Skocz do zawartości

REDMI PRO - instalacja polskiego MIUI


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Smutna historia, budzę się dziś patrzę w lewo,  a tam na półce leży taki samotny chińsko - angielski Redmi, taki bezbronny atakowany przez skośne aplikacje, a ja nie mam jak mu pomóc.. Serce się kraja.. Czy znalazł by się jakiś dobry samarytanin Który podzielił by się swoim loginem i hasłem do konta które ma zgodę na odblokowanie? Już nie mogę patrzeć na jego cierpienia :-(


A tak serio jest ktoś taki? Bo aż mnie nosi żeby się nim bawić :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TED napisał:

Hehe jak to mówią,, próba nie strzelba,, :-D człowieka nosi, bo to tak trochę lizanie lizaka przez papierek :-D

Tak,  wczoraj wysłałem... 

Ja tak lizałem go, zanim przyszło szkło i etui :D , ale wyszło na dobre bo porobiłem testy baterii w stanie czuwania :)

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów - nowa na forum ;) Ja również stałam się szczęśliwą/nieszczęśliwą (to się okaże) posiadaczką Redmi Pro. Telefon zakupiony w promocji na banggood. Po zakupie zabrałam się za przeczesywanie forum aby być przygotowaną na całą akcję. Wysłałam prośbę o odblokowanie bootloadera i otrzymałam pozytywną odpowiedź. Niestety telefon szedł do mnie prawie 2 miesiące i dziś próbując zabrać się za instalację miuipolska w MiUnlock otrzymuję komunikat "YOUR DEVICE ISN'T SUPPORTED". Według mnie zgoda została cofnięta z braku akcji ;) 

Telefon przyszedł z 8.0.1.0.0 (MHQCNDG) miałam do wyboru wiele języków, wszystko jest w PL, kalkulator, menadżer plików, ze śmieci zainstalowana tylko opera mini i swift key. Wszystkie wpisy wskazują na śmieciową wersję MIUI, nie wiem natomiast jak ustalić czy bootloader nie jest już odblokowany. Dotarłam do momentu, w którym po instalacji Minimal ADB and Fastboot wpisuję reboot pojawia się chiński misiek naprawiający androida i dalej echo.. wpisując fastboot device pojawia się w linii poniżej ciąg cyferek a obok fastboot.

Myślę, że i tak odwaliłam już kawał roboty dalej to już chyba za wysokie progi. Czy pozostanie na tym Chińskim, niewiadomym systemie jest dużym zagrożeniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, asia82 napisał:

Witam kolegów - nowa na forum ;) Ja również stałam się szczęśliwą/nieszczęśliwą (to się okaże) posiadaczką Redmi Pro. Telefon zakupiony w promocji na banggood. Po zakupie zabrałam się za przeczesywanie forum aby być przygotowaną na całą akcję. Wysłałam prośbę o odblokowanie bootloadera i otrzymałam pozytywną odpowiedź. Niestety telefon szedł do mnie prawie 2 miesiące i dziś próbując zabrać się za instalację miuipolska w MiUnlock otrzymuję komunikat "YOUR DEVICE ISN'T SUPPORTED". Według mnie zgoda została cofnięta z braku akcji ;) 

Telefon przyszedł z 8.0.1.0.0 (MHQCNDG) miałam do wyboru wiele języków, wszystko jest w PL, kalkulator, menadżer plików, ze śmieci zainstalowana tylko opera mini i swift key. Wszystkie wpisy wskazują na śmieciową wersję MIUI, nie wiem natomiast jak ustalić czy bootloader nie jest już odblokowany. Dotarłam do momentu, w którym po instalacji Minimal ADB and Fastboot wpisuję reboot pojawia się chiński misiek naprawiający androida i dalej echo.. wpisując fastboot device pojawia się w linii poniżej ciąg cyferek a obok fastboot.

Myślę, że i tak odwaliłam już kawał roboty dalej to już chyba za wysokie progi. Czy pozostanie na tym Chińskim, niewiadomym systemie jest dużym zagrożeniem? 

