Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable


mihail1

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, pawel924 napisał:

z tego co wiem to nie, on sam robi full wipe

Sam nie robi, się wybiera. Jak się wybierze flash all, to telefon będzie wyczyszczony do zera jak z fabryki. I to jest najlepsza opcja jak się instaluje na inny rom np.eu, lub global dev tylko potem trzeba odtworzyć dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem przez OTA, nawet nie wiem kiedy. Dziś reboot i jest już MIUI8. Ja tam nie widzę wielu zmian ale nie przykładam uwagi do wyglądu.

Niby jakby szybciej chodził. Czas pokaże jak z baterią itp.

 

EDIT: Fingerprint jakby wolniej działał :/

Edytowane przez cybernetic87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie ludzie Internetow. Czytam sobie opinie na oficjalnym forum MIUI odnosnie aktualizacji do wersji 8.0 na telefon Note 3/PRO 

http://en.miui.com/thread-340806-1-1.html

Dla wszystkich ciekawych tak MIUI jest na Lolipopie 5.1, Marshmallow jest na zamknietych beta testach wiec pewnie bedzie za pare miesiecy.

Moje pytanie czy to prawda co pisza w tym temacie iz na MIUI 8 nie mozna wylaczyc ZADNYCH uslug google? jak np google (hang out, chrome, Google kioski filmy itd)

Przy wchodzeniu w foldery pojawiaja sie sponsorowane apki przez Xiaomi?

cyt  rajeshkumardash ze strony 6 wyzej wymienionego linka

"

I got OTA Update on 25th August 2016 and updated from 7.3.7.0 to 8.0.1.0
Here is the best review
*Cant paste numbers directly on the phone app but miui7 had that feature
*When viewing pic's info,it opens in another place but in miui7 it showed infront of pic
*Wifi hotspot has problems and turns off and turns automatically
*Cant change the overall theme to dark theme by default
*Sponsored apps show when you open a folder
*)Security app is not completely MIUI 8,looks old like in MIUI 7
*In MIUI 7 there was option to switch to front camera by just swiping up or down in camera app but this doesnt work anymore
*)Double tap to preview feature is gone which was present in miui7,when theres a notification just double tap on app to see preview like in iOS but its removed in miui8
*)You cant disable any google default apps anymore
*)Documents app is disabled by default and gets disabled automatically even if you enable it.
*VoLTE symbol now turned to HD symbol
*Accelerometer/gyroscope problem is still present
*Auto Brightness Bug is not fixed
*Screen uses 35% battery but earlier it used only 15%
*Scrolling screenshot works only in default mi browser not in chrome
*Gallery app lags while loading pics
*in miui 7 the clock used to change the time smoothly and rotates the numbers,but in miui 8 the clock changes too fast the time on homescreen
*)The messaging app doesnt name the messages sent from companies,example-:DM-LNKRT should be shown as Lenskart only but that is not present(See screenshot below)
*)The default connection speed shows different speed than the download app speed(see ss below)
*Fish-Eye Mode is removed from camera modes
*Screen sometimes unlocks without the screen lock sound while using fingerprint unlock
*If playing music in default music app and then if you clear RAM then music will stop which didnt happen in miui7

My phone is not rooted
I have locked bootloader
I havent tampered with anything in my phone just came as it is from store
I used 7.3.7.0 then I skipped 7.5.3.0 and 7.5.4.0 due to excessive bugs in them but now I installed this MIUI 8."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.. posiadam wersje Redmi Note 3 Pro 3/32GB i po aktualizacji do miui8 nie mam żadnych problemów. Oprócz wyglądu to fon szybciej śmiga, ale mam mieszane uczucia co do baterii.. więcej ciągnie baterii na LTE. Zostawiony na noc bez Wi-Fi i LTE zabrało mi tylko 1% baterii. Miałem problem ze słuchawkami po podłączeniu, bo odtwarzacz pochodził 2sek i przelaczalo się na głośnik, ale już tego nie mam. Co do fingerprintu, dokładniej wczytuje i działa, nie mam z nim problemów. Czy tylko u mnie jest w porządku?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od dwóch dni wersję stable z xiaomi.eu u mnie działa prawie idealnie. Mam wrażenie że bateria i szybkość działania lepsze były na wersji 6.8.18.

Mam jeden problem z barwami wyświetlacza. Daje chłodne bo takie lubię, po jakimś czasie kolory zmieniają się na neutralne, mimo że suwak w ustawieniach jest dalej na chłodnych.

Auto jasność za to działa dobrze.

RN3Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem z wersji miuipolska 6.5.5 na miui 8 Global Stable. Użyłem do tego miflasha z zaznaczonym flash all. Teraz nie mam dostępu do roota ani TWRP. Troche mi to nie pasuje.

Ogólne odczucia:

- cały pakiet niepotrzebnych aplikacji google, których nie idzie odinstalować

- to nieładne brązowe tło na ekranie czyszczenia pamięci i w menu wyboru przycisku power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem z wersji miuipolska 6.5.5 na miui 8 Global Stable. Użyłem do tego miflasha z zaznaczonym flash all. Teraz nie mam dostępu do roota ani TWRP. Troche mi to nie pasuje.

