Skocz do zawartości

REDMI PRO - instalacja polskiego MIUI


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, sebasvp napisał:

Czyli lepiej nie robić po co komu problemy:shock:. Będę myślał jak to ogarnąć ale dzięki za podpowiedzi

Nie jest to trudne, ale trzeba mieć jakąś podstawową wiedzę, niestety nie obrażając Cię gdy spytałeś się co to TWRP, to nabrałem obaw do tego żebyś mógł bez problemu sobie poradzić. No ale od czego masz nas, pomożemy Ci :D Nawet jak uwalisz telefon :P

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sebasvp napisał:

Spoko wielkie dzięki za pomoc :-D

Bo mój pierwszy tel. z Chin trzeba od czegoś zacząć jestem dobrej myśli więc na spokojnie

Spox, dasz radę-ja też 1 raz walczyłem z chinolem. Wszystko trwało mniej niż 1h. Odblokowanie->twrp->miui.eu->dodatki->root->gotowe! Najważniejsze to mieć sterowniki(na blaszaku win10 nie szło-na lapku win 10 poszło...) Potem już wszystko leci jak w poradnikach-powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zakupiłem  Redmi Pro  .Mam  zainstalowany sofy  MiUI Global 8.0\stabilna   8.0.1.0.0(MHQCNDG)Czy  to jest  orginalny  soft? Jeśli  nie  to  czy  jest  ktoś  tutaj  z  Warszawy  który  by  mi  pogógł  ogarnąć  telefon  z  MIUi polska ?Oczywiście  nie  za  darmo.:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie  tak czytałem .Tylko  chciałem  się  upewnić .Jaka  jest   najlepsza wersja  dla  tego  telefonu .Nic  nie  kombinuję  w  telefonach  tylko  dzwonię  i  pstrykam  w  necie  .

Czy  potrzebuję  ten kod od xaomi  bo  wchodzę  w Fastboot?

 

Edytowane przez kola76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem drugi egzemplarz redmi pro, tym razem z allegro. Drożej, ale na 2 dzień był u mnie.

Tel ma wgrany rom z MIUI 8.1, a dokładnie 8.6.9.8 wersja rozwojowa z xiaomi.eu.

Nie ma jednak wgranego TWRP, ani odblokowanego bootloadera, a część aplikacji jest po angielsku.

Czy to jakiś shit?

Czy mogę normalnie pobrać nowszą wersję z xiaomi.eu i wykonać aktualizację przez aplikację aktualizacja?

Czy może bezpieczniej wgrać china dev, potem odblokować BL i dopiero na czysto miui polska?

W poprzednim tak zrobiłem, ale tamten tel był oryginalnie po chińsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dołaczyłem do grona posiadaczy Redmi Pro . Kupiony na ibuygou -> zainstalowany soft MIUI Global 8.2 I Stabilna   (8.2.17.0.0 LXKCNMA ).

Czytałem trochę Forum /obserwowałem zanim kupiłem . Moje proste pytanie laika ...zmieniać soft ? czy to coś co mam jest OK ?

Wysłałem prośbę o odblokowanie wg.poradnika.

noski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, noski.pl napisał:

Witam

dołaczyłem do grona posiadaczy Redmi Pro . Kupiony na ibuygou -> zainstalowany soft MIUI Global 8.2 I Stabilna   (8.2.17.0.0 LXKCNMA ).

Czytałem trochę Forum /obserwowałem zanim kupiłem . Moje proste pytanie laika ...zmieniać soft ? czy to coś co mam jest OK ?

Wysłałem prośbę o odblokowanie wg.poradnika.

noski.

Hmm... Coś mi tu nie pasuje.

1 Nie ma Globala pod ten model

2 Oznaczenie cyftowe jest za długie i wskazuje że masz syf a nie Miui

3 Ibg nie wgrywa innych systemów niż oficjalne

Czy ty na pewno kupiłeś telefon w Ibg, czy kupiłeś od kogoś kto tak twierdzi?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, noski.pl napisał:

Na 100% kupiłem na stronie https://www.ibuygou.com/   po lekturze forum itd.  ( kupony / wysyłka z ubezpieczeniem od vat ;)  )

Wersje softu przepisałem żywcem z ekarnu....wczoraj dotarł do mnie DHL'em

Daj link do swojego zakupu, bo to jest baaardzo dziwna sytuacja

Daj screen z informacji o telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tpawel napisał:

No nie ma siły. Nie ma globala
Na potwierdzenie:
http://en.miui.com/download-304.html

