Skocz do zawartości

Nie działa mikrofon dolny


Qhrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam redmi note 3 pro od zeszłego tygodnia wszystko działało idealnie lecz od wczoraj może przed wczoraj nie można normalnie rozmawiać tzn podczas rozmowy muszę wlączyć tryb głośno mówiący ponieważ dolny mikrofon nie działa a działał. Czasem podczas rozmowy zadziała ale rzadko. Zrobiłem dziś uruchom recovery po czym telefon się zresetował i mikron działał lecz znów pojawił się ten sam problem a reset nic nie daje. Co robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie był wystawiony na wilgotność. Droga taka wymiana portów? Dodam że gdy mikrofon nie działa (sprawdzam w dyktafonie) i włożę kabel do ładowania zaczyna on działać. Gdy już wyłoże czasem działa i gdy z powrotem włożę przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Mam telefon od trzech tygodni i problem niemal taki sam - również po mniej więcej tygodniu od oclenia i odebrania paczuszki z CHRl... Mikrofon górny działa OK, a więc rozmowa głośnomówiąca jest OK.

Jedyna różnica to to, że dolny mikrofon nie działa w ogóle. Nawet podczas ładowania. Dmuchanie w mikrofon podczas nagrywania na dyktafon zostawia tylko brzydkie ślady trzasków, a jak bardzo krzyczę do mikrofonu coś tam delikatnie się nagrywa. Sprzedawca radzi mi wgrać softa od nowa. Trochę się boję samemu instalować oprogramowanie w telefonie. Boję się, że nowe oprogramowanie nie zainstaluje się albo zostanie przerwane, padnie płyta główna etc. Zablokuje mi to telefon całkowicie i i tak będę go musiał odesłać do CHRl. Odeślę go i mi powiedzą, że gwarancja nie obejmuje instalacji przez użytkownika na własną rękę oprogramowania...

Z tego, co czytam w necie wygląda na to, że mikrofon się zawiesił/zawilgocił (pytanie tylko czy na zawsze?) i nie jest to niby winą oprogramowania. Nie wiem, rzecz stała się podczas połączenia - rozmawiałem i nagle mój rozmówca przestał mnie słyszeć... Niczego do dzisiaj nie instalowałem na telefonie. Nie pobierałem nawet żadnych aktualizacji!

Mikrofon mogę wymienić w serwisie za koszt ok 130 zł tylko nie wiem czy jednak nie jest to wina softu...

Pomożecie? Telefon aktualnie nie służy do dzwonienia... a więc do podstawowej funkcji ;)

PS Wersja Pro Prime z 3GB Gb RAMU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

W córki telefonie od czwartku również występują problemy z mikrofonem.Czasami zamiast córki słychać tylko trzaski lub córkę i trzaski.Rozebrałem telefon ale nie znalazłem żadnych paprochów czy tym podobnych rzeczy.Wyłączyłem google now ( wyszukiwanie głosowe ) ale nie wyczyściłem pamięci podręcznej bo telefon nie jest odblokowany.

Zastanawiam się na kupnem elementu z mikrofonem i wymianą we własnym zakresie

 

Kupiłem moduł z głośnikiem, wymieniłem i śmiga jak nowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 22.04.2017 o 21:31, Gorbi napisał:

Witam

W córki telefonie od czwartku również występują problemy z mikrofonem.Czasami zamiast córki słychać tylko trzaski lub córkę i trzaski.Rozebrałem telefon ale nie znalazłem żadnych paprochów czy tym podobnych rzeczy.Wyłączyłem google now ( wyszukiwanie głosowe ) ale nie wyczyściłem pamięci podręcznej bo telefon nie jest odblokowany.

Zastanawiam się na kupnem elementu z mikrofonem i wymianą we własnym zakresie

 

Kupiłem moduł z głośnikiem, wymieniłem i śmiga jak nowy

 

Witam, mógłbym prosić o namiary gdzie owy moduł można kupić ? Z góry dzięki !
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Przez 6 miesięcy telefon się bardzo fajnie sprawował. Niestety ostatnimi czasy doszły mnie słuchy że jak się ze mną rozmawia przez telefon to jest bardzo cicho. Więc włączyłem dyktafon, i ku mojemu zdziwieniu, ta fala nie ruszała się. dopiero gdy przystawiłem mikrofon do ust, było mnie słychać, chociaż ciągle za cicho. Zaktualizowałem więc miui Polska na najnowszą wersję 7.6.10, i problem zniknął. niewiele później znowu ledwo mnie było słychać. wróciłem do domu, włączyłem dyktafon i znowu mnie nie było słychać. na mikrofonie w słuchawkach wszystko jest cacy. 

Przeglądając internet zauważyłem że sporo ludzi miało/ma taki problem, jednym pomagało wyłączenie wykrywania "ok google", drugim zmiana czegoś w ustawieniach. mi nic nie pomaga.

Telefon jednak służy do dzwonienia, mam nadzieję że pomożecie mi z tego wybrnąć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mariusz.ur napisał:

Może zwyczjnie zapchał się otwór jakimś paprochem . Szpilka i próbuj delikatnie przeczyścić . Potem spraedź w menu serwisowym czy działa .

próbowałem, nic. W menu serwisowym to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

@HaPPe możesz jeszcze sprawdzić moduł do Magisk , Android Mic Fix , podobno pomaga w niektórych przypadkach. Sam nie testowałem.

  Ukryj treść

nXzY2ofh.png kIeS2MNh.png

 

a mogę to zrobić ręcznie? nie bawiłem się w moduły z magiska, czy xposed. Bo tutaj jak widzę mam zmienić tylko 4 wartości w build.prop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HaPPe pewnie tak. Tu masz te wpisy do edycji.

Cytat

ro.qc.sdk.audio.fluencetype=none

persist.audio.fluence.voicerec=true

persist.audio.fluence.speaker=false

use.voice.path.for.pcm.voip=true

EDIT: tu znalazłem jeszcze wątek na xda https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/help/bug-t3630473

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick poczytałem ten wątek, popróbowałem, nic się nie zmienia. te wpisy też zmieniłem i nic. teraz wsłuchałem się w nagrania, słychać szumy.

Cholera, nie chcę oddawać telefonu na gwarancję. może mikrofon jest uszkodzony? :( 

edit: sprawdziłem mikrofon w aparacie i wszystko ładnie słychać. Tylko że aparat korzysta z mikrofonu przy kamerze przedniej...

Edytowane przez HaPPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gwarancje w Polsce to oddawaj . Prawdopodobnie mikrofon do wymiany . Albo sam mikrofon , albo cała płytka usb . Lub dokładne wyczyszczenie po zdjęciu obudowy . Ale to już tylko w przypadku braku gwarancji . Dla pewności możesz zainstalować miui z zaznaczoną opcją clean all w miflash .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz.ur @slimdick Zrobiłem factory reset. nie pomogło, ciągle to samo. po jakichś dwóch godzinach dla picu włączyłem dyktafon, i mikrofon znowu normalnie działa... tak samo bez problemu jest w menu serwisowym. Niby fajnie, ale wtedy też zaczęło działać i przestało, a jednak chciałem znać tego przyczynę, bo znowu może przestać działać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...