cincin27

Smartfony Xiaomi w Polsce

Recommended Posts

Nie ma się czym jarać, to kolejny pośrednik, podobny do Januszy z Allegro. Gdyby x-kom dogadał się bezpośrednio z Xiaomi i brał telefony prosto z fabryki, ich ceny automatycznie byłyby niższe. A gdyby były niższe o połowę niż są np. na ibuygou to w x-komie po telefony Xiaomi ustawiałyby się dłuuugie kolejki...

1 minutę temu, arcadioush napisał:

Nie ma się czym jarać, to kolejny pośrednik, podobny do Januszy z Allegro. Gdyby x-kom dogadał się bezpośrednio z Xiaomi i brał telefony prosto z fabryki, ich ceny automatycznie byłyby niższe. A gdyby były niższe o połowę niż są np. na ibuygou to w x-komie po telefony Xiaomi ustawiałyby się dłuuugie kolejki...

Nigdy tak nie będzie, bo VAT i marża. Dolicz sobie do ceny z ibuygou VAT + koszty transportu + jakiś zarobek dla firmy i wyjdzie co wyjdzie.

O połowę niższe niż w IBG? Ta...

Opłacenie VAT w PL + zysk (zawierający ubezpieczenie malejącej ceny w czasie) + zapłacić Xiaomi + opłacenie serwisu jakiegoś serwisu w PL (chyba ze czekac miesiac zanim x-kom wysle do chin a pozniej powrot)

Edited by Bohyn

1 godzinę temu, arcadioush napisał:

A niech i wyjdzie tyle samo co w ibuygou. To gdzie byś kupił? Dla mnie odpowiedź jest prosta - x-kom.

Nie będzie cen jak w IBG, nigdy. Jedynie jeśli np. w IBG kosztuje 700zł, a w X-KOM 800-850zł to jest sens kupić w Polsce. Różnica niewielka, ale równych cen a tym bardziej niższych nie ma po prostu prawa być. 

Za Mi5 w wersji 32GB na IBG chcą teraz około 1200 + ubezpieczenie i wysyłka. 1300 około, w X-KOM 1999zł. O ile przy Redmi Note różnice może nie będą duże, to tutaj widzimy, że jest tragedia. Za 2000 to pójdę do Media czy innego RTV i kupię coś stąd na miejscu.

Apollo? Pierwsze słyszę. Dopóki Xiaomi nie trafi do stacjonarnych sklepów jak Meizu np. do Euro Rtv itp. to Polacy nie zaczną masowo kupować tej marki. A Ci, co wiedzą o Xiaomi nadal będą kupować z Chin, bo taniej i przede wszystkim bezpieczniej.

Ciekawe czy mają już europejskie certy. że tak otwarcie sprzedają.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ciekawe czy mają już europejskie certy. że tak otwarcie sprzedają.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A czym się różni taki x-kom czy apollo od takiego technossa czy innego sklepu który już od dawna sprzedaje produkty xiaomi?

Wysłane z mojego Mi-4c

• Like 1

Nie dogada się bo jest za mały. Najpierw Xiaomi dogaduje się z dużymi dystrybutorami np ABC Data czy CK Mediator a dopiero ci sprzedają mniejszym graczom.

Z Mi5 Pro

Ck Mediator ma w ofercie xiaomi. Jakis czas temu mieli  tylko dwa modele redmi nie wiem jak teraz 

Edited by festor89
Edycja

Takie źródła nic nie zmienią. Tu potrzeba masówki w centrach handlowych, ludzie sobie chodzą po Media Markt i patrzą, o Xiaomi, co to jest? Poczytam w domu więcej i może kupię. 

Jak mam zamawiać z jakiegoś mediatora to wolę z IBG, taniej i pewniej..

14 minut temu, galakty napisał:

@cincin27 W ten sposób.. Czyli kolejny pośrednik. Kraj dobrobytu, u nas ceny nigdy nie będą na normalnym poziomie.

Znasz firmę, która sama dystrybuuje swoje produkty? Bo ja nie.

Producent to ktoś, kro produkuje. Dystrybutor to ktoś, kto zajmuje się dystrybucją produktów. Dystrybutor pobiera ma marżę z reguły niezbyt wysoką, bo obraca takimi ilościami produktu, że nadrobi to ilością, a nie wysokością narzutu. Na tym polega dystrybucja. Do masówek typu MM może wciąż trafić poprzez CK Mediator czy ABC, czyli dystrybutora. To sklepy mają największy narzut (od kilku do kilkuset procent), więc do nich możesz mieć pretensje.

Co zaś do samej zasady dystrybucji. Jeśli tego nie rozumiesz, to Twój problem. Tak to działa na całym świecie.

5 minut temu, mrosi napisał:

Znasz firmę, która sama dystrybuuje swoje produkty? Bo ja nie.

Producent to ktoś, kro produkuje. Dystrybutor to ktoś, kto zajmuje się dystrybucją produktów. Dystrybutor pobiera ma marżę z reguły niezbyt wysoką, bo obraca takimi ilościami produktu, że nadrobi to ilością, a nie wysokością narzutu. Na tym polega dystrybucja. Do masówek typu MM może wciąż trafić poprzez CK Mediator czy ABC, czyli dystrybutora. To sklepy mają największy narzut (od kilku do kilkuset procent), więc do nich możesz mieć pretensje.

