Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.01.2017 o 09:40, rubajticos napisał:

Zauważacie po przejęciu na Andka 6.0 ten problem z drenowaniem baterii po odpięciu telefonu od ładowarki przy 100% ? Poprawili coś w tej aktualizacji?

Ja dla pewności restartuje wtedy, ale dziwne to bo raz po restarcie mi odrazu spada na 99%, innym trzyma 100% jeszcze chwilę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Automatyczne podjaśnianie ekranu załączone?  Jeśli tak spróbuj wyłączyć i zobacz czy pomogło.  Ja miałem taki sam problem i po wyłączeniu już bateria działa ok.  Mimo iż telefon był wygaszony i obrucony ekranem do biurka. 

 

@Robertwb71

tak zobacz na innej ładowarce i przewodzie, o zbliżonych lub takich samych parametrach. Tzn prąd ładowania 2000mA ma ta orginalna

Edytowane przez Tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tass napisał:

@Robertwb71

tak zobacz na innej ładowarce i przewodzie, o zbliżonych lub takich samych parametrach. Tzn prąd ładowania 2000mA ma ta orginalna

Witam po odpaleniu ampere pokazało najpierw 240mA a za chwilę 1240mA

Oraz max USB curr: 1500mA

Pomimo oryginalnej ładowarki + przejściówka EU 2000mA port USB może przesłać max 1500mA .

Coś nie tak.Czy to wina nowego softu(aktualizacji ) czy uwalony jest port USB?

Edytowane przez Robertwb71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnych 2A poboru przez telefon podczas ładowania nie będziesz miał, jeśli o to chodzi. Ja co prawda używam MIUI Polska, ale w przypadku ładowania nie powinno to mieć znaczenia. U mnie ładowarką 2A ładuje - z tego, co pamiętam - max. ok. 1,7A i to też nie przez cały czas, bo pod koniec ładowania prąd znacznie się zmniejsza, co można poznać też po samej ładowarce, bo robi się chłodniejsza.

13 godzin temu, Robertwb71 napisał:

Nagle zauważyłem problem z ładowaniem. Mianowicie w ciągu 1,5h naładował jakieś 12% , musiałem zostawić na noc , rano było 100%.

Zdarzyło mi się coś takiego, że któregoś razu tak wolno ładował. Pomógł restart telefonu. Normalnie przy oryginalnym kablu i nieoryginalnej ładowarce 2A od poziomu ok. 15-20 do 100% ładuje mi jakieś 2h i 20 min.

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2017 o 21:30, Direct napisał:

Pełnych 2A poboru przez telefon podczas ładowania nie będziesz miał, jeśli o to chodzi. Ja co prawda używam MIUI Polska, ale w przypadku ładowania nie powinno to mieć znaczenia. U mnie ładowarką 2A ładuje - z tego, co pamiętam - max. ok. 1,7A i to też nie przez cały czas, bo pod koniec ładowania prąd znacznie się zmniejsza, co można poznać też po samej ładowarce, bo robi się chłodniejsza.

Zdarzyło mi się coś takiego, że któregoś razu tak wolno ładował. Pomógł restart telefonu. Normalnie przy oryginalnym kablu i nieoryginalnej ładowarce 2A od poziomu ok. 15-20 do 100% ładuje mi jakieś 2h i 20 min.

Do tej chwili też ładował w granicach 2h z czego połowę w ciągu 0.5h , problem z wolnym ładowaniem pojawił się pierwszy raz.

Po wyczerpaniu baterii do poziomu ok 15% podłączę go do ładowania i zobaczymy, spróbuje na różnych przewodach i ładowarkach

i napiszę co i jak oraz dorzucę jakieś screny.

