Skocz do zawartości

Słuchawki Xiaomi Piston ver. 2


tomasz_kw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Ja powiem o swoich odczuciach co do tych sluchawek.

 

Graja GENIALNIE!! - ale....

 

Pilot na kablu jest zupelnie do d*py. Nie da sie wyczuc dobrze przyciskow, bo pilot jest okragly. Poza tym przyciski sa tak umiejscowione , ze gdy sie chce wcisnac jeden z nich to najczesciej przyciska sie tez ktorys z tych po przeciwnej stronie. Ten element powinni zerznac ze sluchawek apple'a albo z plasikowej wersji. (tylko zrobic metalowe) i byloby git.

 

Sluchawki sa strasznie czule... w sensie, ze brakuje mi skali na telefonie zeby je przyciszyc gdy slucham w cichym otoczeniu (np wieczorem). Przez to, ze mam tak cicho ustawiona glosnosc slychac szumy wzmacniacza telefonu (REDMI NOTE LTE) oraz szumy nagran mp3.

Poza tym to w tych sluchawkach slychac 2x wiecej detali niz w nausznych sennheiserach hd202.

 

Nie jestem audiofilem, ale az sie zmartwilem ze tyle detali mi uciekalo z nagran, ktore sluchalem.

Edytowane przez pparsniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, też na to zwróciłem uwagę. Pilot jest pomylony. Nigdy nie udało mi się zrobić tego co chciałem. Zawsze jeszcze przy okazji wcisnąłem inny przycisk. Może jak się przyzwyczaję to będę miał lepsze wyczucie, chociaż mocno wątpię, bo przy moich dużych paluchach tak czy siak będzie z tym problem. Ale, przynajmniej dla mnie, nie jest to kwestia najważniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem pocztą słuchawki zamówiłem 21.01.2015 dotarły 27.02.2015 kupione na ibuygou (bez ubezpieczenia trochę się bałem jak długo nie dochodziła paczka do mnie). Po kilku godzinach użytkowania jestem tak samo ją moi przedmówcy zdziwiony jakością dzwięku, też je porównywałem do moich sennheiserów i nie ma porównania, xiaomi jednak robi zarąbisty sprzęt. Jedyny, minus to fakt że chyba do biegania one się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę trywialne pytanie dotyczące pistonów: udało się komuś po wyjęciu z pudełka złożyć je ponownie? Nie wydaje mi się, żebym był jakoś wybitnie "ułomny", ale próbuję już kilka razy, kręcę we wszystkie strony i nigdy nie jest to spasowane idealnie. Próbowałem zaczynać od jacka, później od drugiej strony. I zawsze za każdym razem albo zostaje trochę kabla, albo go brakuje. 

 

Może do tego potrzebna jest specjalna technika? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kwa, ja to chyba albo mam zajebistego pecha, albo akcesoria xiaomi to po prostu badziew.

Kupiłem pistony v2 z http://www.ibuygou.com/jakos 22-09-2015. 

miałem założone je moze ze 5 razy... dziś 6 raz wyjąłem je z opakowania i co? i lewy kanał nie działa.

no krwa! jak? ani nie szarpane, ani nie noszone nie wiadomo jak długo. jeszcze  czuć od nich nowosc. 

i d*pa...

Tak uzylem ich 5  raz w przeciagu tych 6 miesięcy.

teraz pistony, wczesniej miband sie rozleciał po 2 tygodniach. Badziew... albo mam pecha.

 

BTW czy na sluchawki jest gwarancja w ibuygou?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MiBanda od początku. Dwa miesiące już nie zdejmuję z ręki (poza ładowaniem) nawet do prysznica. Pistony mam... używam cały czas do PS4 jako zestaw więc walają się razem z padem. Też ok.

