Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, jakubby napisał:

@Mark1991 Że też z takim czymś telefonu sprzedają... A ja swobodnie korzystam z wszystkich haseł i aplikacji bakowych ... Dziekuje za pomoc i dodatkowe wytłumaczenie co i jak !

Niestety, też dostałem z syfmiui i też instalowałem sam oficjalnego Globala, tylko, że zrobiłem to pierwszego dnia jak tylko go dostałem i zanim cokolwiek zacząłem na nim instalować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przetestowałem ten rom i jestem pod mega wrazeniem, Jedyne co zmieniałem to Wygrałem Rota plus Kernel audytor i ustawiłem minimalne taktowanie procesora na 400 megaherców. Jak widać na screenach, od ładowarki odłączyłem telefon w piątek około godziny 7:30 A dopiero przed chwilą podłączyłem go do ładowarki czyli 3 dni na spokojnie telefon może wytrzymać użytkowany normalnie Jedyne co to gps-u nie używałem bo nie zachodziła taka potrzeba A tak cały czas włączone dane mobilne sporo YouTube Facebook i kilka telefonów i sms-ów w sumie może ponad godzinę gadałem przez telefon. Jak dla mnie to najlepszy obecnie system dla redmi Note 3 Pro. Miałem MIUI Polska najnowsze wydania ostatnie trzy które są już na Androidzie 6.0 niestety bateria w tych systemach pozostawiała sporo do życzenia dzień Góra półtora No i do tego dochodzą różne bugi na przykład nie działający Bluetooth bądź problem z wysyłaniem zdjęć. W tym systemie wszystko działa Aby nie być gołosłownym dorzucam screeny
f13091ac245debca3386b14767af107a.jpg
c4468ea42139c4b464cea9912803e599.jpg
13da88b7eed69895ea3e374f0a59a6d9.jpg
e92811eca38b7a7c72f21d7dfd026578.jpg
34e5ed8a3d72fc30652f1f7823b8d05a.jpg aha jeszcze jedna ważna sprawa instalowałem na czysto mi Flashe m

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2016 o 08:18, hardy napisał:

Mylisz się. Ja używam telefonu do wszystkiego, ale bez przesady nie mam go przyklejonego do ręki i 2 dni można spokojnie uzyskać.
Trochę rozmów, internet włączony cały czas, jasność ekranu na jakieś 30%, przeglądanie portali społecznościowych, trochę słuchania muzyki przez bluetooth.
uploadfromtaptalk1475907253604.jpguploadfromtaptalk1475907262108.jpguploadfromtaptalk1475907367193.jpg

Cóż, no wypada jedynie pogratulować - ja już nie mam na czym oszczędzać bateryjki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, whiro napisał:

Ja mam 6.9.29. Trzy dni i 8 godzin Sot to standard. Wszystko działa ok. Wyłączone oszczędzanie baterii i aplikacje nieograniczone w tle. Oszczędzanie i ograniczanie żre baterię.

Hej, mam rozumieć, że w opcji Zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje masz zaznaczone Nie blokuj? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, whiro napisał:

Tak.

Tylko w tej wersji są takie dziwne zjawiska czy tak było we wcześniejszych wersjach również ?

Mam obecnie wersję 6.4.14 (tak wiem o czym jest ten temat) i wyciągam spokojnie ponad 2 dni i prawie 10h na wyświetlaczu (fb, messenger, youtube, chrome, dane w tle/wifi), i właśnie zastanawiam się nad zmianą na "nie blokuj". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2016 o 00:23, whiro napisał:

Tak.

To jeszcze raz ja ;)

W kwestii tego ograniczenia - zrobiłem wg Twojej sugestii, lecz mimo tego tylko 4 aplikacje są na liście jako oszczędzające baterie (panel sterowania -> aplikacja oszczędzania barerii).

