Skocz do zawartości

Mipad 2 Dualboot Win 10 x64 + Rom 6.5.26 - instrukcja po polsku


razorpl

Rekomendowane odpowiedzi

Dualboot, Android xiaomi.eu 6.5.26_v7-5.1(z google apps) + Windows 10 x64 Home + wszystkie sterowniki
Instalacja przeprowadzona na komputerze z Win10 x64 i Tablecie Mipad 2 wersja 64GB z windows 10.

2 dni zajęło mi przestudiowanie zagranicznych forów w efekcie czego udało mi się wgrać w końcu działającego dualboota do Mipada 2. chciałbym podzielić się tą wiedzą na tym forum, w związku z czym stworzyłem polską wersję instrukcji do wgrania dualboota. Tylko dla zaawansowanych użytkowników. Wgrywasz na własną odpowiedzialność !
Wszystkie niezbędne pliki do pobrania (poza obrazem windows 10) znajdują się pod tym linkiem:
https://mega.nz/#F!9U0RiLYA!npaPRRM2MFtcEAqK6qMLTQ

1. pobrać i zainstalować na komputerze drivery intel android IntelAndroidDrvSetup1.10.0.zip
2. pobrać i zainstalować minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe
3. pobrać fastboot rom latte_images_6.3.19_20160129.0000.14_5.1_cn_66ba2644bf.tgz i rozpakować
4. pobrać gpt.bin (wersja 16gb) i podmienić w rozpakowanym romie.
5. pobrać i podmienic tak samo plik flash_all.bat
6. wyłączyć mipada. włączyć trzymając vol+,vol- i power żeby wystartować urządzenie w trybie dnx mode.
7. podłączyć mipada do komputera (ja korzystam z win10 x64)
8. odpalić zainstalowany minimal adb and fastboot.
9. zaczynamy procedurę flashowania, wpisujemy po kolei w konsoli.
   1. fastboot boot (lokalizacja)loader.efi z romu latte_images_6.3.19_20160129.0000.14_5.1_cn_66ba2644bf
żeby było szybciej wpisz fastboot boot i przeciągnij plik na wiersz poleceń.
   2. zapyta się nas czy chcemy odblokować bootloader, wybieramy Yes (nawigacja vol+, vol-, zatwierdzenie power)
   3. fastboot oem unlock
   4. przeciągnąć wcześniej podmieniony flash_all.bat na wiersz poleceń i wcisnąć enter.
   5. po operacji zapyta się nas czy chcemy zablokować bootloader, wybieramy NO
   6. fastboot reboot (włączy się nam android przechodzimy procedurę startową i przygotowujemy się do wgrania plików)
10. Pobieramy: boot.zip, UPDATE-SuperSU-v2.46.zip, xiaomi.eu_multi_latte_6.5.26_v7-5.1.zip (najnowsza wersja z xiaomi.eu), oraz folder Gapps i przenosimy na pamiec urządzenia np do głównego folderu. Folder boot rozpakowujemy też do głównego folderu !
11. Wchodzimy w ustawienia - additional settings - developer options - i zaznaczamy enable oem unlock
WYŁĄCZAMY tablet.
12. włączamy tablet ponownie w trybie fastboot (wciskamy glosnosc - i power)
13: Rozpoczynamy procedurę wgrania nowego roma i roota, wpisujemy następująco w linii poleceń:
   1. fastboot boot (lokalizacja)loader.efi
   2. fastboot oem unlock
   3. jeśli znów się zapyta o odblokowanie wybieramy Yes
   4. fastboot devices
   5. fastboot reboot bootloader
   6. pobieramy twrp_latte.zip i rozpakowujemy, następnie wpisujemy:
   7. fastboot flash recovery (lokalizacja)twrp.img
   8. fastboot oem reboot recovery
   9. jesli wyskoczy nam bootloader error code 03, wciskamy glosnosc + (to normalny błąd przy odblokowanym urządzeniu)
14. jesteśmy w trybie twrp recovery. instalujemy następująco z pamięci urządzenia wcześniej wgrane pliki:
   1. xiaomi.eu_multi_latte_6.5.26_v7-5.1.zip
   2. UPDATE-SuperSU-v2.46.zip
   3. wybieramy opcję clear cache i dalvik cache
   4. wchodzimy w wipe i czyścimy partycję data (uwaga nie czyścimy partycji system !)
   5. wychodzimy z menu wipe i wybieramy reboot to system.
15. włączy się nam nowy rom i przechodzimy procedurę pierwszej instalacji jeszcze raz, jeśli taka procedura się nie pojawia to należy wykonać factory reset.
16. instalujemy Aplikacje google w następującej kolejności:
   1. com.google.android.gsf_5.1-1743759-22_minAPI22(nodpi)_apkmirror.com.apk
   2. com.google.android.gsf.login_5.1-1743759-22_minAPI21(nodpi)_apkmirror.com.apk
   3. GoogleServices-9.2.56(280).apk
   4. com.android.vending_6.8.24.F-all_0_3085398-80682400_minAPI14(nodpi)_apkmirror.com.apk
   5. com.google.android.webview_50.0.2661.86-266108660_minAPI21(x86,x86_64)(nodpi).apk
17. zalogować się na koncie google i pobrać program script manager z google play.
18. gdyby pojawiły się problemy z włączeniem sklep google, zrestartuj androida i spróbuj jeszcze raz.
19. to już koniec instalacji androida teraz instalacja windowsa.

