Skocz do zawartości

Slabe zdjecia mi5 pro


wisnia79

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie zdjęcie poprostu nie jest wyostrzone lub musiałeś ruszyć telefonem podczas wykonywania zdiecia. Tak jak sp4ubw piszę przetrzyj obiektyw i będzie ok..  a jeśli chodzi o bycie w tyle za jabłkami (bo takie miałeś z tego co odczytałem) to Cię zmartwie i powiem, że jest bardzo zbliżony do 6s plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w ruchu i w nocy są dużo gorsze z mi5 w porównaniu z iPhone 6. Brak ostrości rozmyte- dokładnie tam jak na przedstawionych zdjęciach. IPhone wyciągam z kieszeni pstrykam zawsze jest ok (ruch, noc, nawet pod światło. W mi5 trzeba się starać żeby zrobić dobre zdjęcie w złych warunkach. Tez bym wolał robić je Mi5. Niestety dla mnie APARAT TYLNY to jedyny słaby punkt tego telefonu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Np dziś udało mi się zrobić kilka ładnych zdjęć, ale przyznam ze ok 70% zdjęć z galerii trafia do kosza a543e1627436bdacec7e10fad2e74d89.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem na spływie kajakowym, jako że jestem z tych którzy wolą zrobić 10 zdjęć za dużo niż 1 za mało to napstrykałem ich ponad 600... i jeśli u Ciebie 70% nadaje się do kosza to w moim przypadku przez poruszenie/nieostrość do kosza nadaje się jakieś 0,7%. Kilkanaście zdjęć było też prześwietlonych (większość miała prześwietlone twarze przez specyficzne warunki) ale dzięki temu że zdjęcia robiłem seriami to minimum 3/4 z takiej serii wyszła bardzo dobrze. W porównaniu do MI4 widać że stabilizacja robi robotę.

A może to stabilizacja u Ciebie szwankuje? Filmy w 4k jak wyglądają? W dzień każda klatka filmu powinna być ostra, kontrast i kolory też zdecydowanie lepsze powinny być niż na 2 i 3 fotce z pierwszego postu. Jeśli będzie to wyglądać tak samo "średnio" faktycznie może to być jakieś uszkodzenie mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Monday, August 29, 2016 o 14:19, wisnia79 napisał:

e19e3ad7ee8fa7002a9b69710ef03292.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

e362781dbb02ed9a0eac062472559be5.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

fd46d6833c2e010e99a30a5c25e0da48.jpg51a04f28b7286fb388ab65a0ef489342.jpg

Jedno na dziesięć jest ok.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odskakujac od tematu skądś znajome mi są te obrazy. Z jakiej miejscowości jestes? Może akurat niedaleko i można było by porownac oba telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie robicie czasem zdjęć w HDR? To niemożliwe by w Mi5 zdjęcia były rozmyte. Sam mam pełno zdjęć i migawka + OIS jest na tyle szybkie, że nigdy nie wychodzą nieostre. Z HDR za to jest takie ryzyko bo ten typ zdjęć robi się trochę dłużej i trzeba tą sekundę dwie trzymać telefon nieruchomo.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2016 o 19:34, Poohacz79 napisał:

Bo 8 cm to minimalna odleglość przy jakiej zaczyna ostrzyć. Poniżej tej wartości nie ma szans na ostre zdjęcie.

Ja to doskonale wiem .... zajmuję się fotografią ... wiem jakie potrafią być mankamenty nie tylko optyki ale jej kalibracji a przez to "przestrzelenia" focusa; .Mój post to odpowiedź dla dla kolegi @wtbn jak jest np. z tym w praktyce na MI5 u mnie w moim egzemplarzu  ....bo takie zdjęcia robię .... ale do tych profesjonalnych oczywiście nie używam MI5.  Być może jemu ostrzy przy innej odległości przez kwestie wspomniane wyżej.

Tak nawiasem programowa korekcja dystorsji obiektywu też by się przydała w Mi5.

Edytowane przez Adamcom
Dopisanie zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem iphone robi lepsze zdjęcia... we wszystkich testach porównawczych MI5 wypada bardzo dobrze i zawsze lepiej od jabłek, z tym że w testach których testerzy patrzą na odwzorowanie szczegółów, barw, tonację itp. Jeśli patrzy się na zdjęcia przez pryzmat podbitych kolorów, to rzeczywiście są lepsi ;-)

Tu mam makro 

IMG_20160816_072745.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Acid napisał:

6d7a904f48a5ae898431a34aff3faf2d.jpg

Polecam ustawić ręcznie ostrość makro i zbliżać telefon do obiektu aż stanie się ostry.

Z Mi5 Pro

nieostre jak cholera

1 godzinę temu, marcus1212 napisał:

https://zapodaj.net/174215ce349d6.jpg.html

 

Wytapatalkowane z Mi 5

a to już ostre jak cholera  ;)

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2016 o 17:58, Kacperovvsky napisał:

Serio to zdjęcie jest wykonane mi5 ? To ty je zrobiłeś? Nie używałeś żadnych programów graficznych? 

Jeśli tak to szacunek , zdjęcie w mojej opini jest śliczne

 

Przepraszam za opóźnienie - dopiero wróciłem :)
To bez żadnej obróbki i tak z MI5. Statyw i wyzwalacz BT. Parametry: ISO 1600, Czas: 32s. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

Przepraszam za opóźnienie - dopiero wróciłem :)
To bez żadnej obróbki i tak z MI5. Statyw i wyzwalacz BT. Parametry: ISO 1600, Czas: 32s. Tylko tyle.

tylko po co iso 1600, jak już ze statywu i ustawienia manualne to iso dajemy jak najmniejsze coby uniknąć szumu.

1 godzinę temu, Acid napisał:

Jest ostre na ile to możliwe. Owad i kwiatek mają prawidłowy focus. To jest ręczne makro na ruszajacy się kwiatek więc nie jest to takie proste. Sam kwiatek jest bardzo mały, a to zdjęcie jest wycinkiem z większego.

Z Mi5 Pro

jeśli uważasz że Twoje jest ostre to co powiesz o fotce @marcus1212?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sp4ubw napisał:

@hcboria ISO 1600 przy zdjęciach nocnego nieba, szczególnie perseidów to i tak mało :) Ideałem jest 6400 i czas 15s. Niestety tutaj 1600 jest granicą przyzwoitości.

fakt, do perseidów potrzeba jak najjaśniej, szkoda że iso powyżej 200 daje już fatalny szum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Acid napisał:

Że jego jest lepsze i to jeszcze full rozmiar. Mój jest już wykadrowany ale przecież jest ostry i to granica możliwości makro tego telefonu. Ja lubię kwiatki a kolega pająki. Lol.

Z Mi5 Pro

a dobra, grunt że Tobie się podoba ;) w końcu foty robimy głownie dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hcboria napisał:

fakt, do perseidów potrzeba jak najjaśniej, szkoda że iso powyżej 200 daje już fatalny szum

 

Ale jaki fatalny, przecież przy zdjęciu tego nieba użył ISO 1600, szum jakiś tam jest ale i tak jest bardzo dobrze jak na matrycę z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...