Skocz do zawartości

Xiaomi.eu stable 8.0.1.0/4.0 - dyskusja


zunio84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myślałem że będę musiał czekać do 29 a tu już jest, zaraz instaluje.

Zainstalowane i działa.

fkXMSbE.pngKnxRbvK.png

Nie mogę znaleźć screenshota trzema palcami co miałem w wersji rozwojowej 6.8.18 ? 

Wysłane z mojego Mi-4c

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i jak na razie nie widzę błędów. Jedyne co zauważyłem to jednolite kolory ikonek w ustawieniach i zabrali możliwość kręcenia filmików 4k w aparacie.

I wrócił stary dzwonek standardowy który uwielbiam :)

Edytowane przez zunio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zunio84 napisał:

Zainstalowałem i jak na razie nie widzę błędów. Jedyne co zauważyłem to jednolite kolory ikonek w ustawieniach i zabrali możliwość kręcenia filmików 4k w aparacie.

I wrócił stary dzwonek standardowy który uwielbiam :)

 

Ja mam te opcje co miałem na 6.8.18 chyba że były jakieś o których nie wiem ?

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co było na 6.8.18 bo mi strasznie lagował telefon i szybko uciekłem na wcześniejszą wersję ale ogólnie na miui v8 dodano do Mi4c możliwość kręcenia filmików w 4k. W stable widzę, że tego nie ma. Nie płaczę z tego powodu bo i tak nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zunio84 napisał:

Nie wiem co było na 6.8.18 bo mi strasznie lagował telefon i szybko uciekłem na wcześniejszą wersję ale ogólnie na miui v8 dodano do Mi4c możliwość kręcenia filmików w 4k. W stable widzę, że tego nie ma. Nie płaczę z tego powodu bo i tak nie korzystałem.

Akurat też nie korzystałem z opcji 4K może jak by był slot sd to bym używał ale szkoda miejsca ;) Nie widzę na miui.com wersji stable china miał być podobno 29.08 może ta wersja będzie miała te brakujące opcje, możliwe że wersja od xiaomi.eu nie jest wersją finalną.

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy syfu w tym temacie odnośnie baterii i zasięgu. Każdy inaczej korzysta z telefonu, instaluje różne apki i jest w różnych sieciach. Więc jak niby moje używanie telefonu czy innych ma być wyznacznikiem w trzymaniu baterii. Chyba, że komuś przez noc spada 30% to wtedy polecam full wipe przy instalacji, a nie aktualizacje bez wipe, a później płacz bo coś nie działa.

6 minut temu, slimozis napisał:

Akurat też nie korzystałem z opcji 4K może jak by był slot sd to bym używał ale szkoda miejsca ;) Nie widzę na miui.com wersji stable china miał być podobno 29.08 może ta wersja będzie miała te brakujące opcje, możliwe że wersja od xiaomi.eu nie jest wersją finalną.

Właśnie to wcześniej zauważyłem odnośnie 6.8.18. Nie było jeszcze na oficjalnej stronie, a już wydali xiaomi.eu. Tu przy stabilnej wersji jest to samo. Bałem się instalować tą stabilną bo 6.8.18 strasznie u mnie lagowała ale na szczęście w stable tego nie ma. Tylko pytanie czemu na oficjalnej stronie jeszcze nie ma stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zunio84 napisał:

Nie róbmy syfu w tym temacie odnośnie baterii i zasięgu. Każdy inaczej korzysta z telefonu, instaluje różne apki i jest w różnych sieciach. Więc jak niby moje używanie telefonu czy innych ma być wyznacznikiem w trzymaniu baterii. Chyba, że komuś przez noc spada 30% to wtedy polecam full wipe przy instalacji, a nie aktualizacje bez wipe, a później płacz bo coś nie działa.

Właśnie to wcześniej zauważyłem odnośnie 6.8.18. Nie było jeszcze na oficjalnej stronie, a już wydali xiaomi.eu. Tu przy stabilnej wersji jest to samo. Bałem się instalować tą stabilną bo 6.8.18 strasznie u mnie lagowała ale na szczęście w stable tego nie ma. Tylko pytanie czemu na oficjalnej stronie jeszcze nie ma stable?

Nie ma bo nie udostępnili ma być dla MI4C China od 29.08 a teraz jest OTA dla innych modeli.

