Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, answer napisał:

Masz zaznaczoną automatyczną aktualizację w nocy przez wifi. Dlatego ci się to zainstalowało. 

Nie nie mam włączonej ... Widocznie ten typ tak ma .... Widzę tylko po pierwszej godzinie użytkowania że bateria szybciej leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luki! napisał:

Pamiętaj, że po każdej aktualizacji global stable (bo boot dotyczy tylko romu) trzeba tworzyć nowy plik i oddzielnie go wgrywać.

Nie bardzo rozumiem. Dostane aktualizację OTA i będę musiał znowu przerabiać boot.img i wgrywać przez adb? Nie podoba mi się to :( Nie ma innego sposobu na Global Stable z rootem i twrp?

Edytowane przez hardy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy w ogóle Ci OTA pozwoli zainstalować ze względu na roota i recovery.

Lecz to nie problem. Pobierasz ze strony miui rom pod recovery. W nim zmieniasz boot i z poziomu TWRP instalujesz. Zresztą aż tak często aktualizacje nie są robione aby się tym przejmować

 

Nie udało mi się w inny sposób zrobić roota na global stable. Próbuj może Tobie się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2016 o 21:02, konturek napisał:

Właśnie sie przesiadłem z MIUI Polska 6.8.18 na tego Global stable i brakuje mi widgetu zegara z pogodą po prawej stronie no i tych ładnych ikonek które były w MIUI Polska. Da się te rzeczy jakoś ręcznie wgrać?

Edit:
Udało się wgrać ten widget, wydarłem go z backupa zrobionego przez TWRP i wrzuciłem w te same miejsca do nowego systemu. Jak ktoś jest zainteresowany to moge wrzucić tutaj paczkę z tym, ale moim sposobem można to tylko wgrać mając root'a. 
Dalej jednak nie moge wgrać tych ikonek, znalazłem je w tym backupie ale jak je tylko wzyczajnie wrzucam w to samo miejsce to tylko część się podmienia, może zna ktoś jakieś sposób na nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zupdatowałem redmi note 3 pro 3/32 i po odłączeniu słuchawek dalej została ikonka że są podłączone przez co nie słychać muzyki podczas odtwarzania z głośnika dzwonki i alarmy działają normalnie , a także podczas ponownego podłączania słuchawek odpala się google now wyszukiwanie głosowe :D restart nie pomaga macie jakieś pomysły ? a no i oczywiście podczas rozmów nic nie słychać bo myśli ze są podłączone słuchawki :?

Edytowane przez Javek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, krzyci81 napisał:

Paskudnie szybko ucieka bateria! O poprzednich  1,5-2 dniach na lte i wifi można pomarzyć, niecały dzień i finito. Dramat jak dla mnie, a było tak fajno bez powerbanku ;(

Potwierdzam, bateria o wiele szybciej leci w miui8 niż w 7. Mam nadzieję, że poprawia to w następnej aktualizacji

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku MIUI 8 stable działa świetnie - aktualizacja bez stresowa przez OTA wczoraj wieczorem gdy pojawiło się powiadomienie ( aktualizacja z miui global 7.5.4.0 ) kliknalem aktualizuj, cała operacja zmiany trwała ok. Pół godziny. To co na pierwszy rzut oka dostrzegłem to większą płynność animacji, ogólny feeling jakby lepszei wydajności. Zrobiłem test antutu, na poprzedniej wersji systemu miale. Ok 73 100pkt teraz 73 900pkt. Wydaje mi się że fingerprint lepiej łapie, wcześniej miałem drobne z nim problemy. Aparat zdecydowanie lepsze zdjecia, na pewno łatwiej zrobić ostrzejsze zdjęcie niż na poprzedniej wersji globala. Bateria, rano odlaczylem od ladowarki, dziś intensywnie korzystam (poznaje nowe miui :) - telefon kupiłem od Goldiego z przeinstalowanym globalem więc wszystkie aktualizacje jak do tej pory przez OTA, więc to moje pierwsze zetknięcie z miui 8). Jestem użytkownikiem bardzo prądochlonnym, przed aktualizacją SOT przy dużej ilości przeglądania internetu przez 4g wynosił ok 6h do 6.5h. Dziś dużo 4g i już SOT mam 7h i jeszcze 25% baterii zapasu, także już widzę że na baterii znacznie dłużej pociągnie. Mam wersję pro 2/16 i pierwszy raz od dawna po czyszczeniu ramu zobaczyłem 1.2gb wolnej przestrzeni na poprzednich softach max było 1gb więc jest progres. Jeżeli chodzi o wady to wg mnie okrojone trochę opcje na miui 7 pamiętam że udało mi się jakoś wyłączyć lokalizacje dla sklepu play, tu niestety nie jestem w stanie tego odnalezc, chyba się nie da. A propo lokalizacji GPS działa chyba tak samo. Jeżeli chodzi o rotację gdy jest ciemno, około 23 odlaczylem od ladowarki i żadnych problemów z rotacja przynajmniej w galerii nie zaobserwowalem. Generalnie polecam