Także masz taki sam przypadek jak komuś po 3 tyg w Mi4 padł modem - co już się zdarzyło. Nie ma reguły.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej dobra... czaicie? jak sie wolno wklada do gniazda, to lewy kanal nie gra, jak sie szybko wetknie to dziala... ale ciszej gra...

i nie nie jestem głuchy na jedno ucho :) zmieniałem stronami, plus druga osoba potwierdziala.

Ruszam przewodami, nigdzie nie trzeszczy nie przerywa...

 

o co chooodziii??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej dobra... czaicie? jak sie wolno wklada do gniazda, to lewy kanal nie gra, jak sie szybko wetknie to dziala... ale ciszej gra...

i nie nie jestem głuchy na jedno ucho :) zmieniałem stronami, plus druga osoba potwierdziala.

Ruszam przewodami, nigdzie nie trzeszczy nie przerywa...

o co chooodziii??!!

Na innych urządzeniach sprawdzałeś?

Może syf w gnieździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Znalazłem fajną recenzję tych słuchawek

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=Test-recenzja-Xiaomi-Piston-2-II&jedna_strona=1

Osobiście zastanawiam się które pistony kupić "v2" czy "v3"

Gdzieś przeczytałem że "v3" są odrobinę cichsze od "v2" ale jak na razie żadnej porównawczej (w miarę profesjonalnej) recenzji między tymi słuchawkami nie znalazłem więc jak ktoś coś na ten temat słyszał to bym był bardzo wdzięczny za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną recenzję tych słuchawek

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=Test-recenzja-Xiaomi-Piston-2-II&jedna_strona=1

Osobiście zastanawiam się które pistony kupić "v2" czy "v3"

Gdzieś przeczytałem że "v3" są odrobinę cichsze od "v2" ale jak na razie żadnej porównawczej (w miarę profesjonalnej) recenzji między tymi słuchawkami nie znalazłem więc jak ktoś coś na ten temat słyszał to bym był bardzo wdzięczny za namiary.

 

A ta:

 

http://miuipolska.pl/xiaomi-piston-v3-recenzja-uzytkownika/

 

jest za mało porównawcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta:

 

http://miuipolska.pl/xiaomi-piston-v3-recenzja-uzytkownika/

 

jest za mało porównawcza?

No właśnie to jest jedyna recenzja którą znalazłem w sieci gdzie jest porównanie tych dwóch modeli. Właśnie stamtąd wiem że niby v2 są trochę głośniejsze.

Znowu tu na forum w temacie "Xiaomi Piston v3" znalazłem taką wypowiedz gdzie dwie osoby się sprzeczają który model słuchawek gra głośniej

 

"@up Rafi nie zgadzam się mam 3 rodzaje pistonów v2 i mam też v3 jednak V3 grają ciut lepiej a na bank głośniej V2 mają lepszą izolację od otoczenia i to tyle  :) gdybyś dłużej obcował z v3 byś to wyczuł zarówno v2 i v3 są świetne ale na codzień korzystam z V3  ;)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest jedyna recenzja którą znalazłem w sieci gdzie jest porównanie tych dwóch modeli. Właśnie stamtąd wiem że niby v2 są trochę głośniejsze.

 

Bo są, natomiast v3 mają lepszą ergonomię - lepsze dopasowanie doków i większe wygoda - dzieki ich wyprofilowaniu.

Mam i jedne i drugie i póki co nie żałuję przejścia z v2 na v3. Żałuję tylko zmiany telefonów, bo Mi3 grał wyraźnie gorzej od RedMi Note Pro, a Mi4 nieznacznie lepiej od Mi3, gdzie ś pomiędzy nim a RedMi Note Pro. Wróciłem teraz do RedMi, ale 1S i mam nadzieję na poprawę jakości dźwięku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie mam Xiaomi Mi3 i nie mogę uzyskać w miarę zadowalającego brzmienia mp3 mimo ciągłego grzebania w ViperFX. Myślę że zakup tych słuchawek trochę polepszy dźwięk chociaż ponoć wina leży bardziej po stronie telefonu.

