Skocz do zawartości

REDMI PRO - instalacja polskiego MIUI


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, pmedela napisał:

Nie, jak kliknę "ok" na tym komunikacie jak na pierwszym zdjęciu, to znowu sprawdza bezpieczeństwo urządzenia jak na zdjęciu 2 i tak w kółko...

Spróbuj jeszcze raz wejść w Twrp i zrobić wipe czyli factory reset (nie advanced), może coś zaskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy to coś pomoże ale na temat naprawiania IMEI jest wątek tutaj http://en.miui.com/thread-428917-1-1.html

Post dotyczy Redmi Pro i został wskazany jednemu z forumowiczów, który zgłaszał problem ze straconym numerem imei w redmi pro po instalacji china stable. To ten wątek http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=444310&highlight=lost%2Bimei

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w SP Flash dałeś "Format All + Download" to wywaliłeś WSZYSTKIE partycje z telefonu, również tą (nvdata/nvram) w której miałeś zapisane IMEI, numer seryjny, numery MAC. Albo szukaj opisów jak na Mediatekach wpisać ten IMEI ręcznie, albo szukaj po zagranicznych forach może ktoś udostępnił swoją partycję nvram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę się wcinać w rozmowę, ale chciałbym zacząć pracę nad swoim RP, ale niestety nie mogę się połączyć z PC nie wiem czemu. Mi pc suite zainstalowane też się nie łączy w ogóle z tym programikiem. Winda na której pracuje to 10-ka

Edit:
Wyskakuje w menadżerze urządzeń, nieznane urządzenie MTP..

Edytowane przez Petr4682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LongAiR napisał:

U mnie w konsoli dostaje takie info:

-----------
fastboot oem device-info
...
failed (remote unknown command)
-----------

Natomiast samo wyszukanie urządzenia się udaje.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Bo wpisujesz złe polecenie, poprawne to: fastboot getvar all

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak chce zmienić/uaktualnić system to mogę bez odblokowania BL? bo próbowałem przez plik zip to wyskakuje że "nie można zweryfikować aktualizacji" przez sp Flash wyskakuje że muszę wybrać opcję Format all + data,  a gdzieś chyba na 2 str. czytałem że przez tą opcję komuś sformatowalo wszystko łącznie z imei. uaktualnić chce z 2 powodów przy zalogowaniu na konto xiaomi cały czas lokalozuje -nie można się zalogować, ponoć aktualizacja pomaga,problemy z sim niby pokazuje zasięg ale nie można nigdzie dzwonić na 2g, jak ustawie 3g w ogóle nie ma zasięgu, jak przełącze na lte wybiera nr ale po chwili się rozlacza.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zainstalować oficjalny czyli w przypadku Redmi Pro to China Global albo China Dev możesz bez odblokowywania bootloadera. Nigdy nie wybieraj Format w SP Flash chyba, że będziesz miał pełną kopie nvdata bo inaczej stracisz m.in. IMEI.

Napisz na razie jaką masz wersje systemu i na co chcesz zmienić to ktoś Ci odpowie co i jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że już zacząłem się bawić tym telefonikiem i chyba zbrickowałem xD bo telefon na nic nie reagował, ale gdzieś na forum eu wyczytałem że można sam system wgrać i tak zrobiłem ale non stop się ładuje ponad 10 min i nic.. A całego romu nie mogę wgrać przez plik "cust" wiemy co to jest? bo jeśli to odznaczę to wszystko przechodzi bez problemu, tylko że stoi cały czas na log mi i na dole android z 3 kropeczkami, czekać..? już 25 min... i nic :o

 

Edytowane przez Petr4682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś,walczyć flashować telefon nie przestaje i szukać czegoś na ten temat.
Znalazłem dziś takie coś i według tego postu:
http://en.miui.com/thread-362028-1-1.htm
mam czekać aż przyślą mi pozwolenie na odblokowanie i wtedy najpierw odblokować BL>Recovery>MiuiPL?
Czy to wszystko pójdzie bez zalogowania na konto Xioami na telefonie i w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Petr4682 napisał:

Witam dziś,walczyć flashować telefon nie przestaje i szukać czegoś na ten temat.
Znalazłem dziś takie coś i według tego postu:
http://en.miui.com/thread-362028-1-1.htm
mam czekać aż przyślą mi pozwolenie na odblokowanie i wtedy najpierw odblokować BL>Recovery>MiuiPL?
Czy to wszystko pójdzie bez zalogowania na konto Xioami na telefonie i w ogóle ?