EDIT: Wspomnę jeszcze o automatycznej jasności, sporo lepiej się dopasowuje :);)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku MIUI 8 stable działa świetnie - aktualizacja bez stresowa przez OTA wczoraj wieczorem gdy pojawiło się powiadomienie ( aktualizacja z miui global 7.5.4.0 ) kliknalem aktualizuj, cała operacja zmiany trwała ok. Pół godziny. To co na pierwszy rzut oka dostrzegłem to większą płynność animacji, ogólny feeling jakby lepszei wydajności. Zrobiłem test antutu, na poprzedniej wersji systemu miale. Ok 73 100pkt teraz 73 900pkt. Wydaje mi się że fingerprint lepiej łapie, wcześniej miałem drobne z nim problemy. Aparat zdecydowanie lepsze zdjecia, na pewno łatwiej zrobić ostrzejsze zdjęcie niż na poprzedniej wersji globala. Bateria, rano odlaczylem od ladowarki, dziś intensywnie korzystam (poznaje nowe miui - telefon kupiłem od Goldiego z przeinstalowanym globalem więc wszystkie aktualizacje jak do tej pory przez OTA, więc to moje pierwsze zetknięcie z miui 8). Jestem użytkownikiem bardzo prądochlonnym, przed aktualizacją SOT przy dużej ilości przeglądania internetu przez 4g wynosił ok 6h do 6.5h. Dziś dużo 4g i już SOT mam 7h i jeszcze 25% baterii zapasu, także już widzę że na baterii znacznie dłużej pociągnie. Mam wersję pro 2/16 i pierwszy raz od dawna po czyszczeniu ramu zobaczyłem 1.2gb wolnej przestrzeni na poprzednich softach max było 1gb więc jest progres. Jeżeli chodzi o wady to wg mnie okrojone trochę opcje na miui 7 pamiętam że udało mi się jakoś wyłączyć lokalizacje dla sklepu play, tu niestety nie jestem w stanie tego odnalezc, chyba się nie da. A propo lokalizacji GPS działa chyba tak samo. Jeżeli chodzi o rotację gdy jest ciemno, około 23 odlaczylem od ladowarki i żadnych problemów z rotacja przynajmniej w galerii nie zaobserwowalem. Generalnie polecam

EDIT: Wspomnę jeszcze o automatycznej jasności, sporo lepiej się dopasowuje

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Super! Właśnie na taką opinię czekałem! Na dniach zrobię aktualizację i dam znać jak się u mnie sprawuje (wersja 3/32).

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając poprzedniego swojego posta: jakość połączeń jest inna, wg mnie trochę gorzej słychać rozmówcę, nie ciszej a w słabszej jakości mam takie odczucie. Odnoszac się rowniez do poprzedniego postu aby nie być goloslownym chciałem dodać screena. I tu zaskoczenie - skrót klawiszowy ktory w miui 7 robił printa tu nie działa, ktoś wie jak teraz dokonać screena klawiszami a nie z belki powiadomień? Póki co robię z belki aby pokazać jak wygląda u mnie SOT i zużycie baterii. Przypomnę że to pierwsza praca na baterii na miui 8, trochę lepiej wygląda jak u kolegi wyżej, do 9 SOT raczej dobije

eaf7e83a8713ed198c71b34dc9e59325.jpg

4c87dccdc1ba95bb6c6105a68c6bc20c.jpg812f8fb7a7a6ed48edc41a1e0575ddfb.jpg

ef3ab783bd431e5e303add4a668e8ef1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KLP89 napisał:

