Skocz do zawartości

msm_otg wakelock


Crocodil

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Uri0550 napisał:

@Crocodil

Wgrałem blaze kernel v4 dla miui :) ani razu nie pojawił mi się msm_otg przy różnych konfiguracjach ładowarek i kabli

To świetna wiadomość! :-) Czyli jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że winny jest kernel. Jaka dokładnie jest wersja w tym blaze kernel? Widziałem w innym temacie, że ktoś wkleił Ci screena z wersją kernela w MIUI 8 opartym na Marshmallow...

Przed chwilą, danio_96 napisał:

Wszystko byłoby ok, gdyby rzeczywiście nie ładowało tak długo, mam 44% ładuje już ponad 2h.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jakiej ładowarki używasz? U mnie na Tronsmart (bez QuickCharge) zazwyczaj naładowanie z kilkunastu do 100% trwa około 2 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej ładowarki używasz? U mnie na Tronsmart (bez QuickCharge) zazwyczaj naładowanie z kilkunastu do 100% trwa około 2 godzin.

Ładowarka i kabel xiaomi

Mam jeszcze blitzwolf, potem sprawdzę.

Teraz mam 54% baterii i pokazuje, że jeszcze 2h ładowania faf54d5e261cb45c9d6b6a807e58d09c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem w temacie tego problemu ale pierwsze dni na mm ludzi były ok, podobno bateria na + jest więc może i ten problem naprawili. Z volte był jedynie problem i jakieś drobnostki więc spodziewam się w piątek równie użytecznego romu co wcześniejsze na 5.1 (pomijając baterię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danio_96 napisał:

Ładowarka i kabel xiaomi

Mam jeszcze blitzwolf, potem sprawdzę.

Teraz mam 54% baterii i pokazuje, że jeszcze 2h ładowania faf54d5e261cb45c9d6b6a807e58d09c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Napięcie i natężenie wydają się w porządku. Jak długo ładuje się w rzeczywistości? To oszacowanie w samej komórce najpewniej nie jest zbyt dokładne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie i natężenie wydają się w porządku. Jak długo ładuje się w rzeczywistości? To oszacowanie w samej komórce najpewniej nie jest zbyt dokładne...

Podłączyłem go jak miałem 20%. Do 50% w 2h, MIUI pokazywało 7h. Podłączyłem miernik i już chyba jest normalnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Uri0550 napisał:

@Crocodil

Wgrałem blaze kernel v4 dla miui :) ani razu nie pojawił mi się msm_otg przy różnych konfiguracjach ładowarek i kabli

Wgrany Radon ver. 2.4 na MIUI Polska 6.8.11 - deep-sleep działa bez zastrzeżeń, do tego ogólna praca systemu na duży plus.
Na systemowym kernelu również miałem problem z wybudzeniami, tylko u mnie wyglądało to trochę inaczej niż u was.
Deep-sleep przestało działać, kiedy zjechałem poniżej 60% baterii, wtedy system cały czas był aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z trybu czytania - Twilight.
Nie korzystam również z czytnika linii papilarnych więc nie jestem w stanie stwierdzić, jak się zachowuje.
Reszta moim zdaniem bez zarzutów. Obniżyłem minimalną wartość pracy procesora do 400 mHz.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę kolejnych dni sprawdzania przyniosło kilka obserwacji ale niestety raczej nie pomogą one w rozwiązaniu problemu, a tylko mogą wskazać jak go unikać czekając na właściwe rozwiązanie...

1. Problem nigdy nie występuje na oryginalnej ładowarce Xiaomi, bez względu na użyty kabel

2. Problem nigdy nie występuje na oryginalnym kablu Xiaomi, bez względu na użytą ładowarkę

3. Inne kombinacje kabli oraz ładowarek mogą, chociaż nie muszą, powodować problem. U mnie najczęściej pojawia się w kombinacji: ładowarka Tronsmart + długi (1.8m) kabel Tronsmart

4. Sposoby na pozbycie się wakelocka msm_otg są 2:

  • zrestartować telefon
  • podłączyć przejściówkę OTG albo urządzenie OTG

U mnie działa przejściówka firmy PQI i najtańsza chińska:

10PCS-Mini-font-b-USB-b-font-Flash-Disk-U-Disk-5pin-Micro-font-b-USB.jpg

oraz pendrive Kingston który posiada zarówno pełnowymiarowe złącze USB jak i micro USB.

pol_pl_Pendrive-Kingston-16GB-Data-Traveler-MicroDUO-USB3-0-microUSB-OTG-4887_3.jpg

 

EDIT: Niestety okazało się że problem pojawia się także (chociaż bardzo rzadko) na białym kablu Motoroli.

Edytowane przez Crocodil
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów problem z deep sleep zauważyłem że gdy nie chcę się spać telefon keyevents ma dużo wartości o co tu chodzi? dwa dni był spokój ....... Wi fi mam prawie cały czas wyłączone.

O co tu chodzi pomoże ktoś? soft xiaomi.eu 8.0 stabilna

Gdzie sprawdzić co blokuje deep sleep?

Screenshot_2016-09-06-12-54-33-856_com.asksven.betterbatterystats_xdaedition.png

Screenshot_2016-09-06-12-59-36-402_com.uzumapps.wakelockdetector.full.png

Screenshot_2016-09-06-13-02-46-818_com.asksven.betterbatterystats_xdaedition.png

Screenshot_2016-09-06-13-12-08-420_com.asksven.betterbatterystats_xdaedition.png

Screenshot_2016-09-06-13-14-35-301_com.asksven.betterbatterystats_xdaedition.png

Edytowane przez madmax86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, madmax86 napisał:

Tyle to wiem ale jaki to ma sens wiecznie pilnować czy jest deep sleep telefon rewelacja ale to go dyskwalifikuje

To nie wina telefonu, lecz kernela. Osoby z kernelem nowszej wersji informowały gdzieś że nie ma problemu z deepsleepem. 

 

Dnia 28.08.2016 o 11:48, Uri0550 napisał:

@Crocodil

Wgrałem blaze kernel v4 dla miui :) ani razu nie pojawił mi się msm_otg przy różnych konfiguracjach ładowarek i kabli

O tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kapiS napisał:

To nie wina telefonu, lecz kernela. Osoby z kernelem nowszej wersji informowały gdzieś że nie ma problemu z deepsleepem. 

 

O tu

Dokladnie tak, ja mam telefon sprowadzony cos kolo 20 sierpnia z Chin, i przez 10 dni uzywania telefonu przez noc ani razu nie spadlo wiecej niz 1%baterii, telefon restartowalem moze z 2 razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...