzcie mi tylko jeszcze jakie SU teraz zaflashować? To ma być jakieś konkretnie skrojone do tego modelu czy mogę wrzucić np to co proponuje mi TWRP tuż przed rebootem?

Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...