Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w autostarcie domyślnie włączony był facebook i messenger. Wyłączyłem i całkiem spoko to teraz wygląda. Gdybym nie grał w grę, a jedynie używał telefonu jak zawsze czyli internet i smsy i parę rozmów, to sądzę, że dociągnąłbym jeszcze większy sot. Telefon był odłączony od ładowarki jakoś koło 9 we wtorek, a o 1 w środę gdy go podłączałem wyglądało to tak. Ta pozioma linia, to noc z wtorku na środę. Położyłem się i było 65%, a gdy wstałem rano to wciąż było 65% :-D

Screenshot_2016-09-01-01-03-11-291_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-09-01-01-02-47-490_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ale nie chcodzi o to żeby nie mieć aplikacji w autostarcie, ale żeby je mieć ale telefon jak jest nieużywany żeby był w deep sleep.

Ja mam w autostarcie Dropbox, Facebok, Instagram, Messenger, Twitter i WhatsApp. Od rana mam 44% deep sleep i aż 51% 691 MHz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak profili zasilania to porażka. Poprzedni też miałem skonfigurowane że między godz. 23:00 a 7:00 rano wyłączało sie bluetooth i transmisja danych. W nocy poziom baterii spadał o 1-3%. Teraz jak jest brak profili te dwie rzeczy mam cały czas włączone i po nocy bateria spada o 10-12% Dla mnie to dość duża wada MIUI 8. Można jakoś obejśc brak profili zasilania?

Mnie osobiście z profilami zasilania i tak bateria krócej trzymala niż teraz bez nich... Wielu z was ma drainy w nocy z tego co czytam, ale to coś nie tak z urządzeniem niż softem.

U mnie po nocy wygląda to tak:

38d59086805f4c9f3431242159956c7f.jpg

Wydaje mi się że nawet 1% nie spadł przez 8h...

2383b0abbcee3ac241e5d2dcb93cd2d5.jpg no bo czemu jednym wcina innym nie?

Fakt w autostarcie mam messengera i whatsupa tylko.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MIUI 8 piąty dzień i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba, co o baterii, po usunięciu z autostartu niepotrzebnych aplikacji, która jakoś dziwnie po aktualizacji same się włączyły, już jest ok. W nocy tak jak na MIUI 7 spadek o 3%, za to w trakcie dnia bateria wytrzymuję nieco dłużej. Jest tylko jeden problem, nie wszystkie motywy działają poprawnie. Niestety ten który miałem na MIUI 7 nie działa ta jak powinien. Mam nadzieje, że w najbliższej aktualizacji zostanie to naprawione.

Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi się dzisiaj rzuciło w ozy a więc jak scisze dzwonek na maxa to na górnej belce nie mam ikonki która informuje że mam wyłączony dzwiek.....czy też tak macie?

Tak. Na belce jest skrót "cichy". Przyciskami nie włączasz tego trybu. Odnośnie baterii - dalej w nocy leci...

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wojtas82 napisał:

 

22 minuty temu, bumbum35 napisał:

Nie pamiętam ile trzymała mi przez noc na miui7, ale jest chyba teraz gorzej. Przez noc, 11 godzin, spadła z 21% do 11%. W autostarcie tylko messenger i mbank. Wszystkie aplikacje przed nocą ubiłem. Trochę kiepsko wydaje mi się.

Mi na miui 8 przez noc spadło ze 100% do 99%. Spróbuj włączyć optymalizację baterii przed pójściem spać i zmień na 3g. Mi tak zeszlo tylko 1% przez noc. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kapiS napisał:

 

Mi na miui 8 przez noc spadło ze 100% do 99%. Spróbuj włączyć optymalizację baterii przed pójściem spać i zmień na 3g. Mi tak zeszlo tylko 1% przez noc. 

No w sumie masz rację z tym 3G. W mojej miejscowosci  4G jest tak słabe ze non stop szuka i tu może być problem. Dam znać po nocy ile zeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania-bateria-oszczędzanie baterii. Tam tez ustawisz czas kiedy ma wejśc w tryb oszczędzania w przypadku gdy bateria ma powyzej 60%. Gdy ma ponizej 60% to jest cały czas w tym trybie. Tak bynajmniej to zrozumiałem. Jak myslę inaczej to niech ktos mnie poprawi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje dodanie apki do autostartu? Dodawać tylko te, których mam widgety?

Teraz mam dodane 24 apki i bateria trzyma raz 5h, innym razem 8h. W nocy czasami leci 15%, czasami 0-1%

Też macie takie wakelocki?

Co prawda teraz mam global dev 6.8.18, ale na MIUI 7 stable było to samo, przechodziłem z czyszczeniem danych.

83736ab9d37b2086a6c495227c3ffd2c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danio_96 napisał:

Co daje dodanie apki do autostartu? Dodawać tylko te, których mam widgety?

Teraz mam dodane 24 apki i bateria trzyma raz 5h, innym razem 8h. W nocy czasami leci 15%, czasami 0-1%

Też macie takie wakelocki?

Co prawda teraz mam global dev 6.8.18, ale na MIUI 7 stable było to samo, przechodziłem z czyszczeniem danych.