Czy mam ręcznie do każdej aplikacji wejść i zaznaczyć "Bez ograniczeń" w menu "Zachowanie aplikacji w tle", czy "Nie blokuj" z automatu powoduje zdjęcie ograniczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Od niedawna cieszę się moim nowym Redmi Note 3 Pro (2gb/16, snapdragon 650).

unnamed.png
Aktualnie system jaki mam to MIUI 7.5.2.0 (MHRMIDE) stabilna, tel nie zrootowany, android 6.0.1 MMB29M. Słyszałem o aktualizacji do MIUI 8 ale przez OTA niestety nie mam jej dostępnej. Pytania mam trzy:

1) Wystarczy pobrać system z http://en.miui.com/thread-333403-1-1.html wersja
Recovery 1223M
http://bigota.d.miui.com/V8.0.1.0.LHOMIDG/miui_HMNote3ProGlobal_V8.0.1.0.LHOMIDG_8976c33651_5.1.zip  , wrzucić na telefon i zaktualizować przez zip ? Android nadal będzie 6.0.1 ?

2) W razie W istnieje możliwość powrotu do 7.5 ? 

3) W 8 jest w końcu opcja tworzenia własnych profili baterii ?

Edytowane przez MemQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Od niedawna cieszę się moim nowym Redmi Note 3 Pro (2gb/16, snapdragon 650).
unnamed.png
Aktualnie system jaki mam to MIUI 7.5.2.0 (MHRMIDE) stabilna, tel nie zrootowany, android 6.0.1 MMB29M. Słyszałem o aktualizacji do MIUI 8 ale przez OTA niestety nie mam jej dostępnej. Pytania mam trzy:
1) Wystarczy pobrać system z http://en.miui.com/thread-333403-1-1.html wersja
Recovery 1223M
http://bigota.d.miui.com/V8.0.1.0.LHOMIDG/miui_HMNote3ProGlobal_V8.0.1.0.LHOMIDG_8976c33651_5.1.zip  , wrzucić na telefon i zaktualizować przez zip ? Android nadal będzie 6.0.1 ?
2) W razie W istnieje możliwość powrotu do 7.5 ? 
3) W 8 jest w końcu opcja tworzenia własnych profili baterii ?

Masz chyba syfmiui, pierwsze słyszę by na miui 7 był android 6, mało tego wersja 2/16 to zły wybór, wiedz, że miui lubi ram.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Drakoon34 napisał:


Masz chyba syfmiui, pierwsze słyszę by na miui 7 był android 6, mało tego wersja 2/16 to zły wybór, wiedz, że miui lubi ram.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro
 

Syfmiui, tzn? Po czym poznać? 

A co do telefonu, to akurat taki był w jednym z dużych Polskich sklepów, za trochę ponad 750 zł, więc nie mogę narzekać.

I prosiłbym kogoś o odpowiedź na moje pytania :) Sam telefon z tego co czytam to ta wersja "Kate" czyli o 2mm dłuższa, ale wg en.miui Redmi Note 3 Special Edition (czyli chyba moja) też jest wspierana.

Edytowane przez MemQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MemQ Masz wersję Kate a więc MIUIPolska na niego nie ma i nie będzie, Global Stable który masz obecnie jest na MIUI 7 i Androidzie 6.0.1, masz prawilny :) soft, nie żadne syfmiui, nie wiadomo kiedy wyjdzie aktualizacja do MIUI 8. Żeby mieć MIUI 8 musisz zainstalować betę. Link który podałeś wyżej jest do Kenzo a więc absolutnie nie pobieraj tego pliku. 

Tu masz soft do swojej wersji: 

http://en.miui.com/download-301.html#449

Żeby mieć już teraz MIUI 8 musisz pobrać Developer ROM.

