Skocz do zawartości
  • 0

Jaki telefon do 700zł?


lukos124

Pytanie

WItam, jako iż mój Xiaomi Redmi Note LTE umarł śmiercią naturalną(czyt. prawdopodobnie uszkodziła się pamięć) to szukam nowego telefonu. Cena maksymalna to 700zł. 
W sumie to w tej cenie nie mam zbyt dużych preferencji ale ponad wszystko stawiam na szybką pracę i wydajność, następnie aparat a na samym końcu bateria. 
Telefon i tak ładuje codziennie a zawsze mam przy sobie 2 powerbanki więc ogromna bateria jest mi po prostu zbędna. Od razu mówię, że dopłacenie 100 czy 150 złotych nie wchodzi w grę. Jaki telefonik byście polecili w tej cenie? A no i jeszcze dodatkowo pytanko, skąd najlepiej zamówić taki telefon?

Telefony które mam na oku:
Xiaomi Mi4c 2/16
Xiaomi Redmi 3S Pro
Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, sloniacz napisał:

Pytanie jaki ekran 5" czy 5.5"?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Obojętne.

Właśnie trochę zastanawiam się nad tym mi4c. Czy 2gb ramu to trochę nie za mało? Ma ktoś tą wersje i wypowie się na jej temat? 
A dwa, jaki typ wysyłki polecacie na Aliexpress?
I jak to jest z podatkiem? Słyszałem że przy kurierze DHL praktycznie zawsze go nakładają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, lukos124 napisał:

Prawdopodobnie wybiorę któryś z tych dwóch telefonów, niestety mi4c nie ma eu express a nie mam ochoty dopłacać 150zł vatu na granicy. 
Redmi 3s Pro Prime 3/32
Redmi 3 Pro Prime 3/32

Który z nich polecacie bardziej? 

3s bo ma nowszego androida (6), trochę lepszy czas pracy na baterii i minimalnie lepsza wydajność (pomimo tego że niby procesor z niższej linii ale nowszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak to jest z wgrywaniem xiaomi.eu na tym 3s? Z tego co wiem to dosyć nowy model, mało osób go jeszcze ma i chyba nawet nei ma wersji global dla tego telefonu. 
Jak przyjdzie mi od goldwaya z jakimś chińskim romem to nei będę wiedział co robić :x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, lukos124 napisał:

A jak to jest z wgrywaniem xiaomi.eu na tym 3s? Z tego co wiem to dosyć nowy model, mało osób go jeszcze ma i chyba nawet nei ma wersji global dla tego telefonu. 
Jak przyjdzie mi od goldwaya z jakimś chińskim romem to nei będę wiedział co robić :x 

Już jest global idev i stable i xiaomi.eu. Problemy z romami do tego telefonu się skończyły, fakt na początku były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To teraz już ostatnie dwa pytanka.
1. Jaką formę płatności wybrać u Goldwaya? Normalna karta bankowa czy specjalnei zakładać konta na jakimś przelewy24? Nigdy nie kupowałem na Ali i jedyne co na tę chwilę wiem to żeby wybrać Seller's Shipping Method bo dzięki temu nie naliczą mi vatu.
2. Skąd pobrać china dev rom do 3s bo w poradniku widzę jedynie link do redmi 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, lukos124 napisał:

To teraz już ostatnie dwa pytanka.
1. Jaką formę płatności wybrać u Goldwaya? Normalna karta bankowa czy specjalnei zakładać konta na jakimś przelewy24? Nigdy nie kupowałem na Ali i jedyne co na tę chwilę wiem to żeby wybrać Seller's Shipping Method bo dzięki temu nie naliczą mi vatu.
2. Skąd pobrać china dev rom do 3s bo w poradniku widzę jedynie link do redmi 3. 

1. Do przelewów 24 nie musisz zakładać żadnego specjalnego konta, przekierowuje cię na stronę twojego banku, logujesz się i płacisz według przelicznika twojego banku, to chyba najbezpieczniejsza metoda.

2. Po co ci china dev, potrzebujesz global dev, masz od razu język pl i odblokujesz na nim bl. tu link: http://bigota.d.miui.com/6.8.18/land_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_6.0_global_6b18085a6a.tgz wgrywasz go bez odblokowania bl Miflashem, poradnik znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, FromWP napisał:

1. Do przelewów 24 nie musisz zakładać żadnego specjalnego konta, przekierowuje cię na stronę twojego banku, logujesz się i płacisz według przelicznika twojego banku, to chyba najbezpieczniejsza metoda.

2. Po co ci china dev, potrzebujesz global dev, masz od razu język pl i odblokujesz na nim bl. tu link: http://bigota.d.miui.com/6.8.18/land_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_6.0_global_6b18085a6a.tgz wgrywasz go bez odblokowania bl Miflashem, poradnik znajdziesz na forum.

Przelewy 24 ma może podpobną opcje zwrotu pieniędzy jak Paypal? Tak jak mówiłem, pierwszy raz zamawiam coś z chin i boje się, że paczka przepadnie gdzieś po drodze albo że dojdzie do mnie niedziałający telefon a ja zostanę bez pieniędzy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, sloniacz napisał:

Sealed to nieotwierana czyli z chińskim romem. Ale łatwo przejdź z niej na global stable. Płacąc w złotówkach bank oskubie cię dość mocno na kursie $. Stawiam na jakieś 20gr na każdym $

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Którą opcje lepiej wybrać? Nie wiem czy odblokowywanie bl na china dev romie i na gobal stable się czymś różni, nie wiem czy w ogóle na global stable da się odblokować bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, lukos124 napisał:

To teraz już ostatnie dwa pytanka.
1. Jaką formę płatności wybrać u Goldwaya? Normalna karta bankowa czy specjalnei zakładać konta na jakimś przelewy24? Nigdy nie kupowałem na Ali i jedyne co na tę chwilę wiem to żeby wybrać Seller's Shipping Method bo dzięki temu nie naliczą mi vatu.
2. Skąd pobrać china dev rom do 3s bo w poradniku widzę jedynie link do redmi 3. 

1. Z doświadczenia wiem, że wszystkie serwisy, typu PayPal czy Przelewy24 pobierają prowizję od przewalutowania: 2,5 do 5 %. Osobiście wolę płacić kartą. Wtedy płacisz po kursie sprzedaży banku - wystawcy karty, który dodatkowo, oprócz braku prowizji naliczanej od przewalutowania, jest niższy od tego w tych dwóch serwisach. PayPal ma fajną opcję, z której korzystam płacąc za produkty w ibuygou. To możliwość wysyłki kasy na adres e-mail. Z banku (karty) tego nie zrobisz. Nie mniej i tak zawsze wybieram przeliczenie walut przez bank, a nie przez PP. Przy koszcie Mi Note, wychodzi to 1240 przez PP i 1160 przez bank. Różnica dość znaczna jak dla mnie. Zauważ przy tym, że w PP masz ochronę i na karcie również masz ochronę (tzw. charge back).

2. Faktycznie, sprawdziłem i nie ma ROMu china dev. Spróbuj operacji odblokowania na ROMie podanym przez @FromWP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ktoś ostatnio pisał, że można już odblokować bootloader także na global stable. Do tej pory można było odblokować tylko na global dev.

Co do płatności to używam karty prepaid rozliczanej w $ a idealnie jest doładować kartę ze swojego konta walutowego. Zielone z walutomatu albo jakiegoś kantoru internetowego. Banki ciągle mają zbójnicke kursy przy wszelakich przewalutowaniach.

Tapnięte z RN3Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...