Skocz do zawartości

REDMI PRO - instalacja polskiego MIUI


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.01.2017 o 11:05, punciaks napisał:

Podobno nie zawsze. Ja co prawda dostałem zgodę na odblokowanie RN3 rok temu i została do tej pory :) wejdź na stronę odblokowania http://en.miui.com/unlock/  i jeśli po zalogowaniu na swoim koncie masz link do pobrania programu, tzn że zgodę dostałeś  

 

Dnia 21.01.2017 o 13:22, krzyzu napisał:

Ja nie dostałem sms, po 2 dniach puściłem w ciemno odblokowanie i poszło ;)
Jedynie na maila jakieś krzaczki przyszły

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

To dobrze że zapytałem ale wchodząc na ta stronę nadal mam

"Apply for unlocking permissions

Submitted. Please wait for the review

After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone. If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum.

Go to Forum>>"
 

Wychodzi na to że nadal muszę czekać :(

Update

Dzisiaj o 1 w nocy dostałem sms'a ze zgodą od "Chińczyka" :) więc biorę się za próbę odblokowania

 

Edytowane przez MiloPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Chcę zakupić Redmi pro od Goldwaya z tego linku:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Pro-Prime-64GB-ROM-Mobile-Phone-MTK-Helio-X25-Deca-Core-5-5/311331_32729053069.html?spm=2114.12010615.0.0.Dn7b0e

I mam pytanie czy bez większego problemu będę mógł zainstalować MIUI polska?

Zastanawiałem się też nad Redmi Note 3 Pro ale chyba Redmi Pro będzie lepszą opcją? Wypowie się ktoś? :P

Ewentualnie może ktoś zna jeszcze jakiś sklep z lepsza ceną oraz wysyłką bez VAT-u? A może lepiej dorzucić 100 zł i kupić Mi5 od Goldiego? z wysyłką bez VAT wychodzi około 1020 zł.

Edytowane przez master2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2017 o 09:47, lucyfer08 napisał:

A co zrobić z tym fantem ? :shock:

Przy 50%  wywala :(

Program ADB nie pokazuje mojego telefonu :( 

Bez tytułu.jpg

Niestety mam podobny problem chyba jak lucfyer08 próbuję różnymi sposobami zainstalować inne sterowniki ale nie chcą przejśc chociaż dziwne bo jak wchodzę w program Fastboot to telefon wykrywa tak jak ostatnio po wpisaniu np. komendy fastboot getvar all więc telefon widzi komputer i łączy sie w tym trybie...

Update

Udało mi się w końcu odblokować :) problem był w tym że trzeba było zalogować się na koncie Xiaomi w telefonie żeby program mógł namierzyć telefon. Mam nadzieje że komuś w przyłośći to pomoże jeżeli będzie miał podobny problem ;). Biorę się teraz za TWRP

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424957532

Ta wersja TWRP będzie pasować ?

I mam zainstalować tą wersje ROMu MIUIPolska


https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298925068

 

 

Edytowane przez MiloPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 o 13:11, MiloPL napisał:

W koncu mi sie udało i wgrałem Rom wszystko poszło niby ok dałem reboot i telefon wstaje ale już dość jest to normalne ???

Update

Wszystko jest ok Soft działa elegancko :)

Pierwszy reboot po wgraniu Romu zawsze trwa dłużej, nawet kilka minut. ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Błagam o pomoc, wgrałem TWRP zgodnie z opisem mam redmi pro x25 64gb i okazuje się, że TWRP które jet właśnie do mojego modelu (Xiaomi Redmi Pro(HMPro/twrp: omega)) ma chińskie znaczki i nie mam pojęcia jak się po tym menu poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ratek0 napisał:

Błagam o pomoc, wgrałem TWRP zgodnie z opisem mam redmi pro x25 64gb i okazuje się, że TWRP które jet właśnie do mojego modelu (Xiaomi Redmi Pro(HMPro/twrp: omega)) ma chińskie znaczki i nie mam pojęcia jak się po tym menu poruszać.

