Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest ok, wczoraj około 4: 15 sot, i miałem jeszcze 46 procent baterii Sony z3 już dawno bym musiał ładować. Mam cały czas wifi jak jestem w domu a w pracy 8 godzin na 4g, plus GPS z opcją oszczędzania baterii, Bluetooth i mi band 2 cały czas połączone. Dodatkowo około 40 minut słuchania muzyki z spotify. Używam Google now launcher jakby co. MIUI 8 Global Stabilna.

Mam pytanie czy u was też nie da się wyłączyć tych aplikacji od google np. Hangouts lub Zdjęcia nie korzystam z tego. Wchodzie w informacje o aplikacji i nie idzie, bo jest ta opcja nieaktywna. 

Redmi Note 3 pro

Edytowane przez Blest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIUI 7 się dawało wyłączyć, odkąd wszedł MIUI 8 to się nie da, na wszystkich wersjach beta tak jest i na Stable nadal więc chyba już tak pozostanie. Bez sensu zwłaszcza, że jest przycisk wyłącz tylko, że nieaktywny więc wygląda to na błąd ale z drugiej strony tej błąd jest już od 2 miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moi drodzy zauważyłem u siebie, że po wieczornym naładowaniu baterii do 100%  pojawia się w opcjach zasilania czas pozostały 1 dzień 9 h, który szybko ucieka i robi się 4 h 50 minut. Telefon przez noc ma wyłączone wifi, lte i inne potrzebne mi w dzień funkcje, nie mam żadnych synchronizacji itp. Dodatkowo zwalniam przed snem pamięć RAM oraz robię czyszczenie za pomocą Panelu sterowania (miotełka) i ogólne sprawdzenie przez opcję "Sprawdź".  Następnie rano kiedy zaczynam zwyczajnie korzystać - wifi czasem lte, whatsapp, jak gdzieś idę to gps, jasność automatyczna, rozmów niewiele, sms-ów rzadko - to błyskawicznie spada do 30% i w zasadzie około 19:00 mruga czerwona dioda.

Tuż po aktualizacji do MIUI 8 takich spadków działania baterii nie było, dopiero od ubiegłego tygodnia zrobiło się tak samoczynnie - czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć, co się mogło stać? Dodam, że na "7" miałem wskazania 3 dni na baterii, ale też szybko leciało - niemniej przy intensywnym użytkowaniu spokojnie 1,5 - 2 dni działał ( powerbank mógł leżeć w szafie jak wyjeżdżałem w plener), natomiast teraz znów drżę z nerwów, czy mi się czasem nie rozładuje w drodze...

Może ktoś ma pomysł co mógłbym zrobić, żeby bateria dłużej trzymała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2016 o 20:38, massek napisał:

Ja instalowałem miui 8 na 4 różnych telefonach (rn3p) i na każdym z nich jest drain baterii...także nie ma co wgrywać, bo pada o wiele szybciej niż na 7.3.2.0 ( jak narazie ten numerek jest najlepiej przystosowany do tego telefonu)

Czyli wer 7.3.2.0 najbardziej optymalna pod względem baterii? Bo właśnie chciałem o to zapytać, czy ktoś jeszcze się wypowie?

Ciekawi mnie jeszcze coś: w stabilnej eu 8.0.1"poziom poprawek zabezpieczeń Androida" jest z datą 2016,08,01 czy to będzie się zmieniać, czy już tak zostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitt.eer Poprawki są wydawane przez Google co miesiąc więc będzie się zmieniać. Im nowsza wersja romu tym nowsze poprawki. Na Global Dev były już z 1 września 2016 na Androidzie 5.1.1. Obecnie są z 1 lipca 2016 na Androidzie 6.0.1 ale pewnie szybko to zaktualizują w następny piątek.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam porównania do miui7 bo mój note3pro przyszedł odrazu z wgranym globalem v8, no i po kilku dniach korzystania nie mam powodów by na niego narzekać. około 8h SOTu otrzymałem po pierwszym ładowaniu do pełna, i co zrozumiałe, bawiłem się fonem, poznawałem go. odblokowałem BL, zrobiłem root.

w nocy spada 2-3% przy włączonej blokadzie z odciskiem palca. w deep sleep wchodzi normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, malimalinello napisał:

Myślę, że ze wszystkich dotychczasowych globali wersja 7.3.2.0 była najlepsza, szczególnie jeśli chodzi o baterię. Poczekam jeszcze ze dwa tygodnie i jak dalej będę miał taki problem z baterią to wrócę na 7.3.2.0.

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Ja też chętnie powrócę, bateria obecnie to jakiś koszmar względem tego, co było na 7. Wiesz może, co trzeba zrobić aby wgrać poprzednie oprogramowanie? Kompletnie się nie znam na tym, aktualizuje gdy otrzymuję powiadomienie - nie wiem co to odblokowanie boot coś tam itp. Nie czaję tego i nie chcę popsuć smartfona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie powrócę, bateria obecnie to jakiś koszmar względem tego, co było na 7. Wiesz może, co trzeba zrobić aby wgrać poprzednie oprogramowanie? Kompletnie się nie znam na tym, aktualizuje gdy otrzymuję powiadomienie - nie wiem co to odblokowanie boot coś tam itp. Nie czaję tego i nie chcę popsuć smartfona.

