lawek

iBuyGou Paypal oraz podatek

Recommended Posts

Witam mam zamiar kupić Xiaomi Mi5 i tutaj moje pytanie. Czy jezeli kupuje przez platnosc PayPal to kurs USD jest taki sam jak kurs normalnie czyli około 3.80zl? I chciałem sie jeszcze zapytać czy podatek Vat jest naliczany zawsze przy przesyłce czy da sie jakos to ominąć? Czytałem ze jest jakies ubezpieczenie od tego vau ze zwracają pieniądze. Prosze o pomoc

Edited by lawek

Kurs pewnie będzie większy bo PayPal pobiera opłatę za przewalutowanie. Przy przesyłce DHL można ubezpieczyć się od VATu i jak Ci naliczą to płacisz, a później sklep zwraca Ci to co zapłaciłeś, albo możesz wybrać UPS i tam VATu nie będzie, ale przesyłka jest droższa i dłużej się czeka. 

12 minut temu, szakal88 napisał:

Kurs pewnie będzie większy bo PayPal pobiera opłatę za przewalutowanie. Przy przesyłce DHL można ubezpieczyć się od VATu i jak Ci naliczą to płacisz, a później sklep zwraca Ci to co zapłaciłeś, albo możesz wybrać UPS i tam VATu nie będzie, ale przesyłka jest droższa i dłużej się czeka. 

Bardzo dziękuję za szybka odpowiedź. A jeżeli takowa paczka "wpadnie" to duzy jest koszt opłaty za taki vat?

1 godzinę temu, lawek napisał:

Witam mam zamiar kupić Xiaomi Mi5 i tutaj moje pytanie. Czy jezeli kupuje przez platnosc PayPal to kurs USD jest taki sam jak kurs normalnie czyli około 3.80zl? I chciałem sie jeszcze zapytać czy podatek Vat jest naliczany zawsze przy przesyłce czy da sie jakos to ominąć? Czytałem ze jest jakies ubezpieczenie od tego vau ze zwracają pieniądze. Prosze o pomoc

Gdzie Ty widziałeś kurs dolara 3,80 PLN? Nawet NBP ma kurs 3,86. Daj adres, z chęcią kupię dolary...

Patrz na kurs sprzedaży, czyli kwotę, za jaką bank czy PP sprzedaje Tobie walutę.

Jeśli płacisz PayPal-em, to nie przelewaj środków na konto PP. Zapłać PP nie mając środków na koncie. PayPal pobierze odpowiednią kwotę z konta bankowego podpiętego do konta PP. W trakcie operacji zmień sposób przewalutowania - jest taka opcja - na przewalutowanie banku. Nie zapłacisz prowizji PayPalowi od przewalutowania, a i kurs będzie niższy odbankowego.

Bez tytułu.png

• Like 1

Nie więcej niż 23% od kwoty zakupu, ale jeszcze możesz wybrać przesyłkę Ups Tax Free za ok 28$ tu na pewno nie będzie podatku a może taniej Cię wyniesie niż ubezpieczenie 5% + koszty wysyłki DHL

1 godzinę temu, szakal88 napisał:
31 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Nie więcej niż 23% od kwoty zakupu, ale jeszcze możesz wybrać przesyłkę Ups Tax Free za ok 28$ tu na pewno nie będzie podatku a może taniej Cię wyniesie niż ubezpieczenie 5% + koszty wysyłki DHL

Z tego co czytałem to z ups czasem kradna telefony z paczek. I to nie był tylko jeden przypadek :(

1 godzinę temu, Boniunio napisał:

Obecnie kurs dolara na PP to 3.98zł

Sprzedaży? Plus oczywiście prowizja za przewalutowanie...

Dnia 25.08.2016 o 12:39, mrosi napisał:

Jeśli płacisz PayPal-em, to nie przelewaj środków na konto PP. Zapłać PP nie mając środków na koncie. PayPal pobierze odpowiednią kwotę z konta bankowego podpiętego do konta PP. W trakcie operacji zmień sposób przewalutowania - jest taka opcja - na przewalutowanie banku. Nie zapłacisz prowizji PayPalowi od przewalutowania, a i kurs będzie niższy odbankowego.

