Skocz do zawartości

Karta SD – używalność w Xiaomi Red Rice


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wyjaśnijcie mi proszę, bo czytałem różne rzeczy i się już gubię - jak to jest z korzystaniem z karty SD w Red Rice?

Telefon ten ma raczej mało wbudowanej pamięci, więc karta SD jest bardzo potrzebna.

Ale... czytałem, że są problemy z jej wykorzystaniem przez telefon (czy raczej przez określone wersje MIUI?), np. że zdjęcia, nagrania audio a nawet filmy video zapisywane są w pamięci wewn., a nie na karcie SD. Pewnie potem da się je ręcznie przenieść?

Pytania:

1. Jak się telefon podłącza do kompa w trybie zwykłym, to co komp widzi – kartę SD czy pamięć wewn.? Czy to i to?

2. Czy narzędzia takie jak CWM "widzą" kartę SD? Gdzie tworzą się kopie nandroid?

3. Czy możliwe jest przywrócenie kopii nandroid z fizycznej karty SD? (bo przecież WIPE wyczyści pamięć wewn., tak?)

4. Czy – jeśli jest fizyczna karta SD – w tym telefonie da się przenosić zainstalowane aplikacje na kartę SD?

5. Czy fizyczna karta SD w tym tel. nazywa się SD-Ext?

Przepraszam, jeśli nie są to mądre pytania, ale wynikają z mojego słabego rozumienia jak to jest. Proszę o naświetlenie sprawy, jak dla nierozgarnietego :)

Dzięki!

latet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Nie, ponieważ Hongmi ma wystarczającą pamięć na aplikacje wynoszącą 1GB (tyle co kiedyś Nexus S i reszta popularnych telefonów). Zresztą MIUI nie posiada w ogóle takiej funkcji.

5. Zależy do czego ta informacja jest potrzebna? Bo jeśli chodzi o punkt montowania to jest to chyba sdcard1 (sdcard0 to te 800 nośnika USB).

Tak dla przypomnienia: Hongmi ma 4GB pamięci wewnętrznej całkowitej. Z czego:

- 800MB na /system (choć rom zajmuje tam ok 300MB)

- 1GB na /data (czyli aplikacje i dane)

- pozostałe na /cache i inne partycje systemowe

- ok 800MB pozostała pamięć dla użytkownika widoczna po zamontowaniu do komputera. I to tej jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 800MB pozostała pamięć dla użytkownika widoczna po zamontowaniu do komputera. I to tej jest mało.

Chcę się upewnić: tej pamięci się nie wyczyści (przypadkiem) robiąc WIPE System + WIPE Data z CWM?

Zdaje się, że pisaliście gdzieś o jakiejś sztuczce, którą wprowadziliście w polskim wydaniu MIUI dla Red Rice, która dawała to, że pewne rzeczy będą zapisywały się na SD, a normalnie by szły do wewnętrznej. Nie pamiętam, czy to dotyczy wersji przeportowanej z Lenovo, czy tej bardziej "rdzennej" – teraz najnowszą jest „ROM MIUIPolska Stable 4.0” (szkoda, że nie zaznaczacie, jaka to wersja, same numerki nie wszystkim wyjaśniają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stable 4.0 bo taki jest numer. Przy wersjach stabilnych nie podaje się numerów wersji tygodniowych MIUI. Tak samo jak Stabilna dla MI 2 to obecnie JLB 27.0 tak dla Hongmi 4.0 (mniej więcej 4 miesiąc od rozpoczęcia produkcji).

Wipe nie usunie nic prócz pamięci wewnętrznej /data i /system.

Wysłane z Xiaomi MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chodziło mi o to, że nie jest tam podane w jasny dla wszystkich sposób, czy jest to ROM przeportowany z Lenovo, czy wykonany na bazie wersji prosto od Xiaomi.