Uzupełniając poprzedniego swojego posta: jakość połączeń jest inna, wg mnie trochę gorzej słychać rozmówcę, nie ciszej a w słabszej jakości mam takie odczucie. Odnoszac się rowniez do poprzedniego postu aby nie być goloslownym chciałem dodać screena. I tu zaskoczenie - skrót klawiszowy ktory w miui 7 robił printa tu nie działa, ktoś wie jak teraz dokonać screena klawiszami a nie z belki powiadomień? Póki co robię z belki aby pokazać jak wygląda u mnie SOT i zużycie baterii. Przypomnę że to pierwsza praca na baterii na miui 8, trochę lepiej wygląda jak u kolegi wyżej, do 9 SOT raczej dobije

Nie wiem czy na STABLE też to już jest ale na devie można w ustawieniach włączyć robienie screena za pomocą przesunięcia w dół po ekranie trzema palcami, fajna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Javek napisał:

Wczoraj zupdatowałem redmi note 3 pro 3/32 i po odłączeniu słuchawek dalej została ikonka że są podłączone przez co nie słychać muzyki podczas odtwarzania z głośnika dzwonki i alarmy działają normalnie , a także podczas ponownego podłączania słuchawek odpala się google now wyszukiwanie głosowe :D restart nie pomaga macie jakieś pomysły ? a no i oczywiście podczas rozmów nic nie słychać bo myśli ze są podłączone słuchawki :?

Sound About i dodaj sobie widget na pulpit :) Jednym kliknięciem zmieniasz słuchaki z ON na OFF lub DETECT i wszystko wraca do do normy(oprócz ikonki słuchawek :))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, KLP89 napisał:

W którym miejscu w ustawieniach?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ustawienia > Dodatkowe ustawienia (System i urządzenie) > Zrzut ekranu i tutaj już wystarczy zaznaczyć tą opcję, tylko tak jak pisałem, nie wiem czy w wersji stabilnej to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to jakiś błąd typowo softowy :) Bałem się, że spierdzielili połączenie z prockiem i będę skazany na brak słuchawek kompletnie(włącznie z muzyką w samochodzie po kablu), ale wystarczy ten jeden programik i wszystko działa ;) Niby wada mała, ale lekko irytuje. Ciekawe czy na np CM to występuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KLP89 said:

Uzupełniając poprzedniego swojego posta: jakość połączeń jest inna, wg mnie trochę gorzej słychać rozmówcę, nie ciszej a w słabszej jakości mam takie odczucie. Odnoszac się rowniez do poprzedniego postu aby nie być goloslownym chciałem dodać screena. I tu zaskoczenie - skrót klawiszowy ktory w miui 7 robił printa tu nie działa, ktoś wie jak teraz dokonać screena klawiszami a nie z belki powiadomień? Póki co robię z belki aby pokazać jak wygląda u mnie SOT i zużycie baterii. Przypomnę że to pierwsza praca na baterii na miui 8, trochę lepiej wygląda jak u kolegi wyżej, do 9 SOT raczej dobije

eaf7e83a8713ed198c71b34dc9e59325.jpg

4c87dccdc1ba95bb6c6105a68c6bc20c.jpg812f8fb7a7a6ed48edc41a1e0575ddfb.jpg

ef3ab783bd431e5e303add4a668e8ef1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zauważ ile ja mam czuwki, dlatego taki słaby SOT, poza tym to ten czas jest liczony od wgrania MIUI8 :D nie pamiętam ile wtedy było baterii, na pewno nie 100 :) + wgrywanie trochę też wżarło.

Nie działa mi GSAM Battery Monitor na tym romie. Wisi na tym samym procencie ciągle jakby był sfreezowany - też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia > Dodatkowe ustawienia (System i urządzenie) > Zrzut ekranu i tutaj już wystarczy zaznaczyć tą opcję, tylko tak jak pisałem, nie wiem czy w wersji stabilnej to jest

Niestety nie ma tam opcji zrzut ekranu, szkoda bo opcja była by fajna :)

Ps SOT wyszedł 9h i przy 2 % połączyłem ładowarke. Pierwszy raz taki wynik osiągnąłem :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...