Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ukazała się publicznie wersja stabilna 8.2.1.0 china stable, a wersja 8.2.1.0 od xiaomi.eu jest już dostępna od kilku dni i stąd moje pytanie: Czy jest to ta sama wersja (cn) na podstawie której powstała wersja stabilna EU i po prostu xiaomi.eu miało do niej dostęp wcześniej, czy jest ta jakiś późniejszy build?

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne. global jeszcze jest testowany.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

a mam takie pytanie. czym technicznir różnią sie romy China stable od global stable. i miui eu i miui polska robia swoje romy na China. [kwestie jezykowe pomijam].

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil Kupiec napisał:

Tzn jaką? 

Mam pytanie odnośnie softów. Który jest lepszy global stable czy global dev? 

Mógłbym prosić o krótką listę plusów i minusów obydwu systemów? 

Global developer szybciej nowości może zawierać błędy (rzadko) aktualizacja co tydzień.Zawsze nowszy od stable

Global stable (stabilny z nazwy) aktualizacja co 1-2 miesiące

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Snajper napisał:

Global developer szybciej nowości może zawierać błędy (rzadko) aktualizacja co tydzień.Zawsze nowszy od stable

Global stable (stabilny z nazwy) aktualizacja co 1-2 miesiące

Przez aplikację aktualizacje przejdę z stable na dev? Czy lepiej edl zrobić? 

Edit:

Bez problemu przeszedłem na global dev przez aplikację update. 

 

Edytowane przez Kamil Kupiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to w końcu jest z tą aktualizacją? Koło grudnia zeszłego roku pojawiła mi się aktualizacja do android 6.x.x Zdecydowałem że nie będę jej pobierać natychmiast lecz aktualizacja znikła po miesiącu.  Od tego czasu brak dostępnych aktualizacji. Czy teraz pojawi się aktualizacja która dostaną wszyscy czy też tylko ci którzy przeszli do androida 6.x.x?

Screenshot_2017-03-16-15-39-02-771_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć, niedawno kupiłem ojcu Redmi Note 3 Pro, ciągle narzekał na ten telefon (reklamy etc.). Wziąłem dziś go do ręki, okazuje się że rom syfiasty, zrobiłem flash według poradnika ze strony xiaomi:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

wgrany soft:

kenzo_global_images_V8.1.6.0.MHOMIDI_20170122.0000.00_6.0_global_abffcfc1f3.tgz

wszystko było OK, telefon się uruchomił, zapytał o język, konto Google (poprawnie przeszło), wybrałem sieć WiFi, ale wyskakuje kolejny etap - "Wpisz się na konto Xiaomi" i nic nie da się zrobić. Najpierw pojawia się okienko "Pobieranie danych bezpieczeństwa urządzenia" a zaraz potem błąd "Nie udało się sprawdzić statusu funkcji... Wystąpił błąd". Etapu nie mam jak pominąć, nie mogę się dostać do systemu. Pomocy :(

 

EDYCJA:

Co pomogło: zapomnieć sieć WiFi, wyciągnąć kartę SIM i okno weryfikacji konta Xiaomi nawet się nie pokazało, telefon działa. Jak by ktoś miał ten sam problem :P

Edytowane przez Typowy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam pytanie bo niestety z biegłością u mnie cienko, mam Redmi Note 3 (SE) ze SnapDragonem (16GB pojemności i 2 GB RAMu) kupiony na allegro w wersji Android 5.1.1 LMY47V oraz MIUI by xiaomi.eu 7.5 (stabilna) 7.5.1.0 (LHOCNDE).

 

Czy ja mogę w ogóle i bezboleśnie zaktualizować telefon do MIUI 8? Jeżeli tak to do jakiej wersji? Nie widzę na stronie xiaomi.eu innych wersji o nazwie LHOCNDE niż 7.5.1 lub 7.5.2?

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mariusz.ur napisał:

@mpuscion z tego co widzę to masz Kenzo a nie Kate ( SE) 

Tu jest link do najnowszej wersji xiaomi.eu stable

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298932500

Mariusz, bardzo Ci dziękuję. Teraz już tylko muszę odblokować telefon i wgrać TWRP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już piszę co zrobiłem. Wyłączyłem, przytrzymałem volume up + power i jedyne co mi się pojawiło to zarys telefonu z odłączonym kablem. Jak podłączyłem kabel, to obrazek zmienił się na podłączony kablem. I koniec, nic dalej się nie wydarzyło.

No to w google play ściągnałem TWRP, wybrałem model, ściągnąłem plik z najnowszym TWRP i dostałem info że jest zablokowany i koniec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odblokowany bootloader, a z tego, co piszesz, zapewne masz, to od stanu obecnego do wgrania TWRP i nowej wersji Xiaomi.eu dzieli Cię max. 30 minut.

6 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Jak to , piszesz że masz xiaomi.eu 7.5 . Jeśli tak to musi być twrp i bootloader odblokowany 

TWRP niekoniecznie. Kupując na Allegro można trafić na egzemplarze z xiaomi.eu z MIUI w wersji właśnie 7.5.1.0, ale bez TWRP. Często mają one odblokowany BL, ale są bez TWRP. Jednak w tej sytuacji dogranie TWRP i dalsze czynności to już łatwizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Direct napisał:

Jeśli masz odblokowany bootloader, a z tego, co piszesz, zapewne masz, to od stanu obecnego do wgrania TWRP i nowej wersji Xiaomi.eu dzieli Cię max. 30 minut.

TWRP niekoniecznie. Kupując na Allegro można trafić na egzemplarze z xiaomi.eu z MIUI w wersji właśnie 7.5.1.0, ale bez TWRP. Często mają one odblokowany BL, ale są bez TWRP. Jednak w tej sytuacji dogranie TWRP i dalsze czynności to już łatwizna.

Direct - dzięki - zmotywowałeś mnie :) Sprawdziłem - Device unlocked: true .... no to może jednak się trochę pobawię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie samo podejście jak Ty - telefon przyszedł do mnie z co prawda czystym Xiaomi.eu (nie z syfmiui, bo wszystko śmigało), ale w starszej wersji. Popytałem, poczytałem i operacja zmiany romu zajęła mi 20 minut, z racji że BL miałem odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jestemsuper napisał:

Czy w miui 8.2 nie można włączyć synchronizacji wyłącznie Gmaila? Chcąc to zrobić, muszę włączyć automatyczną synchronizację wszystkiego (te z poziomu ustawień).

Ustawienia - Inne - Google. I tam odhacz to, czego nie chcesz synchronizować.

X.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...