Co zaś do samej zasady dystrybucji. Jeśli tego nie rozumiesz, to Twój problem. Tak to działa na całym świecie.

Niech działa nawet w całej galaktyce, tylko po prostu mam niespełnione marzenie o cenach w Polsce jak za granicami.

2 minuty temu, galakty napisał:

Niech działa nawet w całej galaktyce, tylko po prostu mam niespełnione marzenie o cenach w Polsce jak za granicami.

Eeee tam. ;) Takie rzeczy to tylko w Erze... :D

Ceny, obawiam się, będą wyższe niż np. w ibuygou. Dalej będzie się opłacać kupować tam...

1 minutę temu, cincin27 napisał:

Chodzą też plotki, że telefony mają pochodzić od Ibuygou stąd te wyższe ceny (trzeba doliczyć podatek, itp.)

To nie rozpowszechniaj plotek, bo tak nie jest.

• Like 1

2 minuty temu, mrosi napisał:

Eeee tam. ;) Takie rzeczy to tylko w Erze... :D

Ceny, obawiam się, będą wyższe niż np. w ibuygou. Dalej będzie się opłacać kupować tam...

A Ery już nie ma od wielu lat :D 

Tak jak mówiłem, jeśli w IBG takie Redmi kosztuje 800zł, a w sklepie w Polsce będzie 900-950zł, to można iść do sklepu, kupić i mieć gwarancję pod nosem. Ale jeśli Mi5 kosztuje w IBG około 1300zł, a w sklepie będzie niebotyczne 2000zł, to kto kupi? Albo weźmie z Chin, albo dorzuci stówkę - dwie i kupi jakiegoś LG czy Samsunga na miejscu. 

http://www.x-kom.pl/aktualnosci/3930-xiaomi-oficjalnym-partnerem-x-kom.html

Redmi Note 3 Pro 2/16 za 799 zł, Mi5 3/32 1799 zł, Redmi 3S 2/16 za 699 zł . Z tym, że ceny podobno nie są jeszcze zatwierdzone i mogą ulec zmianie, tak przynajmniej twierdzi  https://www.facebook.com/XiaomiPoland/ („polski oddział Xiaomi", ABC DATA, a może to znowu ktoś się podaje za official, tak jak ten FP Xiaomi Polska, który jest FP firmy o złej opinii xiaomi.com.pl?). X-kom nie będzie miał wyłączności na smartfony, każdy sklep będzie mógł od nich zamówić. „Jedynie x-kom zaoferował wsparcie techniczne ( serwis w Polsce )".

Edited by hawkeye116477

1 godzinę temu, hawkeye116477 napisał:

http://www.x-kom.pl/aktualnosci/3930-xiaomi-oficjalnym-partnerem-x-kom.html

Redmi Note 3 Pro 2/16 za 799 zł, Mi5 3/32 1799 zł, Redmi 3S 2/16 za 699 zł . Z tym, że ceny podobno nie są jeszcze zatwierdzone i mogą ulec zmianie, tak przynajmniej twierdzi  https://www.facebook.com/XiaomiPoland/ („polski oddział Xiaomi", ABC DATA, a może to znowu ktoś się podaje za official, tak jak ten FP Xiaomi Polska, który jest FP firmy o złej opinii xiaomi.com.pl?). X-kom nie będzie miał wyłączności na smartfony, każdy sklep będzie mógł od nich zamówić. „Jedynie x-kom zaoferował wsparcie techniczne ( serwis w Polsce )".

Ceny minimalnie wyższe od tych na "xiaomi.com.pl" ale jeszcze akceptowalne przy wsparciu technicznym, za tyle bym nabył z dwuletnią gwarancją w Polsce.

• Like 1

Ceny jak narazie nawet dobre jak na polskie warunki,chyba nie ma innego,tak wydajnego modelu za 800zl,dostepnego w normalnej dystrybucji

12 godzin temu, tpawel napisał:

Ceny jak narazie nawet dobre jak na polskie warunki,chyba nie ma innego,tak wydajnego modelu za 800zl,dostepnego w normalnej dystrybucji

Nie ma, o to chodzi. Cena wyższa, ale nadal atrakcyjna. 

Ściągając z Chin (i nawet przy naliczonym vacie) ma się w tej cenie (a nawet taniej) wersję 3/32 (mówię konkretnie o rn3 pro). Ale nawet 800zł za 2/16 z polskiego sklepu i wsparcie techniczne w Polsce (czyli co? gwarancja? jeśli tak to czemu nie napisali wprost? a może tylko wysyłają w Twoim imieniu do Chin?) to też nie jest źle.

@Uri0550 „Jesteśmy tym samym pierwszym oficjalnym kanałem sprzedaży Xiaomi w Polsce, zapewniającym serwis smartfonów tej marki. "

Nie wiem czy dobrze zinterpretowałem to co x-kom napisał na stronie, ale wynika z tego, że x-kom będzie sam je serwisował.

Edited by hawkeye116477
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.