Kolejność prawidłowa

Nie odblokujesz bootloadera bez zalogowania się w telefonie na konto z którego wnioskowałeś o zgodę, do reszty operacji nie ma potrzeby logowania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Kolejność prawidłowa

Nie odblokujesz bootloadera bez zalogowania się w telefonie na konto z którego wnioskowałeś o zgodę, do reszty operacji nie ma potrzeby logowania się

Wioskowalem z kompa, bo na tel non stop mi lokalizowalo i nie mogłem w żaden sposób się zalogować to postanowiłem się bawić, no i wyszło co wyszło stoi na włączeniu się tel ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Petr4682 napisał:

Wioskowalem z kompa, bo na tel non stop mi lokalizowalo i nie mogłem w żaden sposób się zalogować to postanowiłem się bawić, no i wyszło co wyszło stoi na włączeniu się tel ;p

Ja także wnioskowałem z kompa, no musisz jakoś ogarnąć te flashowanie do dev China, bo bez tego nic nie zrobisz

ps. Podmieniałeś ten plik zmodyfikowany Cust ?

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Ja także wnioskowałem z kompa, no musisz jakoś ogarnąć te flashowanie do dev China, bo bez tego nic nie zrobisz

ps. Podmieniałeś ten plik zmodyfikowany Cust ?

 

Mów do mnie jak do przyjaciela bo pierwsze co o tym słyszę ;D skąd go wziąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi po uzyskaniu zgody od xiaomi udało jakimś cudem odblokować bootloadera na syf miui. Spróbowałem bez przekonania przed przystąpieniem do flaszowania china dev a tu taka miła niespodzianka. Rozumiem, iż teraz wystarczy wgrać TWRP i od razu miui polska? Co z tym błędem pamięci wewnętrznej? Czy po wejściu w TWRP i zmienia języka muszę robić wipe, a jeśli tak to tylko format data czy też advanced wipe. Czy TWRP 3.0.2.2 nie wymaga robienia tych kroków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Pobierasz stąd http://en.miui.com/thread-371349-1-1.html i podmieniasz w pobranym  romie

Dzięki bardzo! nie wiem jak Ci dziękować, wszystko poszło bez problemu i fonik się uruchomił, bajka :D
Ale co najlepsze wczoraj byłem na tej stronie i tego nie zauważyłem ;D Mam wersje Stable, to nie wiem czy lepiej zainstalować Dev by wszystko później lepiej poszło czy zostać już na tej.. jeszcze raz dzięki wielkie !!

16 minut temu, ara295 napisał:

A mi po uzyskaniu zgody od xiaomi udało jakimś cudem odblokować bootloadera na syf miui. Spróbowałem bez przekonania przed przystąpieniem do flaszowania china dev a tu taka miła niespodzianka. Rozumiem, iż teraz wystarczy wgrać TWRP i od razu miui polska? Co z tym błędem pamięci wewnętrznej? Czy po wejściu w TWRP i zmienia języka muszę robić wipe, a jeśli tak to tylko format data czy też advanced wipe. Czy TWRP 3.0.2.2 nie wymaga robienia tych kroków?

Z tego co wyczytałem to tak TWRP>MiuiPL i już można zacząć pracować na telefoniku :)
Poza tym tu masz wytłumaczone, Ty już chyba musisz przejść do 3 kroku i 4
https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
Dla mnie jak flashowałem inne telefony z androidami w przeszłości to zawsze lepiej było zrobić wipe, żeby później nie było jakiś głupich błędów.. 
A jeszcze takie pytanko, ostatnio wysyłałeś prośbę o odblokowanie BL? Ile czekałeś na pozwolenie?

Edytowane przez Petr4682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to o czym pisałem wcześniej ? brak wykonywania połączeń i ciągle nie może zlokalizować mnie xioami "getting device security info..
jak ustawiam 2g w ogóle nie ma zasięgu, jak 3g jest ale przy połączeniu od razu odrzuca, przy 3g próbuje się łączyć ale po 5 sekundach przestaje... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wgrać miui Polska do Redmi Pro tym samym sposobem jak robi to ten gościu krok po kroku? Chodzi mi o to czy wszystko odbywa się tak samo tylko zamiast tego romu co on wgrywa to skopiowałbym Miui Polska? Nie ukrywam, że wersja filmikowa jest dla mnie dopiero do ogarnięcia.

https://www.youtube.com/watch?v=GrkVsD13GcI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Petr4682 napisał:

A co powiecie na to o czym pisałem wcześniej ? brak wykonywania połączeń i ciągle nie może zlokalizować mnie xioami "getting device security info..
jak ustawiam 2g w ogóle nie ma zasięgu, jak 3g jest ale przy połączeniu od razu odrzuca, przy 3g próbuje się łączyć ale po 5 sekundach przestaje... ;/

Po zmianie softu dalej masz ten sam problem?

9 minut temu, Booomex napisał:

Czy można wgrać miui Polska do Redmi Pro tym samym sposobem jak robi to ten gościu krok po kroku? Chodzi mi o to czy wszystko odbywa się tak samo tylko zamiast tego romu co on wgrywa to skopiowałbym Miui Polska? Nie ukrywam, że wersja filmikowa jest dla mnie dopiero do ogarnięcia.

https://www.youtube.com/watch?v=GrkVsD13GcI

Obejrzane na szybko, ale wygląda że możesz robić wg tego filmiku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...