Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pytanie nooba i laika. Jednak nie zmieniam na kenzo, zostaję przy swojej KATE. Przeżyję brak customowych romów na rzecz lte 800mhz.

Tylko pytanie - jest sens zmieniać na wersję 3/32 za niewielką, dopłatą? Niby więcej ramu lepiej, ale nie gram na komórce, jedynie chrome, youtube, fejs, messenger, czasem endomondo. Nic zaawansowanego. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie nooba i laika. Jednak nie zmieniam na kenzo, zostaję przy swojej KATE. Przeżyję brak customowych romów na rzecz lte 800mhz.
Tylko pytanie - jest sens zmieniać na wersję 3/32 za niewielką, dopłatą? Niby więcej ramu lepiej, ale nie gram na komórce, jedynie chrome, youtube, fejs, messenger, czasem endomondo. Nic zaawansowanego. 
 
 

Warto dopłacić i zmienić

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro za pomocą Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie nooba i laika. Jednak nie zmieniam na kenzo, zostaję przy swojej KATE. Przeżyję brak customowych romów na rzecz lte 800mhz.
Tylko pytanie - jest sens zmieniać na wersję 3/32 za niewielką, dopłatą? Niby więcej ramu lepiej, ale nie gram na komórce, jedynie chrome, youtube, fejs, messenger, czasem endomondo. Nic zaawansowanego. 
 
 

Miui lubi ram.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos ma moze problem gdy pomimo wlaczonych wibracji powiadomien takowych telefon nie generuje? Jak to wlaczyc? I tak, silnik jest sprawny bo textra przy smsie zatrzesie telefonem ale juz pozostale aplikacje nie racza tego robic a w opcjach powiadomien poszczegolnych aplikacji mam wlaczone wibracje.

Edytowane przez wooshaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest już nową wersją stabilna 8.0.4.0 eu nawet mam ją już zainstalowaną. U mnie wsio śmiga jak trzeba. Czemu nikt o niej nic nie pisze?

 

Dnia 23.10.2016 o 01:35, wooshaq napisał:

Witam, czy ktos ma moze problem gdy pomimo wlaczonych wibracji powiadomien takowych telefon nie generuje? Jak to wlaczyc? I tak, silnik jest sprawny bo textra przy smsie zatrzesie telefonem ale juz pozostale aplikacje nie racza tego robic a w opcjach powiadomien poszczegolnych aplikacji mam wlaczone wibracje.

Ustawienia> dzwięk i wibracje> musi być zaznaczone (przy nadchodzącym połączeniu i po wyciszeniu) i musi wibrować!

 

// edit by luki!
 // posty edytujemy

Edytowane przez bmwwyspa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy z moją baterią jest wszystko w porządku? Ostatnio jakby mniej trzymała. Wcześniej na ekranie wytrzymał 7-8h. W moim użytkowaniu nic się nie zmieniło.

Zakłódkowany jest tylko messenger. W autostarcie kilka aplikacji, a oszczędzanie baterii ustawione na "Włączony"

Dodatkowo martwi mnie wykres baterii. Telefon jakby ciągle jest wybudzony, bez względu czy ekran jest włączony czy nie. Ktoś może coś podpowiedzieć?

c869e88b99dd159bfc7ada4d46ab7841.jpg
3eecb909a358afc5113b897f62cb42aa.jpg
87954b708c2b972d13aec8530917de72.jpg
98662d42c74c5d7bdae6875a4f064d6c.jpg
2a3dddbd66b4115245f83284186fd7da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 20% baterii i 5.5h na włączonym ekranie to według mnie normalny wynik.
Właśnie na tych 20% pociągnie jeszcze z 1.5h pewnie;p


No może faktycznie masz rację. Mam jeszcze pytanie co do kłódkowania aplikacji. Czy to wpływa jakoś na baterie? Przykładowo jeśli Messengera mam bez kłódki to pomimo autostartu powiadomień nie dostaję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rubajticos napisał:

 


No może faktycznie masz rację. Mam jeszcze pytanie co do kłódkowania aplikacji. Czy to wpływa jakoś na baterie? Przykładowo jeśli Messengera mam bez kłódki to pomimo autostartu powiadomień nie dostaję.

 

Nie wpływa, kłódka jest tak na wszelki wypadek gdyby w telefonie brakło RAMu to pozamyka inne apki poza tą :)

W Messengerze musisz dodatkowo ustawić żeby pokazywał powiadomienia. Ustawienia>Apki>Messenger i tak masz pływające okna :) i inne "uprawnienia" które możesz jej przyznać.

