Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Twój telefon to wersja International, lub inaczej Special Edition. 

Posiadasz najnowszy Global Stable na tę wersję. 

Ja u siebie też posiadałem najnowszy Global Stable, ale tak jak mówiłem - pomogło wgranie najnowszego Global Dev, który znajdziesz w linku, który umieściłem na poprzedniej stronie. 

 

Wejdź w ten link, wybierz swój model telefonu, czyli Special Edition, następnie ściągnij system w wersji developer (ten na dole), wrzuć paczkę ZIP na telefon, uruchom na telefonie aplikację updater i wybierz ścieżkę do tej paczki z systemem. 

Proste. 

 

 

Po Zaktualizowaniu przywróc telefon do stanu fabrycznego i bateria powinna dobrze działać po kilkunastu godzinach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Melman1980 napisał:

dostaje info, że nie mozna zweryfikowac pliku aktualizacji :(

A więc musisz zrobić to przez program MiFlash (tak jak ja to robiłem). Oto poradnik mojego autorstwa. Jest to oficjalna metoda więc nie ma powodu do niepokoju. Jeśli będziesz miał jakieś pytania to pytaj.

1. Naładuj telefon. (Nie musi być do końca, przynajmniej ze 50%).
2. Pobierz MiFlash na komputer [http://api.bbs.miui.com/url/MiFlash]
3. Zainstaluj MiFlash (wymagany Windows 64 bit).
4. Podczas instalacji będą pytać o jakieś tam sterowniki. Naciśnij coś w stylu "Ignoruj i zainstaluj mimo to". Mogą pytać kilka razy.
5. Uruchom ponownie komputer.
6. Pobierz fastboot_edl.zip z tej strony i wypakuj obojętnie gdzie [http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html] (Trzeba się zarejestrować żeby pobrać).
7. Włącz telefon, podłącz do PC i poczekaj chwilę aż Windows zainstaluje sterowniki.
8. Wyłącz telefon.
9. Wciśnij równocześnie klawisz głośności w dół i POWER aż pojawi się taki obraz królika.
10. Podłącz telefon do PC.
11. Wejdź w ten wypakowany folder z punktu 6. i naciśnij 2 razy "edl".
12. Telefon wejdzie wtedy w tryb download mode. (Będzie czarny ekran i dioda czerwona może migać).
13. Pobierz system dla telefonu stąd [http://en.miui.com/a-234.html] (Redmi Note 3 Special Edition Latest Global Developer Version Fastboot File Download)
14. Wypakuj programem 7zip dwa razy - aż pokaże się kilka plików o nazwach "flash_cośtam", folder "images" i dokument tekstowy "misc".
15. Wszystkie te pliki skopiuj i utwórz bezpośrednio na dysku C: nowy folder. Najlepiej o prostej nazwie, np. "system".
16. Wklej te pliki do tego folderu.
17. Uruchom program MiFlash (z punktu 3.) jako administrator i naciśnij u góry przycisk refresh. 
18. Program wykryje telefon. (A przynajmniej powinien). Wyświetli się w tabelce jako "port_cośtam".
19. Naciśnij select i wskaż folder z systemem z punktu 15.
20. Na dole programu zaznacz opcję "clean all".
21. Naciśnij "Flash" u góry ekranu.
22. System zacznie się wgrywać. Zajmie to do 5 minut.
23. Po pojawieniu się infomacji "success" odłącz telefon od komputera i przytrzymaj przycisk Power na telefonie aż uruchomi się ponownie.
24. Gotowe. Pierwsze uruchomienie systemu może trochę potrwać więc bez paniki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie powoli sciaga sie ROM:). Wiesz co? wyjalem karte sim minelo okolo 1,5 godziny bateria stanela na 78% i stoi...tel nieuzywany

apropos miui 8.0.4.0 ogladanie YT 1080p

4 min - wciąga 1% baterii. Straszny wynik. ekran na 50%. idąc tym tropem SOT nie większy niż 6 godzin. Z tego co widziałem ludzie spokojnie ogarniają 8 SOT na dwa dni przy "oszczednym " uzywaniu. Zdawało mi sie przez chwile ze na romie 7 coś tam pobawiłem sie kilkadziesiat minut i sot wygladal bez mała dwa razy lepiej po aktualizacji kaplica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz, najpierw tym sposobem z paczką zip, według punktu 4.

Jeśli nie uda się tą metodą, to będziesz musiał to zrobić MiFlashem, tylko najpierw będziesz musiał wejść do trybu EDL (może sterowniki ci się nie wgrały? Uruchom ponownie komuputer?).  Podążaj za punktem 5. Może pomoże. Tam są alternatywne metody wejścia w  tryb EDL.

 

Edytowane przez matfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Snajper napisał:

Ale pobrało ci informacje o Romie i wyskoczyło ci to?