Cytat

Devices getting MIUI 8 China Stable build on August 23rd are:
Mi Max (32 GB), Mi 5, Mi 4S, Mi Note, Mi 3/ Mi 4, Mi 2/2S, Redmi 2A, Redmi Note 3G, Redmi Note 2, Redmi Note 3( MTK)

Devices getting MIUI 8 China Stable build later (around August 29th) are: 
Mi Max Pro( 64/128 GB), Mi Note Pro, Mi 4c, Redmi Pro, Redmi 3S/3X, Redmi 3,Redmi 2 Prime, Redmi 2, Redmi Note 3 (Qualcomm), Redmi Note 4G (Single SIM), Redmi Note 4G( Dual SIM), Redmi 1S

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zunio84 napisał:

Wydaje mi się, że ten pośpiech jest nie potrzebny. Bo do tego czasu (teoretycznie) jeszcze mogą coś poprawić w wersji stabilnej i dopiero umieścić na oficjalnej stronie.

Wszystko przez Ciebie jak byś nie napisał że jest stable to bym nie wiedział i czekał a teraz przez Ciebie mam zainstalowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zunio84 napisał:

Kolejna rzecz to Panel Sterowania jest ze starszych wersji.

A możliwe że jest to wersja przerobiona z roma dla MI4S ? Chyba są dość podobne i wersja stable china jest dostępna dla MI4S.

Byłem przekonany że jeśli będzie stable MIUIv8 dla MI4C od xiaoami.eu to znajdą się w nim te dodatki co w oficjalnym a w tym jakoś tego nie widzę.

[MIUI] What's New In MIUI 8 Global Stable ROM? Here're Top 12 New Features!

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta od xiaomi.eu to jak wczoraj pisałem to samo co dla MI4S bo tam jest właśnie 8.0.1 china stable. Wersja dla MI4C stable china 8.0.2 jest dostępna  OTA (Over The Air) ;)

A może być tak że to co było w wersjach rozwojowych nie dodali do stable v8 bo na oficjalnym forum też zauważyli na innych modelach że brakuje im opcji które mieli w dev.

Jedyny błąd jaki mam to apka pogody nie znajduje mi lokalizacji czego wcześniej nie uświadczyłem na żadnym romie.

gs7nDs8.png

 

Jeszcze nie udało mi się uruchomić Google Now Launcher.

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, r0bertt napisał:

@Przemek

Producent troche przyspał z tym 6.0, powoli to można by się zastanawiać czy dostanie 7.0 no ale patrząc na zapędy firmy to wątpie w tą 6-tkę, że kiedyś wyjdzie...

Zauważyłem że RN3pro dostał więc zacząłem mieć nadzieję że i nam się uda :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemek napisał:

Zauważyłem że RN3pro dostał więc zacząłem mieć nadzieję że i nam się uda :-P

A po jakim czasie dostał update RN3pro? Problem jest taki że jednak ten tel. to jest dość nowy bo w tym roku wyszedł, a Mi4c III kwartał 2015... I nie wiem czy producent pamięta że coś takiego wypuścił na rynek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam wrażenie jakby ten stable v8 był stable v7 ze zmienionym panelem powiadomień jedynie. Już samo to, że nie ma nagrywania w 4k jest dziwne! Widocznie pośpiech w wydaniu tego stable.

Co do nagrywania 4K to w aplikacji od Google jest taka możliwość jeśli komuś to potrzebne

aab6ceffb3c19ded1d64e0c58ff2a415.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że RN3pro dostał więc zacząłem mieć nadzieję że i nam się uda :-P

Rn3p dostał tylko dla tego że wyszedł mi max z tym samym układem i 6.0 pudełkowo. Każdy telefon Xiaomi na msm8992/4 ma 5.1, mi note pro też dostał update z 5.0 do 5.1 po premierze mi4c.

#GETRESURRECTED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  może podzielicie się spostrzeżeniami co do nowej wersji pod kątem bateria, płynność itp. Co działa co nie. Siedzę własnie na 7.5.2 i zastanawiam się czy przechodzić na 8.

Witam. U mnie działa idealnie nie mam żadnych problemów.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety wracam do 7.5.2.0

przy stable 8.0.1.0 kompas źle łapał kierunki (nie pomagała kalibracja) oraz bateria ciut gorzej trzyma

wydajność bardzo dobra, fajna apka aparatu

Z ciekawości sprawdziłem kompas i nie mam problemu. Co do baterii dobrze trzyma zważywszy na to że ma dwie karty SIM i zawsze jestem połączony Wi-Fi albo przez dane pakietowe.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...