Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI 8 / 9


Krisdrezek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czolem brygado - czas by zaktualizowac system w Mi4c zony. Obecna wersja to miui 7.4 by xiaomi.eu 6.5.26 (rozwojowa). Czy moge po prostu sciagnac najnowszy rom z tego forum i odpalic aktualizacje (albo przez TWRP albo przez Ustawienia / o telefonie / aktulizacje / aktualizuj z pliku zip?

 

Pytam gdyz pod ponizszym adresem https://miuipolska.pl/miui-7-9-21/ znalazlem opis, ktorego nie rozumiem? Dla pewnosci wystapilem juz do Xiaomi o odblokowanie bootloadera. 

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Najlepiej będzie jak ściągniesz wersję 7.2.9, zainstalujesz ją, zaktualizujesz, odblokujesz bootloader, a później zainstalujesz TWRP pod Androida 7 i zainstalujesz najnowszy. Najnowszej nie możesz od razu gdyż jak zainstalujesz to ci telefon nie wstanie - bo nie będzie mieć nowego bootloadera.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.
Chociaż w sumie ostatnia aktualizacja ma plik bootloadera pod androida 7 więc chyba możesz jednak od razu wgrać tą, tylko wgraj wcześniej TWRP pod androida 7 i potem instaluj. Później musisz po instalacji, jak już zaktualizujesz (po reboocie) zrobić unlock.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 10/30/2017 o 20:28, Orjon napisał:

Tak.
Chociaż w sumie ostatnia aktualizacja ma plik bootloadera pod androida 7 więc chyba możesz jednak od razu wgrać tą, tylko wgraj wcześniej TWRP pod androida 7 i potem instaluj. Później musisz po instalacji, jak już zaktualizujesz (po reboocie) zrobić unlock.

Wiesz może czy aktualizacja bootloadera znajduje się też w stable xiaomi.eu_multi_MI4c_V9.1.2.0.NXK:
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv9.0/ ? Nie chciał by zepsuć telefonu ;)

Przy instalacji na 8.1.2 wystarczy zaktualizować recovery i zainstalować update?

(A reszta kroków wymagana tylko do kolejnch aktualizacji)
 

Edytowane przez wikktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Aktualizacja MIUI 8 / 9

Wiem, że to głupie pytanie, ale wolę się upewnić. Czy mogę wgrać na swój mi4c wersję stable? Do tej pory korzystałam z cotygodniowych wersji rozwojowych, ale zauważyłam że wyszła nowa wersja stabilna na tej stronie https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv9.0/ i wolę się upewnić, że mogę ją wgrać normalnie przez twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sim1980 napisał:

Czy wersja 7.11.16 rozwojowa jest jakby odpowiednikiem tej wersji stabilnej czy nie można tego w ten sposób traktować?

Nie. Dev jest zawsze do przodu względem stable.

 

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Nezumi, aby na pewno? Ona mówi o Stable Xiaomi.eu ;)

tapnięte z Redmi 4a
 

Na pewno. Pisze, że posiada deva, aby z deva zejść na stable potrzebujesz czystej instalacji, inaczej Ci się przecież apki systemowe posypią i bóg wie co jeszcze... Jeżeli ze stable wchodziłby na deva, to problemu by nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 10/4/2017 at 1:37 PM, slimdick said:

@sim1980 to jest właśnie rozwiązanie twojego problemu.

Witam,

Miałem mi4c z systemem miui polska wersja 6.10.13 andriod 5.1.1. Chciałem wgrać miui 7.11.30 i w tym celu zrobiłem poniższe kroki, októrych pisałeś:

  1. Wgraj twrp z tego linku https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634793208
  2. Przejdź do twrp i zainstaluj najnowsze miuipolska a zaraz po tym ten firmware https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767138866
  3. Restart do systemu.Gotowe

Po restarcie mrugnie mi tylko znak MI i czarny ekran - telefon sie wyłącza.

Działa mi TRWP w telefonie, ale nie wiem jak go odratować (żeby sie włączył).

Wysłałem zapytanie o pozwolenie na odblokowanie bootloadera, ale nie ustawiłem konta MI w telefonie tylko przez internet.

Jakięś pomysły co moge teraz zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A m

18 godzin temu, moniaradzia napisał:

Jakięś pomysły co moge teraz zrobić???

Skoro działa mi TRWP 3.1.1.0 to może pobrac wersję miui 7.2.9 i wgrac ponownie przez TRWP, potem zaraz instalacja  libra-aqua_firmware_7.2.9.zip. i reebot systemu.

Czy to jest dobry pomysł?

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowane posty !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2017 o 22:43, moniaradzia napisał:

A m

Skoro działa mi TRWP 3.1.1.0 to może pobrac wersję miui 7.2.9 i wgrac ponownie przez TRWP, potem zaraz instalacja  libra-aqua_firmware_7.2.9.zip. i reebot systemu.

Czy to jest dobry pomysł?

 

A po co piszesz to samo w dwóch różnych wątkach w dwóch różnych działach? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Dłuższy czas nie używałem mojego Mi4c gdyż uwaliłem EFS, w międzyczasie przesiadłem się na OP5 ale postanowiłem przywrócić Mi4c do życia i trzymać go jako telefon zapasowy. Dzięki koledze Zexon72 (polecam!) telefon jest już sprawny i teraz chciałbym mu zainstalować jakieś w miarę najnowsze oprogramowanie.

Na chwilę obecną telefon jest na MIUI Polska 8.2 by xiaomi.eu 6.12.22 (rozwojowa) z Android 5.1.1 LMY47V + TWRP 3.0.2-0 + odblokowany BL.

Co polecilibyście do bezproblemowego wgrania na tą konfigurację ? Zależy mi na w miarę najświeższym Androidzie, nawet kosztem zablokowania BL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam wersję z 3 GB ramu i chciałbym się dowiedzieć czy mogę sobie z działu "Pobierz MIUI" na MIUI Polska pobrać widniejący tam rom MIUI 8.1.4 na Adroidzie 7.0 dla Mi4c i zainstalować ?

Mam po prostu kilka aplikacji, które do działania wymagają nowszej wersji Androida niż 5.1.1

Edytowane przez Mn1s1ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...