Po rozładowaniu do 15 % podłączyłem ładowarkę , uruchomiłem ampere i prąd ładowania nie przekroczył 320 mA . restart telefonu nie pomógł za bardzo dopiero po ueuchomieniu apki Panel Sterowania i optymalizacji prąd ładowania wzrósł do 1820mA . Według mnie idealny prąd ładowania. Może ktoś wie albo ma jakieś pomysły co może być powodem wolnego ładowania i dlaczego optymalizacja pomaga ? Który program może powodować takie błędy ?

Edytowane przez Robertwb71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem drenowania baterii występuje u mnie wręcz nagminnie. Aplikacjami, które to powodują są: System Android i Android. Nie pomagają restarty telefonu, a jeśli już to bardzo rzadko. Wcześniej telefon ładowałem raz na 2-3 dni, teraz codziennie. Ma ktoś pomysł jak wyeliminować ten problem? To jest naprawdę uciążliwe, gdyż telefon kupiłem głównie ze względu na tak pojemną baterię, a okazuje się że drenaż pozbawia mnie komfortu użytkowania. :/ Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diadomciu
Jakiś screen z Romem na początek by się przydał, i screeny z użycia baterii.


bbbdf740936131789b77abf8da1440ab.jpg
081dbc9ad12cc4165eaec9e15b195900.jpg
e19b40843df22f0cde300733c7e8b10f.jpg
3d475cf5f9fb0bf4db2bfd1350a85277.jpg

Jak widać bateria leci na łeb na szyję. Resetowanie nie pomagało. Nie zwracajcie uwagi na grę, bo jako że jest sesja to w przerwie od nauki sobie pyknąłem, natomiast nie to ma bezpośredni wpływ na drenaż baterii. Nie wiem co jest nie tak, może muszę przeinstalować ROM czy coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, diadomciu napisał:

 


bbbdf740936131789b77abf8da1440ab.jpg
081dbc9ad12cc4165eaec9e15b195900.jpg
e19b40843df22f0cde300733c7e8b10f.jpg
3d475cf5f9fb0bf4db2bfd1350a85277.jpg

Jak widać bateria leci na łeb na szyję. Resetowanie nie pomagało. Nie zwracajcie uwagi na grę, bo jako że jest sesja to w przerwie od nauki sobie pyknąłem, natomiast nie to ma bezpośredni wpływ na drenaż baterii. Nie wiem co jest nie tak, może muszę przeinstalować ROM czy coś?

Miałem podobny problem z drenowaniem baterii pomógł pełny reset (FACTORY) (WIPE DATA) Po aktualizacji trzeba zrobić inaczej po pewnym czasie pojawiają się błędy które mogą przyczynić się do szybkiego spadku baterii.Wyłączyłem także w ustawieniach skanowanie sieci Wi-Fi strasznie drenowało baterie w nocy zżerało 17-20%.

Wszystkie aplikacje mam ustawione na oszczędzanie miui.

Mam nadzieję że pomoże mi pomogło bateria wytrzymuje ponad 7h włączonego ekranu.

Zauważyłem że masz 2 karty sim może w tym tkwi problem . Bateria Ci leci nawet przy wyłączonym ekranie.

Edytowane przez Robertwb71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robertwb71 napisał:

Wszystkie aplikacje mam ustawione na oszczędzanie miui.

Ja mam wszelkie oszczędzanie wszędzie powyłączane i przez noc ubywa max 1%.

4 godziny temu, Robertwb71 napisał:

Wyłączyłem także w ustawieniach skanowanie sieci Wi-Fi strasznie drenowało baterie w nocy zżerało 17-20%.

Trochę baterii zjada też Historia lokalizacji Google. Lepiej wyłączyć wchodząc kolejno w Ustawienia - Google - Lokalizacja - Historia lokalizacji Google.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z drenowaniem baterii pomógł pełny reset (FACTORY) (WIPE DATA) Po aktualizacji trzeba zrobić inaczej po pewnym czasie pojawiają się błędy które mogą przyczynić się do szybkiego spadku baterii.Wyłączyłem także w ustawieniach skanowanie sieci Wi-Fi strasznie drenowało baterie w nocy zżerało 17-20%.
Wszystkie aplikacje mam ustawione na oszczędzanie miui.
Mam nadzieję że pomoże mi pomogło bateria wytrzymuje ponad 7h włączonego ekranu.
Zauważyłem że masz 2 karty sim może w tym tkwi problem . Bateria Ci leci nawet przy wyłączonym ekranie.


