Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.09.2016 o 18:42, malimalinello napisał:

Myślę, że ze wszystkich dotychczasowych globali wersja 7.3.2.0 była najlepsza, szczególnie jeśli chodzi o baterię. Poczekam jeszcze ze dwa tygodnie i jak dalej będę miał taki problem z baterią to wrócę na 7.3.2.0.

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Który z tej listy będzie dla RMN3P? https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi wersjami Miui ? global stable miui 8 jest na jądrze andka 5.1 ? czy będzie wersja na jądrze 6.0 ?

Będzie wersja 6.0, ale trzeba trochę jeszcze poczekać. Pewnie z miesiąc gdzieś mniej więcej :/ ale mam nadzieję, że szybciej wypuszczą aktualizację

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest na 5.1 wersja global, też chciałbym wiedzieć, czy będzie na 6.0. Wersja 8.0 działa stabilnie, nie trafiłem na jakieś problemy z telefonem. W spoczynku prawie nie zużywa baterii, przez noc 1% nie zejdzie, ale już przy użytkowaniu bateria dość szybko schodzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie. Kiedy? Nie wiadomo. W chwili obecnej jest już wersja z androidem 6.0, dev oczywiście więc stable za jakiś czas dopiero się pojawi. Jedyne co trzeba zrobić to kopie systemu w twrp tak w razie czego. Ludzie sobie chwalą, chociaż były przejściowe problemy tuż po wypuszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Nezumi napisał:

Serio, nie masz się czego bać. MiFlashem nic nie rozwalisz, a na prawdę trudny nie jest. Trzeba tylko czytać co się klika, bo nazwy romów są zbliżone i można przypadkowo męczyć się z romem na inny telefon. Cała procedura flashowania zajmuje może 5minut, jeżeli ktoś się nie zna lub kilka sekund, jeżeli się zna :P.

Dzięki, ale mimo wszystko czytając kolejne posty stwierdzam, że jako prawiczek w tej kwestii mogę sobie nie poradzić i jednak będę potrzebował pomocy ;)

2 godziny temu, Maryjusz napisał:

Obecnie jest na 5.1 wersja global, też chciałbym wiedzieć, czy będzie na 6.0. Wersja 8.0 działa stabilnie, nie trafiłem na jakieś problemy z telefonem. W spoczynku prawie nie zużywa baterii, przez noc 1% nie zejdzie, ale już przy użytkowaniu bateria dość szybko schodzi.

Zgadzam się, dziś zaobserwowałem, że po nocnym spoczynku błyskawicznie ucieka, a prócz przęglądania neta i 1 rozmowy nic nie robiłem - to jest dramat tego urządzenia w chwili obecnej! Zobaczcie ile pożera System Android!

Screenshot_2016-09-12-12-24-58-864_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-09-12-12-25-16-861_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez krzyci81
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z tej listy będzie dla RMN3P? https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760

A ja miałem ten rom i lepiej od obecnego stable nie trzymał, screeny z przed chwili ;)

f01447f16cbbbac58ad8e91399d09b7c.jpg

ec882563eed4f7df769dd75f284fa60a.jpg

20ca43c718cce61ebbbf8a8f94615c05.jpg

9d777ebfdbc57fd76651d922db55ebaa.jpg

fdfacd0e184e4df9ec024a456996af6b.jpg

d96cd6ba7f96cb4eaec1663e96631a45.jpg

I Mówcie co chcecie ale baterie drenuje Facebook Instagram żółty duszek WhatsApp Messenger. To nie wina softu a syfu jaki niektórzy mają w telefonie, i głupich przyzwyczajen (jem śniadanie - fota na fejsa, Idę do kibla fota na insta, ojej jaki śliczny kotek - Bach na fejsa) osobiście aplikacji Fejsa nie mam bo uważam że cholernie mocno drenuje baterie i stąd może mój wynik jedynie używam Whatsappa, Messengera i skypa to wszystkie moje społecznościowe aplikacje. Nie rozumiem po co komu konta w kilku serwisach społecznościowych z ilością zdjęć przekraczającą zdrowy rozsądek.

To co mogę wam polecić to wypieprzenie tych inwigilujacych was apek (każdy z tych serwisów da się komfortowo przeglądać przez przeglądarkę) zostawić jeden ten najbardziej istotny. Sprawdzić auto start aplikacji czy nie ma tam czegoś zbędnego.

Nie czyścić pamięci, ( mam wrażenie że daje odwrotny efekt od zamierzonego - skraca czas baterii)

Wyłączyć synchronizację z chmura xiaomi

Można zrobic roota na tym systemie i zainstalować kernel auditor i przestawić minimalne taktowanie procesora na 400mhz domyślnie jest ponad 600

Przerabialem tylko wersje stabilne od 7.1 do tej najnowszej i ta najlepiej trzyma. Instalowana na czysto miflashem.