Wrócić zawsze możesz MiFlashem, profili baterii w 8 nie ma i raczej już nie będzie skoro przez 3 miesiące się nie pojawiły. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie baterii często poleca się wyłączać ponieważ program tak pilnuje żeby apki się nie odpalały w tle że nie przechodzi w deep sleep. Nie wiem czy dobre jest to dla każdej wersji. Z mojej wiedzy są kompilacje miui które bardzo sobie przez oszczędzanie baterii drenują. Warto sprawdzić i tą i tą ewentualność. Nic to nie kosztuje. Co do opcji nie blokuj aplikacji w tle nic ręcznie potem nie poprawiałem. A niby dlaczego wersja 2 gb jest zła? Szybkość działania dla zwykłego zjadacza chleba pomijalna. Chyba że ktoś cuda wyprawia na telefonie. A jak dla mnie wydanie tyle kasy na 1 gb ramu i 16 rom to frajerstwo dla kogoś kto używa telefonu w standardowy sposób. Trzeba dopłacić prawie 30 procent ceny telefonu. Ja obecnie po wyczyszczeniu pamięci mam ok 1 - 0,8 gb wolnego ramu. Do przeglądania neta i dzwonienia to aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie baterii często poleca się wyłączać ponieważ program tak pilnuje żeby apki się nie odpalały w tle że nie przechodzi w deep sleep. Nie wiem czy dobre jest to dla każdej wersji. Z mojej wiedzy są kompilacje miui które bardzo sobie przez oszczędzanie baterii drenują. Warto sprawdzić i tą i tą ewentualność. Nic to nie kosztuje. Co do opcji nie blokuj aplikacji w tle nic ręcznie potem nie poprawiałem. A niby dlaczego wersja 2 gb jest zła? Szybkość działania dla zwykłego zjadacza chleba pomijalna. Chyba że ktoś cuda wyprawia na telefonie. A jak dla mnie wydanie tyle kasy na 1 gb ramu i 16 rom to frajerstwo dla kogoś kto używa telefonu w standardowy sposób. Trzeba dopłacić prawie 30 procent ceny telefonu. Ja obecnie po wyczyszczeniu pamięci mam ok 1 - 0,8 gb wolnego ramu. Do przeglądania neta i dzwonienia to aż nadto.

Jakie 30%? Różnica aktualnie między wersjami to kilka $. Nawet jak swój kupowałem to wersja 3/32 kosztowała 10$ dolarów więcej dlatego się skusiłem.

I jestem ciekaw po czym Twój przedmówca stwierdza, że to wersja Kate.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, whiro napisał:

Oszczędzanie baterii często poleca się wyłączać ponieważ program tak pilnuje żeby apki się nie odpalały w tle że nie przechodzi w deep sleep. Nie wiem czy dobre jest to dla każdej wersji. Z mojej wiedzy są kompilacje miui które bardzo sobie przez oszczędzanie baterii drenują. Warto sprawdzić i tą i tą ewentualność. Nic to nie kosztuje. Co do opcji nie blokuj aplikacji w tle nic ręcznie potem nie poprawiałem. A niby dlaczego wersja 2 gb jest zła? Szybkość działania dla zwykłego zjadacza chleba pomijalna. Chyba że ktoś cuda wyprawia na telefonie. A jak dla mnie wydanie tyle kasy na 1 gb ramu i 16 rom to frajerstwo dla kogoś kto używa telefonu w standardowy sposób. Trzeba dopłacić prawie 30 procent ceny telefonu. Ja obecnie po wyczyszczeniu pamięci mam ok 1 - 0,8 gb wolnego ramu. Do przeglądania neta i dzwonienia to aż nadto.

Wiesz, bardziej mi chodziło o ustawienia w menu jak na zdj. 1. - 4 pierwsze apki mają włączone Oszczędzanie MIUI, a pozostałe Bez ograniczeń (zdj. 2). Jest tak, pomimo ustawienia jak na zdj. 3. 

