Skocz do zawartości

Słuchawki Xiaomi Piston ver. 2


tomasz_kw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam te słuchawki od około miesiąca i jestem nimi zachwycony - to pierwsze douszne słuchawki, w których mam przesyt basu :)

Coż, ode mnie nie usłyszycie recenzji jak z forów dla audiofili (średnica to, doły tamto, taka i taka scena :)) - dla mnie grają po prostu świetnie, kiedy mp3 jest dobrej jakości, nie trzeba nic regulować, a sporadycznie podbijam lekko wysokie tony. Moją subiektywną opinie opieram o porównanie do Senheiserów CX-300-II Precision.

"Czysty dźwięk" występuje TYLKO w muzyce wykonywanej na żywo, a i tu zależy od akustyki pomieszczenia. Jak chodzi o czysty dźwięk przy odsłuchu, to on wg mnie zależy od upodobań (pomijam jakość nagrania).

Jeśli więc szukasz idealnego odwzorowania dźwięku, poszukaj otwatych Sennheiserów, AKG lub innych tego typu słuchawek o kilkucentymetrowych głośnikach (a jeszcze lepiej gdy w ogóle wyrzucisz słuchawki i kupisz solidne kolumny), a nie zamkniętych dousznych i słuchaj SACD lub DVDaudio z porządnego sprzętu, a nie mp3 z telefonu.

Jeśli jednak chcesz słuchać mp3 z telefonu i nie chcesz wydać od 300 zł w górę za słuchawki np. Beats, to lepszych jak te od Xiaomi nie znajdziesz.

Pisałem głównie o basie, bo takiego basu nie słyszałem nigdy ze słuchawek poniżej 800 zł. Brzmi głęboko jak bas z subwoofera, a nie jakby koń lał na blachę (co występuje zazwyczaj).

Te słuchawki dają jedyną w swoim rodzaju możliwość dopasowania dźwięku do własnych upodobań. Piszesz o "czystym dźwięku" więc jeśli wiesz co piszesz, a nie jesteś kolejnym zblazowanym poszukiwaczem lepszych kabli zasilających do wzmacniacza, po to, żeby lepiej grał - to daję głowę, że np. przy pomocy Viper FX ustawisz dźwięk tak, że "dźwięk urwie Ci głowę" ;-)

Inaczej mówiąc jeśli czerpiesz przyjemność z czystego dźwięku, a nie ze świadomości, że wszystkie "suwaki" masz ustawione na 0 - będziesz zadowolony.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś dostałem słuchawki xiaomi piston ver 2.

Po rozpakowaniu zmienilem gumki bo założone fabryczne są chyba za duże.

Najpierw sprawdzilem jak grają z moimi ustawieniami dirac + viperfx

(Nie ma rewelacji, zbyt sztucznie)

Wylaczylem Dirac (to w ogóle porazka, albo nie dostosowany profil pod słuchawki ver 2) oraz viperfx (ew. lekko dodać basy) inaczej psują dźwięk.

Na EQ płaski słuchawki są dynamiczne, maja przyjemny mocny niski bass, i bardzo głośno grają.

Zastosowali fajne oznakowanie lewa, prawa. Na prawej mamy pierścionek, na lewej nie. Znajduje sie na gumowej odgiętce pod prawa sluchawka.

Są doskonale wykonane jak cale plastikowe pudełko zapakowane w kartonowe pudeleczko z instrukcja na sciankach oraz konto VIP 3 msc na duomi.com (wszystko po chinsku, szkoda).

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opinie Lalo na ten temat juz znam, lecz chce uslyszec opinie innych urzytnownikow Piston V2.

Otoz na ibuygou.com podaja, ze sluchawki "sa kompatybilne" z wszystkimi smartfonami z androidem, jak jest u Was, testowal ktos na innym smartfonie (bez miui rowniez) lub na "japku"?

Na moim Transformerze nie dosc, ze graja beznadziejnie (w porownaniu do EP-630) to nie dziala ani jeden z przyciskow pilota (czego sie po czesci spodziewalem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam właśnie na swoje z ibuygou.com a wiem na pewno że v1 nie były kompatybilne z moim telefonem (inne położenie masy na pinach) więc jak tylko do mnie dotrą to dam znać czy działają poprawnie (łącznie z pilotem) a jak nie będą działać to będę miał na sprzedaż nowiutkie słuchaweczki (tyle że rozpakowane do testu) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie Lalo na ten temat juz znam, lecz chce uslyszec opinie innych urzytnownikow Piston V2.

Otoz na ibuygou.com podaja, ze sluchawki "sa kompatybilne" z wszystkimi smartfonami z androidem, jak jest u Was, testowal ktos na innym smartfonie (bez miui rowniez) lub na "japku"?

