Skocz do zawartości

Odblokowany bootloader i... co dalej?


D1010

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zacznę od początku - od pewnego czasu dość sporo sms-ów nie dochodziło do mojej skrzynki na RN3 Pro. Mimo powrotu do stockowej appki problem dalej się powtarzał, więc stwierdziłem że warto wgrać system od nowa, a przy okazji odblokować bootloader i nadać uprawnienia root. Ściągnąłem zatem rom developerski (stąd), wgrałem go przez "Aktualizację", a po skończonym flashowaniu bez problemu odblokowałem telefon (sprawdziłem status przez komendę fastboot oem device-info - device unlocked - true).

Tu zaczęły się schody.

Korzystając z Waszego poradnika zabrałem się za instalację TWRP. Po skończonej instalacji wywołałem od razu tryb Recovery (vol+ i power)    TWRP śmigało bez zarzutu, jednak telefon... już nie wstał. Ładowanie systemu zatrzymywało się na czarnym ekranie z logiem MI. Po dwudziestu minutach czekania dalej nie reagował, więc postawiłem go na nogi przez MiFlasha i spróbowałem jeszcze raz, tym razem wg informacji z tego poradnika .)

Niestety skończyło się tak samo. Znów TWRP śmigało, paczka z SU zainstalowała się bez problemu, ale telefon nie wstał. I znów MiFlash. Nie ukrywam, że nie chciałbym w nieskończoność kusić losu i być może podpowiecie, co z tym zrobić lub czy np jest możliwość nadania uprawnień root bez flashowania TWRP. Bo generalnie dziwne jest też chyba to, że w Panelu Sterowania->Uprawnienia nie ma żadnej zakładki root, a jeśli dobrze zrozumiałem, to po oficjalnym odblokowaniu telefonu taka opcja powinna tam siedzieć. Telefon nadal siedzi na romie developerskim (kenzo_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_5.1_global_99c49f07f7).

Dodatkowo: czy komuś także zdarzyły się problemi z SMS wspomniane przeze mnie na początku? Jutro idę dla pewności wymienić kartę sim, bo mimo wgrania systemu od nowa dalej niektóre sms do mnie nie docierają.

Z góry dzięki za wskazówki i linki do rozwiązania problemu.

Edytowane przez D1010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...