Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, muszateq napisał:

U mnie nic takiego nie występuje na global dev, w każdym razie jeżeli chcesz przeinstalowac soft to pobierz fastboot Rom i zainstaluj przez Miflash w trybie edl.

To spróbuj np. odinstalować aplikację mab, msa. Po chwili same się po cichu zainstalują. Xiaomi może wysyłać i instalować dowolne aplikację jakie chce, niezbyt to bezpieczne, możemy jedynie wierzyć w dobre intencje Xiaomi.

A co do reklam w apkach systemowych, to niestety kilka aplikacji w MIUI nie jest pisana przez Xiaomi a przez zewnętrznych developerów, większość to forki appek z Play Store, niektóre jak Explorer lub Panel Sterowania wyświetlają reklamy, inne jak np przeglądarka nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja doskonale wiem, że każdy Android łączy się serwerami. Googla, Samsunga czy Xiaomi, jeden pies, nie wiemy co przesyłają i możemy jedynie zaufać producentom, że nie wykorzystają niecnie tych danych :D

Napisałem tylko fakty, które są takie że Xiaomi ma możliwość zdalnego zainstalowania dowolnych aplikacji bez naszej zgody i wiedzy, co zresztą robi i podałem przykłady. Że to jest aplikacja systemowa nic nie zmienia - to tylko sposób oznaczenia, w czystym Androidzie ich nie ma, nikt nie wie do czego one służą u Xiaomi (przynajmniej nie znalazłem oficjalnej odpowiedzi), po odinstalowaniu same się pobiorą i ponownie zainstalują.

A co do reklam to np. zrób czyszczenie, po skończeniu przejdzie na ekran z wyborem innych działań (Dokładne czyszczenie, Skan antywirusowu itd.) na których są 2 duże banery reklamowe. W kilku innych miejscach też widziałem reklamy w appkach systemowych, jeśli masz zainstalowane jakieś blokery reklam np. na plikach host, to logiczne że ich nie zobaczysz.

Edytowane przez Fikoblin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rubajticos napisał:

No i chyba dałem radę, bo o to co mi się pojawiło po tej operacji...

Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na podstawie tych screenów cóż to może zżerać mi baterię w nocy?

 

Screenshot_2016-11-21-14-53-51-982_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-05-578_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-10-878_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-15-088_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-22-239_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-27-398_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-57-400_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-55-10-636_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-55-18-152_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.png

Screenshot_2016-11-21-14-55-26-286_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.png

Screenshot_2016-11-21-14-55-32-673_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.png

Screenshot_2016-11-21-14-55-37-307_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Matf napisał:

Zsynchronizuj chmurę Xiaomi może. Nie widzę tu nic podejrzanego. 


GPS wyłączony na noc?

Oczywiście, wszystko mam wyłączone, nawet dzisiejszej nocy ubiłem apki - żeby nic nie pobierało prądu...

No dobra, synchronizuję Chmurę Xiaomi - pisało, że 6260 elementów do synchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Redmi2 napisał:

A skad pewnosc ze taki google nie wrzuca sam bacdorow? Albo taki producent jak samsung, htc?

Albo sjad pewbosc ze nie masz ich w cyanie lub aosp i wszystkich innych przerobkach? Bo co po powiedzieli ze nie ma :-D ? Ja bym sie wlasnie bal bardziej wgrywajac wszelakie porty i alternatywne romy niz od samego producenta.

Nie rozumie tez jedngo kupowac xiaoni i zalic sie ze niby szpieguja itp, po co? Lepiej kupic samsunga, htc, lg i sie nie martwic bo nie bedzie nas xiaomi szpiegowalo tylko google, samsung itp..

Po pierwsze to się nikt nie żali że Xiaomi "po cichu" pobiera i instaluje niechciane pliki, tylko pytałem o fakty, które Fikoblin jako jeden z nielicznych potwierdził (inni zapewne nieświadomi...), dlatego pytałem czy na xiaomi.eu też tak rzeczy się dzieją...

Po drugie, jak już podchodzimy w ten sposób do tematu, to ja wolałbym być szpiegowany przez firmy pokroju google (amerykańskie) niż chińskie (sprzymierzone z Rosją), bo w przypadku "nadużycia" będą straty niewyobrażalnie większe...