Mam tak zostawić, czy ręcznie powyłączać Oszczędzanie MIUI?Screenshot_2016-10-13-14-56-18-872_com.miui.powerkeeper.pngScreenshot_2016-10-13-14-56-24-094_com.miui.powerkeeper.png

Screenshot_2016-10-13-14-59-57-271_com.miui.powerkeeper.png

Edytowane przez krzyci81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drakoon34 Po tym, że ma oryginalny soft 7.5.2.0 (MHRMIDE) z Androidem 6.0.1. Mam w rodzinie jeden egzemplarz Kate i ma właśnie ten soft. Na stronie en.miui też do tego telefonu jest przeznaczony ten soft. Nie da się tego wgrać na Kenzo aby wszystko działało więc chyba sprawa jest jasna. Tak samo jak nie ma syfmiui aby oznaczenie było jak w oryginalnym sofcie, syfmiui ma zawsze dodane przynajmniej jedną cyfrę (najczęściej zero) do nazwy i tak imituje oryginalny soft. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mark1991 napisał:

@MemQ Masz wersję Kate a więc MIUIPolska na niego nie ma i nie będzie, Global Stable który masz obecnie jest na MIUI 7 i Androidzie 6.0.1, masz prawilny :) soft, nie żadne syfmiui, nie wiadomo kiedy wyjdzie aktualizacja do MIUI 8. Żeby mieć MIUI 8 musisz zainstalować betę. Link który podałeś wyżej jest do Kenzo a więc absolutnie nie pobieraj tego pliku. 

Tu masz soft do swojej wersji: 

http://en.miui.com/download-301.html#449

Żeby mieć już teraz MIUI 8 musisz pobrać Developer ROM.

Wrócić zawsze możesz MiFlashem, profili baterii w 8 nie ma i raczej już nie będzie skoro przez 3 miesiące się nie pojawiły. 

Mega, dziękuję CI ślicznie za info, rozwiałeś moje wszelkie wątpliwości :) Poczekam na razie na global stable 8, dostałem info, że w 2 połowie października powinno wskoczyć.

2 godziny temu, Drakoon34 napisał:


Jakie 30%? Różnica aktualnie między wersjami to kilka $. Nawet jak swój kupowałem to wersja 3/32 kosztowała 10$ dolarów więcej dlatego się skusiłem.

I jestem ciekaw po czym Twój przedmówca stwierdza, że to wersja Kate.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro
 

Po tym co napisał kolega Mark1991 powyżej :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2016 o 17:42, krzyci81 napisał:

To jeszcze raz ja ;)

W kwestii tego ograniczenia - zrobiłem wg Twojej sugestii, lecz mimo tego tylko 4 aplikacje są na liście jako oszczędzające baterie (panel sterowania -> aplikacja oszczędzania barerii).

Czy mam ręcznie do każdej aplikacji wejść i zaznaczyć "Bez ograniczeń" w menu "Zachowanie aplikacji w tle", czy "Nie blokuj" z automatu powoduje zdjęcie ograniczeń?

Jak napisałem, ręcznie nic nie zmieniałem. Jedynie ustawiam nie ograniczaj w tle i tyle. 

4 godziny temu, Drakoon34 napisał:


Jakie 30%? Różnica aktualnie między wersjami to kilka $. Nawet jak swój kupowałem to wersja 3/32 kosztowała 10$ dolarów więcej dlatego się skusiłem.

I jestem ciekaw po czym Twój przedmówca stwierdza, że to wersja Kate.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro
 

Nie wiem jaka jest aktualnie. Ja kupiłem telefon na Allegro za 700 zł, prime najtaniej był ok 900. To duża różnica. Teraz po wejściu 4 ki ceny są troszkę inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest aktualnie. Ja kupiłem telefon na Allegro za 700 zł, prime najtaniej był ok 900. To duża różnica. Teraz po wejściu 4 ki ceny są troszkę inne.