Łap rozwiązanie

Change-TWRP-Language-CN-to-EN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ratek0 napisał:

Już się przeraziłem, że ucegliłem nowy telefonik :) uruchomił się w około 2 minuty które trwały jak wieczność.

Hehe :D Zdarza się że po poprawnym wgraniu romu, telefon wisi na logo cały czas, ale wtedy często wystarczy wyłączyć i włączyć, i system powinien zaskoczyć

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ratek0 napisał:

Jak jest z rootem tych smartfonów, czy warto ?

Jeżeli masz jakieś aplikacje, które wymagają roota, a uważasz że bez nich twój telefon nie będzie funkcjonował, i Twoje życie straci sens :P , to nie tyle co warto, a konieczno :D . Osobiście roota, potrzebowałem tylko raz, aby wyłączyć jeden slot na kartę SIM, co by baterii lżej było :)

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię mieć kontrole na urządzeniu i usuwać zbędne śmieci :)

Korzystam często z aplikacji ES Explorer :)

Jak robiłeś roota ?

Z góry dzięki za info.

11 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Jeżeli masz jakieś aplikacje, które wymagają roota, a uważasz że bez nich twój telefon nie będzie funkcjonował, i Twoje życie straci sens :P , to nie tyle co warto, a konieczno :D . Osobiście roota, potrzebowałem tylko raz, aby wyłączyć jeden slot na kartę SIM, co by baterii lżej było :)

Lubię mieć kontrole na urządzeniu i usuwać zbędne śmieci :)

Korzystam często z aplikacji ES Explorer :)

Jak robiłeś roota ?

Jakie Redmi posiadasz ? Czy jesteś zadowolony ?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

To akurat w Miui może być tragiczne w skutkach. Nie to że ci odradzam rootowanie, ale przemyślane usuwanie "zbędnych" twoim zdaniem rzeczy.

Do tej pory każde urządzenie rootowałem i były to zawsze brandy z polskich sieci które miały mnóstwo syfu... przyzwyczajenie robi swoje :)

Dlatego pytam czy warto... lubię zabawy z systemem jak na przykład overclocking :) i głupie testy.

Jeżeli coś pójdzie nie tak to zawsze mogę wgrać rom na nowo :P

Edytowane przez ratek0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ratek0 napisał:

Lubię mieć kontrole na urządzeniu i usuwać zbędne śmieci :)

Korzystam często z aplikacji ES Explorer :)

Jak robiłeś roota ?

Z góry dzięki za info.

Akurat w Miui.Eu nie ma co usuwać :P , a żeby zrobić roota , wejdź w temat o tygodniowych aktualizacjach, pobierz plik zip SuperSu, i zainstaluj z poziomu twrp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ratek0 napisał:

Dlatego pytam czy warto... lubię zabawy z systemem jak na przykład overclocking :) i głupie testy.

No pewnie, jest ryzyko, jest zabawa. Czymś trzeba się zabawiać. Ale znam sporo zaawansowanych i świadomych użytkowników, którzy z rootowaniem nie mieli by żadnych problemów, ale potrafią bez tego żyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

No pewnie, jest ryzyko, jest zabawa. Czymś trzeba się zabawiać. Ale znam sporo zaawansowanych i świadomych użytkowników, którzy z rootowaniem nie mieli by żadnych problemów, ale potrafią bez tego żyć.

Roota zrobię bez problemu, po prostu lubię mieć dostęp do większej ilości możliwości związanych z systemem :)

Jesteście wielcy bo nie czytam w kierunku spadaj poczytaj sobie na forum tylko udzielacie normalnych informacji.

Tak reasumując gdy wgram SuperSU przez TWRP to zyskuję ROOT w Redmi Pro bez zbędnych zabaw z ADB lub FastBoot czy innymi apkami typu KingoRoot i innymi tego pokroju?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ratek0 napisał:

Roota zrobię bez problemu, po prostu lubię mieć dostęp do większej ilości możliwości związanych z systemem :)

Jesteście wielcy bo nie czytam w kierunku spadaj poczytaj sobie na forum tylko udzielacie normalnych informacji.