1. wyłącz tablet
2. podłącz OTG z wbudowanym hubem, lub podłącz hub do zwykłego OTG. podłącz klawiaturę, myszkę i pendrive z windows 10 x64 home (ważne aby obraz na penie był wgrany z Ultraiso i byłą to wersja windows 10 1511)!
3. włącz tablet i wejdź w bios wciskając esc i f2 podczas właczania. jeśli się nie uda wejśc w bios to próbuj do skutku, upewnij się że twoja myszka i klawiatura działa pod twoim hubem otg, np będąc w androidzie.
4. będąc w biosie wejdź w Device manager>System Setup>Boot> i opcję UEFI Secure Boot ustaw na disable.
5. wciśnij F10. i wyjdź z biosu
6. tablet powinien się teraz zabootować z pendrive, jeśli nie to wyłącz tablet (trzymając power przez 20s) i wejdź w bios jeszcze raz i wybierz bootowanie z USB.
7. podczas instalacji windowsa wybierz ostatnią partycję o rozmiarze 43.9GB
8. po instalacji windowsa komputer znowu zabotuje się z usb, wyłącz tablet (trzymając 20s power)
9. odlacz OTG z pendrivem.
10. uruchom ponownie tablet, powinien włączyć się android.
11. w androidzie włączasz script manager, zapewniasz mu dostęp do roota i odpalasz skrypt z folderu boot, najpierw runitfirst.sh (wybierasz 2gą ikonkę od lewej Su) i klikasz zapisz, następnie RUN.
Następnie odpalasz skrypt bootwin.sh również zaznaczając Su, zapisz i RUN.
12. Jesteś w windowsie i kontynuujesz instalację systemu.
13. Pobierasz paczkę sterowników do mipada Mi Pad 2 Windows Drivers doubledriver.zip 
14. podłączasz pendrive z wgranymi sterownikami rozpakowujesz je i instalujesz z managera urządzeń każde urządzenie po kolei podając lokalizację do głównego folderu ze sterownikami.
15. może pojawić się problem z niedziałającą kamerą, ale bez obaw, system sam się zaktualizuje i kamera powinna zacząć działać, nie zapomnij o restarcie po wgraniu sterowników!
16. jeśli pojawi ci się inny dysk twardy w moim komputerze niż systemowy, to usuń jego literę (nie partycję) w zarządzaniu dyskami, może to oznaczać że masz uszkodzony bootloader od androida, ale o tym na końcu.
17. ten sam folder boot który rozpakowałeś i wgrałeś wcześniej do androida, wgrywasz na dysk C w windowsie.
18. odpalasz skrót Android (można przenieść go na pulpit) lub bootand.bat
Jesteś w androidzie

Gdyby pojawiły się problemy z resetowaniem się do windowsa, najprawdopodobniej masz uszkodzony bootloader w androidzie, możesz wtedy z twrp zresetować androida do fabrycznych i partycja się naprawi. na wszelki wypadek zrób sobie kopię partycji windowsowe ESP i bootloadera programem Partitionguru.
ważne:
do fastboota wchodzisz wciskając vol- i power i trzymasz vol-
do twrp wchodzisz trzymająć vol+ i power trzymając cały czas vol+

Mam nadzieję, że komuś się przyda, pozdrawiam użytkowników forum !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Panowie ja utkwiłem w tym pkt.. 9. zaczynamy procedurę flashowania, wpisujemy po kolei w konsoli.
   1. fastboot boot (lokalizacja)loader.efi z romu latte_images_6.3.19_20160129.0000.14_5.1_cn_66ba2644bf
żeby było szybciej wpisz fastboot boot i przeciągnij plik na wiersz poleceń.