Przewidywany czas pracy grubo się myli. W moim przypadku mocno niedocenia baterii

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KLP89 napisał:

A ja miałem ten rom i lepiej od obecnego stable nie trzymał, screeny z przed chwili ;)

f01447f16cbbbac58ad8e91399d09b7c.jpg

ec882563eed4f7df769dd75f284fa60a.jpg

20ca43c718cce61ebbbf8a8f94615c05.jpg

9d777ebfdbc57fd76651d922db55ebaa.jpg

fdfacd0e184e4df9ec024a456996af6b.jpg

d96cd6ba7f96cb4eaec1663e96631a45.jpg

I Mówcie co chcecie ale baterie drenuje Facebook Instagram żółty duszek WhatsApp Messenger. To nie wina softu a syfu jaki niektórzy mają w telefonie, i głupich przyzwyczajen (jem śniadanie - fota na fejsa, Idę do kibla fota na insta, ojej jaki śliczny kotek - Bach na fejsa) osobiście aplikacji Fejsa nie mam bo uważam że cholernie mocno drenuje baterie i stąd może mój wynik jedynie używam Whatsappa, Messengera i skypa to wszystkie moje społecznościowe aplikacje. Nie rozumiem po co komu konta w kilku serwisach społecznościowych z ilością zdjęć przekraczającą zdrowy rozsądek.

To co mogę wam polecić to wypieprzenie tych inwigilujacych was apek (każdy z tych serwisów da się komfortowo przeglądać przez przeglądarkę) zostawić jeden ten najbardziej istotny. Sprawdzić auto start aplikacji czy nie ma tam czegoś zbędnego.

Nie czyścić pamięci, ( mam wrażenie że daje odwrotny efekt od zamierzonego - skraca czas baterii)

Wyłączyć synchronizację z chmura xiaomi

Można zrobic roota na tym systemie i zainstalować kernel auditor i przestawić minimalne taktowanie procesora na 400mhz domyślnie jest ponad 600

Przerabialem tylko wersje stabilne od 7.1 do tej najnowszej i ta najlepiej trzyma. Instalowana na czysto miflashem.

Przewidywany czas pracy grubo się myli. W moim przypadku mocno niedocenia baterii

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

No akurat ja korzystam wyłącznie z Whatsappa, bluetooth raz na jakiś czas, zero synchronizacji - więc nie wiem jakie cuda masz poustawiane, że ponad 2 dni pokazuje. Dziwne tylko, że takie same ustawienia na siódemce pozwalały osiągać to, co Ty masz teraz na ósemce - wniosek chyba taki, że to wina systemu.

Screenshot_2016-09-12-12-39-14-767_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-09-12-12-39-54-567_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krzyci81 napisał:

No akurat ja korzystam wyłącznie z Whatsappa, bluetooth raz na jakiś czas, zero synchronizacji - więc nie wiem jakie cuda masz poustawiane, że ponad 2 dni pokazuje. Dziwne tylko, że takie same ustawienia na siódemce pozwalały osiągać to, co Ty masz teraz na ósemce - wniosek chyba taki, że to wina systemu.

Screenshot_2016-09-12-12-39-14-767_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-09-12-12-39-54-567_com.android.settings.png

Wywaliłem fejsa z telefonu, wyłączyłem zbędne rzeczy i synchronizacje, baterie ładowałem w piątek wieczorem i mam 37% jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to smartfon ;) Synchronizacji nie wyłączam inaczej bym powiadomien nie otrzymywał jak by ktoś napisał na messengera czy inną aplikacje ;)

@krzyci81 w Twoim wypadku wyłączył bym pozwolenie na lokalizacje dla wszystkich aplikacji google nie tylko z poziomu telefonu ale i ustawien prywatnosci konta google (zwłaszcza google now, chroma - google play sie nie da)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KLP89 napisał:

Bez przesady, to smartfon ;) Synchronizacji nie wyłączam inaczej bym powiadomien nie otrzymywał jak by ktoś napisał na messengera czy inną aplikacje ;)

@krzyci81 w Twoim wypadku wyłączył bym pozwolenie na lokalizacje dla wszystkich aplikacji google nie tylko z poziomu telefonu ale i ustawien prywatnosci konta google (zwłaszcza google now, chroma - google play sie nie da)

 

Korzystam ze smatrfona tak jak byłby to telefon 2G - dramat! Od ZAWSZE nie mam lokalizacji na koncie Google (screen), a co do aplikacji - jest jakieś menu żeby sprawdzić która apka ma lokalizację włączoną?

Screenshot_2016-09-12-12-53-09-378_com.google.android.gms.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krzyci81 napisał:

Korzystam ze smatrfona tak jak byłby to telefon 2G - dramat! Od ZAWSZE nie mam lokalizacji na koncie Google (screen), a co do aplikacji - jest jakieś menu żeby sprawdzić która apka ma lokalizację włączoną?