PS. Już mi się chciało napisać poszukaj na forum jak to robią czasem inni użytkownicy :) na szczęście się do nich nie zaliczam :-D i jak wiem to pomogę 

PS.2.  :) Jak na taki czas z tyloma apkami w autostarcie bateria trzyma ci dobrze :) U mnie spokojnie 3-4 dni wyciągam, przy nawet 7h na ekranie (tylko że mam MIUI v7, v8 troszkę gorzej trzyma)

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Ja czytałem bardzo dużo informacji jak ludzie to widzą jednak ciągle miałem wrażenie, że u mnie jest coś nie tak :)

Powiadomienia Messengera mam, kwestia tego, że jeśli kłódki nie mam, a apka była usunięta z ostatnio otwartych to powiadomienie o wiadomości pojawia się dopiero jak ją ręcznie odpalę. Dziwne jest, że niektóre aplikacje nie dają powiadomień praktycznie wogóle, mimo tego, że są w autostarcie. Spróbuję im dać jeszcze kłódke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, duch_gdansk napisał:

Mam 2/16 i nie widzę potrzeby zmiany na 3/32. Smart zapier.... aż miło

Jeśli masz z 4-5 aplikacji otwartych w tle to tak będzie. Na ten przykład ja lubię mieć w tle wszystkie aplikacje których używam w głównej mierze po to, żeby się szybciej włączały.

No i zauważ jak z każdą wersją MIUI zwiększa się zapotrzebowanie na RAM. 
Tak jak wyżej pisali, niewielka dopłata także śmiało można wymieniać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiecie może o co chodzi w tym że filmiki na YouTube, Facebook itp wyświetlają mi się w zwolnieniu jakby sekunda trwała dwie albo nawet więcej? Da się to jakoś zmienić w ustawieniach?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



Dużo informacji żeś podał, poza tym to nie temat do takich dyskusji.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiecie może o co chodzi w tym że filmiki na YouTube, Facebook itp wyświetlają mi się w zwolnieniu jakby sekunda trwała dwie albo nawet więcej? Da się to jakoś zmienić w ustawieniach?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



Może Ci się coś zawiesza? Ile masz pamięci RAM? 2 czy 3 GB?

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro za pomocą Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czemu nie działa aktualizacja OTA(przez WIFI)posiadam Rom Global Stable 8.0.3.0 na stronie http://en.miui.com/  widzę że 8.0.5.0 już jest ale telefon dalej twierdzi że nie ma.

Bootloader mam zablokowany, więc po kupnie Rom Global wgrywałem MI flashem. I powiem wam że po wyjściu 8.0.3.0 telefon sam znalazł aktu. i ją wgrał,a tutaj ruszyć nie chce.

Rozumiem że jak nie znajdzie to aktualizację wgrać przez Updater(trzy kropki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po aktualizacji do 8.0.4.0 mam straszny drenaż baterii. Nadmienie, że telefon mam od dwoch dni i były tylko dwa ładowania. W nocy zeżarło 28% a w dzien nie moge uzyskać 6 SOT. Jestem raczej oszczednym userem...przegladarka, youtube, rozmowy, smsy

Edytowane przez Melman1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Melman1980 napisał:

Witam. Po aktualizacji do 8.0.4.0 mam straszny drenaż baterii. Nadmienie, że telefon mam od dwoch dni i były tylko dwa ładowania. W nocy zeżarło 28% a w dzien nie moge uzyskać 6 SOT. Jestem raczej oszczednym userem...przegladarka, youtube, rozmowy, smsy

Wejdź u ustawienia - kasowanie danych i przywróć telefon do stanu fabrycznego. Mi pomogło z drenażem baterii. Przez noc brało mi po kilkadziesiąt procent, a teraz 0-1%. Daj znać czy pomogło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Melman1980 napisał:

No właśnie nie zauwazylem nic niepokojacego

 

 

Screenshot_2016-11-05-11-58-16-125_com.miui.securitycenter.png

Nadmienię, że przez cała noc włączone fifirifi 5Ghz

Wygląda w porządku. "dex2oat" zniknie za kilka/kilkanaście godzin i powinno być ok. Jeśli nadal będzie bateria słabo trzymać to wgraj może najnowszy Global Dev MiFlashem (zaznaczając clean all) i potem od razu przywróć ustawienia fabryczne. Zrobiłem właśnie tak i bateria miód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że masz 8.0.4.0? Czy to nie jest przypadkiem xiaomi.eu a więc spolszczone china dev?

Poza tym nie "jakiegoś oprogramowania" tylko oryginalnego oprogramowania xiaomi stąd:

http://en.miui.com/download-301.html

Oczywiście, że będziesz mógł wrócić, tylko nie wiem po co. Przecież chyba najlepiej mieć najnowszą wersję global, która sprawia mniej problemów niż china.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...