A jakie będą kolejne wersje (w najbliższym czasie) – wrócicie do portów z Lenovo, czy już zostaniecie przy tej "linii", co się ostatnio pokazała?

Sorry, że tak drążę, ale to naprawdę nie jest jasne, dla kogoś, kto w tym nie siedzi na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za naprowadzenie, za link.

Myślę, że taki link by nie zaszkodził w sekcji Download, przy danym modelu telefonu. Często nie jest tak łatwo znaleźć potrzebne rzeczy na stronie miuipolska, jakoś pochowane głęboko. Nie możecie zrobić po prostu łatwo dostępnej listy telefonów, a po wybraniu danego modlu pokażą się linki do dotyczących go informacji, newsów, tutoriali i plików do pobrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za naprowadzenie, za link.

Myślę, że taki link by nie zaszkodził w sekcji Download, przy danym modelu telefonu. Często nie jest tak łatwo znaleźć potrzebne rzeczy na stronie miuipolska, jakoś pochowane głęboko. Nie możecie zrobić po prostu łatwo dostępnej listy telefonów, a po wybraniu danego modlu pokażą się linki do dotyczących go informacji, newsów, tutoriali i plików do pobrania?

Widać, ze nawet strony nie przejrzales.

Istnieje takie coś tylko trzeba otworzyć oczy.

Na stronie mamy zakładkę xiaomi w której znajdują się modele telefonów, specyfikacja, newsy tutoriale itd.

Wchodzisz w red rice i masz wszystko do red rice...wchodzisz w m2, masz wszystko do m2...

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie padla odpowiedz na pytanie jak to jest z ta podmiana pamieci i zapisywaniem sie plikow do gier (data, obb)...jest czy nie...dziala czy nie?

Widzialem mase filmikow z hongmi, na ktorych ludzie graja w gry ktorych pliki zajmuja grubo ponad 1GB i wiecej.

Jak oni to robia i czy na romie miuipolska to mozliwe czy trzeba inny rom (jaki?) lub jakas aplikacje zainstalowac?

P.S.

GL to SD nie dziala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam parę informacji. W Hongmi WDCMA jest widoczne 2 GB "pamięci wewnętrznej" (jak na apki to całkiem dużo) i 850 MB "nośnika usb" (tu jak nie ma zewnętrznej sd lądują m.in. pliki z gier, zdjęcia itp. Po włożeniu karty sd zdjęcia, filmy, pliki gier lądują na niej. Tak jest na stable 4.0 i na używanym nadal przeze mnie 3.12.29 (ostatnio poprawiony) - bez żadnych dodatkowych apk typu Link2sd. W tej chwili mam ponad 3 GB zajmowane przez gry (real racing 3, gt racing 2 itp). Jedyną grą, z której pliki nie lądują u mnie na sd jest Minion Rush (idą na nośnik usb). Również pliki nagrań z dyktafonu lądują na pamięci wewnętrznej, ale np. mapy sygic'a idą na zewnętrzną sd. Jak narazie mam dołożoną kartę 16 GB i brak miejsca nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też tak macie, że aparat zapisuje na fizyczną kartę SD (tak ma być), ale w ogóle nic nigdzie nie zapisze, jeśli wirtualna wewnętrzna karta SD (zwana "nośnikiem USB") jest odłączona? Czemu tak się dzieje?

A dlaczego ma być ona odłączona? Z głupiego powodu – aby zlikwidować z paska powiadomień informację o tym, że podłączono nośnik USB i jego ikonkę (kabelek z wtyczkę). A może znacie inny sposób na usunięcie tego denerwującego (bo obecnego stale) komunikatu, bez odmontowywania tej pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki, wyłączyłem. Choć aplikacja (której powiadomienia zostały wyłączone) nazywała się tak dość ogólnie (nie pamiętam jak), ale jej nazwa brzmiała dość poważnie, co sugerowało, że może teraz nie być także jakichś innych – być może ważnych – powiadomień systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...