83736ab9d37b2086a6c495227c3ffd2c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

pewnie przez msm_otg wakelock, po naładowaniu do 100% randomowo się włącza, ja zawsze po naładowaniu resetuję telefon żeby nie wakelockowało, i przez noc zawsze bierze tylko 1% baterii, polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rom wsio smiga. Nie ma to jak oficjal. Ale...

 

Gdzie jest suma danych zużytych w danym dniu. Tylko na miui polska jest?

ok znalazłem. Monitor danych i zębatka u gory nazwane Powiadomienia o uzyciu danych

 

Nie działają ikony i zegar z miui polska.

Bardzo ważna dla mnie sprawa zegar gdzie klikam godzina mam godzinę. Kalendarz to kalendarz itd

 

ps. przecież profilenbateri są i działają.

Wchodzimy w oszczędzanie baterii. I ustalamy czas przełączania.

A w zębatce u góry Mamy szczegółowe opcje np zaplanowane włączenie i wyłączenie tel. Bo sie kłócicie ile tel bierze przez noc. Wyłączyć o Północy włączyć om6 i po problemie

Robienie screnow przez ikonę jak najbardziej działa. Pewnie komuś chodzi o to ze przy standardowym układzie nie ma tam ikony. Przy ukladsie rozszezonym juz jest

 

A gadanie w stylu nie podoba mi sie kolor belli itd są śmieszne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gadanie w stylu nie podoba mi sie kolor belli itd są śmieszne. 

To niech będzie dla ciebie śmieszne:)

Mi się nie podoba kolor, bo przyzwyczaiłem się do ciemnego i tyle. Wg mnie czerń lepiej się komponuje z tym motywem. Szkoda, że nie można, póki co, tego zmienić

A co do wyłączania telefonu - nie każdy chce i nie każdy może sobie na to pozwolić. Ja np. muszę być 24/h pod telefonem i dla mnie to uciążliwe, że teraz w nocy spada 8-12%, podczas gdy przed aktualizacja ubywało 1-2%.

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pewnie przez msm_otg wakelock, po naładowaniu do 100% randomowo się włącza, ja zawsze po naładowaniu resetuję telefon żeby nie wakelockowało, i przez noc zawsze bierze tylko 1% baterii, polecam

W tym problem, że u mnie nie ma msm_otg po naładowaniu do 109%

W nocy znowu spadł tylko 1%.

A i nie restartowałem tel.5f0f3d41432275c6bbb50c9d4c1b810c.jpg

9d48a778b6ef611544ae348639f4e9f1.jpg01c28c8121ee63815a157804bee41ac8.jpg

59111538698546e8fe4948af0089123a.jpgd1d337c0cb101316322f6418efa8afe6.jpg

Czy jeśli do autostartu nie dodam fb, messengera, GSam będę otrzymywał powiadomienia. Po usunięciu GSam apka źle działa, pokazuje że ekran był włączony 9h. W dodatku na wykresie widać, że tel nie przeszedł w deep sleep, co inna apka zaprzecza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kapiS napisał:

Nie, chodziło mi żeby przed snem wejść w ustawienia->bateria i wydajność-> zasilanie->Analizuj zużycie baterii i klikamy Schłodzenie :) 3G to raczej wiecie jak wyłączyć :D

Zrobiłem jak kazałeś, po 10h spadło 5%, ale rano odebrane maile, smsy powiadomienia z fejsa i aplikacji walutowej. Do tego ktoś z rana dzwonił jak spałem.  Nie jest źle te 5%. Na pewno duzo też zalezy od miejsca gdzie jestesmy-odległosć od nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku napisalem ze smieszne bo mozna to wszystko edytowac i 99procent rzeczy pisanych tutaj jest nie prawda. Nawet jak nie chcesz edytowac pomprostu zmien widget.

Baterie drenuje ci jakas apka zapewne messanger. Bo nie kazdy wie ze to najbardziej drenujaca app na tel. Jest nawet facebook lite by ja zastapic. Mi drenuje max 3proc przez noc.

Popatrz na wynik kapisa. Zawsze jak cos drenuje to jest to cos. A  najbardziejndrenujace apki to skype i messanger.

 

Powtarzam jedyna zla rzecza na tym romiw w porownaniu do jakiegokolwiek innego jest kwestia widgetow i zegara. Bo te wmiui polska sa bdb. I pewnie jest jakis sposob by uruchomic. Druga sprawa to reklamy wiec albo twrp i root albo przegladarka. Innych bledow brak A mialem wiele romow i jesynie 6,55byl jako taki

 

I sory za tekst ale mam laptopa rozwalonego i pisze z ekranowki niestety.

Ale jw nie znalazlem ani jednego bledu na tym romie poza tymi ktore sa na kazdym czyli podswietlenie i zyroskop.

 

I nie chce mi sie screenow robic ale

ok 2 dni przy wlaczonym massangerze czyli 2dnia ladujesz opasce mi band i wifi

ok 4 5 dni przy wylaczonym wifi bt i massangerze.

Tyle ten telefon wytrzymuje. I znam mnistwo osob ktore rezygnuja z messa i skypa na rzecz wats upa przez drenaz bateri

 

Znasz inna apke niz skype ktory pptrafi w 4 5 h zjesc cala baterie? Ja nie. Ale uzywam bo musze.

I tego typu teksty w stylu cos sie nie da sa ti niena miejscu jest dzial miui 8i tam znajdziesz wszystko jak cos zmienic. A tu np pytania tylko o redmi note 3 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...