Screenshot_2016-09-12-12-53-09-378_com.google.android.gms.png

Owszem jest takie menu:

Wchodzisz:

Panel Sterowania -> Uprawnienia (gwiazdka)->Uprawnienia->Uprawnienia(zakładka) -> Sekcja prywatność pozycja Lokalizacja

Tam znajdziesz co Cie interesuje

Edytowane przez KLP89
błąd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, KLP89 napisał:

Owszem jest takie menu:

Wchodzisz:

Panel Sterowania -> Uprawnienia (gwiazdka)->Uprawnienia->Uprawnienia(zakładka) -> Sekcja prywatność pozycja Lokalizacja

Tam znajdziesz co Cie interesuje

Superowo, dzięki - zrobiłem, wszystko zablokowałem co związane z lokalizacją, łączeniem z wi-fi, bluetooth, skrótami pulpitu i wyskakującymi oknami i zobaczę czy to coś da...bo ewidentnie coś nie halo, skoro innym trzyma 2 dni a mnie 2/3 dnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakujące okienka muszą być aktywne dla niektórych aplikacji np Messenger jak ktoś napisze to wyświetla się zdjęcie profilowe okrągłe i można wtedy pisać z daną osobą nie wchodząc do aplikacji. W yanosiku też ta opcja musi być aktywna aby działał w tle :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KLP89 napisał:

Wyskakujące okienka muszą być aktywne dla niektórych aplikacji np Messenger jak ktoś napisze to wyświetla się zdjęcie profilowe okrągłe i można wtedy pisać z daną osobą nie wchodząc do aplikacji. W yanosiku też ta opcja musi być aktywna aby działał w tle :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

ok, akurat ja nie korzystam z tych aplikacji więc niech lepiej będzie zablokowane -  może się uda coś dzięki temu uzyskać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sflashowałbym ten telefon i wgrał poprzednią wersję, ale boję się. Jak kupiłem telefon to miałem syf miui i na Windows 8.1 32 bit nie szło, na Windows 10 64 bit nie szło, na Windows 7 64 bit też nie szło i dopiero jak pobrałem aktualizację przez chińską wersję Miui PC Suite to telefon wstał i się sflashował. Nie chciałbym drugi raz przechodzić przez to sami :/ mam do dyspozycji Windows 8.1 32 bit

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blest napisał:

Reset do ustawień fabrycznych robisz z poziomu telefonu. Czyli wchodzisz w ustawienia i wyszukaj sobie "fabryczne" i będziesz mieć. 

Znalazłem i jest opcja resetuj telefon a potem pytanie czy wymazać dane osobiste lub coś takiego. Mam rozumieć, że jest to samo co full wipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem i jest opcja resetuj telefon a potem pytanie czy wymazać dane osobiste lub coś takiego. Mam rozumieć, że jest to samo co full wipe?

Reset telefonu z pozycji telefonu (masz gdzieś w ustawieniach) powoduje wymazanie wszelkich danych z telefonu

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, malimalinello napisał:

Za radą doświadczonego kolegi zrobię po prostu hard reset telefonu i zobaczymy jak to będzie z baterią. Sam zresztą powiedział, że "podczas aktualizacji coś się mogło ze$rać i najlepszy jest hard reset".

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Hej, dałbyś znać czy nastąpiła poprawa po resecie?

Wybierzesz przywrócenie kopii zapasowej, czy będziesz wszystko ustawiał sam, od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dałbyś znać czy nastąpiła poprawa po resecie?

Wybierzesz przywrócenie kopii zapasowej, czy będziesz wszystko ustawiał sam, od początku?

Ciężko wyciągać jakieś poważne wniosku po zaledwie jednym cyklu ładowania. Zdam relację w weekend:)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi trzymało przy średnim użytkowaniu ( dwie sim, facebook,transfer, kilkanaście rozmów , aparat, smsy, bez gier itd)  3 dni (dwie noce) do wieczora trzeciego dnia zostawało jeszcze około 25% , jestem bardzo zadowolony ;) teraz przeszedłem na global dev 6.9.9 zobaczymy jak tam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HemuS666 napisał:

mi trzymało przy średnim użytkowaniu ( dwie sim, facebook,transfer, kilkanaście rozmów , aparat, smsy, bez gier itd)  3 dni (dwie noce) do wieczora trzeciego dnia zostawało jeszcze około 25% , jestem bardzo zadowolony ;) teraz przeszedłem na global dev 6.9.9 zobaczymy jak tam 

Hahah, chyba w jakimś drugim świecie ;) max 1 dzień to co mój uzyskuje, i to przy oszczędnym użytkowaniu - 1/4 tego, co Ty wypisałeś ;(

21 godzin temu, malimalinello napisał:

Ciężko wyciągać jakieś poważne wniosku po zaledwie jednym cyklu ładowania. Zdam relację w weekend:)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ok, ale widzisz jakąś poprawę tak "na oko"? I czy przywracałeś kopię zapasową, czy wszystko od nowa instalowałeś?

5 godzin temu, Maryjusz napisał:

Ile Wam trzyma bateria na MIUI Global 8.0 (Stabilna) 8.0.10(LHOMIDG)

Przy oszczędnym używaniu, wyłączonej lokalizacji Google oraz lokalizacji aplikacji, w zasadzie wszystko w ustawieniach/uprawnieniach wyłączyłem - max 1 dzień, i to tak jakbym używał nie smartfona a telefonu 2G ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...