Dzięki stary! :-) Zaoszczędziłeś mi jakieś 3 dychy zł.

50 minut temu, Kleofas napisał:

Dzięki stary! :-) Zaoszczędziłeś mi jakieś 3 dychy zł.

Nie ma problema... ;)

Przy wyborze wysyłki są dwa pola z tym ubezpieczniem.

Pierwsze 2 $
Insurance: $2.00 If parcel is lost then you are entitled to a full refund.(shipping charges is excluded)

Drugie 15 $

Add Import Duty Insurance: $15.90

Które mam wybrać, by ewentualnie otrzymać zwrot podatku jeśli UC się doczepi?

Dnia 10.09.2016 o 20:52, majqKKS napisał:

Które mam wybrać, by ewentualnie otrzymać zwrot podatku jeśli UC się doczepi?

Pierwsze ubezpieczenie na kwotę 2$ jest na pełny zwrot w przypadku zaginięcia paczki , drugie na kwotę ok 16$ to ubezpieczenie od Vat-u, ale dobrze zrobisz jak zaznaczysz dwie opcję pierwsza to przecież tylko 8 zł ;)

Cześć,

niejednokrotnie spotkałem się na forum z informacjami, że istnieje możliwość iż to kurier poprosi o uiszczenie opłaty za VAT. Zastanawiam się na jakiej zasadzie to ma się odbywać, DHL otwiera paczki i stwierdza wartość towaru (nie sądzę)? Jeśli nie to mogą się opierać jedynie na deklaracji zawartości jaką opisał paczkę wysyłający, a jak wiadomo to do 20$ nie jest pobierany VAT ani cło.

Więc skąd DHL może wiedzieć, że w paczce jest telefon za 300$ i od takiej wartości należy naliczyć VAT ? Dostaje ją od Izby Celnej ? Jeśli tak, czy kurier w takim wypadku przedstawia jakiś "kwitek"? 

1 godzinę temu, Forplay napisał:

Więc skąd DHL może wiedzieć, że w paczce jest telefon za 300$ i od takiej wartości należy naliczyć VAT ? Dostaje ją od Izby Celnej ? Jeśli tak, czy kurier w takim wypadku przedstawia jakiś "kwitek"? 

Przysyłają pismo, żebyś wysłał im potwierdzenie zapłaty za towar, który jest w paczce.

Poza tym UC ma prawo zajrzeć do paczki.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, boroch napisał:

Przysyłają pismo, żebyś wysłał im potwierdzenie zapłaty za towar, który jest w paczce.

Poza tym UC ma prawo zajrzeć do paczki.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Ale to co napisałeś leży w kompetencjach Urzędu celnego. Ja pytałem o DHL. Czy w związku z tym mam rozumieć, że kurier DHL może pobrać VAT na zlecenie Urzędu Celnego? Jeśli tak to nie obejdzie się bez wcześniejszego kontaku z UC, więc skąd na forum pojawiają się wiadomości o tym, że ludzie zostają "zaskoczeni" przez kuriera prośbą o zapłatę, lub pytania "skąd wiadomo że kurier będzie chciał poprać VAT" ? :)

Kupiłem telefon przez Pay Pal dziś sprawdzałem przesyłkę "zatrzymana w cle" wer Zabrze. Jakie są dalsze następstwa?

P.S. Wykupiłem ubezpieczenie od vat, przesyłka epocket (nie było DHL).

Edited by zdzislaw422

Jaki screen dokumentu potwierdzający zakup mam dostarczyć urzędowi celnemu w warszawie jak kupowałem na Ibuygo i płatnośc była w formie paypala? Miałem wykupione Eupocket czy mogę wnioskować o zwrot cła?

Edited by pejdzejro

bo to loteria jest, sprawdzają wyrywkowo. Nie ważne jaka forma wysyłki. Mój kolega już tyle rzeczy zamawiał z Chin różnymi przewoźnikami i nigdy mu nie zatrzymali. Choć ostatnio zamówił Mi5 z gearbesta i przechwycili :P dostał pismo, odesłał dokumenty i musiał bulić.

Czy można jakoś sprawdzić czy mam wykupione ubezpieczenie ? Ponieważ zaznaczałem przy zakupie, ale teraz nigdzie tego nie widze żeby było zaznaczone że jest wykupione ?