Witaj Asiu :)

Przepraszam ale dopiero Teraz zobaczyłem, Twój post i już spieszę Ci z pomocą :P . Bootloader  tak jak wspomniał kolega @matt_s jest prawdopodobnie odblokowany, Nie baw się w żadne komendy i zastosuj się do tego poradnika

Gdybyś z czymś sobie nie radziła pisz na Priva

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę być żywym przykładem, że się da :D Dzięki wielkie za pomoc, gdyby nie Wy dalej bym pewnie czekała na SMSa. Co prawda pół godziny próbowałam na windowsie wpisywać sudo apt... ale jak 5-ty raz przeczytałam tutorial żarówka mi się zaświeciła. Całość poszła bez problemu, zaskoczył mnie tylko język chiński w recovery ale całe szczęście nie tylko mnie i na yt znalazłam filmik jak sobie z tym poradzić.

Jeszcze raz dzięki za pomoc, mam nadzieję, że niedługo będę mogła brać udział w dyskusji a nie tylko zadawać pytania.

PS. Rada dla przyszłych użytkowników, czytajcie w skupieniu poradniki.. słowo po słowie, ;) po kilka razu

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam zamiar w przyszłym tygodniu kupić sobie Redmi Pro, dlatego już teraz zgłosiłem prośbę o odblokowanie BL. Czy można instalować MIUI Polska mając fabrycznie China Stable? Czy trzeba coś zmieniać? Plus jeśli można ze Stable, to później jak rozumiem odblokowanie BL, to całe twrp, instalacja MIUI Polska i baja? :) Czy w razie czego znajdzie się jakaś dobra dusza, która usiadłaby ze mną na chwilę przy skajpie lub innym teamspeaku i poprowadziła mnie przez instalację? Oczywiście tylko w razie jakichś problemów. Plus mam nadzieję, że posiadanie WIN10 nie sprawi żadnych problemów? Przy okazji - warto zrobić backup przed instalowaniem MIUI Polska? Na jakimś filmie przed instalacją globala widziałem, że gość robił.

Edytowane przez Maciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maciolas napisał:

Cześć, mam zamiar w przyszłym tygodniu kupić sobie Redmi Pro, dlatego już teraz zgłosiłem prośbę o odblokowanie BL. Czy można instalować MIUI Polska mając fabrycznie China Stable? Czy trzeba coś zmieniać? Plus jeśli można ze Stable, to później jak rozumiem odblokowanie BL, to całe twrp, instalacja MIUI Polska i baja? :) Czy w razie czego znajdzie się jakaś dobra dusza, która usiadłaby ze mną na chwilę przy skajpie lub innym teamspeaku i poprowadziła mnie przez instalację? Oczywiście tylko w razie jakichś problemów. Plus mam nadzieję, że posiadanie WIN10 nie sprawi żadnych problemów? Przy okazji - warto zrobić backup przed instalowaniem MIUI Polska? Na jakimś filmie przed instalacją globala widziałem, że gość robił.

Cześć

Gdzie kupujesz Redmi Pro?  Można odblokować na China Stable, gdy już odblokujesz podążaj za tym poradnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

Dzisiaj odebrałem 2sztuki Redmi Pro z takim softem
64aea0376fb754a2e131469b1ea60e69.jpg

Co ciekawe jak wejdę we współtwórców to mam:
7388a0e2fdd7fc9c79147d4edb97ac9e.jpg

Co to jest za soft? Zmienić to na normalne miuipolska?

Pytam głównie dlatego bo po Wi-Fi mi słabo ściąga dane (max 350kB/s)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
 Mam taki sam system jak LongAiR. Po sprawdzeniu okazało się że mam zablokowany bootloader. Jak rozumiem muszę teraz wgrać China Dev lub Stable. Problem polega na tym że na procesorze MTK nie działa tryb edl więc wchodzi w grę jedynie flashowanie programem Sp Flash Tool. Boje się że uceglę telefon a mam go od paru dni. Gdybym jednak spróbował to czy jest jakiś gotowy poradnik do takiej sytuacji czyli zmiany syfiastego miui na oryginalne oprogramowanie przy zablokowanym bootloaderze za pomocą Sp Flash Tool. Po przejrzeniu różnych poradników w sieci mam np. problem czy powinienem odznaczyć przed flashowaniem tzw. preloader czy też nie. A moze spróbować najpierw wgrać China Dev przez systemowy updater. Ponoć były przypadki że to się udawało. Proszę o porady. Wszelkie będą mile widziane.