No wlasnie w trakcie pobierania informacji wyskakuje ze nie mozna zweryfikowac

 

Kolego Matfit po ponownym uruchomieniu nadal to samo edl nie działa

34 minuty temu, Snajper napisał:

Ale pobrało ci informacje o Romie i wyskoczyło ci to?

No wlasnie w trakcie pobierania informacji wyskakuje ze nie mozna zweryfikowac

 

Kolego Matfit po ponownym uruchomieniu nadal to samo edl nie działa

 

Dziwi mnie ze nie łyka tego pliku romu z poziomu updater

miui_HMNote3ProGlobal_6.11.3_233ef61784_6.0

 

na pewno trzeba skopiowac zip moze zmienic rozserzenie albo rozpakowac :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jeszcze jakies inne zrodlo? probuje jeszcze raz sciagnac plik zip romu ale predkosc 100kB :)

Panowie nie ten kuzwa plik sciagnalem nie kliknalem zakladki note 3 SE tylko global Qualcoom standardowo po wczytaniu strony :) ciagne raz jeszcze :) Snajper nieswiadomie mnie naprowadziles jak napisales nazwe romu ten co sciagnalem mial 6.11.13 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki serdeczne chłopaki za pomoc :)

 

Panowie....jest nadal drenaż :( 28% w nocy. Wczoraj po instalacji 6.10.13 wszystko przez pierwsze kilkanascie minut bylo ok smartfon chlodny bardzo dlugo utrzymywał 100%  i tak mi sie zdaje ze po aktualizacji wszystkich pierwotnie zainstalowanych aplikacji w sklepie play ewentualnie po wsadzeniu karty SIM-znowu się zaczeło.Smartfon podczas sciagania aktualizacji z gogole play zrobil sie bardzo cieply. Najgorsze ze nie widze zadnych niepokojacych alarmów ze strony aplikacji. Aktualnie w ciągu 15 minut tylko poruszanie sie po smartfonie zjadło 5 % baterii

kolejna sprawa. Strasznie powoli sciagaja sie aplikacje z google play i brak LTE gdzie w mieszkaniu mam zasieg :(

 

Edytowane przez Melman1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....jest nadal drenaż :( 28% w nocy. Wczoraj po instalacji 6.10.13 wszystko przez pierwsze kilkanascie minut bylo ok smartfon chlodny bardzo dlugo utrzymywał 100%  i tak mi sie zdaje ze po aktualizacji wszystkich pierwotnie zainstalowanych aplikacji w sklepie play ewentualnie po wsadzeniu karty SIM-znowu się zaczeło.Smartfon podczas sciagania aktualizacji z gogole play zrobil sie bardzo cieply. Najgorsze ze nie widze zadnych niepokojacych alarmów ze strony aplikacji. Aktualnie w ciągu 15 minut tylko poruszanie sie po smartfonie zjadło 5 % baterii

Edytowane przez Melman1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Melman1980 napisał:

Oki dzieki serdeczne chłopaki za pomoc :)

 

 

 

2 godziny temu, Melman1980 napisał:

Panowie....jest nadal drenaż :( 28% w nocy. Wczoraj po instalacji 6.10.13 wszystko przez pierwsze kilkanascie minut bylo ok smartfon chlodny bardzo dlugo utrzymywał 100%  i tak mi sie zdaje ze po aktualizacji wszystkich pierwotnie zainstalowanych aplikacji w sklepie play ewentualnie po wsadzeniu karty SIM-znowu się zaczeło.Smartfon podczas sciagania aktualizacji z gogole play zrobil sie bardzo cieply. Najgorsze ze nie widze zadnych niepokojacych alarmów ze strony aplikacji. Aktualnie w ciągu 15 minut tylko poruszanie sie po smartfonie zjadło 5 % baterii

 

3 minuty temu, Melman1980 napisał:

kolejna sprawa. Strasznie powoli sciagaja sie aplikacje z google play i brak LTE gdzie w mieszkaniu mam zasieg :(

Edytuj 1 post, bo inaczej admin wlepi ci żółta kartkę za podbijanie tematu tak jak mi na profilu :( i nic ci nie pomoże tłumaczenie że jesteś nowy, ja tak dostałem po 3 poście.

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2016 o 10:43, Melman1980 napisał:

kolejna sprawa. Strasznie powoli sciagaja sie aplikacje z google play i brak LTE gdzie w mieszkaniu mam zasieg :(

konfiguruj ręcznie apn , ja w plusie też nie miałem lte , musiałem zmienić : nazwa - internet , apn - plus typ uwierzytelnienia - pap , typ apn - default . tu masz link jak ma być w play https://forumplay.pl/showthread.php/2808-Konfiguracja-Internetu-i-MMS-w-Play-android-ios-windows-phone-i-inne-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...