U mnie nic się nie dzieje... może jest ktoś z Krakowa kto by pomógł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostaje taką opd

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

D:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
A3P42A339F81    fastboot

D:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

 

Edytowane przez Piom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok poszło po wpisaniu ręcznie teraz jestem tu:

12. włączamy tablet ponownie w trybie fastboot (wciskamy glosnosc - i power)
13: Rozpoczynamy procedurę wgrania nowego roma i roota, wpisujemy następująco w linii poleceń:
   1. fastboot boot (lokalizacja)loader.efi

i pytanie która lokalizacja tego loadera to samo co na początku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok teraz stoję na :

7. podczas instalacji windowsa wybierz ostatnią partycję o rozmiarze 43.9GB

u mnie to jest dysk 0 partycja 13 i pisze że nie można zainstalować systemu (całkowity rozmiar 55,9 ale wolne miejsce 0...) przycisk formatuj nie działa...

a no i mam oczywiście błąd google 963 ale żadna z metod na niego nie działa... :( zainstalowałem ręcznie z kompa ale script manager nie chce ruszyć

 

Edytowane przez Piom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz partycje 55gb bo nie podmieniles pliku gpt.bin przed instalacją miui, błąd Google można rozwiązać poprzez instalacje programów gapps w odpowiedniej kolejności, i w tych wersjach które podałem. Jeśli Ci bardzo zależy to możesz mi podesłać sprzęt, zrobię Ci duala z najnowszym miui i Windowsem 1607. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale lubię się męczyć z takimi rzeczami :) zawsze przynosi to jakąś satysfakcję! no to tak zrobiłem wszystko od początku i było super aż do instalacji windowsa która poszła dobrze... ale po tym "pkt. 11. w androidzie włączasz script manager, zapewniasz mu dostęp do roota i odpalasz skrypt z folderu boot, najpierw runitfirst.sh (wybierasz 2gą ikonkę od lewej Su) i klikasz zapisz, następnie RUN. " wyskoczył jakiś błąd i windows nie ruszył.... więc chciałem zrobić instalkę windowsa od nowa, sformatowałem w instalatorze windowsa partycję 43,9gb ale teraz się nie da na niej zainstalować (komunikat ! instalator nie może użyć istniejącej partycji ponieważ wolumin systemowy nie zawiera wymaganej ilości wolnego miejsca... o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Informacje uzupełniające po latach :) bo własnie udało mi się zdobyć mipada2 w wersji 64 - nowego.

1. Instalacja Windows 1511 - wymuszona ta wersja zabytkowa dlatego, że UEFI obsługuje tylko 32bit bootloadery, a te obsługują tylko FAT32. Natomiast instalka Win10 w nowszych buildach nie może być na FAT32, bo główny plik instalacyjny ma ponad 4GB.

2. Do BIOS wchodzimy TYLKO naciskając F2. ESC nie używamy i nie ma po co. Do tego za każdym razem jak bootujemy coś z USB musimy poprawiać ustawienie wyłączające secureboot.

3. U mnie runitfirst.sh w SManager nie wykonał swojej operacji, musiałem ręcznie poprawiać za pomocą odzyskiwania zaawansowanego z płyty Windows.

4. Nie udało mi się chwilowo zrobić aktualizacji Windows do najnowszej wersji - brakuje miejsca na partycji startowej Windows i jestem przyblokowany na 1511.

5. Nie działają mi klawisze pod ekranem w Windows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- A jednak się da: skrypt bootwin.sh powinien być bardziej elastyczny i próbować montować nie tylko mmcblk0p8 ale też mmcblk0p7, bo czasem jest tak, a czasem inaczej. Poprawione i działa powrót z Andka do Win.

- Aktualizacja Windows (działa 1809 bez problemu) wymaga wycięcia czcionek chińskich i innych, żeby zrobić miejsce na partycji o nazwie ANDROIDIA:
W Windows: DISKPART, select volume 2, assign letter=x i potem wywalamy pliki (jako admininstrator) X:\EFI\Microsoft\Boot\Fonts  i tutaj: chs_boot.ttf, cht_boot.ttf, kor_boot.ttf, jpn_boot.ttf
Po tym aktualizacja do 1809 się uda. Uwaga, po aktualizacji te czcionki wracają i trzeba je znowu wywalić, żeby dało się wrócić do androida.

Edytowane przez jakubd79
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...