Tak reasumując gdy wgram SuperSU przez TWRP to zyskuję ROOT w Redmi Pro bez zbędnych zabaw z ADB lub FastBoot czy innymi apkami typu KingoRoot i innymi tego pokroju?

Wgrywasz SuperSu i tyle, cieszysz się rootem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ratek0 napisał:

Tak reasumując gdy wgram SuperSU przez TWRP to zyskuję ROOT w Redmi Pro bez zbędnych zabaw z ADB lub FastBoot

Tak tu jedynym sprawdzonym sposobem jest Supersu, bez zbędnych zabaw.

Co do forum, to zauważ że tu nienawiść jest zakazana, możesz tylko polubić posta, nie ma innej opcji. Odpowiedzi typu "poczytaj sam", "było wiele razy" zdarzają się w skrajnie odjechanych pytaniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, FromWP napisał:

Tak tu jedynym sprawdzonym sposobem jest Supersu, bez zbędnych zabaw.

Co do forum, to zauważ że tu nienawiść jest zakazana, możesz tylko polubić posta, nie ma innej opcji. Odpowiedzi typu "poczytaj sam", "było wiele razy" zdarzają się w skrajnie odjechanych pytaniach.

Root wgrany dzięki wszystkim za pomoc :)

Słuchawka jest świetna jak za swoją cenę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Kupiłem Redmi Pro 64 GB. Zgodę na odblokowanie bootloadera dostałem dzisiaj. Pobrałem Dev China z http://en.miui.com/download-304.html.

i chciałem wgrać plik na telefon żeby zainstalować ale za cholere nie wykrywa mi żadnego dysku na PC. System mam windows 10 x64. Instalowałem Mi Pc Suite w wersji MiSetup3.2.1.3111_2717 ale to też nie pomogło. W menadżerze urządzeń mam wykrzyknik przy MTP. Co robię źle?

Edytowane przez master2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałeś nie ten typ romu, te służą do aktualizacji, żeby sflashować telefon musisz pobrać stąd

http://en.miui.com/a-234.html

Druga sprawa MiPC nie działa z telefonami na mediateku, a rom z linka powyżej wgrywamy za pomocą SpFlashtool, według tego poradnika

http://en.miui.com/thread-326882-1-1.html

Co do sterowników usuń te z wykrzyknikami i podłącz jeszcze raz, jeżeli to nie pomoże sprawdź te sterowniki

https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=19153

Gdzie kupiłeś telefon? Jeżeli od Goldway-a, to jest duże prawdopodobieństwo, że odblokujesz bootloader na jego syfiastym  romie ( ja odblokowałem teraz dwa takie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, master2007 napisał:

Tak kupiłem od Goldway-a ale przy próbie odblokowania wyskakuję mi

f0y9Ygk.jpg

Czy telefon jest wykrywany przez PC w fastboot, czy na koncie w telefonie jesteś zalogowany na te same dane, skąd była prośba ?

Prawdopodobnie, za wcześnie próbujesz odblokować, poczekaj kilka dni od uzyskania zgody, bo po ekranie widać że nawet nie próbował odblokować więc, zgoda przyznana ale nie aktywowana na twoim koncie

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menadżer urządzeń po podłączeniu w trybie fastboot:

xCKLmN1.jpg

Tak na telefonie jestem zalogowany na to samo konto (tworzyłem nowe konto na nową kartę SIM). Prośba było robiona na PC z przeglądarki Firefox.

 

To czekać jeszcze kilka dni czy wgrywać oprogramowanie według tego co mi podałeś?

EDIT:
Dobra sprawa wygląda tak że okazało się że zgodę dostałem na moje stare konto xiaomi. Po zalogowaniu w telefonie starego konta xiaomi poszło odblokowanie przez Mi Unlock. To teraz co mam zrobić żeby wgrać MIUI Polska?

Edytowane przez master2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, master2007 napisał:

Dobra sprawa wygląda tak że okazało się że zgodę dostałem na moje stare konto xiaomi. Po zalogowaniu w telefonie starego konta xiaomi poszło odblokowanie przez Mi Unlock. To teraz co mam zrobić żeby wgrać MIUI Polska?

To co opisałem turaj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...