Dla zainteresowanych podaje bo nie znalazłem tej informacji na tym forum, iż na procesorze MTK aby sprawdzić czy mamy zablokowany bootloader używamy komendy fastboot getvar all . U mnie tylko ta komenda zadziałała. Użycie z kolei komendy fastboot flash recovery twrp.img wywala komunikat- remote download for partition recovery is not allowed, co mnie naprowadziło na to że mam zablokowany bootloader, a upewniłem się w tym po wpisaniu powyżej podanej komendy. Zaczynam zazdrościć tym, którzy dostali telefon z syfiastym miui i odblokowanym bootloaderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ara295

Kolego wydaje mi się że raczej powinieneś mieć odblokowany bootloader, no bo jak mieliby wgrać syf , czy masz włączone debugowanie? Czy wszystkie sterowniki ci się dograły, czy telefon wykrywany jest w fastboot, czy plik Twrp z nazwą "TWRP" ściągnięty poprawny i wrzucony do katalogu z minimal adb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oni to wgrali. Miałem włączone debugowanie, sterowniki dograne, telefon wykrywany w trybie fastboot, TWRP omega, zresztą polecany jako ten bez błędu pamięci wewnętrznej wrzuciłem do katalogu minimal adb. Po wpisaniu w trybie fastboot komendy fastboot getvar all wyskoczyło szereg informacji o bootloaderze, wśród nich jak dobrze pamiętam taki wpis <bootloader>       unlocked: no. Uważam zatem iż jest to informacja o zablokowanym botloaderze. Być może zablokowano ponownie botloader po wgraniu oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ara295 napisał:

Nie wiem jak oni to wgrali. Miałem włączone debugowanie, sterowniki dograne, telefon wykrywany w trybie fastboot, TWRP omega, zresztą polecany jako ten bez błędu pamięci wewnętrznej wrzuciłem do katalogu minimal adb. Po wpisaniu w trybie fastboot komendy fastboot getvar all wyskoczyło szereg informacji o bootloaderze, wśród nich jak dobrze pamiętam taki wpis <bootloader>       unlocked: no. Uważam zatem iż jest to informacja o zablokowanym botloaderze. Być może zablokowano ponownie botloader po wgraniu oprogramowania.

Ten wrzucony plik przez ze mnie miał nazwę recovery, czy zamieniłeś jego nazwę na TWRP?

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając przed zakupem telefonu posty na tym forum byłem przekonany że nabędę telefon z odblokowanym bootloaderem dlatego także jestem zdziwiony. Zaczynam się zastanawiać czy nie oddać go do MiCenter bo nie chciałbym mieć cegły. Czy mógłbyś mi powiedzieć czy przy ewentualnym wgrywaniu oprogramowania odznaczyć opcję preloader gdyż czytałem że w przypadku jej nie odznaczenia jak coś źle pójdzie telefon może już być nie do uratowania. Z kolei nie wiem czy wtedy preloader z syfiastego miui nie będzie w czymś kolidował z nowym oryginalnym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ara295 napisał:

Czytając przed zakupem telefonu posty na tym forum byłem przekonany że nabędę telefon z odblokowanym bootloaderem dlatego także jestem zdziwiony. Zaczynam się zastanawiać czy nie oddać go do MiCenter bo nie chciałbym mieć cegły. Czy mógłbyś mi powiedzieć czy przy ewentualnym wgrywaniu oprogramowania odznaczyć opcję preloader gdyż czytałem że w przypadku jej nie odznaczenia jak coś źle pójdzie telefon może już być nie do uratowania. Z kolei nie wiem czy wtedy preloader z syfiastego miui nie będzie w czymś kolidował z nowym oryginalnym systemem.

