Skocz do zawartości

Słuchawki Xiaomi Piston ver. 2


tomasz_kw

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi, czy to normalne, że przez słuchawki od Sony Xperii podłączone do Red Rice dźwięk jest tak cichy, że muzyka ledwie brzęczy, a rozmawiać się nie da?

Właściwych słuchawek jeszcze nie zamówiłem i się po prostu zastanawiam, czy może mam uszkodzone to wyjście audio? No bo czyżby aż tak różna była "elektryczna" charakterystyka tych słuchawek? Fakt, że jak te od Xprerii podłączę do laptopa, to też jest dość cicho, ale i tak 5x głośniej niż przy podłączeniu do Red Rice.

Wina słuchawek.

Albo inny standard albo są tak slabe.

Podłącz do Hongmi i przytrzymaj przycisk od odbierania połączeń, jeżeli lepiej gra tzn. Ze inny standard.

Ojojoojo :D jeszcze raz muszę napisać... grają pięknie! :D - powoli obawiam się o stratę słuchu z powodu głośnego słuchania muzyki :P

Ale teraz tak bardziej na temat :P

te otwory wytłumiające - można je zasłaniać, czy jakoś to zaszkodzi na przyszłość? Bo ogólnie głośniczków zakrywać się nie powinno... że się popsują czy coś. Lubię w nocy posłuchać muzyki, nie zaszkodzi słuchawkom jak te otwory zakryje poduszka np.?

Nie zaszkodzi, może będzie trochę inny dźwięk. Nie zakrywasz głośnika, głośnik gra w stronę ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoojo :D jeszcze raz muszę napisać... grają pięknie! :D - powoli obawiam się o stratę słuchu z powodu głośnego słuchania muzyki :P

Ale teraz tak bardziej na temat :P

te otwory wytłumiające - można je zasłaniać, czy jakoś to zaszkodzi na przyszłość? Bo ogólnie głośniczków zakrywać się nie powinno... że się popsują czy coś. Lubię w nocy posłuchać muzyki, nie zaszkodzi słuchawkom jak te otwory zakryje poduszka np.?

Heh, to aż tak głośno grają, że boisz się o lokatorów i ich sen :lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z taką recką, skoro nawet opakowania pewnie gość nie oglądał ;)

"Na słuchawkach nie znajdziemy oznaczenia L/R, kabel jest synchroniczny, więc w zasadzie nie ma jak odróżnić lewej słuchawki od prawej."

Prawa słuchawka ma pierścień na gumce wychodzącej z niej, lewa zaś nie ma ;)

Co do jednego muszę się zgodzić, otóż:

"Widok gumowego "opakowania" słuchawek ze spodu i logo 1More Design. Głowny winowacja ciężaru całego pudełka, ale za to lekko perfumowany :)"

Tak fajnie to wszystko pachnie, że nawet w momencie słuchania na RR czuję za***isty zapach słuchawek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację że trochę pod tym względem się nie przygotował i nie sprawdził., sam pamiętam że coś było żeby rozróżnić która to lewa, która to prawa. A nie każdy jest fanboyem XIAOMI żeby to wiedzieć. Ale nie to jest najważniejsze w recenzji, tylko opis dźwięku. Czego tutaj brakuje, gdyż do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi jak gra Mi2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki bardzo fajne. Design bardzo ładny, słuchawki grają głośno z przyjemnym basem. Ciekawy sposób oznaczenia słuchawki lewej i prawej. Jedyne do czego mogę się doczepić to pilot i gumki do słuchawek.

Gumki są zbyt "miękkie" przez co źle układają się w uchu. Wziąłem gumki z moich a-Jays one i jest git.

Co do pilota to przyciski mogłyby być bardziej wypukłe. Dodatkowo przyciski nie zawsze "łapią", szczególnie przy wyłączonym ekranie (nie raz wciśnięcie któregokolwiek przycisku powoduje wyłączenie odtwarzacza). Nie wiem czy ktoś miał taki problem ale jeśli wiecie jak to naprawić będę wdzięczny za wskazówki.

Podsumowując z czystym sumieniem mogę polecić tę słuchawki. Chociaż używam je głównie ze względu na pilota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki bardzo fajne. Design bardzo ładny, słuchawki grają głośno z przyjemnym basem. Ciekawy sposób oznaczenia słuchawki lewej i prawej. Jedyne do czego mogę się doczepić to pilot i gumki do słuchawek.

Gumki są zbyt "miękkie" przez co źle układają się w uchu. Wziąłem gumki z moich a-Jays one i jest git.

Co do pilota to przyciski mogłyby być bardziej wypukłe. Dodatkowo przyciski nie zawsze "łapią", szczególnie przy wyłączonym ekranie (nie raz wciśnięcie któregokolwiek przycisku powoduje wyłączenie odtwarzacza). Nie wiem czy ktoś miał taki problem ale jeśli wiecie jak to naprawić będę wdzięczny za wskazówki.

Podsumowując z czystym sumieniem mogę polecić tę słuchawki. Chociaż używam je głównie ze względu na pilota ;)

U mnie przyciski zawsze dobrze działają, gumki do wymiany zbyt cienkie, za głęboko wchodzi w ucho i na dłuższą metę boli ale się dużo lepiej trzyma ucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mało testowałem pilota, ale ogólnie działa dobrze i domyślne gumki są idealne.

Wchodzą w ucho do końca i dzięki temu raz nie wypadają, dwa dobrze izolują otocznie.