Ogólne odczucia:

- cały pakiet niepotrzebnych aplikacji google, których nie idzie odinstalować

- to nieładne brązowe tło na ekranie czyszczenia pamięci i w menu wyboru przycisku power.

Gdzieś wyczytalem że z wgraniem jakiegoś Roma to twrp się usuwa, ja już kilka razy twrp instalowalem.

Jakie tło Ci chodzi ? Mój aktualny pulpit

2e2b3078203276f29d60751b95a620b9.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uploadfromtaptalk1472500468159.jpg

Tylko jak chciałem wejść do TWRP to zobaczyłem obrazek telefonu z kabelkiem, taki sam jak na zablokowanym bootloaderze. Mam nadzieję że nie trzeba przechodzić całej drogi od nowa.

Wiem, wystarczy twrp wgrać.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ps.

Tło mam normalne, czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem rom jeszcze raz przez miflash.

Wgrywałem twrp w podany wyżej sposób: fastboot flash recovery recovery.img

Jednak telefon znowu zatrzymuje się na logo MI po wyjściu z twrp.

Czy może problem jest w komendzie: adb reboot bootloader ? W sumie nie użyłem jej przed komendą: fastboot flash recovery recovery.img

Tak samo komenda: adb devices nie daje odpowiedzi.

956vu0kxax2w.png

Jakieś pomysły co robię źle?

Edytowane przez hardy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, hardy napisał:

Ale nie chcę z poziomu twrp tylko przez miflash. I ten sposób jest dobry bo rom działa. Chcę jedynie wgrać potem twrp i coś mi nie idzie.

ja wgrywam twrp tym sposobem http://en.miui.com/thread-309596-1-1.html

ps.

drugi sposób to ściągnij sobie twrp z tego linku https://drive.google.com/file/d/0B5bSNUUrjm6JQjFhUEkzZXZ2bkk/view?pref=2&pli=1boo

Potem w folderze adb, wrzuć recovery(twrp)

wpisz cmd na górze i Ci wyskoczy okienko.

później komendy  Fastboot flash recovery twrp.img

twrpp.png

Edytowane przez pawel924
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MIUI 8 od trzech dni i jest wszystko dobrze. Jeśli chodzi o baterię, to po pierwszym dniu w nocy spadła o 7%, na MIUI 7 spadało 3%. Zauważyłem że u mnie po aktualizacji kilka aplikacji znalazło się w autostarcie, wyłączyłem zbędne i już jest ok. spadek w nocy około 3% do 4%.

W testsch wzrost z 74 tys. do ponad 76 tys.

 

Screenshot_2016-09-02-16-15-51-862_com.antutu.ABenchMark.png

Edytowane przez Erlo17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, hardy napisał:

Ale nie chcę z poziomu twrp tylko przez miflash. I ten sposób jest dobry bo rom działa. Chcę jedynie wgrać potem twrp i coś mi nie idzie.

I będzie nadal Ci się wieszał dopóki nie zmodyfikujesz pliku. Na global stable trzeba to zrobić..
Drugi sposób to znaleźć zmodyfikowane TWRP i dopiero wgrać. Wtedy nie musisz zmieniać boot.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, luki! napisał:

I będzie nadal Ci się wieszał dopóki nie zmodyfikujesz pliku. Na global stable trzeba to zrobić..
Drugi sposób to znaleźć zmodyfikowane TWRP i dopiero wgrać. Wtedy nie musisz zmieniać boot.img

ja nie modyfikowałem pliku ani razu, wydaje mi się ,że to opcjonalnie, spróbuj mojego sposobu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie telefon sam mi się zaktualizował do wersji 8 nie wiem jak to jest możliwe ale sam to zrobil. I powiem tak że te 8 mi się nie podoba kolory beznadziejne w ustawieniach telefonu wszystko Blade nie wiem o jakiej świeżości mówicie też mam odczucie że nie jest tak płynnie jak było na 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć plik boot.img oraz recovery.img do katalogu gdzie masz ADB o i wpisz komendę

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash recovery recovery.img



Jak wgrasz plik włącz telefon i poczekaj 5-15 minut.  Wcześniej musisz mieć zainstalowane global stable. Kolejność TWRP nie ma znaczenia

boot.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mara44 napisał:

Właśnie telefon sam mi się zaktualizował do wersji 8 nie wiem jak to jest możliwe ale sam to zrobil. I powiem tak że te 8 mi się nie podoba kolory beznadziejne w ustawieniach telefonu wszystko Blade nie wiem o jakiej świeżości mówicie też mam odczucie że nie jest tak płynnie jak było na 7.

Masz zaznaczoną automatyczną aktualizację w nocy przez wifi. Dlatego ci się to zainstalowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hardy napisał:

@luki! Po wpisaniu obydwu komend odłączyć kabelek i przytrzymać przycisk zasilania żeby system nie wgrał sobie swojego recovery? Zazwyczaj przytrzymywałem przyciski vol+ i power i od razu wchodziło do twrp

Mam teraz wgrany global stable.

no tak :D przytrzymaj te powe + vol+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...