Polecam forum i tutoriale. Powrót do 7. tylko przez Miflash

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, krzyci81 napisał:

Tnx a co to miflash?

Jak nie poczytasz tutoriali i zdobędziesz wiedzy, to sprawisz sobie gustowny przycisk do papieru. Wiedza nie jest przeszkodą w życiu, a po co pytać o rzeczy, które można znaleźć w sieci w kilkanaście sekund.

 

//Nezu: Może i delikatnie, ale jednak prowokacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitt.eer Poprawki są wydawane przez Google co miesiąc więc będzie się zmieniać. Im nowsza wersja romu tym nowsze poprawki. Na Global Dev były już z 1 września 2016 na Androidzie 5.1.1. Obecnie są z 1 lipca 2016 na Androidzie 6.0.1 ale pewnie szybko to zaktualizują w następny piątek.

I to się dzieje automatycznie czy samemu trzeba zadziałać?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fred napisał:

Jak nie poczytasz tutoriali i zdobędziesz wiedzy, to sprawisz sobie gustowny przycisk do papieru. Wiedza nie jest przeszkodą w życiu, a po co pytać o rzeczy, które można znaleźć w sieci w kilkanaście sekund.

Po to jest forum, żeby pytać jak się nie wie.

19 godzin temu, malimalinello napisał:

Bardzo przydatny program :) w tutorialach masz wszystko bardzo dokładnie wyjaśnione

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Jak będziesz robił to na swoim sprzęcie, byłbyś gotowy w jakiś sposób mi pomóc, za wynagrodzeniem oczywiście? Boję się coś sknocić, a te opisy miflasha itp. nie wyglądają dla mnie zbyt przyjaźnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił to na swoim sprzęcie, byłbyś gotowy w jakiś sposób mi pomóc, za wynagrodzeniem oczywiście? Boję się coś sknocić, a te opisy miflasha itp. nie wyglądają dla mnie zbyt przyjaźnie

Na razie się wstrzymam, ale nie wykluczam takiej opcji. Jakby co to dam znać ;) a z tym wynagrodzeniem to daj sobie spokój. Po to jest forum żeby sobie pomagać i udzielać sobie rad

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Demon3 napisał:

Witam, sprawdzał ktoś tą nowinkę ? Podobno RN3pro dostał andka 6 (tak wiem, to temat o STABLE)

 

Jakbyś wszedł do tematu o Global Dev albo 2 innych które nawet w nazwach mają Androida 6 to byś poczytał że od piątku jest Android 6.0.1 na ten telefon i już się nim od prawie 3 dni bawimy.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, malimalinello napisał:

Na razie się wstrzymam, ale nie wykluczam takiej opcji. Jakby co to dam znać ;) a z tym wynagrodzeniem to daj sobie spokój. Po to jest forum żeby sobie pomagać i udzielać sobie rad

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Spoko, dzięki. Wiem jak cenny jest dziś czas, więc chętnie wynagrodzę jak będzie taka wola :)

Daj proszę cynk, jeśli podejmiesz taką decyzję, bo ja już nerwy mam wyczerpane przez tę baterię - było tak cudownie po zakupie telefonu, po co oni to sknocili to ja nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzyci81 napisał:

Spoko, dzięki. Wiem jak cenny jest dziś czas, więc chętnie wynagrodzę jak będzie taka wola :)

Daj proszę cynk, jeśli podejmiesz taką decyzję, bo ja już nerwy mam wyczerpane przez tę baterię - było tak cudownie po zakupie telefonu, po co oni to sknocili to ja nie wiem..

Serio, nie masz się czego bać. MiFlashem nic nie rozwalisz, a na prawdę trudny nie jest. Trzeba tylko czytać co się klika, bo nazwy romów są zbliżone i można przypadkowo męczyć się z romem na inny telefon. Cała procedura flashowania zajmuje może 5minut, jeżeli ktoś się nie zna lub kilka sekund, jeżeli się zna :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie jest do końca tak jak mówisz, gdyż mogą wystąpić problemy ze sterownikami/windowsem.

Przy okazji zapytań sie:

1.Czy jest działające TWRP na wersję 6.0 6.9.9?

2.Czy nadal blokuje się bootloader po wygraniu marshmallow?

3.No i jak bateria trzyma?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc bateria wg. Mnie trzyma najlepiej ze wszystkich romów miui 8. TWRP polecają wszyscy coface, ja również nim instalowaniem. A co do bootloadera, nie wiem gdyż nie sprawdzałem.

Nawet gdy blokuje to przecież żaden problem ponownie użyć narzędzia do odblokowania

xiaomi RN3Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...