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Javek napisał:

W moim przypadku na redmi note 3 pro na miui 8.0.6.0 na siorbanie baterii pomogła zmiana launchera (ja dalem nova nie wiem jak inne) i jak wysysało mi w nocy 10%+ baterii tak teraz jest 1-2% 

No nigdy mi to nie przeszkadzało w żywotności baterii, zobaczę jak się będzie zachowywała po zsynchronizowaniu chmury Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrany taki rom:

 

Spoiler

Screenshot_2016-11-21-22-35-49-393_com.android.settings.png

 

i chcę wgrać xiaomi.eu nie mogę sprawdzić bootloader wwchodze w Minimal ADB and Fatboot daje "fastboot devices" i nic się nie pojawia , chciałem wejsć w twrp up+power i wyświetla mi się telefon "z odłączonym przewodem usb" co mam robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sebeek napisał:

Mam wgrany taki rom:

 

  Odkryj ukrytą treść

Screenshot_2016-11-21-22-35-49-393_com.android.settings.png

 

i chcę wgrać xiaomi.eu nie mogę sprawdzić bootloader wwchodze w Minimal ADB and Fatboot daje "fastboot devices" i nic się nie pojawia , chciałem wejsć w twrp up+power i wyświetla mi się telefon "z odłączonym przewodem usb" co mam robić ?

Nie masz twrp , dlatego masz telefon z kablem , żeby komendy fastboot działały to telefon musi być w tym trybie , wyłączony telefon volume down + Power lub na włączonym telefonie z debugowaniem usb komenda adb reboot bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebeek napisał:

@mariusz.ur faktycznie jest w "Inne urządzenia -> "Android" z wykrzyknikiem

 

Poprawnie zainstalowane sterowniki to podstawa , tu masz poradnik , telefon musi być rozpoznawany przez komputer w każdym trybie 

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Matf napisał:

Zsynchronizuj chmurę Xiaomi może. Nie widzę tu nic podejrzanego. 


GPS wyłączony na noc?

Wygląda na to, że przyczyną był brak synchronizacji chmury Xiaomi - po tej operacji, minionej nocy bateria nie spadła nawet o 1% :D było 39% i jest 39%. Dzięki za sugestię ;)

Ps. Czy zatem mam mieć zawsze włączoną synchronizację, czy tylko ręcznie robić od czasu do czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00d07cc423d4190fedcafcccbcd1fb8a.jpg

Dalej coś mi wybudza telefon. Po resecie do fabrycznych było już dobrze i się zepsuło. Myślicie, że to może być dlatego, że nie mogę przypisać do konta XIAOMI drugiej karty SIM(Mobile Vikings na sam internet bez możliwości dzwonienia i smsowania)? Niby włączyłem opcje "Znajdź urządzenie", ale cały czas wybudza się razem z Chmurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, gdy odblokowywałem swojego redmi note 3 pro.
Wątpić nikt Ci nie zabroni:d po to jest forum by służyć pomocą i poradą. Jeśli Ci to nie pasuje to po co odpisujesz w ogóle?
Na większości forum dostanę link do poradnika od "madrzejszego forumowicza" a tutaj jest jak było kiedyś na elektrodzie odrazu hejt

rn3pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2016 o 14:53, rubajticos napisał:

00d07cc423d4190fedcafcccbcd1fb8a.jpg

Dalej coś mi wybudza telefon. Po resecie do fabrycznych było już dobrze i się zepsuło. Myślicie, że to może być dlatego, że nie mogę przypisać do konta XIAOMI drugiej karty SIM(Mobile Vikings na sam internet bez możliwości dzwonienia i smsowania)? Niby włączyłem opcje "Znajdź urządzenie", ale cały czas wybudza się razem z Chmurą.

W wątku dotyczącym czasu na baterii opisałem problem drenowania baterii - w skrócie pisząc, trzeba doładować do 100%, wyjąć kabel i zrestartować. Jest to zwiazane z procesem, który uruchamia się samoczynnie w niektórych telefonach po doładowaniu do 100% (być może jest to związane z ładowaniem nieoryginalną ładowarką). Rozwiązanie docelowe, to rozładować telefon do 0% a potem doładować do 100% oryginalną ładowarką przy wyłączonym telefonie. Po tej czynności telefon nie będzie drenowany przez Android System.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...