Ale czy aby Xiaomi Mi3 miał naprawdę tak bardzo kiepski procesor dźwięku  "msm8974-taiko-mtp-snd-card" wedle konkurencji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Numb" czy mógł byś trochę wyraźniej opisać o co chodzi z tym "minimum 320" 

Czego minimum ?

A w zwrocie " zadowalającego brzmienia mp3"  jakoś nie mogę się doszukać oksymoronu bo nie widzę tam wyrazów o przeciwstawnych znaczeniach.

A tak w ogóle to kompletnie nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi a zależy mi bo teraz w sieci kupuję pistony i waham się pomiędzy pistonami  v2 i v3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Numb" czy mógł byś trochę wyraźniej opisać o co chodzi z tym "minimum 320" 

Czego minimum ?

A w zwrocie " zadowalającego brzmienia mp3"  jakoś nie mogę się doszukać oksymoronu bo nie widzę tam wyrazów o przeciwstawnych znaczeniach.

A tak w ogóle to kompletnie nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi a zależy mi bo teraz w sieci kupuję pistony i waham się pomiędzy pistonami  v2 i v3

 

Ech... Widzisz...

Usiłujesz doszukać się różnic między Pistonkami v2 a v3 z zapałem i zacietrzewieniem godnym audiofila, wyszukując nawet specjalistyczne oznaczenia przetworników, choć nie masz o tym nawet bladego pojęcia. A jeśli nawet, to i tak w dalszym ciągu nie odróżnisz "empetrójki" od "empetrójki". To o czym pisze Numb - "320", to częstotliwość próbkowania plików .mp3 - 320 kb/s, oznaczająca najlepszą jakość dla tego formatu. Najlepsza jakość dla .mp3 nie oznacza dobrej jakości w ogóle. Format .mp3 to najgorszy rodzaj plików muzycznych pod kątem jakości dźwięku. Spłaszczony, skompresowany tak, aby uzyskać małą objętość, oczywiście kosztem jakości. Stąd oksymoron - pojęcie jakości nie istnieje w zestawieniu z plikami .mp3.

Plikami bezstratnymi, oferującymi jakość studyjną, przy okazji mającymi po kilkanaście albo kilkadziesiąt MB "wagi" (przeciętny plik .mp3 ma ~3 MB) są pliki .flac lub .wav.

Przykro mi, ale mam wrażenie, że należysz do ludzi z pierwszym stopniem wtajemniczenia muzycznego - takich, którzy wiedzą kiedy grają, a kiedy nie. Przynajmniej na tę chwilę...

Moja rada. Posłuchaj sobie, najlepiej tego samego utworu, w pliku .mp3 a potem tego samego w pliku .flac. Potem wróć na Forum i podyskutujemy o wyższości jakości dźwięku w v2 lub v3.

Bez obrazy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzam jakość danej mp3 to zawsze plikami wav. albo flac ale wydaje mi się że Xiaomi Mi3 chyba nie jest najlepszą MP3-ką  bo kombinuję z ViperFX   na wszystkie możliwe sposoby i dalej mam niedosyt więc dlatego myślę o zakupie pistonek które są tak chwalone.

Co do mojej wiedzy teoretycznej audiofila to na pewno nie kształciłem się w tym kierunku. Ale z muzyką jest tak że nie tylko teoria jest najważniejsza ale też słuch słuchającego a tego mi chyba tak bardzo chyba nie brakuje bo za małolata śpiewałem w chórze w mezzosopranach i chodziłem kilka lat na balet  więc jakiś słuch w miarę podstawowy posiadam i jeżeli coś słucham a mi nie pasuje to chyba raczej nie jest to wina brudnych uszu.


Mam nadzieję że nie będziemy wchodzić w dyskusję że mp3 to format a nie nazwa odtwarzacza. Ale niestety często się mówi na odtwarzacze mp3-ki  nie jest to profesjonalne ale wiadomo raczej o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzam jakość danej mp3 to zawsze plikami wav. albo flac ale wydaje mi się że Xiaomi Mi3 chyba nie jest najlepszą MP3-ką  bo kombinuję z ViperFX   na wszystkie możliwe sposoby i dalej mam niedosyt więc dlatego myślę o zakupie pistonek które są tak chwalone.