Na razie słucham do trybie "Zwykłe", bo profil "Piston" to jakieś nieporozumienie :D

Dirac i viper to jakieś nieporozumienie, wszystko mam wyłączone i grają super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyciski zawsze dobrze działają, gumki do wymiany zbyt cienkie, za głęboko wchodzi w ucho i na dłuższą metę boli ale się dużo lepiej trzyma ucha...

No to ja nie wiem o co chodzi u mnie z tym pilotem. Może jakiś lipny egzemplarz mi się trafił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co dyskutować nad tym czy equalizer czy bez. Lalo ma M2A z Diraciem. Jeśli jemu pasuje bez EQ to ok. Ty masz RR z Dirac ale jednak inny układ dźwiękowy. Może potrzebujesz więcej basów i od tego masz Vipera czy EQ. Ja w MI2 mam jeszcze inny układ i też potrzebuje basu. To w Viperze sobie go dodaję. Sprawdzałem też Pistony na iPhone 5 (kawałki Jazzowe) i tam muzyka to bajka (bez żadnego EQ). Więc zależy od sprzętu i preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskiego kopa ma :D

Zapodaj sobie Diraca + "Zwykłe" + EQ płaski i sprawdź sobie ten kawałek http://ulub.pl/8kQRTCWWBr/hardwell-dyro ... radio-edit i jak w nim wchodzi bass po zwrotce ;) Z Diracem jest więcej mięska :D

Za to gra czysciutko i na 1 poziomie głośności, a nie jak z bajerami głośność skacze, tony niskie zabijają wysokie i na odwrót. Mam potężny bass, super czystość i głośno grają. Niczym się nie różni dźwięk MI 2A/i9300 lecz na LG G2 dźwięk lepszy.

Tu nie ma co dyskutować nad tym czy equalizer czy bez. Lalo ma M2A z Diraciem. Jeśli jemu pasuje bez EQ to ok. Ty masz RR z Dirac ale jednak inny układ dźwiękowy. Może potrzebujesz więcej basów i od tego masz Vipera czy EQ. Ja w MI2 mam jeszcze inny układ i też potrzebuje basu. To w Viperze sobie go dodaję. Sprawdzałem też Pistony na iPhone 5 (kawałki Jazzowe) i tam muzyka to bajka (bez żadnego EQ). Więc zależy od sprzętu i preferencji.

Działają przyciski pilota na ip5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co dyskutować nad tym czy equalizer czy bez. Lalo ma M2A z Diraciem. Jeśli jemu pasuje bez EQ to ok. Ty masz RR z Dirac ale jednak inny układ dźwiękowy. Może potrzebujesz więcej basów i od tego masz Vipera czy EQ. Ja w MI2 mam jeszcze inny układ i też potrzebuje basu. To w Viperze sobie go dodaję. Sprawdzałem też Pistony na iPhone 5 (kawałki Jazzowe) i tam muzyka to bajka (bez żadnego EQ). Więc zależy od sprzętu i preferencji.

Oczywiście się z Tobą zgadzam, ale temat brzmi "Słuchawki Xiaomi Piston ver. 2" więc rozmawiamy z Lalo o tych słuchawkach i niczego złego w tym nie widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co dyskutować nad tym czy equalizer czy bez. Lalo ma M2A z Diraciem. Jeśli jemu pasuje bez EQ to ok. Ty masz RR z Dirac ale jednak inny układ dźwiękowy. Może potrzebujesz więcej basów i od tego masz Vipera czy EQ. Ja w MI2 mam jeszcze inny układ i też potrzebuje basu. To w Viperze sobie go dodaję. Sprawdzałem też Pistony na iPhone 5 (kawałki Jazzowe) i tam muzyka to bajka (bez żadnego EQ). Więc zależy od sprzętu i preferencji.

Działają przyciski pilota na ip5?

Połowicznie. Środkowy robi pauze. Góra/dół nic nie robi (czasem włączy się pauza). Natomiast jednoczesne naciśnięcie góra/dół i przytrzymanie uruchamia w iPhone 5 asystenta głosowego muzyki. Fajny bajer bo możesz zapytać "jaki to utwór?" albo "jaki album", "zadzwoń do", "następny utwór" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sprzętu. Porównywałem je na początku z fejkowymi Pistonami i Samsunga, na Galaxy Nexusie i nie było żadnej różnicy. Na G2 do porównania dołożyłem jeszcze słuchawki LG dodane do zestawu, bez żadnych ulepszaczy różnica jest KOLOSALNA.

Ja i LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowicznie. Środkowy robi pauze. Góra/dół nic nie robi (czasem włączy się pauza). Natomiast jednoczesne naciśnięcie góra/dół i przytrzymanie uruchamia w iPhone 5 asystenta głosowego muzyki. Fajny bajer bo możesz zapytać "jaki to utwór?" albo "jaki album", "zadzwoń do", "następny utwór" itp.

No to lipa to samo co ip4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dodam swoje 5 groszy, słuchawki sprawdzone na MI2S, Huawei G615 oraz na PC z płytą asrock H87 z pure sound. Jak dla mnie najlepiej grają podpięte do kompa, a następnie na MI2S.

Wszystko pięknie ale jest jednak jeden drobiazg który mnie strasznie uwiera, dokładnie to chodzi mi o aluminiową obudowę pistonów która krawędzią naciska na małżowinę ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...