Spróbuję zrobić wipe jak będę miał chwilę wolnego czasu i podzielę się wrażeniami. Dziś telefon sprawuje sie normalnie. Nie mam reguły na te jego "widzimisię", więc zobaczymy, może wipe pomoże. W każdym razie dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil Kupiec napisał:

Z tego co przeczytalem to planują Nugata Miui 9 w drugiej polowie 2017r ale zaczną od china potem india czyli można się spodziewać u nas losowo gdzieś od października.

O jakiejś zbiorczej aktualizacji Marschala nic nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z RN3 Pro mianowicie zaczął się sam wyłączać , aplikacje przestają działać i wyskakują różne komunikaty. Co mogło się zepsuć ?? MÓJ system 1dd1d4e724c9bf5ff4400358f9592fe4.jpg

I takie komunikaty 779d0968ecebbc23b2cd501a7f6e57e4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cezaryy napisał:

Panowie mam problem z RN3 Pro mianowicie zaczął się sam wyłączać , aplikacje przestają działać i wyskakują różne komunikaty. Co mogło się zepsuć ?? MÓJ system 1dd1d4e724c9bf5ff4400358f9592fe4.jpg

I takie komunikaty 779d0968ecebbc23b2cd501a7f6e57e4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Nie masz syfu to jest oficjalny global dev a przynajmniej tak wygląda.

Możesz przywrócić ustawienia fabryczne może pomoże ale ja bym zalecał wygrać system miflshem(zaznaczonym flash all) i telefon jak z fabryki (to też pozwoli ustalić czy to nie winna techniczna z tymi restartami)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę e, może  ktoś  wrzucić  linka, albo napisze jaki mam pobrac rom v8 dla redmi note 3 2/16 snapdragon android 5?

przy probie wejscia do recovery jest obrazek tel z kabelkiem, co to? 

Czy da sie zainstalowac przy tym rom z pliku zip? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Friday, February 10, 2017 o 21:44, Kamil Kupiec napisał:

Posiada ktoś internet z  sieci Play? 

Ostatnio coś słabo z internetem lte.  Straszne wahania prędkości są u mnie.  Raz jest 2mbs raz prawie 30. Czasami filmiki na YouTubeie co chwile się zacinają. 

Xiaomi Redmi note 3 pro Miui 8.1.1.0.  

Ja mam w Play i od piątku też mam taki problem. Dodatkowo często się przełącza z 4G na H, H+, w miejscu w którym zawsze było 4G. Mieszkam 200 metrów od nadajnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎13‎.‎02‎.‎2017 o 05:12, Kamil Kupiec napisał:

Jest to dość denerwujące.  Zazwyczaj jest tak, że jak jest najbardziej potrzebny internet to wtedy działa najwolniej. Dziwne są te duże wahania prędkości.  

Screenshot_2017-02-13-05-11-54-203_org.zwanoo.android.speedtest.png

U mnie już dzisiaj wszystko wróciło do normy, prędkość między 40 a 50 Mbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, diablo23501 napisał:

Od nowości mam MIUI 8.0.6.0 i nie mam informacji o aktualizacji do wersji 8.1.1.0

Może muszę zainstalować tą aktualizacje ręcznie ??

Jak tak to którą wersje bo są aż 3 ??

 

Screenshot_2017-02-16-20-08-07-478_com.android.settings.png

Jak nie masz numer modelu z tyłu na naklejce 2015161

 To redmi note 3 qualcomm global

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...