Skocz do zawartości

MI5 Bluetoth - dziwne działanie ...


Długi_Poul

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nie znalazłem na forum dot. Mi5 podobnej sprawy, więc sorry jeśli gdzieś było i się powtarzam. Najwyżej ktoś życzliwy mnie tam skieruje.

Sprawa tyczy się połączenia bluetooth z zestawem głośnomówiącym w samochodzie.

Połączenie oczywiście się udaje i to po włączeniu stacyjki w piorunującym tempie, ale jakość rozmów to jakaś pomyłka.

W samochodzie mam zestaw NOKIA CK-7W sprzężoną z radiem SONY.

Działa to tak że w pewnym momencie, zupełnie losowo jeśli chodzi o czas rozmowy, głos rozmówcy zaczyna przerywać z bardzo dużą częstotliwością. Po chwili to mija i można dalej rozmawiać.

Problem nie jest zależny od zasięgu sieci, jestem w pełnym zasięgu. Z kolei rozmówca mój głos słyszy w miarę dobrze, ale jak coś mówi to u siebie słyszy samego siebie z pewnym opóźnieniem.

Testowałem - zadzwoniłem z innego telefonu na mój który był sparowany w moim samochodzie z zestawem. Masakra, nie da się rozmawiać. Wykluczyłem awarię zestawu, bo sparowałem inny telefon z moim zestawem i problemu nie ma, czy to dzwoniąc z mojego Mi5 czy jeszcze innego smartfona. 

Z kolei nie mam nic do zarzucenia do jakości dźwięku gdy mój Mi5 jest sparowany ze słuchawkami bluetooth SONY, szybko się odnajdują, i dźwięk jest super czysty, nawet gdy mam jeszcze włączone WiFi i słucham czegoś przez radio internetowe lub z youtuba, co nie do końca dobrze działało na moim starym Samsungu Galaxy S4 mini. Z kolei tenże S4 mini bez zarzutu działał z zestawem w samochodzie.

Dzięki za poświecenie czasu na czytanie tego dość długiego postu. Będę wdzięczny za jakieś opinie bądź wskazówki.

Pozdrawiam Długi

Edytowane przez Długi_Poul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rom masz zainstalowany?

U mnie na xiaomi eu stable 8.0.3.0, a wcześniej na dev 6.8.18 mam z kolei problem z automatycznym połączeniem telefonu z zestawem głośnomówiącym Parrot. Z tego co się zorientowałem wynika to z nie do końca działającej funkcji Smart Lock. Natomiast jakość rozmów na obu romach jest bez zarzutu.

Edytowane przez ciechuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że na ten problem, z jakością rozmowy ze mną, zwracano mi uwagę od początku posiadania przeze mnie Mi5. Czyli od początku sierpnia. Wtedy miałem MIUI7 GLOBAL ROM v. 6.5.30 I, zrobiłem sobie wcześniejszą aktualizację i mam teraz MIUI 8 v. 6.8.11. Aktualizacje robiłem przez aplikację "aktualizuj". Wyskoczyło mi powiadomienie o nowej to zrobiłem. Ale tej obecnie dostępnej nie robiłem. Coś ludzie piszą że jakieś błędy się pojawiają, choć jeden z właścicieli Mi5 napisał że u niego wszystko OK.

Dopóki mnie ktoś nie skieruje do jakiegoś poradnika, jak zrobić backup i potem przywrócić poprzednią wersję to nie robię aktualizacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam xiaomi.eu odkąd kupiłem Mi5 (od lipca) i zero problemów. Na samym początku przy normalnej rozmowie przez tel ktoś narzekał że mnie słabo słyszy, ale później już nikt się nie skarzył (może przypadeki). W samochodzie używam zestawu Parrot - jakość rozmowy jest super. z jednym wydaniem xiaomi.eu miałem tylko problem że nie łączył się z parrotem automatycznie i trzeba było kliknąć connect, ale na najnowszym już łączy tak jak wcześniej. Wgrajcie sobie normalny ROM, a dalej się będziecie martwić.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy normalny ROM ? Jak pisałem wyżej jestem na GLOBAL, czy mam przyjść na miui polska ? Ktoś potwierdzi że u niego działa prawidłowo ? Faktycznie sprawdzę jeszcze jak to działa z parrotem. Może jest tak że tego bluetootha mój zestaw (NOKIA CK-7W) nie obsługuje, albo obsługuje z taką właśnie jakością. Dziwne jest tez to że za cholerę nie mogłem sparować mojego Mi5 z zestawem wbudowanym w Nissanie Micra mojej żony. Rozpoznaje zestaw, wyskakuje żeby wpisać kod, oczywiście zestaw podpowiada że to kod 1234, wpisuję w telefonie i lipa. Nie łączy nie widać potem zestawu, i tak w koło wojtek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...