Na moim Transformerze nie dosc, ze graja beznadziejnie (w porownaniu do EP-630) to nie dziala ani jeden z przyciskow pilota (czego sie po czesci spodziewalem).

U mnie działa ze wszystkim. Na Nexusie 7 dodatkowo przyciski robią pauze w filmach z mx Player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xiaomi napisane ze kompatybilne 100% z iphonami sprawdzałem na 4 z najnowszym os i to samo jak w wersji 1 działa środkowy przycisk oraz mikrofon. Czytałem że słuchawki Apple mają chip który jest odpowiedzialny za przyciski up/Down. Niby Xiaomi ma ten chip. Niech ktoś spróbuje na iPhone 5.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam te słuchawki ale moje mają chyba jakiś problem. Działa tylko jeden przycisk środkowy a dwa skrajne nie reagują nawet przy konfiguracji. Czy ktoś też miał taki problem?

Tak jest na MiCore. Przyciski mają złe mapowanie funkcji. Pewnie wynika to z tego, że MiCore jest na starych, publicznych źródłach (bo Xiaomi ich nie aktualizuje tak szybko). Działa środkowy na pauzę, dwukrotne kliknięcie daje następny utwór, naciśnięcie jednocześnie dwóch skrajnych zwiększa głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem słuchawki i historię o kompatybilności ze wszystkimi smartfonami można włożyć między bajki. Słuchawki nie są kompatybilne z ZTE V967s czyli w sumie nie są kompatybilne ze standardem AHJ z którego korzysta ZTE w swoich smartfonach. Apple korzysta z własnego standardu CTIA który tak naprawdę jest modyfikacją AHJ stąd pewnie niekompatybilność o której czytałem choćby tu na forum. No nic przewidywałem że tak będzie ale słuchawki podobają mi się na tyle że je sobie zostawię a zamiast dłubać w pilociku zastosuję sobie przejścióweczkę którą kupiłem przy innej okazji. Przejściówka ta całkowicie rozwiązuje problem niekompatybilności (słuchawki wtedy działają poprawnie, mało tego grają świetnie choć w sumie nie jestem audiofilem ;) i poprawnie działa pilocik - wszystkie funkcje jak przełączanie utworów, play itp) A tak wygląda przejściówka :

z1li.jpgjvhd.jpg

I w sumie po prostu zamienia masę na pinach co rozwiązuje problem niekompatybilności.

EDIT:

No i znalazłem :D

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja przejściówka być może powoduje straty ale bez niej zostaje mi albo dłubać w pilocie albo zmienić końcówkę mini jack no i mogę je sprzedać ale są fajne i grają fajnie a jak już wspomniałem nie jestem audiofilem więc mi pasuje. A jak znajdę fajne złącze mini jack do lutowania o kompaktowych rozmiarach to może pokuszę się na modyfikację? Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość znaczące właśnie z uwagi na ten otwór i kabel jak już Lalo napisał nie jest już w pełni na sznurku :D

Teraz dźwięk nie odbija się w różnych kierunkach i nie tłumi przez to, z resztą złap sobie za czwartą grafikę od góry myszką i przesuwaj od jednej strony do drugiej, zobaczysz różnice po aktualizacji ;)

http://www.xiaomi.com/huosai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach przecież widać, że są to te pierwsze pistonki (np. kolor), w opisie pisze że dają słuchawki 'new version', a nie updated version . Jednak również myślałem że wyślą te nowsze słuchawki, oj zaczynają lecieć sobie w kulki ostatnimi czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoojo :D jeszcze raz muszę napisać... grają pięknie! :D - powoli obawiam się o stratę słuchu z powodu głośnego słuchania muzyki :P

Ale teraz tak bardziej na temat :P

te otwory wytłumiające - można je zasłaniać, czy jakoś to zaszkodzi na przyszłość? Bo ogólnie głośniczków zakrywać się nie powinno... że się popsują czy coś. Lubię w nocy posłuchać muzyki, nie zaszkodzi słuchawkom jak te otwory zakryje poduszka np.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy to normalne, że przez słuchawki od Sony Xperii podłączone do Red Rice dźwięk jest tak cichy, że muzyka ledwie brzęczy, a rozmawiać się nie da?

Właściwych słuchawek jeszcze nie zamówiłem i się po prostu zastanawiam, czy może mam uszkodzone to wyjście audio? No bo czyżby aż tak różna była "elektryczna" charakterystyka tych słuchawek? Fakt, że jak te od Xprerii podłączę do laptopa, to też jest dość cicho, ale i tak 5x głośniej niż przy podłączeniu do Red Rice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...