Nie odznaczaj, stawiamy system na nowo, przy zabawie z flashtoolem jest mniejsze prawdopodobieństwo cegły niż w trybie downolad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dzisiaj przyszedł mój RedmiPro od Goldwaya, na pokładzie jakiś syfmiui. Bootloader był zablokowany, wiec zabrałem się za wgranie China stable za pomoca FlashToola i zaczęły się problemy. Wcześniej pobrałem "omega_images_V8.1.2.0.MHQCNDI_20161116.0000.00_6.0_cn" i zacząłem flashowanie. Robiłem to już kilkakrotnie na Redmi Note 4, więc jakieś tam doświadczenie już mam. Po chwili od rozpoczęcia flashowania pojawił się komunikat: PMT CHANGED OF THE ROM, IT MUST BE DOWNLOADED, więc zgodnie z radami które znalazłem w necie wybrałem we flashtoolu "Format All + Download" i wystartowałem ponownie, format przeszedł, zaczęło się flashowanie, ale wywalił się z błędem (zdjęcie zapożyczone):

Ponowiłem próbę, wybierając do sflashowania tylko "boot" i "system" jak robiłem przy RN4. Wszystko poszło bez problemów, flash succesfull.

Problem jest taki, że telefon stoi na logo MIUI i migających kropeczkach na dole ekranu.

Kolejny flash nie wnosi żadnej zmiany, telefon nie bootuje. Działa fastboot, ale po podłączeniu do kompa wychodzi z fastboota i zaczyna bootować, oczywiście bez powodzenia.

 

Ktoś mógłby doradzić co teraz ???

 

flasherror.jpg

 

Ok, udało mi się jakimś cudem odblokować bootloader MiFlashUnlock i zainstalować TWRP. Pobrałem aktualne

xiaomi.eu_multi_HMPro_6.12.15_v8-6.0.zip

Ale przy próbie instalacji dostaję takie komunikaty jak na zdjęciu:

Czy coś się podziało z partycjami ? Jak to naprawić ?

 

01.jpg

Edytowane przez pmedela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pmedela napisał:

ale się porobiło...

Udało mi się postawić działający system, ale straciłem numery IMEI

Co chwile pojawia się komunikat: "Nie można uzyskać ID urządzenia"

Ktoś poradzi jak to ogarnąć ?

A czy to nie ma przypadkiem związku z ID konta Xiaomi, czy zrobiłeś przed instalacją format data i advanced wipe ( system, dalvik, cache,data) jeżeli nie, to polecam jeszcze raz zrobić install  (rom na SD) ale wcześniej Format i Wipe

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem format data, system, dalvik, cache i internal storage. Na 100% nie mam żadnego IMEI, wykasowały się. Jak wkładam kartę SIM to na pasku statusu pojawia się napis "invalid IMEI". Poza tym telefon się blokuje i żąda odblokowania, zdjęcia w załączeniu.

Podaję 1000% prawidłowe hasło, 2h temu odblokowałem bootloader podając to hasło.

02.jpg

03.jpg

Edytowane przez pmedela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pmedela napisał:

Zrobiłem format data, system, dalvik, cache i internal storage. Na 100% nie mam żadnego IMEI, wykasowały się. Jak wkładam kartę SIM to na pasku statusu pojawia się napis "invalid IMEI". Poza tym telefon się blokuje i żąda odblokowania, zdjęcia w załączeniu.

Podaję 1000% prawidłowe hasło, 2h temu odblokowałem bootloader podając to hasło.

02.jpg

03.jpg

Czy przy wpisywaniu hasła do konta masz włączone Wifi , bo nie widzę ikony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy uda Ci się odblokować i masz możliwość z micro sim, zrobić nano sim, to przełóż do slotu nr2 , zobacz co ci się wtedy pojawi , jak nadal nic z Imei się nie uda zrobić, to po odblokowaniu zobacz tutaj

http://en.miui.com/thread-60910-1-1.html

2 minuty temu, pmedela napisał:

Przeinstalowałem system jeszcze raz, teraz po włączeniu wifi mam takie komunikaty:

Mogę je klikać w nieskończoność, na zmianę...

 

04.jpg

05.jpg

No nie uzyskuje numeru Id bo nie ma karty sim,  wybierz inny sposób logowania i zobacz czy możesz ręcznie nr ID wpisać, no i jak pisałem wyżej, jak masz możliwość z karty zrobić Nano sim to przełóż ją w tacce na drugi slot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...