Skocz do zawartości

Mi z 4 bangood, problemy z instalacją miui polska


Michało1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Kupiłem mi 4 z bangood, mam ten sam problem co opisany tutaj :

miuipolska.pl/forum/topic/11932-instalacja-miui-polska-na-mi4-z-banggood/

Piszę ten post ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w powyższym linku.

Wersja oprogramowania  miui global 7.2 stable 7.2.4 .

Próbowałem według tego poradnika :

miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

metoda 1 i 2 nie działa, uprzedzając pytania przeczytałem wszystko dokładnie i w dalszym ciągu nie znalazłem żadnej pomocnej odpowiedzi więc proszę o nie usuwanie tego tematu tylko konkretną pomoc.

Przy metodzie 1 instalacja dochodzi do 9% a potem skacze nagle do 99% i wyświetla się komunikat : 

IMG_20160829_135827.jpg

Przy metodzie 2 (nazwałem plik poprawnie) widzę to okno: 

 

IMG_20160829_140227.jpg

Wybieram instalację, ekran na ułamek sekundy robi się czarny i znowu wyświetla się doładnie to samo.

ROM który instaluję to MIUIPolska_cancro_5.12.17_v7-4.4. - pobierałem go kilkukrotnie na wypadek gdyby wystąpiły jakieś problemy z plikiem spowodowane błędnym pobraniem

Przeczytałem bardzo dokładnie wszystkie posty na forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Bardzo prosze o pomoc, gdyż nie mam już pomysłów.

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez Michało1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć TWRP. Nie ma bata żeby na Mi4 nie zadziałało. Nie ma zablokowanego bootloadera. W fastboot:

fastboot flash recovery xxx.img

fastboot boot xxx.img

Później usuwasz wszystko z telefonu i 5.12.17. Oczywiście przez TWRP, a nie jakieś syfiaste stockowe recovery.

Edytowane przez art12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, probuję zainstalować twrp według tego poradnika : http://www.xda-developers.com/how-to-install-twrp/ i po wpisaniu "adb reboot bootloader" wyskakuje mi cały czas "reboot bootloader is disabled", na moim drugim mi4 kupionym z innego sklepu idzie bez problemu, debugowanie włączone.

Czy mogę prosić o jakąś radę? Jak mówię, posiadam jeszcze drugi taki sam telefon i na nim bez problemu instaluje się TWRP według tej metody.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci komendy jakie są potrzebne do zainstalowania TWRP.

fastboot flash recovery xxx.img

fastboot boot xxx.img

xxx to nazwa pliku z obrazem recovery. Korzystałeś kiedyś z fastboota? Zakładam, że nie.

 

Przeszukaj wątki na forum, temat był poruszany wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...