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie! Albo kolega pomylił modele, albo źle przepisał system ( sprawdziłem w google oraz na Xiaomi, ani numeracja ani oznaczenie nie istnieją )  albo w co jeszcze trudniej uwierzyć po raz pierwszy IBG wgrało by syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tpawel napisał:

Hmm no nie wiem czy porażka pierwszy. Bo co mają niby wgrać żeby zapewnić język polski teleonom bez globala? Taki redmi pro czy redmi 4 to tylko śmieć. Xiaomi.eu byłoby lepsze wiadomo

Na ich stronie z Redmi Pro jak byk na czerwono napisane "So far this smartphone does't support multi-language" więc gdyby chciano zwiększyć sprzedaż modeli na "uboczu" to raczej by nie było tej informacji. Swoją drogą jak tak mają wyglądać i działać śmieci Xiaomi to poproszę o więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Takie są śmiecie, jest w miarę spolszczony, do czasu działa dobrze. Nigdy nie wiesz co Chińczyk wrzucił.Twoj wybor

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Czyli jednak śmieć... właśnie to próbuje ustalić. Jeśli tak to oczywiście będzie zmiana na polecany ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam na imię Tadeusz i chciałbym dołączyć do sekty :-D

Dziś dotarł do mnie redmi pro kupiony na ibuygou, przeczytałem cały ten temat i stwierdzam że nie mam pojęcia co ja tu robię, ale zaznaczam że chciałbym być nauczany o wszechmocnym Redmi Pro oraz czcić go lecz w polskim języku :-D obiecuję że oddam wszytko co mam na poczet sekty lecz potrzebuje kogoś kto nową  owieczki przeprowadzi przez tą ciemna dolinę :-D

Jako że dopiero przed chwilą ugryzłem temat zmiany na miui polska to dopiero wysłałem aplikacje o pozwolenie na odblokowanie tak więc to jeszcze chwile potrwa, ale coś wyczytałem że może mam odblokowany już telefon tylko ni cholery nie kapuje jak to sprawdzić. 

W załączniki zdjęcie informacji o telefonie. 

Niech moc będzie z wami 

Screenshot_2016-12-02-23-54-52-804_com.android.settings.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TED napisał:

Witam, 

Mam na imię Tadeusz i chciałbym dołączyć do sekty :-D

Dziś dotarł do mnie redmi pro kupiony na ibuygou, przeczytałem cały ten temat i stwierdzam że nie mam pojęcia co ja tu robię, ale zaznaczam że chciałbym być nauczany o wszechmocnym Redmi Pro oraz czcić go lecz w polskim języku :-D obiecuję że oddam wszytko co mam na poczet sekty lecz potrzebuje kogoś kto nową  owieczki przeprowadzi przez tą ciemna dolinę :-D

Jako że dopiero przed chwilą ugryzłem temat zmiany na miui polska to dopiero wysłałem aplikacje o pozwolenie na odblokowanie tak więc to jeszcze chwile potrwa, ale coś wyczytałem że może mam odblokowany już telefon tylko ni cholery nie kapuje jak to sprawdzić. 

W załączniki zdjęcie informacji o telefonie. 

Niech moc będzie z wami 

Screenshot_2016-12-02-23-54-52-804_com.android.settings.png

Gdzie kupiony telefon? Po screenie uważam że na 99,7 że jednak masz zablokowany bootloader, czy do wyboru miałeś trzy języki , dwa krzaczaste i jeden Szekspira?

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TED napisał:

Kupiony  ma ibuygou.. 

Na 99,8% było tak jak napisałeś, że 3 języki do wyboru. 

Czyli z pełną odpowiedzialnością za swoje słowo pisane, stwierdzam na 100% że masz zablokowany bootloader, dobra wiadomość jest taka, że na tym romie odblokujesz bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie zostałeś moim guru w tej sekcie, oraz moim najlepszym przyjacielem do momentu kiedy już wgram miui polska :-D

No nic pozostaje mi tylko przyglądać się samemu urządzeniu do momentu błogosławieństwa od Chińczyków, a później będę Cię błagał żebyś mnie przeprowadził krok po kroku tak prostym językiem że małpa by podołała :-D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów mi kopalnia skarbów :-D

Posiadam grunt 10 arów pod kościół wyznawców Boga pro, samochód typu kombi, żonę z 3 letnim stażem (super stan, nie bita) oraz bardzo dobrze pracującą nerke :-D

To tak na dobry początek :-D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TED napisał:

Mów mi kopalnia skarbów :-D

Posiadam grunt 10 arów pod kościół wyznawców Boga pro, samochód typu kombi, żonę z 3 letnim stażem (super stan, nie bita) oraz bardzo dobrze pracującą nerke :-D

To tak na dobry początek :-D

Okej starczy mi taki majątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...