27 minut temu, colt1911 napisał:

Czy można jakoś sprawdzić czy mam wykupione ubezpieczenie ? Ponieważ zaznaczałem przy zakupie, ale teraz nigdzie tego nie widze żeby było zaznaczone że jest wykupione ?

Po zalogowaniu, w sekcji "Orders", po wskazaniu kursorem numeru zamówienia, wyświetli się ramka, w której znajdziejsz info o ubezpieczeniu.

Bez tytułu.png

Witam!

Mam pytanie dot. wysyłki z europejskiego magazynu. Przeglądając informacje w internecie i na forum często widzi się opinie o wyższej cenie niż wysyłka z Chin - spowodowanej naliczeniem vatu jeszcze przed zakupem. Obecnie cena modelu A1 przy zakupie z europejskiego magazynu jest niższa niż z Chin - nie muszę się obawiać żadnych dodatkowych kosztów związanych z vatem? Również jest to niezależne od rodzaju sposobu doręczenia (free airmail lub dhl)?

Z góry dzięki za odpowiedz,

pozdrawiam!

Dnia 23.11.2017 o 23:06, mrosi napisał:

Po zalogowaniu, w sekcji "Orders", po wskazaniu kursorem numeru zamówienia, wyświetli się ramka, w której znajdziejsz info o ubezpieczeniu.

Niestety nie widzę tego pomarańczowego napisu, a na 100% brałem ubezpieczenie bo nawet kwota sie zgadza którą zapłaciłem wliczając ubezpieczenie, czy to jakiś bug ? Napisałem mail do osoby która się zajmuje tym zamówieniem żeby to sprawdziła ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi.

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?

Zamawiałem do Niemiec DHL-em, wykupiłem ubezpieczenie, napisałem im że wykupiłem ubezpieczenie ale nie widzę go nigdzie, odpisali mi:

Cytat

Hi 
Did you mean the duty insurance ?
If so, yes, you did buy it.
As for the duty insurance, sorry to say that it is not available to orders from Germany.
Sorry about that. It is the Insurance Policy. 
Ticket: https://helpdesk.ibuygou.com/helpdesk/tickets/119967
Kind regards,
Michael

Więc oznacza to że nie można ubezpieczenia od cła wykupić w Niemczech? Czy tu go nie naliczają ? Czemu napisał "It is the Insurance Policy" i wysłał mi link to mojego ticketu ?

Może wykupiłem ubezpieczenie od zaginięcia przesyłki a nie od cła dobrze rozumiem ?

Zamawiałem pierwszy raz i dopiero się uczę o co chodzi ;)

Edited by colt1911

Cześć!
Mam pytanie do osób, które ostatnio zamiawiały telefony na IBG. Moja paczka ma status "Przesyłka oczekuje na odprawę celną", tak więc jestem już świadomy, że będę miał do zapłaty VAT. Mowa oczywiście o przesyłce DHL.
W jaki sposób zostanę poinformowany o naliczonym podatku VAT i/lub poproszony o przesłanie dowodu zakupu? Telefonicznie, mailowo, listownie? 
Nie wiem ile czasu mam czekać, a to ważne. Niektórzy piszą, że w niektórych przypadkach w ogóle o nic nie proszą tylko przychodzi kurier z paczką i chce kasę, ale nie wiem na ile to prawda.

Pozdrawiam i przepraszam za odkop

@johnny1836 Dostajesz mail i SMS po odprawie celnej z kwotą do zapłaty albo przelewem (wtedy musisz mieć potwierdzenie przelewu dla kuriera), albo u kuriera gotówką. Trwać? Może 24h, może tydzień... Wszystko zaelży od celnika.

• Thanks 1

1 godzinę temu, johnny1836 napisał:

@Nezumi

Rozumiem, że to w przypadku kiedy sobie sami policzą. A jak to wygląda w przypadku kiedy chcą faktury, dowody zakupu itp? Też mail i sms?

Zazwyczaj informacja przychodzi mailem i sms razem z wiadomością, z datą dostarczenia, godziną i ew. informacjami o kurierze, który będzie dostarczać.