Widzisz kupujesz na allegro. Nie od dziś wiadomo, że to najgorszy wybór, bo przepłacasz. Ja prime kupiłem w lipcu za 700 zł.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? A ja myślałem że na Allegro jest taniej niż z Chin. Ale się dałem wykorzystać. Jak dałeś za chinole 700 zł to uwierz że za 2/16 dał byś wtedy z 550. Obecnie mi 4c 2/16 można z Chin mieć za ok 450 zł. Jak napisałem, co kto lubi. Ja do tego co robię nie odczuje tego dodatkowego 1 giga RAM. A rom mam wolne 7 gb bez sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z ciekawości - mam całkiem dobrą okazję na zmianę telefonu za 100 zł więcej na 3/32 i zastanawiam się czy warto. W sumie nie gram na telefonie, jedynie sms, internet, fejs, messanger, czasem nawi - słowem normalne użytkowanie. Warto? A jeśli tak to która wersja?

http://aze.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-332gb-lte-international/  - KATE, czyli ta którą mam teraz

http://aze.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-332gb-lte/ - Kenzo.

W sumie plusem Kate jest andek 6.0.1 ale kenzo też pewnie go dostanie. Co polecacie?

Edytowane przez MemQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MemQ Nie kupuj z tej strony, po pierwsze admin napisał w komentarzach, że to soft bez języka polskiego (czyli co china?), w dodatku gwarancja jest na xiaomi.com.pl to już w ogóle odradzam ten sklep. Jak chcesz utopić pieniądze to śmiało. Wersja kenzo ma androida 6, nie wiem skąd się urwałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jest ktoś  mi w stanie powiedzieć dlaczego widget pogodowy wyświetla godzinę 00:00 jako najbliższy alarm? To nie wina widgeta bo na innym programie pogody też tak wyświetla.

Był już taki temat na forum leniu.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2016 o 13:25, whiro napisał:

Ja mam 6.9.29. Trzy dni i 8 godzin Sot to standard. Wszystko działa ok. Wyłączone oszczędzanie baterii i aplikacje nieograniczone w tle. Oszczędzanie i ograniczanie żre baterię.

Posiadam redmi note 3 pro snapdragon 3/32 global po każdej aktualizacji reset telefonu do ustawień fabrycznych bateria trzyma spokojnie 3 dni .W opcji oszczędzanie baterii mam ustawione PRZEŁĄCZAJ MIĘDZY TRYBAMI czas ustawiony jest od 23.00 do 05.00 telefon w tym czesie przełącza się w deep sleep zużywa w tym czasie 1% baterii .

Przy ustawieniach Wi - Fi wyłączyć skanowanie sieci drenuje baterię w nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2016 o 09:29, whiro napisał:

Panowie. Jest ktoś  mi w stanie powiedzieć dlaczego widget pogodowy wyświetla godzinę 00:00 jako najbliższy alarm? To nie wina widgeta bo na innym programie pogody też tak wyświetla.

Mi w ogóle widgety zegarka nie wyświetlają alarmu. Jak to włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Drakoon34 napisał:

Kto normalny co aktualizacje przywraca ustawienia fabryczne?

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro
 

Mimo że najnowsze wersje Androida na ogół działają szybciej niż starsze, telefon z Androidem po aktualizacji może się zacinać. Powodem jest to, że aplikacje i nowy system zapełniają wewnętrzną pamięć, co spowalnia działanie. Najbardziej szkodzi duża liczba zainstalowanych programów, która sprawia, że bufor androidowej maszyny wirtualnej Dalvik puchnie. Po akcji oczyszczania Android zwykle działa lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że najnowsze wersje Androida na ogół działają szybciej niż starsze, telefon z Androidem po aktualizacji może się zacinać. Powodem jest to, że aplikacje i nowy system zapełniają wewnętrzną pamięć, co spowalnia działanie. Najbardziej szkodzi duża liczba zainstalowanych programów, która sprawia, że bufor androidowej maszyny wirtualnej Dalvik puchnie. Po akcji oczyszczania Android zwykle działa lepiej.

To co piszesz nie ma sensu, po to się czyści data cache dalvik. Mam z 200 apek i takie przywracanie do ustawień fabrycznych co by mi dało?

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...