Co do mojej wiedzy teoretycznej audiofila to na pewno nie kształciłem się w tym kierunku. Ale z muzyką jest tak że nie tylko teoria jest najważniejsza ale też słuch słuchającego a tego mi chyba tak bardzo chyba nie brakuje bo za małolata śpiewałem w chórze w mezzosopranach i chodziłem kilka lat na balet  więc jakiś słuch w miarę podstawowy posiadam i jeżeli coś słucham a mi nie pasuje to chyba raczej nie jest to wina brudnych uszu.

 

Śpiewałeś mezzosopranem? Kobiecym głosem?

Widzisz... Oprócz zamiłowania do telefonów i komputerów, od kilkunastu lat param się muzyką chóralną. I zastanawiam się jak to możliwe... W chórach chłopięcych można śpiewać dyszkantem, ale nie mezzosopranem.

Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się tym nie chwale że śpiewałem mezzosopranem bo po prostu tak mnie natura stworzyła ale niestety po mutacji mój głos się zmienił.

Chodzi mi o to że jeżeli ktoś np. ma dobry gust do potraf to wcale nie musi być kucharzem tak sam nie trzeba być audiofilem żeby dobrze i czysto słyszeć muzykę bo wystarczy mieś słuch a to jest najważniejsze w czerpaniu przyjemności ze słuchania muzy.


Skoro się tak bardzo interesujesz też muzyką chóralna to na pewno Ci się to przyda  na przyszłość i zapewniam Cię że mezzosopran nie jest wielkim unikatem na skale światową u chłopców.

Czym jest  "mezzosopran"

mezzosopran 
[medzdzọsopranwł.] , 
głos żeński lub chłopięcy o skali pośredniej między sopranem a altem;
 
także śpiewaczka (zw. też mezzosopranistką) lub chłopiec o takim głosie; w śpiewie solowym rozróżnia się 2 rodzaje m.: liryczny, eksponujący technikę koloraturową (koloratura), o skali aa2 i mniejszej sile brzmienia, np. C. Bartoli, oraz dramatyczny, o skali gb2 i większej sile brzmienia, np. F. Cossotto.
 
Edytowane przez soulfly777kris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chcę zakładać nowe tematu więc poruszę temat w tym wątku. Planuje kupno Redmi Note 2 i chcę do nich kupić pistion v3, tylko nie wiem gdzie najlepiej kupić. Czy są podróby tych słuchawek, może ktoś już się spotkał z problemem orginalności, może polecicie gdzie kupić.

Co myślicie o tej ofercie:

http://www.gearbest.com/earphones/pp_169225.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam takie pytanie czy ktoś próbował rozbierać te słuchawki  "pistion v3" bo mi po dwóch miesiącach użytkowania prawa słuchawka zaczęła grać ciszej.  

Może gdzieś szarpnąłem kablem albo słuchawka jest zabrudzona i żeby ją przeczyścić wypadało by chyba ją rozebrać więc dlatego pytam czy ktoś już takiego zabiegu próbował.

 

 

OK już nie potrzebuje pomocy bo sam sobie poradziłem. Nie sadziłem że pójdzie tak szybko i prosto.
A więc ściągnąłem ze słuchawki gumkę i delikatnie igłą podważyłem tą metalową siateczkę i o dziwo zeszła bez większych problemów i sprawdziłem czy dalej gra ciszej ale problem znikną.  Teraz pozostaje założenie z powrotem tej siateczki ale z tym nie powinno być problemu a w razie "W" użyje odrobinę super glue. Mam nadzieje że komuś się ta informacja może w przyszłości przydać.
Słuchawki nawet grają lepiej niż kiedykolwiek.
Edytowane przez soulfly777kris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...