Skocz do zawartości

REDMI PRO - instalacja polskiego MIUI


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Michal0214 napisał:

No to super, dzięki za odpowiedź. Mam tylko nadzieje że dam radę to sam zainstalować

To dość skomplikowany proces, pełen mniej lub bardziej często występujących pułapek. Ale jakoś ludzie dają radę. Niektórzy przynajmniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was odblokowywał już bootloader w Redmi Pro? Czy można to robić według poradnika na stronie:

czy w jakiś inny sposób? Po 24 godzinach dostałem już zgodę Xaomi na odblokowanie i nie wiem co robić dalej?

Proszę o pomoc kogoś bardziej doświadczonego.

 

Co w/w poradniku oznacza zapis:

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

*UWAGA! AKTUALNIE NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ (CHINA DEV)

Skąd wiadomo jaką wersję ROM-u posiadam?

 

Skąd wziąć Rom chiński dev dla Redmi Pro? Czy ten drugi ROM na stronie http://www.miui.com/download-317.html nadaje się do wykorzystania?

Edytowane przez Jacky
Edycja treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacky napisał:

Czy ktoś z Was odblokowywał już bootloader w Redmi Pro? Czy można to robić według poradnika na stronie:

czy w jakiś inny sposób? Po 24 godzinach dostałem już zgodę Xaomi na odblokowanie i nie wiem co robić dalej?

Proszę o pomoc kogoś bardziej doświadczonego.

 

Co w/w poradniku oznacza zapis:

Skąd wiadomo jaką wersję ROM-u posiadam?

 

Skąd wziąć Rom chiński dev dla Redmi Pro? Czy ten drugi ROM na stronie http://www.miui.com/download-317.html nadaje się do wykorzystania?

Ja jestem po tygodniowej wojnie wgrywania i szukania programów pod ten telefon, wczoraj się udało nareszcie. Dzięki cennym wskazówkom na forum i Pana z serwisu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zabrzmi to bardzo profesjonalnie ale jak chcesz to opiszę:

Telefon po zakupie i pierwszym uruchomieniu od razu zresetowałem i pobrałem najnowszy ROM MIUI 8 0.1 chyba, po czym ściągnąłem stąd http://en.miui.com/download-304.html  Developer ROM>Full ROM pack   Version: 6.8.25 (MIUI8  i zaktualizowałem telefon poprzez "Choose update package"

Następnym krokiem była wysłana prośba o odblokowanie telefonu, nie wiem czemu u mnie wziął się inny numer xiaomi w telefonie niż ten w otrzymanym smsie od chińczyka.

W każdym bądź razie jak się już kapnąłem telefon był odblokowany.

Wgrałem TWRP_omega tą metodą:

3.1 Instalacja recovery (alternatywna)

Metodę stosujemy w przypadku gdy posiadamy roota na telefonie.
Np przez Kingroot lub mając rom dev china.

  1. Przechodzimy do aplikacji Pliki (Files) i próbujemy zainstalować Flashify (zgadzając się na odblokowanie instalacji z nieznanych źródeł), klikamy na plik .apk, a następnie musimy odczekać kilka sekund aż przycisk Allow once stanie się dostępny.
  2. Uruchamiamy Flashify (przycisk Launch w instalatorze). Po informacji o braku root wychodzimy (przycisk Home)
  3. Przechodzimy na pulpicie do Security > Permissions > ROOT i zaznaczamy dostęp do root dla Flashify (będziemy musieli wybrać „Next” kilka razy i na końcu „Accept”). Należy także wyrazić zgodę na pobranie ROOTa gdyż domyślnie w romie dev nie jest on już dodawany.
  4. W aplikacji Flashify > Recovery image > Choose a file i wybieramy pobrane wcześniej recovery (plik .IMG)
  5. W komunikacie Flashify wybieramy Reboot now co w efekcie przeniesie nas do recovery TWRP.

Na moje nieszczęście TWRP był po chińsku i zanim się kapnąłem gdzie jest angielski coś spierdzieliłem i mi się nie odpalał już ROM, tak więc dla mnie telefon był do wysłania na serwis.

Okazało się, że przy czyszczeniu całego telefonu wywaliłem również ROM i MIUI Polska. Facet z serwisu podpowiedział mi "Trzeba by wykonać format data z poziomu twrp i zrobić restart recover" tak uczyniłem po czym telefon rzeczywiście zobaczył partycje wewn. Podłączyłem telefon do kompa przez TWRP i wgrałem MIUI Polska i telefon ożył:)

Teraz jest petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie tak miga ale nie przeszkadza mi to jeszcze:) oznacza że żyje:).

 

A mam pytanie dot. w jaki sposób aktualizować. Jak w aplikacji "Aktualizacje" kliknę "Szukaj aktualizacji" to mi nic nie znajduje, mówi że mam "The latest". A mam zainstalowane MIUI 8 6.8.25 rozwojowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gerardcool napisał:

U mnie tak miga ale nie przeszkadza mi to jeszcze:) oznacza że żyje:).

 

A mam pytanie dot. w jaki sposób aktualizować. Jak w aplikacji "Aktualizacje" kliknę "Szukaj aktualizacji" to mi nic nie znajduje, mówi że mam "The latest". A mam zainstalowane MIUI 8 6.8.25 rozwojowa. 

Aktualizacje pobiera się ręcznie stąd: https://miuipolska.pl/download/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...